-
Posts
10326 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
3
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by evel
-
Z chipowaniem i jednolitą bazą danych się zgadzam, ale... [quote name='zebra12']Uważam, że [B]sterylka (zwierząt nie przeznaczonych do rozrodu) powinna być OBOWIĄZKOWA jak szczepienie na wściekliznę[/B]. Zaniedbanie obowiązku skutkowałoby karą finansową, z której dochód wspierałby schroniska (skoro produkuje szczenięta, niech na nie płaci), a pies/suka powinny być wysterylizowane na koszt właściciela. Czy tak trudno sklecić taką ustawę? Co stoi temu na przeszkodzie? Bo ja tego nie rozumiem. [/QUOTE] Z tymi kastracjami to nie takie hop-siup, bo jak każda operacja, tak pozbawienie psa płodności jest obarczone różnymi konsekwencjami, niekoniecznie pozytywnymi. Jednak byłabym za wprowadzeniem opcji - albo kastrujesz/sterylizujesz - albo płacisz np. wyższy podatek niż normalnie. Ale w naszym kraju to nierealne...
-
No rollery łapie. Ale z jakimkolwiek innym rzutem czeka aż dysk pacnie o ziemię :p
-
[quote name='Nat - Mare']Wielkie dzięki, [B]Evel[/B]. Napisałam już do tego Pana ([url]http://www.discbusters.com/dogfrisbee_5.html[/url]), drugiego bym wzięła Competiona - [url]http://www.discdogs.pl/Competition_Standard-k1-0-3-default.html[/url] plus dwa softy - [url]http://www.discdogs.pl/Super_miekkie_SoftFlite-k29-0-3-default.html[/url] I teraz tak. Moje starocie odstawiam na 4ever. Naukę zaczynamy od początku, od nakręcania na Softach - dawanie jedzenia z niego, szarpanina. Potem łapanie z ręki, rollery. A na floatery i dalej przestawiamy się na fastback'a i competion'a. Czy dobrze myślę? :)[/QUOTE] Ja myślę, że jedzenie z dysku możesz sobie już darować - jeśli pies już ładnie reagował na dyski, to nie ma sensu robić jakiegoś wielkiego kroku w tył, po prostu mu pokaż, że teraz macie nowe dekle, powinien zakumać ;) U mojej suki to przyszło jako naturalnie - ooooo, talerz, ale jakiś dziwny, ale nie szkodzi, leeeecę! :evil_lol: Ja mam za to problem z łapaniem dysku z ręki. Otóż mój sucz genialny robi wszystko, żeby nas zabić :diabloti: gdy biegnę i trzymam dysk, znaczy ładuje mi się pod nogi, zakręca się, potyka o własne stopy, zatrzymuje się i zmienia kierunek, skacząc do dysku jak szczupak zupełnie nie z tej strony co trzeba w wyniku czego się zderzamy i inne tego typu rozrywki uskutecznia... Czy jest na to jakaś metoda czy się muszę nalatać jak durna, zmieniając kierunki, uważając na tę pierdołę i jeszcze tak, żeby sobie nic nie zrobić? Może wreszcie schudnę :evil_lol:
-
[quote name='Nat - Mare']Jeszcze jedno. Gdzie najtaniej kupię owe dyski? :cool3:[/QUOTE] Ale które, te? [url]http://img710.imageshack.us/img710/1445/dscn6289l.jpg[/url] Bo jeśli tak, to proszę: [quote name='evel']Znalazłam tę stronkę: [URL]http://www.discbusters.com/dogfrisbee_5.html[/URL] , napisałam, akurat są dostępne :smile:[/QUOTE] [quote name='Nat - Mare']O jezuniu, zupełnie nie nadążam z postami. Jeżeli chodzi o mnie, evel (?) to nie, nie mam specjalnego dysku do szarpania. Niestety od nie tej strony się za to zabrałam, i teraz próbuję z waszą pomocą dobrac odpowiednie ... :)[/QUOTE] Tak pytam, bo się właśnie zastanawiam... Czy przeznaczyć jednego fasbacka na straty ;) czy może kupić coś bardziej wytrzymałego, ale któż to wie czy pies się będzie chciał tym bawić :niewiem: Jawz pewnie będzie za duży i fuj, nie mówiąc o tym, że mnie nie stać :evil_lol:
-
W pociągu większość znanych mi psów (w tym mój rzygacz mały) nie mają objawów choroby lokomocyjnej ;) Wystarczy psiaka nie karmić jakoś obficie przed podróżą, troszkę zmęczyć, żeby sobie spał, wziąć ze sobą transporter albo kocyk i już :)
