Jump to content
Dogomania

ULKA12

Members
  • Posts

    6902
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by ULKA12

  1. Serdecznie dziękuję dziewczynom za deklaracje wpłat n a hotel dla Fuxa ale na razie się z tym wstrzymamy. Oczywiście gdyby go przenieśli na wspólne boksy to natychmiast trzeba go zabierać. Ale mam nadzieję, że szybciej znajdzie swój dom
  2. Ja muszę zmykać do pracy:-( Do poczytania w przyszłym roku. Życzę Fuksowi wspaniałego domku a sobie i innym wolontariuszom aby nie mieli kogo ratować w przyszłym roku:BIG::drink1:
  3. Fajnie by było aby Fux trafił do domu ze złotymi klamkami, ale w jego sytuacji dobry by był też dom z człowiekiem z sercem do zwierząt złote klamki wskazane ale niekonieczne:lol: A więc szukamy kogoś zTarnowa na sprawdzenie domku. Ta pani widziała Fuxa?
  4. Przypominam, bo to ważny temat.
  5. Na początku wydawało mi się, że jest młodszy, niestety patrząc na jego zęby dałabym mu około 4-5 lat ale to oczywiście na moje niefachowe oko
  6. Niestety zero odzewu na ogłoszenia. Ludzie są teraz chyba zajęci czymś innym:shake:
  7. To nie jest schronisko w Częstochowie, my jesteśmy bardziej na południe. W schronisku działają TRZY wolontariuszki, ja i jeszcze dwie dziewczyny i to wszystko. NIestety tylko ja jestem bezpośrednio zainteresowana losem tego psa. Dlatego np boje się go oddać do hoteliku bo nie jest mnie na to stać.:shake:
  8. Ja tam jestem raz w tygodniu w sobotę i tylko wtedy go wyprowadzam oczywiście na bardzo krótko bo oprócz niego tam jest około 100 psów i chociaż część z nich też należy wyprowadzić. Skąd on tam się wziął to dokładnie nie wiem, pewnie przywiozła go straż miejska albo policja ponieważ ze względu na przepełnienie od osób prywatnych nie przyjmuje się psów w tej chwili. W tym schronisku maksymalnie powinno być do 50 psów jest drugie tyle. Psy nie mają gdzie się schronić przed zimnem bo w kojcach jest tylko jedna buda a psów np 5 wygrywa silniejszy, częste też są pogryzienia i zagryzienia. Dlatego uważam, że Fux ma w miarę dobrze bo jest na dworze i ma swoją budę, sytuacja się pogorszy gdy go przeniosą do boksów ogólnych:shake:
  9. Dziewczyny ja go się po prostu boję dać do hoteliku, koszt takiego to około 15 zł za dobę i to jest tanio a trzeba liczyć, że on tam będzie dość długo, sama nie wiem co robić:shake:
  10. Pocieszam się tylko tym, że chociaż budę ma tylko dla siebie i nikt go z niej nie wygryzie:shake:
  11. Jak na razie zero jakiegoś odzewu na ogłoszenia, ale jestem chyba zbyt niecierpliwa:oops:
  12. U nas zimno mam nadzieję, że sierść Fuxa jest dostatecznie gruba:shake:
  13. Nie myślałam, że gdzieś jest gorzej niż u nas ale myliłam się to schronisko jest na pierwszym miejscu:shake:
  14. Przecież dogo można czytać bez logowania i nie trzeba wcale wchodzić przez jakies bramki tylko normalnie się wylogować a potem jako anonim wejść znowu na forum, żaden problem.
