Jump to content
Dogomania

ULKA12

Members
  • Posts

    6902
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by ULKA12

  1. Przeczytałam cały wą tek i jestem w szoku, niestety po raz kolejny. :shake: I obawiam się, że nie ostatni:shake:
  2. Przypominam o Fuksie
  3. Na dobranoc podrzucę go, może ktoś Fuxa zauważy i nam pomoże?
  4. Jutro idę do schronu aż się boję co tam zastanę:shake:
  5. Tamb dziękuję, mam nadzieję, że szybko coś się znajdzie. Kto się na dogo zajmuje sznaucerami?
  6. Smutny, ale gdy się do niego podejdzie to on się zmienia w radosnego psiaka a gdy się odchodzi to znowu następuje załamanie. On musi szybko mieć swojego człowieka już bardzo schudł a jest w schronisku około 3 tygodni. Bardzo się o niego martwię to nie jest pies na łańcuch, a tutaj tylko to go czeka.
  7. W okolicach Częstochowy jest schronisko gdzie pracownicy twierdzą, że psy nie czują, nie myślą i najlepiej gdyby ich się jakoś pozbyć. Psy tam znikają, na nasze pytania co się z nimi stało zasłaniają się tajemnicą. Z własnych obserwacji wiem, że często trafiają na łańcuch gdzieś na wieś szczególnie często gdy jest to duży pies, nikt nikogo o nic nie pyta bo po prostu nikogo to nie interesuje. W tym schronisku przebywa Fux według mnie jest to sznaucer olbrzymi ale być może się mylę jeśli tak to proszę poprawcie mnie. Teraz kilka słów o Fuksie, jet to pies młody 2/3 lata bardzo przyjacielski wobec ludzi i wobec innych zwierząt. Nie wiem jak się zachowuje na spacerach bo nie miałam szansy go wyprowadzić. Nie ukrywam, że sprawa jest pilna, warunki w jakich przebywa są tragiczne i cały czas istnieje groźba, że po prostu zniknie. szukamy chociaż domu tymczasowego. Bardzo proszę o jakiś kontakt od osób które zajmują się sznaucerami. Schronisko o którym mówię nie ma dobrej sławy więc bardzo proszę pomóżcie. A oto Fux: [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images50.fotosik.pl/43/033aecf303e68de5.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images30.fotosik.pl/307/e0f338c215ffff40.jpg[/IMG][/URL] Więcej zdjęć i nformacji o Fuksie będzie w sobotę. Jeszcze raz prosze o pilną pomoc.
  8. Wczoraj dużo o Bajeczce myślałam jak szybko ten rok minął. Serdeczne życzenia dla Bajki w dniu urodzin, bo szansa jaką dostała od Was to jej nowe życie, dużo lepsze niż poprzednie. Jeszcze raz dziękuję wszystkim tym którzy mi wtedy pomogli i zabrali Bajkę do lepszego świata:lol:
  9. A dlaczego tak myślisz?
  10. A ja zapytam co jest większym okrucieństwem wykastrować psa, który od tego momentu nie będzie czuł potrzeby rozmnażania, czy co najmniej dwa razy w roku nie dopuszczać do zaspokojenia jego potrzeb trzymając go na uwięzi, przecież przedłużanie gatunku to instynkt, czy męczenie psa, chodzenie z nim na smyczy gdy suki wokoło mają cieczki, stresowanie go niemożliwością zaspokojenia najbardziej pierwotnych instynktów DO KOŃCA ŻYCIA nie jest dużo okrutniejsze niż po prostu wykastrowanie, gdzie po pewnym czasie te instynkty zanikają, suka w cieczce biegająca przed płotem nie jest przyczyną stresu zwierzaka. Człowiek kontroluje swoje popędy zwierze nie, więc po co je narażać na frustracje? Oczywiście nie bez znaczenia są powody medyczne, zalety kastracji przewyższają nad wadami ale ja swojego psa wykastrowałam dlatego, że nie chciałam go narażać na stres, widziałam jak bardzo chciał pobiec za watahą psów z suką w cieczce na czele a nie mógł, po co mu dostarczać takich doznań?
