Jump to content
Dogomania

Martens

Members
  • Posts

    11174
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    4

Everything posted by Martens

  1. Moja suka też ma po sterylce niedoczynność tarczycy i przychylam się do tego, co pisze [B]Cavisia[/B]. A jakie są objawy zewnętrzne tego nadmiaru estrogenu przy nadczynności kory nadnerczy?
  2. Martens

    opatrunek

    Spróbuj założyc jej moze kolnierz.
  3. Przeczytaj ten wątek: [url]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=59826[/url] Ewentualnie może to być coś z zębami, zwłaszcza, że mówisz że ślina brzydko pachnie. Albo coś z przewodem pokarmowym. Może warto zrobić badania.
  4. Moja psica dostała 3 mg melatoniny, zasłoniłam okno i zostawiłam włączone Stare Dobre Małżeństwo (jakies takie kojące mi się wydało, poezja śpiewana i w ogóle :)), i chyba było ok.
  5. Zapyatj w zoologu o taki gorzki preparat do spryskiwania/smarowania mebli, kabli, smyczy i innych takich. Domowe substancje typu sos chilli, pieprz, etc. nie zawsze działają, niektórym psom smakują.
  6. To ja bym radziła skontaktować się z behawiorystą. Jeśli takie lękowe zachowania wynikają z charakteru suni, to wiele się z tym nie zrobi. I wszelkie zajęcia powinny polegać na zwiększaniu posłuszeństwa w sytuacjach stresowych, ostrożnym oswajaniu suki z tym czego się boi i zwiększaniu jej pewności siebie i więzi z Toba, ale broń Boże nie na jakimkolwiek wyostrzaniu czy siłowych metodach nauki.
  7. My około 10 dni jedziemy na Acanie Senior. Suka je ją jeszcze z małą domieszką RC, ale max za 2 dni się skończy. Jak na razie wszystko jest ok, je chętnie, ani śladu gazów czy problemów z kupą (nie są większe niż zwykle) - z kolei przy zmianie z Eukanaby na RC były niezłe fajerwerki (gazy plus zielona kupa przez prawie 2 tygodnie). Co z sierścią to jeszcze trudno powiedzieć, ale idealna nie będzie, bo mamy problemy z tarczycą.
  8. Nie jestem wetem i osobiście nie potrafię podać udokumentowanego przypadku. Zresztą sterylka przed pierwszą cieczką nie jest u nas tak powszechna, żeby można było ocenić przykładowo procent szans na komplikacje z tego powodu. Przykładem skutku ubocznego sterylizacji w ogóle jest np. niedoczynność tarczycy mojej suki - wet powiedział, że takie problemy po sterylce występują wcale nierzadko, tylko jest to temat tabu jako że sterylka jest w Polsce bardzo potrzebna ze względu na sytuację psów ogółem. Podobną sytuację ma [B]Bura[/B] ze swoją malamutką Ajką i [B]Tygra[/B] z jedną ze swoich suk (równiez tarczyca plus problemy z nadnerczami). I skoro sterylka po drugiej cieczce u mojej suki spowodowała problemy, to sterylka przed pierwszą cieczką i pozbawienie suki tych hormonów jeszcze przed okresem dojrzewania może spowodować jeszcze większe albo zwiększyć ryzyko ich wystąpienia w ogóle. Ja nie twierdzę, że każdej suce wysterylizowanej przed pierwszą cieczką na pewno coś się stanie. Ale po co ryzykować? Upilnowanie suki przez jedną cieczkę nie jest chyba aż tak wielkim problemem, a ryzyko wystąpienia raka sutka przy sterylce po pierwszej cieczce nadal jest minimalne. A piersi tak czy siak trzeba badać. Polecam wątek [url]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=31832[/url] zwłaszcza od strony 4, gdzie można znaleźć ciekawe linki plus kilka innych skutków ubocznych sterylki, w tym przeprowadzanej przed pierwszą cieczką... :p
