Jump to content
Dogomania

evel

Members
  • Posts

    10326
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    3

Everything posted by evel

  1. Ależ ja tego nie podważam :) Czasem tylko się zaśmieję w duchu jak słyszę, czy czytam, że czyjś pies jest absolutnie genialny, bo "to przecież pies sportowy!" i nie może być inaczej. Według mnie to, że jakiś pies jest świetny np. w agility, jeszcze nie świadczy o tym, że jest psem absolutnie bezproblemowym na co dzień.
  2. evel

    Barf

    Słuchajcie, jak u Was wyglądały wahania wagowe na początku barfowania? Bo sucz mi trochę przytył, znaczy konkretnie to zmniejszyło się jej wcięcie w talii, a nie chciałabym, żeby się zaczęła toczyć zamiast chodzić :evil_lol: Chwilowo miałam zamiar jej dawać porcję 250g/dzień... Może organizm musi "zaskoczyć", że żarcie się zmienia i inaczej się trawi? ;)
  3. O rany, to rzeczywiście imię super dobrane. Wychodzi na to, że foksy są niezniszczalne jednostki specjalne ;)
  4. evel

    Barf

    [quote name='*Monia*']Dajecie psiakom tran? Hexa uwielbia i nie wiem jak często mogę jej dawać żeby nie przedobrzyć...[/QUOTE] Zuz jak czuje tran to natychmiast włącza produkcję kałuży :roll: Więc czasem dostaje ;-) [quote name='lilk_a'][B]te żwacze to początek barfa[/B] ? tzn czy tak psa przestawiasz na barfa ? ... ja muszę przyznać że zrobiłam to z marszu jednego dnia mięsko gotowane z ryżem i warzywkami , drugiego dnia surowe i nie było żadnych sensacji ... i tak do dzisiaj moja zaczęła jeść na surowo mając pół roku[/QUOTE] Tak. Do tej pory suka była na mieszanym (suche + barf), ale postanowiłam ją przerzucić na barfa i zrobić to jak należy ;) Mój pan wet już nas chyba nie lubi :evil_lol: Jak podzielić zamrożoną na kość kurę? Chyba muszę rozmrozić całość i podzielić na dwa dni :niewiem: Albo pojechać na działkę z toporkiem :lol:
  5. No dobra, to już wiem, czemu niektórzy nie mogą uwierzyć, żeś pełnoletnia, koleżanko :evil_lol: ;) [url]http://i790.photobucket.com/albums/yy181/Hexiula/Jesien%20psiaki%20-%20do%2025-10/DSC_6426.jpg[/url] jedna lepsza od drugiej, hahaha :lol:
  6. [quote name='strix']Poraża mnie głupota właścicielki. [B]Przecież wiadomo, że agility to nie jest trening behawiorystyczny i to, ze pies dobrze radzi sobie w agility nie oznacza, że jest bezproblemowy.[/B] Ten widac ma problem z nieznanymi psami w parku, który pewnie uważa za swoje terytorium. No,ale pańcia widać 'szkolona' ;)[/QUOTE] Czasem się zastanawiam, czy sobie nie powinnam takiego tekstu wrzucić w sygnaturkę :evil_lol:
  7. evel

    Barf

    Pies kończy jutro żwacze - impreza trwała 8 dni, mam nadzieję, że wystarczająco, bo zaczynam już mieć odruch wymiotny, jak wyjmuję te śmierdziele z pojemnika :oops:
  8. evel

