-
Posts
10326 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
3
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by evel
-
[quote name='a_niusia']szczerze mowiac to ja niektorym wspolczuje, ze kazdy spacer z psem to jest dla nich az taka spina.[/QUOTE] Jakby każdy spacer był dla mnie traumatyczny to bym w wariatkowie wylądowała :evil_lol: Niestety, mam schorowaną, lękliwą sukę, udało mi się wypracować z nią bardzo dużo, ale pewne kwestie chyba zostaną na zawsze (patrz: ONki), dlatego trochę mi przykro i czasem tracę cierpliwość, jak kolejny ONek doprowadza mojego psa do stanu przedzawałowego a właściciel sobie ogląda płatki śniegu spadające z nieba zamiast ruszyć dupsko i zabrać swojego psa. Jak nawet czasem coś podbiega i nie zżera mojego psa to niech sobie podbiega, trudno. Jak mam możliwość to też wtedy puszczam sukę luzem. Ech, gdybym tylko znalazła jakiegoś normalnego ONka, żeby wygasić trochę tę moją histeryczkę - marzenie ściętej głowy chyba :roll:
-
[quote name='Merrick'] Ja naprawdę nie wiem, czy to taki problem zapiąć swojego psa na smycz, albo pójść po niego jak się nie chce dać odwołać ? :shake:[/QUOTE] No jak to?! Przecież to wstyd jest, że on woła psa a pies nie reaguje, to lepiej olać sprawę :roll: Ten facet z wczoraj od nas też stał jak dupa wołowa i sobie mruczał "do mnie, do mnie". Oczywiście szalenie skutecznie, jak się można domyślić...
-
Biały owczarek szwajcarski. DON to długowłosy niemiecki ;)
-
Jakoś w lecie pisałam o dwóch super inteligentnych laluniach, które wprowadziły swoje małe szczyle DONka i BOSa w stado naszych ćwiczących psów w liczbie jakoś około 10. Z "naszych" psów nie wszystkie lubią szczeniaki, większość raczej nie przepada, więc my, jako, że mamy psy potencjalnie problematyczne, ustąpiłyśmy miejsca, żeby lalunie mogły przejść. Szczeniaki wypiły naszą wodę, która stała w misce na środku boiska (WTF?!), podłaziły do uwiązanych psów (dowód na wysokie IQ laluń), ogólnie robiły co chciały przy świergocie swoich światłych właścicielek. No to zdaje się ciąg dalszy. Nie wiem jak BOS, bo widuję go raczej przelotnie, ale DONek zdaje się wyrósł na bezstresowo wychowywane krowię, co ucieka swojemu pańciowi (który ze stoickim spokojem stoi jak słup i czeka na zbawienie chyba), galopuje za innym psem po całym osiedlu, aby parę minut później podbiec do mojej suki, która śmiertelnie się boi owczarków wszelakich, więc drze mordę jak szalona. Suka mi się wydziera, krowię zakłopotane nie wie, o co chodzi, właściciel stoi w oddali i sobie coś buczy pod nosem, pod moimi nogami się kotłują trzy psy, nie wiem, co robić, nagle owczar - olśnienie, idę do pańcia, drugi pies nagle zniknął, sucz łaskawie zamknął jadaczkę. DONek podszedł biedny do właściciela, który mu przyłożył smyczą - nie ma co, odwołanie będzie miał na 100%! :roll:
-
Grupa do zadań specjalnych czyli dwie jamnice i doberman ;)
evel replied to Amber's topic in Foto Blogi
Na kolor i kondycję - Zuz się stanowczo mniej kłaczy po algach ;) -
Niegdyś gryziona Lalka - dziś szczęśliwa Lola w swoim domu stałym!