- 566 replies
-
[quote name='Russellka'] EDIT: Aha pies nie chce przynieść dysku, bo wie, że zostanie mu zabrany. Zawsze po przyniesieniu przez psa musi być nagroda np w postaci szarpania ;-)[/QUOTE] I właśnie tu jest miejsce na moje pytanie - czy macie jeden dysk przeznaczony specjalnie do szarpania? Bo podejrzewam, że młoda zrobi z fasbacka szmatkę, jak się mocno uprze :evil_lol: i tak sobie dumam nad tym, czy by nie kupić czegoś właśnie pod kątem nagradzania szarpaniem, ew. dokupić jeszcze fasbacków i z jednego zrobić dysk do szarpania :hmmmm:
-
Podpowiem Ci coś od razu - nie kupuj [B]jednego[/B] talerza, bo później będziesz miała problem taki jak ja na początku przy przestawianiu psa - pies łapie dysk i spieprza, bo jest przyzwyczajony, że był dotąd tylko jeden ;) Ale już sobie radzimy z tym. Gdybym wiedziała, że tak będzie to bym od razu kupiła dwa gumiaki, ale mądry Polak po szkodzie ;) Rozumiem, że Kapsel łapie rollery i ...? Overy robicie czy co? Wiesz, te efektowne wysokie wyskoki to powiedziałabym etap dla dość zaawansowanych ;) Z tego co wiem, jeśli chodzi o zawody, to psiak nie musi być rasowy, a uczestnik [U]chyba[/U] nie musi mieć skończonych 18. lat, ale jeszcze wypowiedzą się pewnie osoby bardziej zorientowane ;) Aha, dobre dyski wcale nie muszą być super-drogie - ja kupiłam fastbacki za 18zł/sztukę.
-
Malutka jest u furciaczek obecnie ;) Ten telefon co wczoraj wysyłałam SMSem to właśnie do niej ;)
-
[quote name='cobra12']ja tam nie wiem u nas jest inaczej [B]hasky można puszczac bez smyczy bez kagańca [/B]pytałem się straży miejskiej i policji unas jest tak : nie można puszczać psa 20m od zabudowań ludzkich teraz znazłem lepsze miejsce dla psa gdzie wogole psy tam nie chodzą jest teren 100 razy większy od tamtego :P po przeczytaniu jednego postu tutaj się zastanowiłem że mój hasky moze zrobić jakiemuś psu porządna krzywdę niechce stracić swego psa przez kawałek drogi dalej[/QUOTE] Twój pies to kundelek w typie (malamuta chyba, przynajmniej tak wynika ze zdjęcia), to po pierwsze. Po drugie, husky czy nie husky, jeśli wykazuje agresję do innych psów to Ciebie jako właściciela obowiązuje dopilnowanie tego, żeby nikomu nie stała się krzywda - tak więc w łaskawości swojej pomyśl nad dobrym kagańcem, którego pies nie ściągnie (polecam fizjologiczny czy maszer) albo o długiej lince/taśmie treningowej. Jeśli spotykasz agresywne psy puszczone luzem, które rzucają się na Twojego, masz prawo bronić siebie i swojego psa - choćby poprzez gaz pieprzowy czy rzucenie czymś w napastnika. Właściwie to TY jesteś od tego, żeby Was obronić, nie Twój pies, który po takich akcjach jeszcze bardziej się nakręca na "wrogów". Ataki są u psów samonagradzalne, wzmacniając takie zachowania (czyli pozwalając psu na nie) doprowadzisz niedługo do tego, że nawet przejść obok innego psa nawet w dużej odległości nie będziecie mogli. Dalej, jeśli Twój pies wykazuje agresję w stosunku do innych psów, pomyśl nad szkoleniem w tym kierunku, żeby go na nie zobojętnić. I nie mów, że się nie da. Da się, bo sama mam sukę, która się z furią rzucała na inne psy po wyciągnięciu ze schroniska. Obecnie jesteśmy w stanie minąć innego psa na jednym chodniku, o ile tamten się nie spruje pierwszy i nie jest owczarkiem niemiecki :evil_lol: Co do postów - rzeczywiście nie wiadomo do końca, o co chodzi - zainstaluj sobie Mozilla Firefox albo inną przeglądarkę, która sprawdza błędy, używaj znaków interpunkcyjnych i staraj się nie zjadać liter, bo naprawdę trudno dociec, co masz na myśli.