    Halter

    Tyle, że kolczatka [B]nie służy do oduczania ciągnięcia[/B] tylko zupełnie do czegoś innego...
  9. Będę zaciskać kciuki w weekend :)
  10. Ty się w ogóle nie zmieniłaś, kobieto :) A co to za foksy? Denis z Tomaszem (?) i...? ;)
  11. Też trudno mi uwierzyć, że można w ogóle psa ze smyczy nie puszczać. Moja suka nie jest ze mną od szczeniaka, na początku mnie miała raczej w poważaniu i wychodziła bardzo, bardzo długo na lince (do tej pory mi się zdarza ją puścić z linką w "niepewnym" terenie) a ja dwoiłam się i troiłam, żeby ją nauczyć przywołania. Efekt nie jest może 100%, bo pies to nie maszyna, ale zadowalający ;) Nie wyobrażam sobie również chodzenia między blokami z psem luzem, znaczy między blokami, gdzie można spotkać inne psy, gdzie biegają dzieci, gdzie jeżdżą samochody itd. - nikt nigdy nie może być pewny w 100%, że w razie sytuacji awaryjnej powstrzyma psa tylko słownie. No i mój pies zawsze na zewnątrz ma na sobie obrożę z adresówką, nawet jak wychodzi na siku pod klatkę. W domu po jakimś czasie od adopcji zaczęłam ściągać, bo kryza się niszczy bardzo ;)
  12. [quote name='GAJOS']Spróbuj założyć mu kaganiec i położyć na boku - przytrzymać za kark przy ziemii aż ulegnie - przestanie się rzucać, choć wątpie, żeby to Ci się udało ... A jeżeli się uda powtarzaj ten rytuał co kilka dni.... W innym przypadku, myślę, że nawet szkolenie zda się na marne...[/QUOTE] A jak się wyrwie i będzie próbował Cię zabić kagańcem, cóż... No, trudno, nie? :roll: Albo jak następnym razem, podchodząc do niego, wykonasz jakiś podobny ruch, a pies skoczy Ci do twarzy i wyszarpnie policzek... Cóż, no, wypadki się zdarzają, nie? :cool1: RANY BOSKIE! :angryy: Czasem jak czytam takie "złote porady" to wcale się nie dziwię, że mamy tyle przypadków pogryzień. Czy Ty człowieku uważasz, że przewalając psa na plecy załatwi się prawie dwa lata zaniedbań wychowawczych?! Z psem agresywnym NIGDY nie wchodzi się w bezpośrednią konfrontację, chyba, że ktoś naprawdę ma pojęcie i jest specjalistą w tej dziedzinie. Jednak z tego co się orientuję, nawet bardzo utytułowani trenerzy, z ogromną wiedzą, z ogromnym doświadczeniem, bardzo rzadko decydują się na wchodzenie w tak bezpośredni kontakt z psem wykazującym aktywną agresję. To, że jakiś pajacyk w TV parę razy wywróci psa (powiedzmy, że jestem w stanie przyjąć, że pajacyk jest asertywny, opanowany i wie, jak zrobić dobre show) to nie znaczy, że Kowalski może to sobie robić ze swoim Pikusiem, który się rzuca, jak mu coś nie podpasuje. Bo wychowywanie Pikusia należy zacząć od podstaw, a przede wszystkim [B]zdiagnozować, w czym problem[/B]. Nigdy natomiast nie wolno dawać porad przez internet, nie znając sytuacji bezpośrednio, nie widząc psa, porad, które mogą kosztować kogoś zdrowie a nawet życie!
  13. Moje trzecie podejście do ciastek :) Jabłkowo-cynamonowe zrobiłam chyba zbyt cienkie, ale tester jest zadowolony. Te, które się zanadto przypiekły zjemy my z TŻtem :evil_lol: [IMG]http://img853.imageshack.us/img853/516/dscn6929.jpg[/IMG] Za to rybne wyszły (jak dla mnie) idealne. A śmierdzą! :lol: Fota będzie jak wyjdą z piekarnika :) Edit - no i są :cool3: [img]http://img9.imageshack.us/img9/3111/dscn6940f.jpg[/img]
  14. [url]https://lh6.googleusercontent.com/-WO31faYP_zI/TqKkVZb2pLI/AAAAAAAAA-c/7Wdn6s2U8M8/s512/PA220161.JPG[/url] a te końce uszu to jej tak kłapią czasem śmiesznie? Fajna jest dziewczynka, jak mówicie, że zrównoważona, to przywraca moją wiarę w pastuchy :) Powinna raz dwa pójść do domu.
  15. Raczej pozbawiłam podszerstka furminatorem :evil_lol:
  16. Warczenie jest OK. To wyraźny sygnał dla innych zwierząt (ludzi też ;)), że albo sobie czegoś pies nie życzy, albo jest np. niepewny w jakiejś sytuacji. Dopóki pies warczy a nie atakuje to ja bym specjalnie nie ingerowała - przykładowo moja suka ma prawo sobie burczeć pod nosem, ale nie ma prawa wystartować do innego psa. Jeśli jednak następuje atak - ja bym zajęła czymś sukę, rozproszyła jej uwagę, odwróciła się i odeszła, i ciągle chwaliła za to, że zaczyna ignorować drugiego psa. No i nagradzała (żarcie, zabawa, zabawka itd.) :) Edit: z moich doświadczeń wynika, że dorosłe suki (zwłaszcza kastratki) miewają tendencję do temperowania innych psów, zwłaszcza szczeniaków, jak pisała strix. Jednak normalna (= zdrowa psychicznie) suka nie powinna skrzywdzić szczeniaka, nawet jeśli wygląda to poważnie (np. przewalenie na glebę, stanie nad szczylem w sztywnej, naprężonej postawie, zjeżona sierść, wyszczerzone zęby, warkot itd.). Moja jeszcze ujada potępieńczo :evil_lol: Niestety, niektóre szczeniaki nie biorą sobie tych lekcji do serca, a przynajmniej nie na długo. W ogóle mam wrażenie, że dobrze socjalizowanych psów jest garstka. Inne uczą się już za młodu, że ten, kto tłucze innych, narusza ich strefę osobistą i ogólnie ma wrażenie, że rządzi, ten jest boss :roll:
  17. Muszę wybrać jakiś preparat podnoszący psią odporność i zastanawiam się nad preparatem zawierającym beta-glukan właśnie. Na różnych forach i u różnych wetów spotykam się z absolutnie różnorodnymi zdaniami na ten temat - jedni mówią, żeby dawać ludzkie odpowiedniki, inni, że absolutnie nie, w związku z tym pytanie tytułowe - [B]czy da się przedawkować beta-glukan[/B]? Przykładowe składy trochę się różnią... Np.: [quote name='DOLFOS ImmunoDol'] 1,3/1,6 Beta glukan 40 mg; Vehiculum ad 1000 mg[/QUOTE] [quote name='Scanomune']Beta-1,3/1,6-glukan 7,5 mg; Maltoza do 250,0 mg.[/QUOTE] [quote name='BetaGlukan']beta 1,3/1,6 glukan (polisacharyd z Saccharomyces Cerevisiae) 250 mg, kapsułka (hydroksypropylometyloceluloza).[/QUOTE] [quote name='Immunactiv']Betaglukan 200,00mg, witamina C 50,00mg, bioflawonoidy 25,0mg, cynk 7,5mg.[/QUOTE] Ciekawa jestem Waszego zdania w temacie.
  18. [quote name='Cockermaniaczka']szkoda ze jeszcze nie doplaca za zabranie tego psa...:evil_lol:[/QUOTE] No, moja droga, zdziwiłabyś się... :roll: Dzisiaj przeczytałam o zbiórce na budę dla psa w DS, no macki mi opadły :roll:
  19. [quote name='Cockermaniaczka']Ale czyja to wina?Adoptujacych czy wolontariuszy i dt ktorzy tego ucza? ... Ja nie rozumiem podwozu pod dom...Jak komus zalezy to ruszy szanowne cztery litery i przyjedzie a nie bedzie oczekiwal ze mu psa z kokardka dostarcza do kuchni...[/QUOTE] Tudzież zapłaci choćby za ten transport :roll:
  20. evel

