ULKA12
Members-
Posts
6902 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by ULKA12
-
Zuzia i Bond - wyrwane z koszmaru - już w nowym domu
ULKA12 replied to Bazyliah's topic in Już w nowym domu
Ale kolor bardzo ładny, :lol: Oczywiście wasze dzieciątka ładniejsze:lol: -
Ten zakaz posiadania zwierzęcia szczególnie mi się podoba tylko jak to będzie egzekwowane?
-
"Krajtvp.info, PU /18:44Nowy przepis: dożywotni zakaz posiadania zwierząt Dożywotni zakaz posiadania zwierząt za znęcanie się nad nimi, rejestr agresywnych kundli, egzaminy dla posiadaczy psów - to tylko niektóre założenia projektu nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt, do którego dotarł serwis internetowy tvp.info. Pilotowany przez posłankę Joannę Muchę (PO) projekt to reakcja m.in. na ostatnie doniesienia mediów o bestialskim traktowaniu psów, a także powtarzające się przypadki ataków zwierząt na ludzi. Kilka dni temu pod Lublinem grupa nastolatków podpaliła szczeniaka, a następnie sfilmowała jego męczarnię telefonem komórkowym. Z kolei w sobotę w Jarosławiu na Podkarpaciu amstaf rzucił się na 3-letnią Gabrysię. Dziewczynka przebywa w szpitalu w Przemyślu z ranami głowy. Według projektu ustawy, który ma trafić do laski marszałkowskiej jeszcze w lipcu, minister spraw wewnętrznych i administracji będzie mógł wydać całkowity zakaz hodowli konkretnych ras. Rejestrowane mają być też mieszańce powstałe z ras agresywnych. - Dziś takie psy są rozmnażane poza kontrolą, bez rodowodów, w domowych dzikich hodowlach. Chcemy to uporządkować i sprawić, by coraz rzadziej była mowa o atakach agresywnych psów na ludzi - mówi serwisowi internetowemu tvp.info Joanna Mucha. Projekt, będący efektem kilku miesięcy prac organizacji ekologicznych, zakłada również wprowadzenie egzaminu dla właścicieli psów agresywnych podobnego do tego, który należy przejść przy staraniu się o broń. - Ma to dotyczyć posiadaczy psów zarówno rodowodowych jak i mieszańców tych ras - mówi Grzegorz Lindenberg, rzecznik prasowy Koalicji dla zwierząt, organizacji, która współtworzy projekt. Projektowane przepisy zwiększają też kary za znęcanie się nad zwierzętami (będzie grozić za to grzywna nawet do 50 tys. zł) oraz wprowadza nową sankcję na zwyrodniałych właścicieli - dożywotni zakaz posiadania jakichkolwiek zwierząt. - To drakońskie, ale celowe rozwiązanie, bo jeśli ktoś znęca się nad swoim psem albo trzyma go w skandalicznych warunkach, wówczas oczywiste jest, że zwierze może "wybuchnąć" i w końcu zaatakować - mówi poseł Andrzej Halicki (PO)." Takie coś znalazłam na onecie.
-
A przyszły te wyniki z badania krwi?
-
Przypominam o dobciu. Byłam u niego dzisiaj. Oczywiście oczu nikt mu nie zakroplił chociaż tak ich prosiłam.:shake:
-
*** dwa collie z Częstochowy w domkach stałych
ULKA12 replied to florida_blue's topic in Już w nowym domu
Jestem ja:lol: Lucky jak zwykle cudowny:loveu: Magdziak pięknie go nauczyłaś chodzić na smyczy. Nowa pani Luckego bardzo sympatyczna. Piesek bardzo ładnie chodził na smyczy czasami jak tylko usłyszał jakiś nowy dźwięk to się zatrzymywał ale po chwili ruszał dalej ze swoją nową panią. Problem powstał gdy przed Lakim pojawiły sie wysokie schody tam się zbuntował i trzeba było hrabiego wnosić a potem znosić. Na peronie już się rozluźnił i grzecznie czekał. Oczywiście do pociągu musiałam go wnieść:evil_lol: I pojechali:-(:-( Magdziak rozumiem Cię znakomicie mieć takiego psa w domu i musieć go oddać tragedia. Ale tak