Jump to content
Dogomania

evel

Members
  • Posts

    10326
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    3

Everything posted by evel

  1. Jeszcze nie wiem, zobaczymy ;)
  2. Osobiście wydaje mi się, że najfajniejsze są szelki szyte na wymiar - wygodne i dopasowane zarówno do potrzeb psa jak i do oczekiwań właściciela ;)
  3. Dziewczyny, dajcie już spokój. Nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem, sprawa zakończyła się mimo wszystko dobrze, pies jest w DT, jest leczony, socjalizowany, wszystko jest OK. Wiem, że takie sytuacje wkurzają, często sama miewam podobnie - szwankuje komunikacja, ale jesteśmy tylko ludźmi, mamy prawo do błędów. Proponowałabym skupić się na psie... I kurde, jak dla mnie to do niego pasuje imię Tolek, mówcie co chcecie :evil_lol:
  4. Pan milczy. Minął tydzień. Rozumiem więc, że jednak się nie zdecydował... Do adopcji zgłosiła się dogomaniaczka o nicku Ruda Paskuda ;) Czekosia miałaby mieszkać u jej mamy, ale często zabierać się do niej samej w odwiedziny i w ogóle. Ruda Paskuda jest wetką, w swoim domku ma dwa psiaki - bordera i kelpika. Ma też doświadczenie w układaniu psów. Czekamy zatem na dogranie wizyty P/A i zobaczymy ;) Jeśli wszystko wypali, będziemy szukać transportu.
  5. Chyba tam miało być zaprzeczenie ;)
  6. Haha, też u Was pada? :evil_lol:
  7. Wydaje mi się, że to kwestia przede wszystkim genów - "york" bez papierów prawie nigdy nie będzie miał takiego włosa (już nie mówiąc o innych kwestiach) jak ten po dobrych rodzicach z porządnej hodowli, gdzie patrzą na jakoś a nie na ilość. Oczywiście, zdarzają się wyjątki, ale zdecydowana większość "yorków", które widywałam miały koszmarny włos. Ogólnie pewnie kondycja włosa zależy także od pożywienia i odpowiedniej pielęgnacji. Porozglądaj się po tematach w dziale żywieniowym, tam na pewno znajdziesz jakąś karmę, która będzie odpowiadała Twoim wymaganiom. A może zdecydujesz się na BARF albo na gotowane jedzonko?
  8. Też uważam, że problemowy pies lepiej funkcjonuje na spacerach, na których ciągle coś robi. Po jakimś czasie dopiero można mu zaufać na tyle, żeby od czasu do czasu dać mu wolną łapę. Zresztą, czasem "luźny" spacer po prostu jest niemożliwy do zrealizowania...
  9. O rany, ten to trochę jak NDSTR [url]https://lh6.googleusercontent.com/__PzL0RsYOIA/Tb0RKnkKyDI/AAAAAAAAEdU/YqCzTN5nk7I/IMG_3399_resize.jpg[/url] A przy tym wymiękam - cudowny dzieciak i jego megauszy... [url]https://lh4.googleusercontent.com/__PzL0RsYOIA/Tb0Q5sms-EI/AAAAAAAAEbk/EUY_2xawXbU/IMG_3362_resize.jpg[/url]
  10. [quote name='azalia']Evel,a dlaczego kazałaś panu się 'przespać" z decyzją?Coś Cię zaniepokoiło?A może by się udało jakiegoś jeszcze pieska wyadoptować,jak jest dwoje chętnych,może któreś znich zgodzi się na innego fajnego.[/QUOTE] Pan nie był do końca zdecydowany, więc powiedziałam, żeby z decyzją się nie spieszył, bo wiadomo, że to decyzja na co najmniej parę lat. Właśnie tak sobie myślę, że wizytę P/A u Pana tak czy siak można zrobić, bo wydaje się dobrym domkiem, może nawet jeśli nie Czeko to jakiś inny psiaczek tam znajdzie dom? [quote name='sacred PIRANHA']no jak fur powiedziałam ze trzeba będzie Fafluna z Czeko razem wysłać najprawdopodobniej, niestety wizja wycieczki przez sama fur upadła, wiec i transportu trzeba będzie jakby co szukac... kto tam z wrocławia jest sensowny do przeprowadzenia wizyty?[/QUOTE] Rozumiem. Napiszę chyba do Poker, może kogoś poleci jeśli sama nie będzie mogła.
