-
Posts
10326 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
3
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by evel
-
Chopo ma paski skórzane, Maszer skajowe/skóropodobne/jakieś tam :lol:
-
No przecież przy każdym kagańcu np. na pełnej-misce masz podane wymiary, a przynajmniej długość kagańca - musi być po prostu dłuższy niż psia kufa i już. Ewentualnie wyślij wymiary pyszczka suni do Maszera, oni ponoć dobierają konkretny rozmiar i wtedy możesz sobie kupić czy u nich czy CHOPOwy ;) [IMG]http://www.pitbull-shop.pl/galerie/k/kaganiec-metalowy-amstaf_129.jpg[/IMG]
-
[quote name='Diora']Szukałam wątku, szukałam aż w końcu znalazłam :) Napiszcie mi proszę jak dobrać idealny kaganiec fizjologiczny? Chciałam kupić rozmiar suka ON (mam suczkę mix ON), ale boję się, że będzie za krótki... Polecacię wersję zwykłą czy pro? O ile wymiary tego kagańca powinny być większe od wymiarów klasycznego kagańca? Będę bardzo wdzięczna za wszystkie rady[/QUOTE] Trzeba dokładnie zmierzyć kufę psa - szerokość, długość. Później pomyśleć sobie, czy nasz pies np. zbiera śmieci czy coś - jeśli tak, przyda się kaganiec dość długi, jeśli nie, niekoniecznie. Trzeba zawsze uwzględnić, że rozmiar psiej paszczy w pełnym rozwarciu jest dość duży i kaganiec może się na początku wydawać ogromny ;) Ja mam ciut przyciasny (mimo tego, że suka niby normalnie zieje, je, pije wodę), w wakacje może uda mi się wybrać po większy do Warszawy z psem (bo "na oko" drugi raz nie kupię przy bardzo niewymiarowym psie ;)), a i tak na początku zdawało mi się, że jest taaaaaki wielki :lol: Co do wersji - gopsowa chyba pisała, że PRO na co dzień (w sensie b. często noszony) sprawdza się średnio, bo się podszycie bardzo brudzi, ale musisz się cofnąć parę stron, żeby znaleźć jej wypowiedź ;)
-
Czy to kwestia złego wychowania czy choroby psychicznej?
evel replied to judyta2461's topic in Agresja
Po pierwsze, kup mu naprawdę dobry kaganiec i módl się, żeby nikomu nie zrobił krzywdy, bo pójdzie do uśpienia, zanim zdążysz wymówić "morbital". I zacznij z nim wreszcie dziewczyno pracować! :roll: -
Najdziwniejsze komentarze dotyczace waszych psów :) [2]
evel replied to dog_master's topic in Wszystko o psach
A mnie z kolei zaczynają puszczać nerwy na nowych sąsiadów domkowych ze "spanielem", który piłuje ryja cały boży dzień a nierzadko także w nocy. I tak, czasem mi się zdarza warczeć pod nosem, ale z tego względu, że mojej suce też puszczają nerwy na pyszczącego zarośniętego "spaniela", będziemy sobie ćwiczyć w rozproszeniach na uliczce przed bramą od spaniela - ciekawam, czy ktoś mi coś powie, bo zdaje się, że w przestrzeni publicznej sobie mogę robić co mi się podoba... I raz jeden mi się zdarzyło bluzgnąć na psa drącego japę za bramą - dokładniej był to "owczarek", który kłapie za każdym razem jak ktoś idzie, jedzie, przejeżdża, generalnie ma czelność się pojawić na horyzoncie. A że wracałam do domu z płaczącym, głodnym dzieckiem i piszczącym, zmęczonym psem (nie moim, tymczasem) byłam w nienajlepszym nastroju. Pan szanowny właściciel (stał sobie za drzewem, nie widziałam go w pierwszej chwili) na mój pełen miłości wrzask :diabloti: podszedł do psa i powiedział "no już, zamknij się wreszcie", co dowodzi tylko tego, że ludzie mają zazwyczaj konkretnie w d. to, że ich pies jojczy całymi dniami. P.S. Piszę powyższe z całą świadomością jako posiadaczka małego, szczekliwego burka, który z zapałem próbuje oszczekiwać wszystko dookoła. Od tego jestem JA, żeby te zapędy dusić w zarodku. I nie istotne, czy to pies przy płocie, czy na balkonie. Nie uznaję bezsensowego darcia ryja i wymagam od innych tego samego. -
