-
Posts
11678 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
3
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by AlfaLS
-
Agatka w domu stałym - Jacuś zwany Ciapusiem szuka domku.
AlfaLS replied to scarletto's topic in Już w nowym domu
Ale fajne wiadomosci na naszym Agatkowym wątku!!!!!!!! Cieszę się, że Agatka ciachnięta i że domek jednak się szykuje :lol:. Ja to taka raczej nieufna jestem i wcale nie ukrywam, że fotki po adopcji to dobra rzecz ale wizyta to rzecz jeszcze lepsza ;). Fajnie, że możecie ewent. podjechać do Jacka ... -
Koralik - Z domu na ulicę, z ulicy do schrona, co dalej?!
AlfaLS replied to kalina5648's topic in Już w nowym domu
A ja się cieszę, że w schronisku w Tychach jak ja adoptowałam swoją sunię inaczej patrzono na adoptujących. Moja Tara siedziała tam 12 lat i była tzw. psem niadopcyjnym bo tak bardzo bała się ludzi, ze załatwiała się pod siebie jak człowiek się do niej zbliżał. Od 12 lat znała tylko swój boks bo nawet na spacer nie wychodziła / w Tychach nie ma spacerów :-(/. Ja jej zafundowałam podróż 600 km od domu / nie znała samochodów!!!!/, schody - mieszkam na 4-tym piętrze bez windy / nie znała schodów!!!!/, 3 koty w domu / nie znała kotów!!!/, smycz i samiutkie centrum miasta / praktycznie nie znała smyczy, że o mieście nie wspomnę!!!!/. A ona cudownie się w to wszystko wpasowała, poczuła, ze jest kochana. I nawet szybko nauczyła się, ze załatwiamy się na spacerze / raz tylko załatwiła się w domu!!!/ a przecież kiedyś tylko w swoim "domu" tzn. boksie się załatwiała... Sądzę, że czasami powinniśmy bardziej ufać zwierzakom... Koraliku, jeszcze znajdzie się taki dom sueraśny dla ciebie!!!!!!! -
IVA. Wyrwana z psiego nieszczęścia. Prosi o pomoc.
AlfaLS replied to madziakato's topic in Już w nowym domu
Z całych sił kibicuję malutkiej..... -
Agatka w domu stałym - Jacuś zwany Ciapusiem szuka domku.
AlfaLS replied to scarletto's topic in Już w nowym domu
[quote name='agat21']Chyba Murka ma dziś urwanie głowy, pisała, że razem z Agatką do weta na zabieg wycięcia guzka jedzie jeszcze jedna sunia, więc mały szpitalik pewnie ma dziś. Musimy być cierpliwe.[/QUOTE] Poczekamy, ja zawsze się nastawiam, ze brak wiadomości to dobre wiadomości... -
Koralik - Z domu na ulicę, z ulicy do schrona, co dalej?!
AlfaLS replied to kalina5648's topic in Już w nowym domu
[quote name='kalina5648']mieszkanie z windą miało być na 4 piętrze, pan zadzwonił i powiedział, że szuka największej biedy ze schroniska jednak taka była decyzja pani kierownik, że Koralik do bloku się nie nadaje pan powiedział, żę się jeszcze zastanowi i już nie zadzwonił w przypadku drugiego domku było tak samo tylko jeszcze bez windy.[/QUOTE] Bez sensu... Jak ktoś dzwoni i mówi, że chce największą biedę to już zapowiada się na dobry dom. Szkoda szansy, szkoda... -
Agatka w domu stałym - Jacuś zwany Ciapusiem szuka domku.
AlfaLS replied to scarletto's topic in Już w nowym domu
Ciekawe jak tam nasza Agatka...... -
Ja na razie też czekam...
-
KOCZOWAŁ ZIMĄ NA GOŁEJ ZIEMI - MANIO ZA TM:(
AlfaLS replied to gosia7's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
Kota szuka dla siebie nanetta . Wspominała o tym na watku http://www.dogomania.pl/forum/threads/246237-PRZYTULISKO-G-skrajne-zaniedbanie-i-potworna-potrzeba-MIŁOŚCI!-wlkp/page17 i ja tam przenoszę ifo od Ciebie. Jednak nanetta nie zagląda tam codziennie tylko raz na kilka dni więc i wiadomości od niej są takie spóźnione... Teraz na razie nic nie napisała jak podałam wiek kotka... bo jej jeszcze tam nie widziałam po moim wpisie... -
Zajrzyjcie jaki Rocki jest szczęśliwy w swoim własnym domu :D
AlfaLS replied to magda222's topic in Już w nowym domu
Mam jeszcze pytanie do ZuziM - Zuziu, czy Rocki mógłby trafić do domu seniora? W sensie do ludzi troszkę starszych? Ostatnio specjalnie dla zwierzaków zarejestrowałąm się na takim portalu dla seniorów i jest tam kącik zwierzęcy. Zastanawiam się czy nie wstawić tam naszego Rockiego, tylko z jakimś takim podkreśleniem, że np. to pies dla aktywnych seniorów czy coś w tym sensie... Jak myślisz? Ty go najlepiej znasz... Bo może absolutnie się do takiego domu nie nadaje... -
Tyskie Weteranki - Abra i Magnatka za TM [*],.. Żegnajcie kochane...