  15. I jeszcze raz wszystkim dziękuję za pomoc:lol: Mam nadzieję, że Fux szybko znajdzie dom chociaż jak zauważyłam to chyba teraz jest jakiś wysyp tych psów:shake:
  16. Opłata adopcyjna w schronisku wynosi 35zł ale w razie czego to ja ją zapłacę a może też sie tak uda zrobić, że nie trzeba będzie w ogóle nic płacić więc śmiało można pisać, że oddam psa ale wyraźnie zaznacz, że to nie jest mój pies tylko ze schroniska, żeby mnie ludzie nie zlinczowali:evil_lol:. Tutaj jest mój mail [email][email protected][/email]
  17. [quote name='Sally (od Koanka)']Dziękuję z chęcią się poczęstuję :) A banerek pomniejszam :) Ulka... gdybyś mogła mi pdoać, jeśli znasz: - nr. ID - nr. boksu - mam zaznaczyć "sznaucer olbrzymi", czy "mieszaniec"??? - Co z sterylizacją/odrobaczeniem/szczepieniem??? Wiesz coś? - Może być z dziećmi? - Do jakiego domku się nadaje? (opcje są - bez wypuszczania/wypuszczany do ogródka/wychodzący swobodnie - strzelam na tą drugą, może być? ;))[/quote] ad1. Co to jest numer ID? ad2. W tym schronisku nie ma numerowanych boksów, ten akurat pies jest na dworze przy budzie; ad3. napisz, że w typie sznaucera jeśli nie będzie takiej opcji pisz sznaucer ad4. Teoretycznie powinien być odrobaczony ale to tylko teoria, prawdopodobnie jest zaszczepiony przeciwko wściekliźnie i zaczipowany, nie jest kastrowany i w schronisku nie ma na to warunków; ad.5 Jak z dziećmi nie wiem ale chyba nie powinno być problemu ale wiem też że psy inaczej zachowują się w schronisku a inaczej potem w domu jak poczują się pewnie. Więc pewnie z dziećmi może być ale z takimi, które wiedzą jak się zachowywac wobec psa; ad.6 Najlepszy by był dom z ogrodem i możliwość swobodnego przebywania w domu lub w ogrodzie, opcja mieszkanie w bloku też może byc pod warunkiem, że przyszły pan będzie miał możliwość i chęci aby chodzić z Fuxem na długie spacery
  18. weszka, Sally ogromne dzięki:lol: ja jeśli chodzi o ogłoszenia to cienka jestem:oops:
  19. Serdecznie dziękuję za BANEREK, gdybym tylko wiedziała jak go można wkleić do podpisu:oops: Fux przebywa na łańcuchu i moim zdaniem jest to dla niego lepsze ponieważ w boksach jest trzymanych po 5 i więcej psów a buda tylko jedna i po prostu mógłby zostać zagryziony. Ja osobiście w tej chwili mam u siebie na DT owczarka, któremu inne psy w schronisku obgryzły uszy i nie był to pierwszy taki przypadek, tam prowadzi się selekcję "naturalną" psy zagryzają sie nawzajem:angryy: Więc w tej chwili to, że przebywa na łańcuchu to dla niego szczęście. Istnieje możliwość tzw rezerwacji psa tz mogłabym dogadać się z pracownikami schroniska aby go wydali tylko mnie, ale wtedy musiałabym mieć np bajeczkę, że mam na niego chętnego tylko on go może zabrać np za dwa tygodnie, oczywiście im krótszy termin tym lepiej bo może się też tak zdarzyć, że pomimo rezerwacj go komus wydadzą a mnie będą potem tłumaczyć, że ktoś zapomniał, niewiedział czy coś wtym stylu. Zdarzały się też i takie sytuacje. Najpewniejszym sposobem jest po prostu zabranie tego psa. Ja w tej chwili nie moge go zabrać bo po pierwsze ma swoje psy, a po drugie mam 2 tymczasy po prostu nie mam juz miejsca:shake: Co do hoteliku to ja sie boję, że nie podołam finansowo nawet z pomocą dogomaniaków. Więc hotelik to ostateczność.
  20. Ja się najlepiej znam na kundelkach;) Najlepiej podawać namiary na mnie czyli Ulka telefon 660436321, schronisko jest w okolicach Częstochowy ale bliżej w stronę Katowic. Możliwy transport psiaka.