Zu znowu przecieka... I z nosa pokapuje. Piękną mamy pogodę, leje jak cholera od paru godzin i wcale nie wygląda jakby miało przestać :roll: Biedny sucz siedzi w pierdlu w kocach. Obrażony, rzecz jasna :evil_lol: A ja od jutra na zajęcia, zastrzelę się chyba :roll: Jutro zadzwonię i spytam, jak tam nasz posiew. Z psami to chyba jak z dziećmi, albo jeszcze gorzej... :shake:
-
Jeśli wszystko pójdzie dobrze, to Czeko się załapie na darmową podwózkę :cool3: Kochani, trzymajcie kciuki za całą operację ;)
-
Na blogu pani Mrzewińskiej natrafiłam na wzmiankę o tej książce, poszperałam, zastanawiam się nad kupnem... :) Czy ktoś już czytał, albo jest w trakcie i chciałby się podzielić refleksjami? ;)
-
Książka o wychowaniu szczenięcia w duchu zasad szkolenia pozytywnego - jaka?
evel replied to bajkowaaaaaa's topic in Książki
Nie wiem, czy można to zaliczyć do metod stricte pozytywnych, ale ja bardzo lubię książki p. Mrzewińskiej :)- 4 replies
-
- książka
- pozytywne szkolenie
-
(and 2 more)
Tagged with:
-
Świetne zdjęcia, a goldeniska super zadbane :) Chyba do nich napiszę z prośbą o polecenie psiego fryzjera, hihihi... ;)
-
Jak nauczyć psa, żeby potrafił nosić różne przedmioty ?
evel replied to Natalia&Cody's topic in Wychowanie
Toteż napisałam - najpierw trzeba psa [B]nauczyć [/B]aportu, a później wymagać, żeby coś nosił. -
Jak nauczyć psa, żeby potrafił nosić różne przedmioty ?
evel replied to Natalia&Cody's topic in Wychowanie
Tu co prawda mowa o szczeniakach, ale z dorosłymi jest podobnie [url]http://pies.onet.pl/1262,13,16,niezastapiony_aport,1,artykul.html[/url] ;) No i noszenie przedmiotów to już "wyższa szkoła jazdy" - niektóre psy mają tę zdolność niemal naturalnie (np. owczarki) ale u niektórych trudno to wypracować. Zresztą, to człowiek jest "właścicielem" zabawek i udostępnia je psu. Skoro Twój pies porzuca zabawki to znaczy, że nie są dla niego atrakcyjne. A nie są, bo co, sam ma się bawić? ;) Naucz go normalnego aportowania, możesz sobie nawet na początku pomagać linką. A później wymagaj dopiero ewentualnego noszenia czegoś w pysku. -
Po pierwsze - no cóż, należy sprzątać wszelkie produkty, które mogą psa zaciekawić... :p Po drugie rzeczywiście sucha karma nie powinna stać cały dzień w misce, bo to bez sensu. Trzeba psiakowi zostawić coś innego, może suszonego gryzaka jakiegoś, ucho cielęce chociażby czy coś w tym kierunku? Po trzecie - psiaki po schronisku miewają tak, że wsuwają wszystko, co znajdą - u nas trochę pomogło podawanie żwaczy (żołądki krowie), RumenTabs, jogurtu naturalnego/kefiru/maślanki (w małych ilościach). No i może mu czegoś w tym jedzeniu brakuje, skoro szuka? Do gotowanego jedzenia należy dodawać suplementy witaminowe.
