Jump to content
Dogomania

Martens

Members
  • Posts

    11174
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    4

Everything posted by Martens

  1. Z tego, co mi wiadomo, nużeńce bytują na większości populacji naszych psów, z tym że nie wywołują stanu chorobowego. Objawy pojawiają się tylko w przypadku spadku odporności psa. Więc wydaje mi się, że przy podstawowych środkach ostrożności ryzyko zarażenia nie jest większe niż zwykle. Co więcej, nie wiem, może wypowie się ktoś, kto miał z nużycą do czynienia.
  2. Jedyne co mi się skojarzyło, to ten temat: [url]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=101176[/url]
  3. Przeszkadzają mi spać! [URL=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=3b1f155c7598a5be][IMG]http://images21.fotosik.pl/372/3b1f155c7598a5bem.jpg[/IMG][/URL] Przywitanie z Murzynkiem (kolczatki już dawno nie używamy :oops: ) [URL=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=90aa6a18c1ffa2c4][IMG]http://images12.fotosik.pl/89/90aa6a18c1ffa2c4m.jpg[/IMG][/URL]
  4. [quote name='Elurin']Skontaktuję się z p. Beatą i porozmawiam w tej sprawie, ale raczej nie zgodzi się na DT...Tzn. nie przesądzam, ale są małe szanse.[/QUOTE] Czemu? Obawia się, że psiak może źle znieść ewentualny powrót do hotelu? W sumie rozumiem, ale dla Yetiego to może być jedyna szansa :-( Byłoby tragedią, gdyby całe życię spędził w klatce...
  5. Zmniejsz zawartość ryżu w całości porcji. Myślałaś o jakiejś karmie typu light?
  6. Byłam na temacie Twojej suni - myślę, że ta książka o której jest temat, będzie dobra. Jeszcze poleciłabym Ci rozdział o lękliwych psach w "Mój pies świadczy o mnie", jeśli masz dostęp do tej książki.
  7. Luzia, mam identyczną wykładzinę w kuchni ;) muszę poszukać fotki żebrającej psicy ;)
  8. Niestety ludzie biorący psa na dwór, do budy, często mają do psa bardziej "użytkowe" podejście niż osoby biorące go do mieszkania w bloku. I może dlatego wiek jest przeszkodą. Myślę, że nauczenie go zachowania się w mieszkaniu, na spacerach, itp. byłoby bardzo pomocne w adopcji.
  9. W sumie masz rację, ja się wcześniej sporo naczytałam na temat klikera na forach i specjalnie nowych rzeczy tam nie znalazłam. Pryor też przeglądałam w empiku i podzielam w pełni Twoje zdanie.
  10. Kupiłam ją jakiś czas temu w empiku. Fajna dla osób, które nie mają najbledszego pojęcia o szkoleniu pozytywnym czy używaniu klikera. Ogólnie bardzo dobrze opracowana, nie ma rażących błędów merytorycznych, ale dla siebie nie znalazłam tam jakichś bardziej fachowych informacji. Jak sama nazwa wskazuje, jest dla "żółtodziobów" ;)
  11. I gdzie tymczasik dla Yetusia? Ludzie, walic po niego drzwiami i oknami!! :multi:
  12. I Gajka znowu daleko, daleko na dole :-(
  13. Słodziaku, czemu nikt się Tobą nie interesuje..? :-(
  14. Psiak jest cudowny :) Też mnie urzekła ta jego skwaszona minka :loveu:
  15. Najpierw mozna oswoić psa ze stojącym samochodem - nauczyć go wchodzić do środka na smakołyki, zabawki. Mozna psa karmić w stojącym samochodzie.. Kiedy pies z radością włazi do środka można w stojącym samochodzie włączyć silnik.. I tak małymi kroczkami :)
  16. My teraz po RC będziemy testować Acanę. Na RC niby wszystko jest w porządku, ale nie chcę nią dłużej karmić ze względu na BHA.
  17. Jak każde zwierzę, które kończy na naszym talerzu. A nie ukrywajmy, że taki los czeka prawie wszystkie krówki, owieczki, etc. w naszym kraju.
  18. Owszem, może to i nienajlepiej - brać psa i oddawać. Ale dla Yetiego liczy się juz chyba kazda szansa. Gdyby nauczył się żyć w mieszkaniu, grono potencjalnych chętnych mogłoby się bardzo powiększyć.
  19. Hehe, ja słyszałam, że jak suka ma długi tułów to będzie miała duzo szczeniaków :eviltong: W sumie to też kiedyś myślałam że każda suka ma 8 sutków, dopóki nie stwierdziłam że moja ma 10.
  20. Owszem, może to i niesmaczne, ale w tych 'dziełach' zwierzęta przynajmniej juz nic nie czują, są martwe, a nie konają na oczach gromady ludzi...
  21. Lepiej, żeby dłużej poczekał, ale trafił dobrze. a nie wrócił po dodatkowych przejściach jak Gaja..
  22. A ktoś z Chorzowa był u niego ostatnio? Jak się w ogóle psiak miewa?
  23. Kto da Yetusiowi ciepły kąt na zimę?
  24. [quote name='revii']Dobermany, ASTy - do dzieci nie! A ja wychowałam się z rottweilerem byłam złośliwa i namolna (ciąganie za uszy, dokuczanie gdy pies śpi...) i jakoś mam jeszcze wszystkie kończyny![/QUOTE] Popieram! Duży, zrównoważony, dość odporny na ból pies wychowany w rodzinie nie będzie stanowił takiego zagrożenia dla dziecka, jak mały, delikatny, pobudliw psiak. Trzeba brać również pod uwagę, że małe dziecko prędzej potraktuje jak zabawkę yorka czy westa (co żadnemu psu się raczej nie spodoba), niż dużego psa, do którego zazwyczaj czuje większy respekt niż do puchatej kuleczki.
  25. [B]anii[/B] a czym teraz karmisz? My po tym worku RC przetestujemy chyba Acanę Senior.
×
×
  • Create New...