-
Posts
11174 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
4
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Martens
-
Młoda suczka mix husky i owczarka niemieckiego- W NOWYM DOMU
Martens replied to Rybc!a's topic in Już w nowym domu
Czyli tylko tymczas :shake: A jak sunia sobie radzi w tym boksie? -
Młoda suczka mix husky i owczarka niemieckiego- W NOWYM DOMU
Martens replied to Rybc!a's topic in Już w nowym domu
I co teraz z sunią? :-( Nie da rady porozmawiać z kimś w schronisku..? Przydałby się tymczas dla Hasi :placz: -
[quote name='Niki-lidka']jak dostanie po tylku od mojego to sie nauczy zeby nie podchodzic:( [/QUOTE] Tylko, że kiedy mała jazgocząca psina naprawdę dostanie przykładowo kagańcem w łeb, to można usłyszeć że kto to słyszał trzymać w domu takiego mordercę (tudzież wiele innych pełnych inwencji komentarzy, po grożenie policją i SM włącznie) :lol:
-
A Gejzerek jedzie do Niemiec już w sobotę :multi:
-
Dużo lepszym rozwiązaneim byłoby, gdyby to oni szkolili psa pod okeim tresera. Co z tego, że szkoleniowiec nad nim zapanuje, skoro rodzina nie będzie tego umiała? Więzi z psem nie zbudują podczas spotkania przy przekazywaniu psa. To powinna być ich długa praca pod okiem specjalisty. Albo coś jest nie tak ze szkoleniem, na które uczęszczają, albo to oni nie potrafią się na codzień zastosować do wskazówek szkoleniowca. I powinni się cieszyć, bo gdyby mieszkali w mojej okolicy, to już dostaliby niejeden mandat za brak kontroli nad psem. Bo na pewno nie pozwoliłabym, żeby ich zwierzak szarpał moim czy darł mi kurtkę? :roll:
-
Niewysterylizowana para psów daje w kolejnych latach....
Martens replied to lewkonia's topic in Sterylizacje
[quote name='Cavisia']Mnie zawsze tylko zastanawia jedna rzecz. Ci odpowiedzialni, nie dopuszczą do niekontrolowanego rozmnożenia, więc w ich przypadku kastracja nic nie zmieni. A ci nieodpowiedzialni, i tak nie wykastrują.[/QUOTE] Podpisuję się pod tym rękami i nogami :p -
[quote name='lorraine'] Ale z czystej zlosliwosci zaluje ze jej nie odpowiedzialam ze skoro pani sobie nie zyczy z pieskiem jechac to moze pani zaczeka. [/QUOTE] Niestety najlepsze teksty przychodzą do głowy po fakcie. Ale pewnie następnym razem już nie będziesz taka miła :eviltong:
-
Myślę, ze ona czuje że przy niej jesteś. To szczęście dla psa, że może odejść w domu, przy kochanym właścicielu.
-
Co jest złego w psach nierodowodych?
Martens replied to Rumcajsowa's topic in Grupa 'Extra' - Kundelki
Ale niestety, zauważmy że to o czym pisała w swoim poście[B]moriaaa[/B] nie trafi do osoby takiej jak [B]łolga[/B]. Bo ona nie kupiła psa z takiej rozmnazalni (zakładające że widziała rodziców, warunki odchowu, etc.) tylko od domorosłego chodowffcy. Który być może dobrze opiekuje sie swoimi psami, no i te malamuty faktycznie mu się podobają. Do takich osób trzeba trafiać innymi argumentami. Im się wydaje, że nie biorą udziału w tym co się dzieje w takich miejscach jak tam pod Łodzią, bo kupują wychuchanego szczeniacza od "miłośników" rasy. No tyle że bez papierka. Trzeba uświadamiać dlaczego to także jest złe. -
Młoda suczka mix husky i owczarka niemieckiego- W NOWYM DOMU
Martens replied to Rybc!a's topic in Już w nowym domu
Sunia jest śliczna i młoda, powinna się już po nia ustawić kolejka chętnych! :shake: -
Acana Senior też jest jakaś słonawa :roll:
-
Ja natomiast gdyby nie BHA myślałabym, że znalazłam najlepszą karmę na świecie. Naprawdę byłam z niej zadowolona pod każdym względem (mieliśmy RC Medium Mature z serii vet size). Tylko BHA skłoniło mnie do zmiany karmy. Od ok. 3 tygodni mamy Acanę Senior i jak na razie jest dobrze. Z tym, że to trochę za mało czasu, żeby powiedzieć coś więcej o jej wpływie na psa przy długotrwałym karmieniu.