AlfaLS replied to AlfaLS's topic in Już w nowym domu
Kochani częstujcie się naszą Megunią... Jak tylko Agatka pójdzie do domku sama sobie zaraz wkleję naszą sunię... Na konto Meggi wpłynęło: - od Nikusia 15 zł., - od Livki 10 zł., - od Randy 120 zł. / za dwa miesiące/, - od Magdy222 20 zł., - od Tymotei 25 zł., - od NINKI1 60 zł., - od Agaty51 40 zł. Razem 290 zł.[B] Bardzo serdecznie dziękuję za wszystkie wpłaty!!!!!!! [/B]Dziś sunia ma na koncie 335,17 zł. Za kilka dni płacimy za hotelik... -
Agatka w domu stałym - Jacuś zwany Ciapusiem szuka domku.
AlfaLS replied to scarletto's topic in Już w nowym domu
[quote name='agat21']Oby zadzwonil...Nasz Ciapus cos nie ma szczescia [B]na razie[/B]... a przeciez taki jest sliczny.. tak bardzo chcial zyc..[/QUOTE] Agatko, na razie.... Jeszcze trafi swój na swego, on jest cudowny, na pewno super domek go wypatrzy... -
Cioteczki kochane, nie odzywałam się tak długo bo mam problem z tą sunią, a właściwie nie z sunią a z ludzikami z Tychów... Niestety, w schronie nic się nie dowiedziałam. Ludzie, których prosiłam o pomoc niestety niezbyt fajnie mnie zbywają na zasadzie, nie mogę teraz rozmawiać, oddzwonię... Tylko tych telefonów nie ma, kolejny raz jak dzwonię jest tak samo... Teraz dzięki dobrym ludziom znalazłam na FB namiary na kogoś, kto może ewentualnie coś pomóc. Sama odezwała się do mnie też jedna osoba z Tychów... Problem jest jeszcze w dodatku taki, że podobno schronisko nie chce współpracaować z "obcymi" osobami, bardzo nie chce... Ręce mi opadają ale jeszcze się nie poddaję... Jednak zrozumiem jeśli będziecie mieć dość czekania i na to miejsce weźmiecie jakiegoś potrzebującego psiaka, szkoda marnować to miejsce i ten czas a ja naprawdę nie wiem kiedy uda się jakoś pomóc tej biednej suni...
-
Zajrzyjcie jaki Rocki jest szczęśliwy w swoim własnym domu :D
AlfaLS replied to magda222's topic in Już w nowym domu
Kochani a może damy Rockiemy ogłoszenie płatne do Metra? Na jednym wątku jest taka informacja: [quote name='mroze']Ogłoszenie ze zdjęciem, nie było limitu slow, cena jest niezależna od ilości słów, ale wiele tekstu i tak się nie zmieści. W poście 217 jest projekt ogłoszenia dla Suni, a poniżej projekt, ogłoszenia dla mojego poprzedniego tymczasowicza, którego udalo się wyadoptować na krótko przed planowaną emisją ogłoszenia, więc w końcu nie ukazało się ono w Metrze. [URL="http://s273.photobucket.com/user/mrocznyzelek/media/ma1420y-1.jpg.html"][IMG]http://i273.photobucket.com/albums/jj212/mrocznyzelek/ma1420y-1.jpg[/IMG][/URL][/QUOTE] To podobno ok. 30-40 zł. Co o tym myślicie??????? -
Bardzo dziękuję, muszę to zaproponować na wątku naszego Rockiego, który już 1,5 roku siedzi w hotelu...
-
Agatka w domu stałym - Jacuś zwany Ciapusiem szuka domku.
AlfaLS replied to scarletto's topic in Już w nowym domu
Tak czy siak - trzymam kciuki!!!!!!!!! -
Nam się udało wyadoptować "z gazety" tj. Dziennika Zachodniego / bo psiak był na Śląsku/ jednego psa... I to tak nietypowo bo telefon o niego był chyba tydzień po ukazaniu się ogłoszenia... Później dawaliśmy inne psiaki ale efektu nie było... I nawet nie wiedziałam, że w Metre można takie płatne dać... I w związku z tym mam pytanie - ogłoszenie było z fotką? Ile słów? Tak myślę nad daniem takich ogłoszeń naszym psiakom, które są w hotelach...
-
Agatka w domu stałym - Jacuś zwany Ciapusiem szuka domku.