  11. [quote name='xdreadx']A co do pojemności pęcherza to różnie to jest, nieraz sika raz na kilka godzin, a wczoraj np. to dosłownie co 15min robiła siku i to praktycznie nie był mocz tylko sama woda...[/QUOTE] Złapcie może siuśki w wyparzony pojemniczek i oddajcie do analizy? Moja dorosła sunia ostatnio popuszczała jakby samą wodę - diagnoza - infekcja pęcherza. Dostała leki i przeszło.
  12. [quote name='Jaga.']jenki to jakaś moda na kagany ostatnio ;-) gdzie nie spojrzę tam ukagańczone ;-) moja też ma... to fizjologiczny? jaki rozmiar? ja się przymierzałam na mały jakiś to nie mieli, a moje suczki to okruszki są - fajnie by było mieć jeden na dwie a swoją drogą Zu wygląda w nim bosko ;-)[/QUOTE] Ja uznałam, że jak kaganiec, to tylko fizjolog ;-) Plastiki są w podobnych cenach, ale jakoś nie znalazłam takiego, który by nam odpowiadał. To rozmiar jamnik/pudel - suczka, bo ojciec się pomylił (miał wziąć jamnik/pudel - pies, ale uwaga - "Zu to suczka, to suczkę wziąłem!" lol)... Teraz widziałam nawet rozmiary fizjologów jak na szpica, chyba z 5cm długości miał, odlot :-D [quote name='"Jaga."']dupello boski :smile: no i ten kolorek... :smile:[/quote] Dupelek mi namieszał w głowie ale TŻ na mnie warczy, że pudla w życiu nie :evil_lol: [quote name='Amber']Na czarnym się wszystko dobrze prezentuje ;-). Ja lubię zielony, niebieski, brązowy, biały itp. Nie znoszę różu, czerwonego, pomarańczu, fioletu itp. więc odwrotnie :evil_lol: Dla Jariego wybrałam ciemną zieleń, bo czekolada się dobrze z tym kolorem komponuje... Np. w różowym wyglądał by strasznie :evil_lol:[/QUOTE] A ja na psach uwielbiam np. róż, zwłaszcza na czarnych ;) Osobiście jestem chora na fioletowy, nawet ściany w pokoju mam takie, więc Zu ma nawet jedną obrożę w kolorze śliwkowym :cool3: Zielony rzeczywiście pasuje do czekolad, ale na innych psach już wygląda kiepskawo moim skromnym zdaniem... No i na wiosnę wszystkie psy nagle "się ubierają" na zielono :evil_lol: [quote name='"Amber"']Zu w tym kagańcu nie wygląda zbyt słodko :diabloti:[/quote] Przynajmniej łap nie wyciągają, hahaha :D
  13. Szukamy. Próbowałam się dobić do furciaczkowej w związku z jej podróżą z Faflunem, ale nie udało mi się :evil_lol: Co do maila - pani jest weterynarzem, jest tu zresztą nawet zalogowana, uśpili swoją sunię pinczerkę i szukają spokojnego psiaka, w zamierzeniu miałby mieszkać u mamy, ale w razie czego pani Czekoladkę porwie do siebie. Nie jest zresztą przekonana, czy mamie malucha odda, hahaha :D Ale - jak to mówią - pożyjemy, zobaczymy. Jestem dobrej myśli.
  14. [url]http://img839.imageshack.us/img839/1011/img6996j.jpg[/url] świetne! Aż się zastanawiam nad takim zestawieniem kolorów przy następnych zakupach :eviltong:
  15. Jeżeli nie występują problemy zdrowotne na tle hormonalnym to raczej się nic nie podaje na stałe. Musiałaby spytać kogoś, kto mocno siedzi w temacie, np. Martens, ale wydaje mi się, że gdzieś czytałam, że organizm sobie w jakimś małym stopniu nadrabia braki bezpośredniego źródła męskich czy żeńskich hormonów po zabiegu kastracji.
  16. evel