evel replied to LadyS's topic in Już w nowym domu
Uszy żyją własnym życiem :lol: -
Grupa do zadań specjalnych czyli dwie jamnice i doberman ;)
evel replied to Amber's topic in Foto Blogi
Ja ostatnio kupiłam Algolith Beaphar na allegro. Ale myślę, że w cywilizowanych miastach pewnie można je kupić również w stacjonarnych zoologach :eviltong: -
Haha, jaka zamarznięta broda :D Moja też wiecznie nurkuje, głupolek mały ;) Normalnie jak patrzę na takie zdjęcia to wpadam w depresję, że ja nigdy takich nie będę robić, bo a) szkoda mi będzie kasy na sprzęt, b) moje zdolności manualne są... hm, dość ograniczone, powiedzmy :evil_lol:
-
Co do kubraczka - kubraczek powoduje, że pies zmienia się w skamielinę albo łazi i jęczy, wywijając łapami jakby jakaś niedorozwinięta była :roll: Ale niestety, brak kubraczka = przemoczenie psa = przeziębienie = kichanie zwrotne i popuszczanie moczu, więc albo kubrak, w miarę normalne funkcjonowanie sucza i moje zdrowie psychiczne albo spełnianie psiego widzimisię :eviltong:
-
Grupa do zadań specjalnych czyli dwie jamnice i doberman ;)
evel replied to Amber's topic in Foto Blogi
Jari to jest jednak ekstremalny, Zuz przy takiej pogodzie by nawet pazurka nie umoczył :evil_lol: Słyszałam, że dobre efekty daje podawanie psu EfaOlie, czy coś w ten deseń. Ja na szczęście mogę się ratować różnymi olejami i sproszkowanymi algami. A właśnie, może algi? -
[quote name='gops']dawaj foty a nie gadasz :eviltong: piękna Zuzanka a jaki gustowny kubraczek :lol:[/QUOTE] No już daję, tak chciałam sprawdzić czy popadłam w schizofrenię totalną i gadam sama ze sobą :evil_lol: [quote name='BBeta']Ja mogę znaleźć jedną - kolor tła :diabloti:[/QUOTE] No tak, o tym nie pomyślałam :roll: :evil_lol: [quote name='motyleqq']rety, jej spojrzenie oczekujące na ciastka jest zabójcze i nie da się nie ulec! u mnie ten pies zmieniłby się w beczułkę :evil_lol:[/QUOTE] To akurat było takie "hę? czemu nie idziemy?" :lol: No czasem ciężko się nie dać omotać temu małemu potworowi, ale jak się zaczyna jej ulegać to bywa bardzo niefajnie, więc... :cool3: Ciasteczko? [IMG]http://img43.imageshack.us/img43/700/sdc10901s.jpg[/IMG] Mały piesek na Syberii :evil_lol: Tak, na niebieskiej Syberii... :oops: [IMG]http://img171.imageshack.us/img171/6149/sdc10912d.jpg[/IMG] I best of the best: [IMG]http://img542.imageshack.us/img542/4273/sdc109002.jpg[/IMG] :stupid:
-
Super szaleją, u mnie to samo ;) Też maaaaasa śniegu. Niby fajnie, ale zastanawiam się, jak jutro z rana dojadę na uczelnię :evil_lol:
-
Ona-bita młotkiem,On-wyrzucony jak śmieć...Shilla i Seth moje ANIOŁY
evel replied to darunia-puma's topic in Foto Blogi
Fajnie, że się tak ładnie dogadują :) Macie śnieg? U nas biało strasznie i ciągle pada :) -
Gadam do siebie, nie gadam do siebie? :evil_lol: Może na zachętę? ;) [IMG]http://img14.imageshack.us/img14/8058/sdc10897x.jpg[/IMG]
-
Upiekłam ciastka. Pies utrzymuje, że są mu niezbędne natychmiast do przeżycia. Inaczej zginie marnie. A teraz zagadka - znajdź pięć różnic :evil_lol: [img]http://img72.imageshack.us/img72/3861/sdc10892h.jpg[/img] [img]http://4.bp.blogspot.com/_sSx0-mA6GX0/TGy99ETJ48I/AAAAAAAAClk/s_h6Jx3Z0bk/s320/kermit-the-frog.JPG[/img] Idziemy na super śnieżny spacer z aparatem, mam nadzieję, że uda mi się coś pstryknąć jako wesołemu pstrykaczowi bez żadnych umiejętności ;)
-
Biały lonżowany konik, czyli jack russell terrier Jax i ferajna - zapraszamy!