jak powiedziałaś Czasem serce musi ustąpić przed rozumem, żeby pomóc innym bidom schroniskowym. A tutaj zdjęcia, które mi sie udało zrobić. Florida też ma to pewnie też wstawi. Tutaj Lucky ze swoją nową panią [URL="http://www.dogomania.pl/forum/%5BURL=www.fotosik.pl%5D%5BIMG%5Dhttp://images33.fotosik.pl/310/fb3db497551bf966.jpg%5B/IMG%5D%5B/URL%5D"][URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images33.fotosik.pl/310/fb3db497551bf966.jpg[/IMG][/URL][/URL] Zobaczcie jak dzielnie maszerował na smyczy, a u mnie jak tylko zapięłam mu smycz to się kładł na ziemi [URL="http://www.dogomania.pl/forum/%5BURL=www.fotosik.pl%5D%5BIMG%5Dhttp://images27.fotosik.pl/241/6995fe716ee07872.jpg%5B/IMG%5D%5B/URL%5D"][URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images27.fotosik.pl/241/6995fe716ee07872.jpg[/IMG][/URL][/URL] Myślę, że teraz spokojnie czekamy na wieści od Karolaj. Mam obiecane zdjęcia. -
Dziękuję za informację:lol: Czyli może być problem:shake:
-
Też tego nie rozumiem. :shake:
-
To ja jestem i tutaj. I dalej popieram:lol:
-
Buldożki w nowych domach :-)- Akcja zakończona - dziękujemy :-)
ULKA12 replied to lavinia's topic in Już w nowym domu
[quote name='auraa'][IMG]http://img386.imageshack.us/img386/4205/xxx528mm6.jpg[/IMG] Makabraa, Pies mechanik samochodowy:cool1: [/quote] To wy je jeszcze do pracy wykorzystujecie:crazyeye::crazyeye::crazyeye::crazyeye: to jest chyba praca niewolnicza. :evil_lol::evil_lol::evil_lol: -
Bo on chce mieć swojego człowieka. jak go odwiozłam i zapięłam na ten łańcuch zaczął wyć myślałam, że mi serce pęknie:-( Potem się zwinął w kłębuszek w swojej rozpadającej się budzie i tam już do końca leżał. Nie podchodziłam do niego bo nie chciałam już słyszeć tego przerażającego wycia:shake:
-
I jeszcze zdjęcia Szoko [URL="http://www.dogomania.pl/forum/%5BURL=www.fotosik.pl%5D%5BIMG%5Dhttp://images33.fotosik.pl/309/36db39fbcddc9c00.jpg%5B/IMG%5D%5B/URL%5D"][URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images33.fotosik.pl/309/36db39fbcddc9c00.jpg[/IMG][/URL][/URL] [URL="http://www.dogomania.pl/forum/%5BURL=www.fotosik.pl%5D%5BIMG%5Dhttp://images24.fotosik.pl/242/a8345c61b56a015e.jpg%5B/IMG%5D%5B/URL%5D"][URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images24.fotosik.pl/242/a8345c61b56a015e.jpg[/IMG][/URL][/URL] Szoko ma problem z oczami. Strasznie mu ropieją dzisiaj jak przyjechałam to miał je prawie zalepione ropą. zawiozłam do weta nie schroniskowego stwierdził że to tzw podwinięcie powieki w obu oczach, rzęsy drażnią oczy. Podobno zabieg jest prosty mam już deklaracje sponsora, że zapłaci za ta operację. Miał ktoś taki zabieg u swojego psa jak to wygląda. czy pies potem może wrócić do schroniska? I ostatnia fotka [URL="http://www.dogomania.pl/forum/%5BURL=www.fotosik.pl%5D%5BIMG%5Dhttp://images24.fotosik.pl/242/29966a44b0a4f6de.jpg%5B/IMG%5D%5B/URL%5D"][URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images24.fotosik.pl/242/29966a44b0a4f6de.jpg[/IMG][/URL][/URL]
-
Zajrzyjcie tutaj proszę może macie pomysł jak mu pomóc? [URL]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?p=10440448#post10440448[/URL]
-
Błąkał się po ulicach, trafił już dosyć chudy a teraz to juz jest tragedia. Nie wiem może ten jego dziwny chód wynika z np potrącenia przez samochód, albo ktoś mu przywalił łopata bo to tacy ludzie. Sama nie wiem. ale skradł moje serce jest taki ufny przytula się widać, że chce aby go pogłaskać ale nie jest natrętny.