AlfaLS replied to scarletto's topic in Już w nowym domu
Agat21 chcesz prześwietlić pana? Może spotkanie z nim coś by wyjaśniło? -
[quote name='Ada-jeje']Prosze Cie zastanow sie co piszesz, najbardziej zalezalao nam wszystkim wlasnie na bialej, jej ciaza byla widoczna, podejrzana byla tez Tula, ktora jak sie okazalalo byla po oszczenieniu i mozna sie bylo pomylic co do niej, cale szczescie ze ja zabrano bo miala ropomacicze. Do OL chodza osoby ktore maja dobre uklady z pala, robia regularnie fotki jak widzisz na tym watku i na innym. Pala z otwartymi rekami daje im psy, bo robia mu miejsce dla innych. [B]Wytlumacz mi prosze jaki mial interes pala nie wydac im bialej i ukryc ja przed nimi.[/B] Za dobrze znam to towarzystwo ktore tam jezdzi abym nie miala swojego wyrobionego zdania, znam ich stosunek do sterylki kiedy sunia jest w wysokiej ciazy, znam te osoby osobiscie, nie dalej jak w listopadzie byla ta sama sytuacja, ze nie zrobily sterylki aborcyjnej, bo suka byla w wysokiej ciazy. One mialy interes zeby nie robic sterylki w koncowej fazie, [B]pala zadnego[/B].KONIEC[/QUOTE] Jestem z drugiego końca Polski i chciałabym zrozumieć o co tu chodzi. Dlaczego te osoby, które tam bywają miały interes w tym żeby nie było sterylki??? A ten pala nie miał interesu? Dlaczego? I kto to jest właściwie??? Błagam o oświecenie w tym temacie bo chociaż czytam wątek od początku to się pogubiłam... Choć sądzę, że większość czytających doskonale wie o co chodzi i tylko jakieś nieliczne niedobitki jak ja są niezorientowane... A tak przy okazji - szukam kogoś kto bywa w schronisku w Tychach, znacie może taką osobę?????????
-
Agatka w domu stałym - Jacuś zwany Ciapusiem szuka domku.
AlfaLS replied to scarletto's topic in Już w nowym domu
No to bądź mądry człowieku :hmmmm:. -
Yoda "zaprojektował" sobie swój własny dom u Pana Jacka:)
AlfaLS replied to asiuniab's topic in Już w nowym domu
Funia jest z Zamościa / tak przynajmniej ma napisane przy awatarku.../. -
[quote name='nanetta'] A kocik na dosc mlodego wyglada - ile ma latek? [/QUOTE] Nie wiem czy to było pytanie o kotka, którego wstawiłam ale jeśli tak to pozwolę sobie wstawić odpowiedź DT na ten temat... [quote name='gosia7'][B]AlfaLS[/B] ,kocurek Franek ma ok.1,5r.,jest w Warszawie. Grzeczny,korzysta z kuwetki,odrobaczony,zaszczepiony,wykastrowany,testy FIV/FELV ujemne-czyli zdrowy:smile: Muszę go wyadoptować jak najszybciej,bo Kanguś wczoraj nasikał sam sobie na swoją kołderkę:roll: Wcześniej leżał na niej Franek. Jak którykolwiek kot zajmuje Kangusiowi posłanie,ten stoi nad nim jak cielątko,nie zwali go z niej,ale i nie może się położyć. Wg mnie nasikał,by zaznaczyć,że to jego:roll: Ale ja nie wyrabiam z ogarnięciem, gdzie, które naleje.Piorę non stop. Mam dość. Zaczynam myśleć które pierwsze zawieźć do schronu:angryy:. [/QUOTE]
-
LISEK 2-letni skazaniec z przytuliska "G" znalazł wspaniały DS:)
AlfaLS replied to kiyoshi's topic in Już w nowym domu
[quote name='Poker']No, no , a Naja u nas nie jest[B] naprawdę[/B] uratowana ?:crazyeye: Bardzo się za cieszę za Liska. Ciekawe co u niego.[/QUOTE] Przepraszam, może niejasno się wyraziłam :oops: - chodziło mi o to, ze ma już DS a u Ciebie to na razie DT... Może w związku z tym napiszę inaczej - [B]Już uratowane z G.: Lisek w DS i Naja w DT u Poker!!!!!!!! [/B]:multi: -
Agatka w domu stałym - Jacuś zwany Ciapusiem szuka domku.
AlfaLS replied to scarletto's topic in Już w nowym domu
[quote name='Murka']Sterylka umówiona na piątek :) Agatka pojedzie do lecznicy z inną małą sunią, która ma do usunięcia guzek. Zawsze to trochę mniejsze koszty paliwa.[/QUOTE] Już zaczynam trzymać kciuki :thumbs:. Tym bardziej, że w piątek ma sterylkę też moja kocia tymczaska - a to kiciunia choć dorosła to bardzo malutka, waży tylko 1,80 kg :nerwy:.