    Barf

    Kurde mol, ja też zawsze obierałam... :oops: Ale na swoje usprawiedliwienie powiem, że ja to mam cienki sprzęt, to nie wiem, czy by poszło ze skórą wszystko :eviltong:
  21. Ojeju - drobizna straszna z Penelopki! Dopiero przy focie ze spanielem sobie uświadomiłam, że ta Twoja sarenka taka maleńka jest :) Moja też się rano i wieczorem trzęsie jak galareta, bo jeszcze nie zdążyła "wyprodukować" podszerstka :roll:
  22. Mia, a ciasteczka wyszły kruche czy bardziej "mokre", miękkie?
  23. Kasiu, a gdybyś go spróbowała głaskać po boczkach, pod brodą, po klatce piersiowej, a nie po głowie i po łopatkach? ;) Wiem, że to takie nasze "wbudowane" odruchy, ale czasem dla psów mają duże znaczenie - zauważyłam, że na filmiku, gdy dotykasz głowy czy karku Reksia, on przestaje merdać. Nie pomyśl sobie, że się mądrzę, czy coś, ale może Reksiowi łatwiej będzie tak zaufać ludziom? :) Sama mam sukę schroniskową, która obcym się nie pozwoli pogłaskać po głowie raczej. MaDi - on się rzuca na wszystkie psy, niezależnie od wielkości, płci? Pewnie jeszcze biedaczysko ma odruch zwalczania konkurencji do zasobów :(
  24. Ares tak trochę odrośnięty wygląda jak malutki niedźwiadek :loveu:
  25. [quote name='ewuśś']Nie będę kastrować yorka, z nim są poważne plany :)[/QUOTE] Z yorkiem plany są takie, że zamierzacie go wystawiać i zrobić z niego legalnego reproduktora, dlatego jesteś tak przeciwna jego kastracji, a nie dlatego, że zamierzacie mu znajdować panienki i powielać yorkopodobne stworki, których już jest do wypęku i które zaczynają już trafiać do schronisk, bo są trochę passe, prawda?
×
×
  • Create New...