-
Na którą do fryzjera? ;)
-
Ano. Na tego samego. Jest już obśliniony na śmierć i trochę jedzie :evil_lol: Zastanawiam się, czy mogę go uprać w pralce :lol:
-
Ekhm. Rozumiem, że mogę fastbacki potraktować pilniczkiem? Suczowi bardzo smakują najwyraźniej (nie, nie mamla, dziurawi jak łapie tudzież podnosi z ziemi, stojąc na nich np. jedną łapą i warcząc, głupek) i wyglądają jakby sporo przeszły :evil_lol: Gdzieś wyczytałam w tym dziale, że ktoś próbował żelazkiem zaprasowywać, ale chyba nie jestem aż takim hardkorem :evil_lol:
-
Szatańska galeria - czyli popaprane championy z przeklętych rewirów
evel replied to Vectra's topic in Foto Blogi
To labiszony? :) Ciekawe jak im się będzie układać razem ;) -
[quote name='xdreadx']Pieskowi brzuszek już trochę zmalał, więc to pewnie to siemię ją tak wzdęło. A co do kąpieli, to dosyć często muszę ją kąpać, bo u nas jest taki ogrodzony wybieg dla psów i mała się tam bawi z różnymi psami, tylko jak ją nieraz te większe obślinią a później się w tym piachu wytarza to jest nie do poznania:P [/QUOTE] Starajcie się ją spłukiwać czystą wodą, bo szkoda skóry ;)
- 566 replies
-
Zu od wczoraj poluje na słonia :cool3: Obiekt pożądania mieszka sobie obecnie na stole w salonie. Chyba film musiałabym nakręcić, żeby Wam zaprezentować, co ta małpa wyprawia, żeby się dostać do upragnionej zdobyczy :evil_lol: A na spacerach znowu spotykamy tuptające jeże. Jest lepiej niż w zeszłym jeżowym sezonie, pies jest zainteresowany, ale bez szaleństwa ;) A jak u Was? ;)
-
Dziecko vs zwierzak, czyli o pokręconych mamuśkach słów kilka.
evel replied to LadyS's topic in Wszystko o psach
Wytłumaczyć, że z tym zwijaniem się chodzi tylko o psy, które chcą zaatakować człowieka. Warczą, pokazują zęby, stroszą sierść, głośno szczekają. Chyba tak najprościej ;) -
[quote name='Poker']czyli nie muszę iść na wizytę P/A?[/QUOTE] Pokerku, Twoja rekomendacja jest dla nas wystarczająca :)
-
No i zapomniałam napisać, że takie frisbee w stanie nienaruszonym wygląda dość dziwnie, nie? :evil_lol:
-
[URL]https://lh3.googleusercontent.com/_QipkfcwJf8k/Tb2reE41_OI/AAAAAAAADC0/J2uAJ2rIVIo/s720/IMG_6692.JPG[/URL] W życiu bym nie powiedziała, że to staruszek! [url]https://lh5.googleusercontent.com/_QipkfcwJf8k/TbrUpd_RtZI/AAAAAAAAC9g/MRscIwF7ebU/DSC02598_zmie%C5%84%20nazw%C4%99.JPG[/url] podkołdernik :evil_lol:
-
Z niecierpliwością czekam na jutrzejsze foty obstrzyżonej sierotki :loveu:
-
[COLOR=silver]Czy to się nigdy nie skończy? :roll:[/COLOR] Jak tam pudel w wielkim mieście? ;)
-
No to chyba Czekolada może pakować walizkę... ;)
-
yorkmania, przed zakupem upewnij się, że kupujesz psiaka z dobrej hodowli (co to znaczy - znajdziesz pewnie w innych tematach na forum, poszperaj ;)), po zdrowych, przebadanych rodzicach - o zdrowego yorasa teraz niestety dość ciężko, moda strasznie źle wpłynęła na tę rasę, nie mówiąc już o tabunach pseudo-yorków mniej lub bardziej podobnych do "oryginału" (ostatnio przeżyłam szok jak zobaczyłam "yorka" większego od mojej suki - 10kg :shock:).
-
Super foty! :)
-
Czy to kwestia złego wychowania czy choroby psychicznej?
evel replied to judyta2461's topic in Agresja
judyta, przepraszam bardzo - czy Ty sobie robisz jaja? Dostałaś kilkanaście jak nie więcej rad, co robić z psem i dalej szukasz przyczyny w kosmosie? To, że pies się tak zachowuje to tylko i wyłącznie Wasza wina. Nie szukaj w tym psie choroby psychicznej, bo najzwyczajniej na świecie jest niewychowanym, rozpuszczonym, zagubionym psem, któremu nikt nie pokazał, co jest dobre a co złe.