-
Posts
10326 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
3
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by evel
-
[quote name='decime']A ja uważam że pies z psem powinien zawsze się powąchać kiedy się spotkają na spacerze. To nie metoda brania psa na ręce.Może twój pies też się chce powąchać z innym psem a zarazem pobawić.Pies nauczy się poprawnych zachowań kiedy będzie mógł poznać inne psy Moja Pola bardzo lubi bawić z innymi psami.I kiedy widzę właściciela biorącego psa na ręce lub wołającego \niech pani ją zabierze lub odganianie / to jestem zła.Moją Pole kupiłam z hodowli i powiedziano mi że pies musi się powąchać z drugim psem.[/QUOTE] To jakiś żart? Pozwalasz swojej suce zawsze pobiec/witać się z innym psem, nawet, gdy właściciel prosi o zabranie suki? Nie przyszło Ci nigdy do głowy, że ten drugi pies może być chory, agresywny czy po prostu bać się innych psów i nie mieć ochoty na kontakt z nimi?
-
A widzisz - komendę niby zna, ale dojrzewa i sprawdza, na ile sobie może pozwolić - całkiem normalne :) Ja bym wróciła do nauki jak za małego szczeniaka - czyli żarcie do kieszeni i na spacer, linka przez jakiś czas [B]zawsze[/B], bo nigdy nie wiesz, czy nagle ktoś nie wyjdzie zza rogu budynku, z krzaków czy skąd tam ;)
- 566 replies
-
[quote name='xdreadx']Ja się wkurzam jak nie wraca, jak wróci, nawet gdzieś w pobliże to nie ma reakcji z mojej strony, a jak wróci do mnie to wtedy jest pochwała:D chyba spróbuje z tą linką bo już nie mam pomysłów.. [/QUOTE] I to jest błąd! :D Jak pies zwraca na Ciebie uwagę i zaczyna iść w Twoim kierunku to piszczysz z radości ;) No, może nie dosłownie, ale chwal ją, zachęcaj i nagradzaj, kiedy tylko kieruje się w Twoją stronę. Jak inaczej ma zrozumieć, że fajnie być blisko pana? "To tylko pies tylko" ;)
- 566 replies
-
Przylać? Chyba sobie ;) [B]To nie jest wina psa[/B], że nie nauczono go wykonywania komend w każdej sytuacji, zawsze. Niestety, nauka to ciężka praca czasem, ale trzeba ją skojarzyć maksymalnie pozytywnie - to TY masz być dla psa największą atrakcją na spacerze, a nie inne psy czy ludzie. Da się, wymaga to na początku ogromnego nakładu pracy, refleksu, żarcia i zabawek, ale im więcej z psem pracujesz tym łatwiej on dostrzega w Tobie najfajniejszego kolesia na całym świecie :) Co do uciekania - polecam "Aria do mnie", za niewielkie pieniądze rozsądnie napisane co i jak robić, żeby pies nam nie zwiewał.