-
I kolejna rasowa bida ze schroniska. Doberman Szoko Jest wspaniałym, dużym ale delikatnym psem. Wiek około 2-3lat. Zrównoważony, nie atakuje innych psów ani suk. wspaniale jeździ samochodem, musiał to kiedyś robić. Niestety ma coś z tylnymi nogami bardzo dziwnie chodzi. Jest strasznie wychudzony bo nie je w schroniskowego jedzenia (chleb z wodą):mad:, suchego też nie jedyne co je to z puszki więc je tylko wtedy kiedy ja do niego pojadę i go nakarmię a ze względów zawodowych mogę to robić rzadko:shake: A oto przystojniak [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images31.fotosik.pl/309/37904f54c8b4cfdc.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images27.fotosik.pl/241/514ae15e7731c4d2.jpg[/IMG][/URL] A tutaj schroniskowe jedzenie, na moje pytanie czemu psy nie dostają suchej karmy pan odpowiedział, że to dlatego aby im urozmaicić:angryy::angryy::angryy: [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images30.fotosik.pl/241/87c60c259bc9213d.jpg[/IMG][/URL] Tam jeszcze bylo pełno much ale odleciały jak podeszłam:angryy: Pies jest w okolicach Częstochowy, nie podaje dokładnie gdzie bo tam się nie podpisuje umów adopcyjnych i pies może po prostu zniknąć.
-
Można przenieść do JUŻ W NOWYM DOMU Czarny Labrador okolice Częstochowy
ULKA12 replied to ULKA12's topic in Już w nowym domu
Ale nie ma się czym martwić:lol: Nowi właściciele juz pisali, wysłali tez zdjęcia z nowego domu. Niestety ja nie znam niemieckiego i list był do dziewczyny, która się tym językiem posługuje biegle. Wszystko u niego w porządku. Miałam o nim napisać jak ja dostanę zdjęcia. ale widzę, że ciotki niecierpiwe:lol: Jeśli możecie to zajrzyjcie na ten wątek kolejny potrzebujący rasowiec [URL]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=114183[/URL] Jest jeszcze jeden doberman czekoladowy. Jemu już wkrótce założę wątek i też was będę prosiła o pomoc. -
I ta mordka roześmiana:lol: Cudo:loveu:
-
Zobaczcie tutaj. To nasz drugi doberman. Sprawa zrobila sie pilna [URL]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=114183[/URL] [URL="http://www.dogomania.pl/forum/%5BURL=www.fotosik.pl%5D%5BIMG%5Dhttp://images33.fotosik.pl/307/cd88a1a91fd97a2e.jpg%5B/IMG%5D%5B/URL%5D"][URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images33.fotosik.pl/307/cd88a1a91fd97a2e.jpg[/IMG][/URL][/URL] Bardzo prosze chociaz o DT dla niego.:shake: On tam zginie:-(
-
PIOTRKOW TRYBUNALSKI-dzieki Waszej pomocy, fundacji Emir, Joannie Mucha-ruszylo
ULKA12 replied to Erazm's topic in Schroniska
Zaoszczędził na schronisku to i na podwyżkę wystarczy:angryy: -
Buldożki w nowych domach :-)- Akcja zakończona - dziękujemy :-)
ULKA12 replied to lavinia's topic in Już w nowym domu
Dobrze, że już po wszystkim -
Łódź - ZULA - serce na dłoni, cud, ma DOM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ULKA12 replied to Magija's topic in Już w nowym domu
Ale wiadomości na dobranoc:sweetCyb::sweetCyb::sweetCyb::sweetCyb::sweetCyb: a zdjątka będą? Ten dom to tak już na zawsze???? -
Buldożki w nowych domach :-)- Akcja zakończona - dziękujemy :-)
ULKA12 replied to lavinia's topic in Już w nowym domu
I takich ludzi nam trzeba:lol: -
Buldożki w nowych domach :-)- Akcja zakończona - dziękujemy :-)
ULKA12 replied to lavinia's topic in Już w nowym domu
Dlaczego jak handlara? Jeśli pieniądze zostaną jako kasa rezerwowa na ratowanie innych szczeniaczków to ewentualne DS powinny się coś dołożyć. Rozumiem, że znaleźć dom dla starszych piesków jest trudniej lub z jakimiś chorobami i tutaj oddawanie za przysłowiowa złotówkę ma sens. Ale w tym wypadku kiedy są to psy młodziutkie prawie rasowe DS powinny same zaproponować jakąś kwotę nie za tego konkretnego pieska ale na potencjalny ratunek dla innych. Oczywiście jest to tylko moje zdanie a ostatecznie i tak zdecydują dziewczyny, które się tak bardzo zaangażowały w tą akcję. pamiętajcie, że tym razem był czas na zbieranie tej kwoty następnym razem, a na pewno kiedyś to nastąpi może nie być tyle czasu i skąd wtedy będą pieniądze? A tak to by były te. -
PIOTRKOW TRYBUNALSKI-dzieki Waszej pomocy, fundacji Emir, Joannie Mucha-ruszylo
ULKA12 replied to Erazm's topic in Schroniska
Powysyłałam ciekawe co z tego wyniknie:shake: -
Łódź - ZULA - serce na dłoni, cud, ma DOM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ULKA12 replied to Magija's topic in Już w nowym domu
Kto da jej dom?