evel replied to LadyS's topic in Foto Blogi
No wiesz? Nie dość, że pański nosek to jeszcze co przepraszam? Na spacer z psem się ubierasz jak hrabina? :diabloti: -
Kolejne podejście - ciastka z mielonego indyka, oliwy, jajek, mąki. Fajne wyszły :) Mocno kruche, mam nadzieję, że wytrzymają dłuższy czas :) [img]http://img443.imageshack.us/img443/1935/sdc10868lb.jpg[/img]
-
A u nas chyba wreszcie algi zaczęły działać na tyle, że pies nie zostawia drugiego dywanu z czarnych kłaczków jak wstanie :multi: Co do oleju łososiowego - hm, może jestem wyrodna, ale mnie niestety nie stać na takie cuda, dlatego sucz dostaje różne inne oleje, akurat takie, jakie mamy. I zazdroszczę niektórym takich "pancernych" psów, u nas z mojej winy czasem miewamy różne problemy, gdy o czymś zapomnę albo "przedobrzę" :oops:
-
A nie słyszycie wykładów o tym, jak to można małego pieska męczyć jakimiś komendami, sztuczkami i w ogóle? :razz:
-
Totalnie zasypany, rzekłabym - Zuz ma problemy z poruszaniem się na dworze, a do maluszków całkowitych wcale nie należy ;)
-
Dziękuję za odpowiedź. Co do suki - ta rodzina już ma jedną sukę, starą kundliczkę, wysterylizowaną. Myślę, że gdyby się zdecydowali na sukę to na czas cieczki znaleźliby jakieś rozwiązanie (chociaż docelowo, po zakończeniu rozwoju, też pewnie zostałaby wysterylizowana, a jeśli byłby to pies - wykastrowany). Nie mają raczej ambicji wystawowo - hodowlanych ;) Kwestie dbałości o stawy zwłaszcza młodzieniaszka molosa też już im nakreśliłam, zdają się rozumieć problem. W ogóle wydaje mi się, że landseery są rasą dość rzadką i mało - powiedzmy - popularną, jakby niedocenianą, a wydają się bardzo "sensownymi" psami, nie tak chorobliwymi jak inne molosy?
- 15718 replies
-
- pies
- pudel maltanczyk york
-
(and 2 more)
Tagged with:
-
[quote name='gryf80']ls-wet zasugerował czym uk.pokarmowy był podrażniony?[/QUOTE] Może to tak nieładnie jako adwokat ;) ale LadyS. tymczasowała głównie szczeniaczki ze schronisk, gdzie w większości przypadków szczenięta były zarobaczone, niedożywione, schorowane. Funkcjonowanie układu pokarmowego też było zatem obniżone, czasem pojawiały się biegunki, czasem zaparcia, czasem wymioty. Siemię wyraźnie poprawiało stan małych brzuchów ;)
-
Od razu może zaznaczę, że to nie pies dla mnie, a dla znajomych ;) Generalnie zobowiązałam się im trochę pomóc w wyborze rasy :) Wizja jest taka, że pies ma mieszkać raczej na dworze, ma "wyglądać" i szczeknąć sobie od czasu do czasu, ale też nie stróżować głośno przez 24h/dobę. Miło byłoby, gdyby ewentualnego intruza porządnie obszczekał, ale nie pożarł ;) Odpowiednie jedzenie, opieka wet, spacery, podstawy szkolenia oczywiście będą. Rzecz jasna pies miałby mieszkać w budzie lub w jednym z pomieszczeń gospodarczych dużego domu, przystosowanego specjalnie dla niego, ale to jest jeszcze do dogadania, absolutnie w grę nie wchodzi łańcuch (brrr). Czy landek poradzi sobie jako pies mieszkający tylko na zewnątrz? Czy podstawowe szkolenie będzie wystarczające, żeby go "ogarnąć"? Czy samce i suki bardzo się różnią charakterowo? Czy poradzą sobie z landkiem początkujący psiarze? Czy landek zaakceptuje kota/koty? To tak na początek :)
- 15718 replies
-
- pies
- pudel maltanczyk york
-
(and 2 more)
Tagged with:
-
Czy ktoś coś wie o rasie landseer i chciałby się wiedzą podzielić? :)
- 15718 replies
-
- pies
- pudel maltanczyk york
-
(and 2 more)
Tagged with:
-
[quote name='agNeta']Dzięki wielkie! :) właśnie idę zaparzyć. A dużo wody do tego dajesz? (np. całą szklankę czy pół czy jeszcze jakoś inaczej?)[/QUOTE] Szczerze to nie wiem :oops: Tak trochę, może z pół szklanki to wychodzi.