  9. Ja w liceum miałam mnóstwo czasu na psa, bo liceum 2 kroki od domu i max 14.30 byłam w domu. Wtedy był spacerek godzinny i wieczorem też coś koło tego. No bo niemożliwe żeby od 14 do 22 non stop się uczyć ;) A po dobrym dotlenieniu nauka szybciej wchodzi. (Co nie znaczy że poza spacerami non stop się uczyłam :evil_lol: )
  10. Ja dałam suni pół tabletki melatoniny, zasłoniłam okno i zostawiłam listę odtwarzania ze Starym Dobrym Małżeństwem. Chyba spała jak aniołek, bo ani nie podrapała mi drzwi od pokoju, ani nie wyglądała na zaniepokojoną, kiedy wróciłam do domu.
  11. Ja ich nie odnawiam, bo i tak w tym roku na pewno będą do wymiany. Z tym że nie wiem, czy gałka zrobi jakąs różnicę, skoro ona skacze na nie na ślepo, a nie konkretnie na klamkę. Teraz już uważam i kiedy nie ma mnie w domu, zawsze zamykam ją na klucz, żeby jej się nie utrwalało, że skakanie po drzwiach skutkuje.
  12. [B]darunia-puma[/B] współczuję :shake: Co to w ogóle za teksty, że jego pies niesprowokowany nie ugryzie?? Dopóki Twój Seth jest na smyczy, może sobie prowokować inne psy ile wlezie, może sobie nawet stawać na rzęsach, ale w świetle prawa to inni mają trzymać psy z dala od Twojego, a nie Ty wkładać go sobie na głowę, bo jakiś półgłówek nie pilnuje swojego psiska.
  13. A czy wiadomo czemu po Acanie u niektórych psów występują problemy z oczami? Czy to przez jakiś składnik?
  14. Styczeń coraz bliżej. I nowy domek miejmy nadzieję też.
  15. Kurczę, nie traćmy nadziei...
  16. Brawo! :evil_lol::evil_lol::evil_lol: Ale tak przy okazji to za bardzo sobie nie wyobrażam jak facet miałby założyć kaganiec pekińczykowi, zwłaszcza że np. w lato mogłoby to stanowić zagrożenie życia dla psa. Ach polskie przepisy... :p
  17. Miło by było gdyby i mojej podpasowała :roll: Na razie od kilku dni mieszam z RC i suka wcina aż jej się uszy trzęsą. Kupki normalne, zero gazów. [quote name='Cambel&Megi']U nas Acana nie zdała egzaminu.....Już po kilku dniach łupież, coś się z oczu leje, kupy hmmm średnie :shake:[/QUOTE] U nas wczoraj jakoś z oczu coś się lało i właśnie myślałam czy to nie od karmy, ale dziś już jest ok :niewiem:
  18. [quote name='Niki-lidka']dostalam mandat....[/QUOTE] :-o :wallbash: A facet?? Ja bym nie darowała, złożyłabym skargę.
  19. Tak. Trzeba mu umilić czekanie na domek, co bym nam zupełnie nie zdziczał ;) Głaski dla Yetusia :)
  20. [*] [*] dla panów. Nie przeczytałam artykułu ani komentarzy, bo już dawno szkoda mi nerwów. Wystarczyło mi kilka Waszych cytatów.
  21. Wspaniale :) Czy to jakaś specjalna okazja?
  22. [quote name='GrubbaRybba']Ja znalazłam taką stronę: [url]http://www.vetserwis.pl/sterylizacja_pies.html[/url] tu piszą, że najlepiej wysterylizować sukę w wieku 5 - 6 miesięcy. Tak zresztą postępuje się na zachodzie i w USA. Co o tym myślicie?[/QUOTE] Ja nadal jestem temu przeciwna. "Przed zabiegiem suka musi być dojrzała czyli musi mieć przynajmniej jedną cieczkę. To bardzo stara opinia, która nie znalazła naukowego potwierdzenia. Pierwsza cieczka nie stanowi wcale o dojrzałości suki, nie zmienia efektów zabiegu ani nie zmniejsza ryzyka komplikacji." Jak również potwierdzenia nie znalazł fakt, że sterylka jest wyłącznie korzystna dla zdrowia suki :roll: "W wielu krajach zachodnich już od lat wykonuje się tzw. wczesną sterylizację - w wieku 8-10 tygodni. Jednak zabieg przeprowadzany w tym wieku wymaga zastosowania