  11. Miałam się nie wypowiadać ale cóż nie mogę tego czytać. Kiedyś gdyby ktoś mi powiedział, że ślepe szczeniaki trzeba uśpić też nazwałabym go "mordercą" ale potem poszłam do schroniska i naoglądałam się co z tym nie uśpionym szczeniakiem dzieje się dalej. w schronisku, w którym jestem wolontariuszem pozwala się rodzić sukom, szczeniaki im się zostawia, i na kilkadziesiąt szczeniaków, które tam się urodziły wieku pół roku dożył JEDEN wszystkie inne wcześniej bądź później umierały:-( I uwierzcie mi to nie była spokojna śmierć. Przeżyły tylko te które udało nam się wyrwać np razem z matką odchować i wyadoptować, te które zostały w schronisku odeszły. Więc niech mi nikt nie mówi, że to nieludzkie usypiać ślepe mioty lub stosować sterylki aborcyjne bo pozwalając im żyć skazali je na okropne przeżycia a na końcu i tak czekała je śmierć. Więc teraz jestem na TAK, TAK
  12. [quote name='lolka75']moze i tu pomoze [B]biostalfris.[/B]... podobno niweluje wiekszosc bilogicznych zapaszkow:roll:[/quote] gdzie to cudo można dostać? Podajcie linka
  13. Mam takiego mopa parowego jak wcześniej pokazała Oktawia, czy do niego można dolewać trochę płynu do mycia podług lub szyb? Trochę boję się wypróbować aby nie popsuć sprzętu bo to inwestycja mamuśki:evil_lol::evil_lol:
  14. Ale on piękny:loveu::loveu::loveu::loveu:
  15. Niedługo strach będzie z domu wychodzić bo tyle bezdomniaków wokoło:shake::shake::shake: Trzymam za nią kciuki.
  16. Szukamy tymczasu dla stróża
  17. A więc stało się. Jantar wczoraj pojechał do domu. Był u mnie całe 99 dni i nie ukrywam, że bardzo ciężko było mi go oddać, jednak rozum zwyciężył. Jantar to pies idealny i mam nadzieję, że jego nowy dom też będzie idealny, bo na niego zasługuje. Jantar potrzebuje swojego właściciela i kanapy na której będą razem mogli sobie poleżeć. Tutaj Jantar jeszcze w schronisku [URL="http://www.dogomania.pl/forum/%5BURL=www.fotosik.pl%5D%5BIMG%5Dhttp://images31.fotosik.pl/309/37904f54c8b4cfdc.jpg%5B/IMG%5D%5B/URL%5D"][URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images31.fotosik.pl/309/37904f54c8b4cfdc.jpg[/IMG][/URL][/URL] I w dniu wyjazdu: [URL="http://www.dogomania.pl/forum/%5BURL=www.fotosik.pl%5D%5BIMG%5Dhttp://images34.fotosik.pl/383/c60c7ab5229d18a9.jpg%5B/IMG%5D%5B/URL%5D"][URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images34.fotosik.pl/383/c60c7ab5229d18a9.jpg[/IMG][/URL][/URL] [URL="http://www.dogomania.pl/forum/%5BURL=www.fotosik.pl%5D%5BIMG%5Dhttp://images44.fotosik.pl/21/89f1013de71dc2a4.jpg%5B/IMG%5D%5B/URL%5D"][URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images44.fotosik.pl/21/89f1013de71dc2a4.jpg[/IMG][/URL][/URL] [URL="http://www.dogomania.pl/forum/%5BURL=www.fotosik.pl%5D%5BIMG%5Dhttp://images43.fotosik.pl/21/37a19d435e218acb.jpg%5B/IMG%5D%5B/URL%5D"][URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images43.fotosik.pl/21/37a19d435e218acb.jpg[/IMG][/URL][/URL] Nowe zdjęcia będą już wkrótce, przynajmniej taką mam nadzieję. Dziękuję wszystkim, którzy pomogli mi uratować Jantara bo jestem pewna, że w schronisku już dawno by nie żył:Rose:
  18. [quote name='mosii']jejku wszyscy juz pojechali a o moim Ortisku zapomnieli:-([/quote] Nie wszyscy jeszcze Onyx został:shake:
  19. Jantar też wczoraj pojechał do Niemiec. Oczywiście bardzo się z tego powodu cieszę, ale... jakoś mi bardzo smutno:placz: Dziękuję wszystkim, którzy pomogli mi go uratować. Szczególnie Aisak i Anetcie no i oczywiście organizacji z Niemiec, która przez ten czas łożyła na jego utrzymanie:Rose::Rose::Rose:
  20. Ona na pewno nie toleruje innych psów? To bardzo zmniejsza jej szanse na adopcje.
  21. Już doczytałam
  22. A ta dziewczyna u której była Kiara na tymczasie nie mogla się nią dłużej zajmować? Jestem trochę opóźniona w informacjach bo ostatnio rzadko zaglądam na niebieskie fo. Tengusia jeśli będziesz mogła to może jakieś nowe zdjęcia i ktos się w niej zakocha. Miałam nadzieję, że ten dom w którym była to będzie taki dom na zawsze.:shake:
  23. U mnie ten sam problem, zima się zbliża. Proszę wygłaskać ode mnie Ortiska i resztę bandy:lol:
  24. Też jestem ciekawa jak on teraz wygląda:lol:
×
×
  • Create New...