-
Do zalet RC mogę jeszcze dopisać (oprócz pięknej sierści, figury, apetytu, kupek, etc.), że po Medium Mature w wersji vet size mojej suce bardzo poprawił się stan uzębienia. Wersja vet size zawiera polifosforan sodu, który wiąże wapń ze śliny. Moja suka wcześniej miała duży osad i ładne zaczątki kamienia - po kilku miesiącach RC ma prawie zupełnie czyste ząbki. Tak czy siak z RC zrezygnowaliśmy ze względu na BHA.
-
A czy ja mogłabym prosić na 25 kg starego suczyska? :)
-
[quote name='Bzikowa'][URL]http://dziendobrytvn.onet.pl/5,1461541,poradnik.html[/URL] tylko najpierw weź głęboooki oddech :diabloti:[/QUOTE] W zasadzie spodziewałam się, że bedzie dużo gorzej. Przyczepiłabym się jedynie do tego, że prawie nic nie wspomniano o nauce posłuszeństwa i budowaniu więzi z właścicielem. No i mrożące krew w żyłach przedstawienie teorii dominacji w praktyce :-o Jesli już pani koniecznie chciała sie tą teorią wesprzeć (zaznaczam, że ja teorii dominacji tak w 100 % nie odrzucam), jest tyle pokojowych metod.. Czy zaraz trzeba pokazywać przewracanie psa siłą na grzbiet i porady żeby przepychać warczącego rottka po domu :mdleje: A już namawianie dzieci do siłowej konfrontacji z psem, nawet małym, może się skończyć ugryzieniem w twarz :roll: Chyba z ciekawości obejrzę resztę tego co jest na necie :) Kasia, zgłoś się :) Ja jestem bardzo na tak :) Zobaczymy co nam powiedzą o TTB :evil_lol:
-
Co robicie z wystrzyżoną, wytrymowaną psią sierścią ?
Martens replied to Evelina's topic in Pielęgnacja
[quote name='Cheritka'] a kibel wam się zapcha :mad:i dopiero będzie wesoło. [/QUOTE] Do kibla wędrują tylko mniejsze ilości ;) Za to od kłaczków spalił już się odkurzacz (od wypadniętych, nie wyczesanych), i przeszliśmy na system bezdywanowy i zamiatanie swojską szczotką na kiju tudziez zmywanie mopem :) -
Yeti, prawie akita - tyle czasu jak więzień...(W-wa) MA DOMEK!
Martens replied to Elurin's topic in Już w nowym domu
:-( Szkoda, że u Yetusia nadal cisza... -
W takim razie życzę suni duzo sił i jeszcze jak najwięcej dobrych dni. Mam nadzieję, że nareszcie trafiłaś na dobrych wetów.
-
Mój pies robił kupę jak dotąd zazwyczaj raz dziennie, teraz zdarza się dwa, ale to chyba nie tak źle. Bąków brak.
-
Dobrze, że sunia nie cierpi. Cieszcie się każdą chwilą razem. Wymiziaj ją ode mnie ;) Wet mówił, ile daje jej mniej więcej czasu?
-
To prawda, ale w sumie czemu by nie zapytać. Nie mówię wcale, że powinniście na tym poprzestać.