  21. A tutaj nowe zdjęcia: [URL="http://www.dogomania.pl/forum/%5BURL=http://www.fotosik.pl%5D%5BIMG%5Dhttp://images31.fotosik.pl/425/ca9f192e9bde8289med.jpg%5B/IMG%5D%5B/URL%5D"][URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images31.fotosik.pl/425/ca9f192e9bde8289med.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://www.dogomania.pl/forum/%5BURL=http://www.fotosik.pl%5D%5BIMG%5Dhttp://images31.fotosik.pl/425/ca9f192e9bde8289med.jpg%5B/IMG%5D%5B/URL%5D"][/URL][/URL][URL="http://www.dogomania.pl/forum/%5BURL=http://www.fotosik.pl%5D%5BIMG%5Dhttp://images41.fotosik.pl/43/c9b4463e24077bb4med.jpg%5B/IMG%5D%5B/URL%5D"][URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images41.fotosik.pl/43/c9b4463e24077bb4med.jpg[/IMG][/URL][/URL] [URL="http://www.dogomania.pl/forum/%5BURL=http://www.fotosik.pl%5D%5BIMG%5Dhttp://images30.fotosik.pl/308/48d083a2c9477e49med.jpg%5B/IMG%5D%5B/URL%5D"][URL=http://www.fotosik.pl][IMG]http://images30.fotosik.pl/308/48d083a2c9477e49med.jpg[/IMG][/URL][/URL]
  22. [quote name='Dogo07']Czy psiak ma już zrobione jakieś ogłoszenia? A co z zabraniem go do hoteliku, nie wiem gdzie w okolicy Częstochowy jest jakiś przyzwoity hotel dla psów. Ewentualnie czy byłby możliwy transport do jakiejś innej miejscowości. A na stronie internetowej zajmującej się adopcją sznaucerów już jest? I czy ktoś wie coś o jego stanie zdrowia i charakterze?[/quote] Ogłoszeń nie ma żadnych. Ja niestety nie mam czasu się tym zająć choć wiem jakie to ważne. Co do hoteliku to niestety za niego trzeba płacić a pieniędzy niestety nie mamy. Oczywiście jeśli chodzi o transport to o ile to nie będą okolice Gdańska to istnieje taka możliwość. Co do charakteru to zgadza się z innymi psami pod warunkiem, że go nie zaczepiają, strasznie ciągnie na smyczy, jest w wieku około 4 - 5 lat. Do ludzi wspaniały da ze sobą zrobić wszystko, dzisiaj gdy byłam z nim na spacerze był zainteresowany tylko wąchaniem i szukaniem ale po całym tygodniu na łańcuchu to nie ma się co dziwić. Jeśli chodzi o stan zdrowia to nie wiem dokładnie bo w schronisku w którym przebywa nie ma stałego weta jest tylko taki do którego psa trzeba zawieźć jak coś się z nim dzieje niedobrego. Nie muszę chyba mówić, że z reguły pracownicy schroniska czekają aż samo przejdzie:angryy:. Jeśli chodzi o Fuxa to nie ma jakiś widocznych zmian chorobowych wygląda na zdrowego. Ogólnie to super pies o ile nie trafi na łańcuch i nie oszaleje:shake:
  23. Byłam dzisiaj u Fuxa na całe szczęście nadeszłam w momencie jak pracownik schroniska zachęcał jakiś ludzi aby go adoptowali. Na moje pytanie po co im pies powiedzieli, że do pilnowania obejścia w dzień miałby być przy budzie a na noc by go spuszczali. :-o Wyobrażacie sobie psa myśliwskiego w takiej roli bo ja nie bardzo.:shake: Zdjęcia będą później bo w tej chwili nie bardzo mam czas. Nikt nie zna kogoś działającego w psach myśliwskich?
×
×
  • Create New...