specjalnych, bezpiecznych leków do narkozy (m.in. narkozy wziewnej) i doświadczenia w postępowaniu z tak młodym pacjentem." Ciekawe, kiedy zamieszczono ten artykuł. Zarówno w USA, jak i w Zachodniej Europie już zdecydowanie odchodzi się od zabiegów w tak młodym wieku. "Trzeba także pamiętać, że tylko sterylizacja przed pierwszą cieczką likwiduje ryzyko tzw. guzów sutek niemal do zera." Ale 100% pewności nigdy nie ma! Moja suczka była sterylizowana po 2-giej cieczce, czyli wtedy, kiedy wpływ na ryzyko powstania guzów jest już niewielki. Ma ponad 8 lat i ani śladu guzków. Wczesna sterylizacja może "odczulić" właściciela suki na ryzyko wystąpienia nowotworu. A jakieś te ryzyko jest zawsze.
  23. [quote name='Melka94']Ja też mam problem z załatwianiem na dworze. A w dodatku problem jest na tyle skomplikowany że niewiem już co robić. Suczka ma 4 miesiące. Wychodze znią co 3 godz, i oprócz tego za każdym razem jak sie napije lub naje- z wiadomych powodów. Problem w tym że na dworze tak się cieszy że jest na tym dworze że zapomina że jej się coś chciało, albo jak jest ciemno i niedaj boże ktoś szczeli (już co niektórym się nudzi i petardy puszczają) to juz owszystkim zapomina ciągnie z całej siły do domu i nawet niejest wstanie się skupić, nat tym co trzeba, i wrezultacie tego zaraz po przyjściu do dumu robi wszystko co powinna na dworze. Co do spacerów to chodzmimy dużo (jeden spacer 1,5-2 godz. gdzie bez przerwy biega) i kilka po pół gidziny. [/QUOTE] Czy chwalisz ją kiedy załatwi się na zewnątrz? Powinnaś zawsze od razu dawać jej wtedy smakołyk i chwalić. [quote name='Melka94']Kolejny proble którego zupełnie nierozumiem gdy rano ubieram się a biore smycz a Reda to widzi to automatycznie sika....Niemoge tego zrozumieć iż te spacery bardzo lubi, a zarazem gdy widzi że wychodzimy sika i 'mysli' że na spacer już niepójdziemy, przynajmniej ja odbieram to w ten sposób ze ona myśli że na sika w domu to już spacer zgłowy. [/QUOTE] Pies absolutnie nie myśli że już na spacer nie pójdziecie bo nasikała w domu. Ona nadal nie rozumie, że ma się załatwiać na dworze - gdyby rozumiała to by tak robiła. Sikanie w takich momentach jest wynikiem podekscytowania. Jedyne co możesz z tym zrobić to poczekać aż wyrośnie, albo trzymać ją pod pachą, kiedy się ubierasz. Absolutnie nie karcić - to tylko pogorszy sprawę. Jest też możliwość, że sunia sika ze strachu. Sama mówisz że boi się petard. [quote name='Melka94']Teraz ja już niewiem co robić czy karać ją zato czy nie. Narazie nawet na nią niekrzyknęłam. Ale cały czas tak byc niemorze i narazie niewidze pomysłu co zrobić:shake:.[/QUOTE] Sunia ma dopiero 4 miesiące. To jeszcze dziecko. Mojej zdarzało się nasikać do 6 miesiąca i to wcale nie tak rzadko. Poczytaj na forum o stosowaniu klatki w nauce czystości. [quote name='Melka94']Hodowca powiedział że były umoczyć jej nos w tym, ale ta metoda mnie jakos nie przekonuje. [/QUOTE] I bardzo dobrze! Co to w ogóle za "hodoffca", który każe przyszłym właścicielom znęcać się nad wychowanymi przez siebie szczeniakami??
  24. Przy zmianie karmy to normalne przynajmniej przez pierwszych kilka dni. My z kolei po zmianie na RC przez jakies 2 tygodnie mieliśmy gazy i więcej kupek, ale później było idealnie.
  25. [quote name='Vectra'] Acana jest fatalna , jedna z suk mało mi nie padła :shake:[/QUOTE] Dlaczego?? :crazyeye:
×
×
  • Create New...