-
Mam 8-letnią suczkę rasy mieszanej, średniej wielkości. Problem taki jak w tytule - nie jest chyba jeszcze poważny, ale chciałabym coś z tym zrobić. Kiedy jest duży mróz (-5, -10 stopni lub więcej) a spacer trwa dłużej niż 15-20 minut sunia zaczyna utykać. Nie jest to stałe utykanie, tylko co jakiś czas przez kilka-kilkanaście kroków utyka na jedną lub dwie łapy. Najczęściej na którąś z tylnych, choć kilka dni temu kulała na jedną tylną i jedną przednią. Czasem tylną nogę trzyma w górze, podkurczoną prawie do brzucha. Na codzień nie ma żadnych problemów ze stawami, ewentualny ból nie jest też chyba bardzo silny, bo nie piszczy, itd. Przy dużych mrozach staram się z nią wychodzić na krótkie, ale intensywne spacery i to pomaga, choć na porannym spacerze raz zdarzyło się, że kulała już po 2-3 minutach. Pierwszy raz zaobserwowałam to w wieku około 6 lat. Z tym że nadal nie jest to uciążliwy problem, raczej sporadyczne zjawisko przy dużych mrozach. I moje pytanie - czym może to być spowodowane? Jak jej pomóc, może jakieś dodatki na stawy? Dostaje suchą karmę dla seniorów - Eukanuba, RC, aktualnie Acana, ale słyszałam, że dodatki na stawy w karmach na ogół są w zbyt małej ilości, żeby miały na te stawy specjalny wpływ. Dodam że sunia ma sporo ruchu, w lato dużo pływa (i właśnie, czy to dobrze działa na jej stawy, czy bardziej szkodzi, zważywszy na to że woda jest raczej zimna...), ale ma niewielką nadwagę z powodu niedoczynności tarczycy.
-
Suche karmy, puszki, gotowane, BARF - co lepsze dla psa?
Martens replied to psiorka111's topic in Żywienie
Ja osobiście myślę, że bardzo dobry jest BARF, aczkolwiek nie bezkrytycznie i nie w każdym przypadku. Odpowiednia jest też dobrej jakości sucha karma. Ja swego czasu karmiłam suchą karmą rano i domowym jedzeniem wieczorem (mięso + ryż, makaron + ew. warzywa + plus Can-Vit + olej), ale mojej suce zdecydowanie lepiej służy sama sucha karma. BARFu sama nie stosuję tylko dlatego, że moja suka ma już swoje lata, jest przyzwyczajona do karmy i nie za bardzo przyswaja kości. -
w co sie bawicie z psiakami i czy was wtedy gryzą?
Martens replied to Nayantara's topic in Wszystko o psach
Moja psica bardzo delikatnie łapie mnie zębami, ale nie sama z siebie, tylko kiedy ja zachęcę ją do takiej akurat zabawy. No, ze 3 razy w życiu miałam siniaki jak się suczysko rozochociło :evil_lol: Ale wystarcza jedno słowo i jest spokój. Dobrych znajomych też traktuje delikatnie, ale już nie z takim respektem ;) -
Podsumowując co mam na ten temat do powiedzenia - ja nikogo nie namawiam do absolutnego niesterylizowania. Po prostu uświadamianie odpowiedzialnych właścicieli na temat wszystkich możliwych skutków ubocznych byłoby na miejscu. Niestety kiedy ja sukę sterylizowałam (6 lat temu) dane mi było usłyszeć tylko o tyciu spowodowanym wyłącznie przekarmieniem i o bardzo rzadkim nietrzymaniu moczu. Gdybym wiedziała, że będę się babrać z niedoczynnością tarczycy i w związku z tym nijak nie dającą się zbić nadwagą, a mój pies będzie z tego powodu do końca życia brał leki narażające go na niewydolność serca, to 10 razy bym jeszcze tę decyzję przemyślała, a nie na hura! biegła z sunią pod nóż, bo tak najlepiej i najzdrowiej. Owszem, suki schroniskowe, te z problemami typu cukrzyca lub ciąża urojona albo narażone na niepożądaną ciążę należy ciachać, bo skutki sterylki to mniejsze zło. Ale jeśli mamy pewność upilnowania suki i nic się złego nie dzieje, to tak jak [B]Cavisia[/B] nie widzę potrzeby ingerowania w zdrowy organizm.