    Jaguszkowo

    Niesamowite są te zdjęcia! Zwłaszcza te z biegającymi psami, takie... klimatyczne :)
  17. Żeby się tak biednym psem wysługiwać i wyrywać nim drzewka, no wiecie co?! :evil_lol:
  18. 19 to jak na razie dla nas za późno, ja lubię widzieć, co Zu robi, sam wiesz, że ona miewa dość osobliwe pomysły :evil_lol: Niemniej jednak, jak będzie dłużej jaśniej, to kto wie...? ;)
  19. [quote name='Kashdog']Muszę powiedzieć, że Zu mi się bardzo podoba w tym kagańcu :diabloti: To ja aż się boję tego oglądać! Bo strasznie przeżywam takie rzeczy :evil_lol:[/QUOTE] Mnie też :lol: Co prawda jest lekko ciasnawy, ale chyba lepszy taki niż plastik czy inne cudo... Większy kupię dopiero jak będę mogła na psa przymierzyć jakoś przy okazji ;) Weź, ja nie mogę... Masakra z tym odcinkiem :shake: [quote name='chi23']Śliczne Zu:loveu:[/QUOTE] :Rose: [quote name='Ewa&Duffel']U nas spacer w południe wygląda podobnie, od cienia do cienia ;) Zu fajnie wygląda w tych szelkach, pasują jej :)[/QUOTE] I ten wzrok, jak mówię, że idziemy dalej - "juuuuż?" :evil_lol: A dziękować :) [quote name='Sylwia K']świetne ma szelki:cool3:[/QUOTE] :):):) [quote name='Onomato-Peja']Zu stwarza pozory malutkiego słodziutkiego kundleka, ale po jej oczach widzę, że kryje diabła. :loveu:[/QUOTE] Jak ostatnio na USG wetka do niej podeszła szybko to Zu tylko błysnęła białkami i biedna kobieta od razu się odsunęła na bezpieczną odległość :evil_lol: Prościej byłoby mieć kundelka, który nie uważa innych ludzi za obrzydliwych i niegodnych, aby dotykać jej książęcej mości, ale już trudno, podobno reklamacji nie uwzględniają :lol: [quote name='Amber']Szele fajne, ale kolorek taki bardziej jesienny ;) Zu czarna, długowłosa, musi jej być ciężko w taką pogodę ;)[/QUOTE] Kolorek jesienny, bo jakoś nie wyobrażam sobie jej np. w zielonym, chyba by mnie szlag trafił :evil_lol: Z kolei 90% czarnych psów ma szelki czerwone, więc też odpadają... W przypływie gotówki kupimy następne, może jakieś błękitno-czarne, albo fioletowe, albo coś z różem? W końcu Zu to taka słodka, niewinna istotka... :evil_lol: Bywa ciężko, ale ostatnio mi pan groomer powiedział, że szkoda jej obcinać... Więc ją sama wydziabuję degażówkami jak mam czas :siara:
  20. Zuzoszop. Nie tarmosiła, do kontaktu cielesnego nie doszło :eviltong: No, może raz jak mi pudel przebiegł po suce a ta mu trzasnęła :evil_lol:
  21. [url]http://i1219.photobucket.com/albums/dd440/Fotopeja/Widoki%20obrazki%20rozne%20na%20dogo/DSCF0833.jpg?t=1304186513[/url] a temu paskudowi co się stało, że taki mokry? :evil_lol:
  22. [url]http://i797.photobucket.com/albums/yy256/usterajs/29kwietnia2011/DSC_3081.jpg[/url] genialne! :loveu:
  23. Rany. Dostałam maila. Obiecującego maila. Chyba z tego wszystkiego nie usnę :evil_lol: Pan chwilowo milczy, przedzwonię do niego może jutro i już.
  24. Ja byłam raz na zorganizowanym spacerze dziesięciopsim po szkoleniu na Czubach - niesamowite przeżycie :evil_lol:
  25. evel

    Peedigre Denta

    [quote name='Marcelaa']właśnie chwilkę temu pisałam o tym w innym wątku, psom nie myje się zębów szczoteczką bo można uszkodzić delikatne dziąsła i zakażenie gotowe. [...] Ale z tym myciem zębów szczotkami to jakaś plaga, jestem z weterynaryjnej rodziny, pytałam o to chyba z dziesięc razy, zawsze przy okazji dyskusji na forach, z resztą, można zapytać weterynarza i samemu się przekonać[/QUOTE] Uszkodzić dziąsła podczas mycia zębów? To co, wiertarką się je myje, że można uszkodzić? Ja do mycia psich zębów używam miękkiej szczoteczki dla dzieci i pasty stoma-żel. Oprócz tego pies dostaje gryzaki, m.in. dentastix, suszone śmierdziele typu cielęce uszy itp., raz na jakiś czas surowe kości i jest OK. Weterynarze coraz częściej doradzają, żeby po prostu myć zęby, jeśli pies ma tendencję do odkładania się osadu.
×
×
  • Create New...