- 566 replies
-
Ja, jak mi się sucza zakręca, każę jej warować lub siedzieć przez dłuższą chwilę, coby para zeszła - czasem trudno wyegzekwować, ale po jakimś czasie pies kuma o co chodzi i komenda pomaga się ogarnąć ;)
- 566 replies
-
Zuz długo czekał aż dekiel spadnie na ziemię, no ale poćwiczyłyśmy trochę pod okiem szkoleniowca i jest dużo lepiej, nawet jej się zdarza dupsko poderwać i wyskoczyć po dysk ;) To, że w niego nie trafia to inna sprawa :evil_lol: W schronisku zamojskim jest sunia bardzo w typie OH :roll: :( Chwilowo absolutnie nie mam żadnej możliwości, żeby jej jakkolwiek pomóc... Zdjęcie autorstwa Toli. [img]http://img20.imageshack.us/img20/5483/31757084.jpg[/img]
-
Zuz dostał pierwszą porcję żwaczy. Chyba muszę jej porcję dzienną dzielić na dwa posiłki, bo wygląda, jakby się miała za chwilę ocielić :evil_lol: A najlepsze, że jeszcze by zjadła, bo jak biorę do ręki pojemnik na żarcie to się wyraźnie ożywia... No i zapach prawdziwych, "żywych" żwaczy jest naprawdę powalający :evil_lol:
-
Pręguska z budowy i umaszczenia bardzo przypomina owczarka holenderskiego :(
-
Szczerze mówiąc to rasowe husky są "małe" ;) W porównaniu do tych mieszanek SH/AM i któż wie co jeszcze, które się normalnie spotyka na spacerach... Będąc po raz pierwszy na wystawie, nie mogłam uwierzyć, że te husky, które widzę, to np. kilkulatki a nie młodziki ;)
-
No, spaniele, jak wiadomo, to strasznie zdeterminowane, silne bydlaki :D P.S. Dzisiaj nas znowu zaczepiał afgan, bez obroży nawet, co prawda byliśmy bez psa, no ale... Chyba będę musiała zacząć dzwonić na SM, że duży czarny pies bez obroży zaczepia przechodniów i psy :roll:
-
Dziękujemy :cool3: Może powinnam Szanownego Psa wynajmować do aranżacji wnętrz w nowoczesnym stylu? :lol:
-
To ma być podziurkowany? :evil_lol: Z naszego jednego flexa prawie wypada środek, bo KTOŚ wyżarł dziury dookoła :evil_lol:
-
Illusion mnie zainspirowała... Pamiętacie nasze fastbacki? [IMG]http://img835.imageshack.us/img835/5158/dscn6288.jpg[/IMG] Teraz wyglądają troszkę inaczej... :siara: [IMG]http://img404.imageshack.us/img404/8546/dscn6893z.jpg[/IMG] [IMG]http://img9.imageshack.us/img9/2799/dscn6897b.jpg[/IMG] Za to HeroXtra jeszcze się trzymają, aczkolwiek Szanowny Pies uważa, że jak się nie da wygryźć dziury podczas szarpania ani memlać jak się niesie to dyski do bani :roll: :lol: [IMG]http://img545.imageshack.us/img545/4008/dscn6901o.jpg[/IMG]
-
[quote name='chi23']Noo, na pewno co ciebie wysłałam:cool3: Co do tych dog chow'ów to w życiu nie widziałam tego na oczy i jestem strasznie ciekawa jak się rzuca i w ogóle, szukałam nawet na allegro czy może ktoś ma na sprzedaż a ich żarcia nie kupujemy i nie wiem skąd takie coś wziąść:eviltong:[/QUOTE] DogChow = Wham O Fastback Flex :) Okazjonalnie na allegro można dostać, a ogólnie można dostać u pana Radomskiego ;)
-
O, Gin się brzydzi fleksami? :lol: Moja jak zapierdziela z naszym jedynym fastbackiem, który się nadaje do użytkowania to kwiczy z radości :evil_lol:
-
Dzięki za wszelkie wskazówki :) [quote name='Kashdog']Evel- co Ty studiujesz jeśli można wiedzieć :diabloti:?[/QUOTE] Ależ oczywiście. Pedagogikę ;)
-
Zjawiskowa Jowita powraca z DT .!!!Pomocy szukamy jej nowego miejsca
evel replied to funia's topic in Już w nowym domu
Cieszę się, że sesja zdjęciowa doszła do skutku. Z postów Toli wynika, że Jovita przejawia takie tendencje od początku... Powinna zatem szukać domu, gdzie nauczą ją po pierwsze wyciszenia, odpoczynku (to w przypadku nerwowego, aktywnego psa bardzo ważne) a jej potencjał wykorzystają w pracy (agility? frisbee?). Tylko skąd wziąć taki dom... :shake: Może zrobić jej ogłoszenie na forum psów sportowych? -
[quote name='aida']Bardzo proszę kupcie GANDZI smycz przecież nie może iść w nowe życie bez nowego sprzętu.:lol: Zaraz kaskę przeleje. Tylko smyczka ma być super taka na jaką dziewczyna zasługuje[/QUOTE] Mam sugestię - żeby niepotrzebnie nie płacić za "nazwę firmy", może zamówić porządną smycz u dogomaniaczki Marta_Ares? Jej TŻ szyje cudeńka, za naprawdę niewielkie pieniądze. Myślę, że super-porządną astkową smycz dla wariatki Gandzi też dadzą radę zrobić ;)
-
To ja polecam poczytać wątki na wychowaniu oraz na spanielach. Bardzo, bardzo dużo problemów opisują właściciele "spanieli" bez papierów. Spaniel bez rodowodu to nie spaniel - już nie mówię w tej chwili o wyglądzie, bo każdy "cocker" bez rodowodu wygląda zupełnie inaczej, ale o psychice - za szczeniaka wszystko może być super, ale jak pies zacznie dojrzewać, to nie chciałabym być na Waszym miejscu. No i piszesz, że nie zamierzacie wspierać rozmnażaczy, ale spaniel ma być bez papierów, to o co chodzi? :niewiem:
-
http://i56.tinypic.com/10xspw0.jpg o matulu. Toż to "negatyw" mojego szopa...