-
[COLOR=silver]Czy jedzie ktoś do Łodzi z TORUNIA bądź okolicy? Szukamy transportu dla malutkiego psiaka (7kg, zaszczepionego, zdrowego) do DS :) [COLOR=black]Nieaktualne :cool3:[/COLOR] [/COLOR]
-
Ja będę pewnie, przynajmniej taki jest plan :evil_lol: [quote name='mrau']I ja będę z Lolkiem i Sonkiem... Raz w roku można swoje burki w swoim oddziale pokazać ;)[/QUOTE] Będzie owieczka? :cool3:
-
[quote name='Pointer11']Czesc.:) Macie jakies ciekawe pomysly na cwiczenie miesni...:lol::lol::eviltong: oczywiscie ruch , ale chodzi mi o takie malo znane ale skuteczne a zarazem dajace swietna zabawe dla wlasciciela i psiaka..:)[/QUOTE] Pływanie, aportowanie, bieganie przy rowerze, ciągnięcie ciężarów dostosowanych do wagi i możliwości psiaka ;) Agility, frisbee... I wszystko co Ci się zamarzy, byle z głową ;)
-
Mimo tego, że ja osobiście lubuję się w psach chudych, a żylastych, chciałam napisać, że Morel jest straszny - w dotyku jak korpus z kurczaka :evil_lol:
-
[quote name='Orzełek']Lubie takie średniej wielkości, o krótkiej sierści i, jak to określam, sportowej sylwetce. Czyli szybkie, zwinne psy, takie jak mój obecny mieszaniec. Najchętniej to bym go sklonował, bo niestety trafić na drugiego takiego się raczej nie da.[/QUOTE] Ale pies z krótką sierścią o zwartej sylwetce, jak wyżeł czy doberman nie nadaje się absolutnie do budy. Dlatego może powinieneś trochę nagiąć swoje wymagania? ;) A może poszukałbyś jakiegoś młodzieniaszka do adopcji, nawet z Domu Tymczasowego (pies jest już przyzwyczajony do ludzi i często jako-tako ułożony), który wyrośnie na średniego psa ale nada się do budy, tzn. będzie miał odpowiednią sierść z podszerstkiem?
- 15718 replies
-
- pies
- pudel maltanczyk york
-
(and 2 more)
Tagged with:
-
Pamiętaj, że nawet psiaki z drobnymi wadami (zły kolor, wada uzębienia) czyli tzw. PETy, "domisie", psiaki "na kolanka", [B]zawsze[/B] otrzymują metryczkę/rodowód. Oczywiście jeśli pochodzą z prawdziwej hodowli ;)
-
A może leonberger? Czy za duży?
- 15718 replies
-
- pies
- pudel maltanczyk york
-
(and 2 more)
Tagged with:
-
[quote name='ladySwallow']W obecnej chwili Czeko ma na koncie pozostałe 50 zł + 20 zł od pliny (wpłacone 18.04), co daje sumę 70 zł. Z racji na to, że bedzie w hotelu do soboty, za sam hotel trzeba będzie w tym miesiącu zapłacić 126 zł (miesiąc zaczyna się pannie 19 każdego miesiąca), więc do zapłaty jest 126 zł + 100 zł długu = 226 zł - 70 zł na koncie = 156 zł. [B]Czyli 156 zł trzeba jeszcze dozbierać. Nie należy też zapominać o pieniądzach na transport Czoko do DS - suma jeszcze nieznana. [/B][/QUOTE] Uzupełniłam pierwszą stronę. Idę szukać tematu łódzkiej wystawy ;) Z mojego bazaru będzie chyba lekko ponad 100zł, jak mi się uda to dzisiaj wystawię następny.
-
Aaaaaaż mnie coś zabolało jak zobaczyłam tę rozciętą opuszkę... Ekstremalny pies :p
-
Rozmyśliłaś się? ;)
-
zebra, ja rozumiem, że lepiej, żeby Kowalski rozumiał, że sterylizacja jest potrzebna. Niemniej jednak to operacja, poważna, mogąca mieć negatywne konsekwencje, więc nie rozpędzałabym się z tymi obowiązkami. Musi być jakaś alternatywa dla kogoś, kto nie chce suki poddać zabiegowi z różnych przyczyn. Edit: moja suka jest ciachnięta, żeby nie było. Rozmnażania bezsensownego też nie popieram, ba! jestem za usypianiem ślepych miotów, psów nierokujących adopcyjnie (agresywnych, bardzo schorowanych).