-
Hehe, wszędzie można trafić na ludzi i "ludzi" ;) Ta zmiana nie była do końca intencjonalna, tak się złożyło jakoś ;) Po moich ostatnich, raczej przykrych, doświadczeniach z uczelnią całkiem świecką, postanowiłam zaryzykować tutaj. Czas pokaże, czy dobrze robię ;) A co do biblii - mam naprawdę interesujące wykłady ze świetnym kolesiem :cool3: Księdzem znaczy się. Chciałabym, aby choć 10% katechetów posiadało jego wiedzę, może mniej ludzi nabierałoby wstrętu do takiej a nie innej wiary ogólnie, mając do czynienia z ciekawymi lekcjami o charakterze raczej analizy ciekawostek i patrzenia na tę księgę pod innym kątem niż w potocznym rozumieniu. I mówię to ja, która z pewnymi instytucjami o zabarwieniu religijnym chcę mieć w swoim życiu jak najmniej styczności :evil_lol:
-
Trudno powiedzieć, bo nie znamy Twojego yorka. Jeśli ma pozytywny stosunek do innych psów, a Ty będziesz pilnować, żeby potrzeby każdego psa były zaspokojone, a same relacje psiaków względem siebie były poprawne, powinno być w porządku. Może być jednak tak, że gdy spaniel zacznie dorastać, zacznie kwestionować pozycję starszego kolegi i w związku z tym mogą pojawić się problemy, m.in. właśnie znaczenie, rywalizacja o zasoby itp. Rozumiem, że chcecie kupić rasowego (=rodowodowego) spaniela bądź przygarnąć bidę w typie i nie zamierzacie wspierać rozmnażaczy?
-
Fajnie Wam to idzie :) Czy ten siwy długowłosy pies to "szary" terwik? Coś mi się kołacze, że to chyba jakaś anomalia jest, ale nie wiem, czy właściwie myślę :evil_lol:
-
Melduję, że żyjemy, tylko czasu brak :) Zuz ma sinusoidalne fazy - albo jest Najposłuszniejszym Psem Wszechświata (i nawet na polach ze zwierzyną się pilnuje! :shock:) albo się zachowuje jak totalny tłuczek z buszu. Wynika to pewnie z mojej postawy ogólnej - zmieniłam uczelnię i trochę mnie jeszcze przytłaczają pewne sprawy organizacyjne ;) Co prawda staram się tym nie przejmować za bardzo, no ale "to tylko pies" jednak wyczuwa, że coś jest nie do końca w porządku ;) Zastanawiam się nad tematyką pracy mgr, żeby się nie wkopać w coś nie do końca fajnego, jak ostatnim razem ;) Myślałam albo o resocjalizacji z udziałem zwierząt (co prawda literatury praktycznie na ten temat nie ma) albo o... profilaktyce pogryzień przez psy wśród dzieci. Mam nadzieję, że mój ksiądz (sic!!! :diabloti:) promotor mnie nie wyśmieje na wstępie, jutro się okaże :lol: W związku z powyższym wszelkie informacje na któryś z tematów są mile widziane :cool3: