-
Posts
11174 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
4
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Martens
-
Moja suka też ma po sterylce niedoczynność tarczycy i przychylam się do tego, co pisze [B]Cavisia[/B]. A jakie są objawy zewnętrzne tego nadmiaru estrogenu przy nadczynności kory nadnerczy?
-
Przeczytaj ten wątek: [url]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=59826[/url] Ewentualnie może to być coś z zębami, zwłaszcza, że mówisz że ślina brzydko pachnie. Albo coś z przewodem pokarmowym. Może warto zrobić badania.
-
Moja psica dostała 3 mg melatoniny, zasłoniłam okno i zostawiłam włączone Stare Dobre Małżeństwo (jakies takie kojące mi się wydało, poezja śpiewana i w ogóle :)), i chyba było ok.
-
Zapyatj w zoologu o taki gorzki preparat do spryskiwania/smarowania mebli, kabli, smyczy i innych takich. Domowe substancje typu sos chilli, pieprz, etc. nie zawsze działają, niektórym psom smakują.
-
To ja bym radziła skontaktować się z behawiorystą. Jeśli takie lękowe zachowania wynikają z charakteru suni, to wiele się z tym nie zrobi. I wszelkie zajęcia powinny polegać na zwiększaniu posłuszeństwa w sytuacjach stresowych, ostrożnym oswajaniu suki z tym czego się boi i zwiększaniu jej pewności siebie i więzi z Toba, ale broń Boże nie na jakimkolwiek wyostrzaniu czy siłowych metodach nauki.
-
My około 10 dni jedziemy na Acanie Senior. Suka je ją jeszcze z małą domieszką RC, ale max za 2 dni się skończy. Jak na razie wszystko jest ok, je chętnie, ani śladu gazów czy problemów z kupą (nie są większe niż zwykle) - z kolei przy zmianie z Eukanaby na RC były niezłe fajerwerki (gazy plus zielona kupa przez prawie 2 tygodnie). Co z sierścią to jeszcze trudno powiedzieć, ale idealna nie będzie, bo mamy problemy z tarczycą.
-
Nie jestem wetem i osobiście nie potrafię podać udokumentowanego przypadku. Zresztą sterylka przed pierwszą cieczką nie jest u nas tak powszechna, żeby można było ocenić przykładowo procent szans na komplikacje z tego powodu. Przykładem skutku ubocznego sterylizacji w ogóle jest np. niedoczynność tarczycy mojej suki - wet powiedział, że takie problemy po sterylce występują wcale nierzadko, tylko jest to temat tabu jako że sterylka jest w Polsce bardzo potrzebna ze względu na sytuację psów ogółem. Podobną sytuację ma [B]Bura[/B] ze swoją malamutką Ajką i [B]Tygra[/B] z jedną ze swoich suk (równiez tarczyca plus problemy z nadnerczami). I skoro sterylka po drugiej cieczce u mojej suki spowodowała problemy, to sterylka przed pierwszą cieczką i pozbawienie suki tych hormonów jeszcze przed okresem dojrzewania może spowodować jeszcze większe albo zwiększyć ryzyko ich wystąpienia w ogóle. Ja nie twierdzę, że każdej suce wysterylizowanej przed pierwszą cieczką na pewno coś się stanie. Ale po co ryzykować? Upilnowanie suki przez jedną cieczkę nie jest chyba aż tak wielkim problemem, a ryzyko wystąpienia raka sutka przy sterylce po pierwszej cieczce nadal jest minimalne. A piersi tak czy siak trzeba badać. Polecam wątek [url]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=31832[/url] zwłaszcza od strony 4, gdzie można znaleźć ciekawe linki plus kilka innych skutków ubocznych sterylki, w tym przeprowadzanej przed pierwszą cieczką... :p
-
Ja w liceum miałam mnóstwo czasu na psa, bo liceum 2 kroki od domu i max 14.30 byłam w domu. Wtedy był spacerek godzinny i wieczorem też coś koło tego. No bo niemożliwe żeby od 14 do 22 non stop się uczyć ;) A po dobrym dotlenieniu nauka szybciej wchodzi. (Co nie znaczy że poza spacerami non stop się uczyłam :evil_lol: )
-
Ja dałam suni pół tabletki melatoniny, zasłoniłam okno i zostawiłam listę odtwarzania ze Starym Dobrym Małżeństwem. Chyba spała jak aniołek, bo ani nie podrapała mi drzwi od pokoju, ani nie wyglądała na zaniepokojoną, kiedy wróciłam do domu.
-
Ja ich nie odnawiam, bo i tak w tym roku na pewno będą do wymiany. Z tym że nie wiem, czy gałka zrobi jakąs różnicę, skoro ona skacze na nie na ślepo, a nie konkretnie na klamkę. Teraz już uważam i kiedy nie ma mnie w domu, zawsze zamykam ją na klucz, żeby jej się nie utrwalało, że skakanie po drzwiach skutkuje.
-
[B]darunia-puma[/B] współczuję :shake: Co to w ogóle za teksty, że jego pies niesprowokowany nie ugryzie?? Dopóki Twój Seth jest na smyczy, może sobie prowokować inne psy ile wlezie, może sobie nawet stawać na rzęsach, ale w świetle prawa to inni mają trzymać psy z dala od Twojego, a nie Ty wkładać go sobie na głowę, bo jakiś półgłówek nie pilnuje swojego psiska.
-
A czy wiadomo czemu po Acanie u niektórych psów występują problemy z oczami? Czy to przez jakiś składnik?
-
Styczeń coraz bliżej. I nowy domek miejmy nadzieję też.
-
Kurczę, nie traćmy nadziei...
-
Brawo! :evil_lol::evil_lol::evil_lol: Ale tak przy okazji to za bardzo sobie nie wyobrażam jak facet miałby założyć kaganiec pekińczykowi, zwłaszcza że np. w lato mogłoby to stanowić zagrożenie życia dla psa. Ach polskie przepisy... :p
-
Miło by było gdyby i mojej podpasowała :roll: Na razie od kilku dni mieszam z RC i suka wcina aż jej się uszy trzęsą. Kupki normalne, zero gazów. [quote name='Cambel&Megi']U nas Acana nie zdała egzaminu.....Już po kilku dniach łupież, coś się z oczu leje, kupy hmmm średnie :shake:[/QUOTE] U nas wczoraj jakoś z oczu coś się lało i właśnie myślałam czy to nie od karmy, ale dziś już jest ok :niewiem:
-
[quote name='Niki-lidka']dostalam mandat....[/QUOTE] :-o :wallbash: A facet?? Ja bym nie darowała, złożyłabym skargę.
-
Yeti, prawie akita - tyle czasu jak więzień...(W-wa) MA DOMEK!
Martens replied to Elurin's topic in Już w nowym domu
Tak. Trzeba mu umilić czekanie na domek, co bym nam zupełnie nie zdziczał ;) Głaski dla Yetusia :) -
[*] [*] dla panów. Nie przeczytałam artykułu ani komentarzy, bo już dawno szkoda mi nerwów. Wystarczyło mi kilka Waszych cytatów.
-
Yeti, prawie akita - tyle czasu jak więzień...(W-wa) MA DOMEK!
Martens replied to Elurin's topic in Już w nowym domu
Wspaniale :) Czy to jakaś specjalna okazja? -
[quote name='GrubbaRybba']Ja znalazłam taką stronę: [url]http://www.vetserwis.pl/sterylizacja_pies.html[/url] tu piszą, że najlepiej wysterylizować sukę w wieku 5 - 6 miesięcy. Tak zresztą postępuje się na zachodzie i w USA. Co o tym myślicie?[/QUOTE] Ja nadal jestem temu przeciwna. "Przed zabiegiem suka musi być dojrzała czyli musi mieć przynajmniej jedną cieczkę. To bardzo stara opinia, która nie znalazła naukowego potwierdzenia. Pierwsza cieczka nie stanowi wcale o dojrzałości suki, nie zmienia efektów zabiegu ani nie zmniejsza ryzyka komplikacji." Jak również potwierdzenia nie znalazł fakt, że sterylka jest wyłącznie korzystna dla zdrowia suki :roll: "W wielu krajach zachodnich już od lat wykonuje się tzw. wczesną sterylizację - w wieku 8-10 tygodni. Jednak zabieg przeprowadzany w tym wieku wymaga zastosowania specjalnych, bezpiecznych leków do narkozy (m.in. narkozy wziewnej) i doświadczenia w postępowaniu z tak młodym pacjentem." Ciekawe, kiedy zamieszczono ten artykuł. Zarówno w USA, jak i w Zachodniej Europie już zdecydowanie odchodzi się od zabiegów w tak młodym wieku. "Trzeba także pamiętać, że tylko sterylizacja przed pierwszą cieczką likwiduje ryzyko tzw. guzów sutek niemal do zera." Ale 100% pewności nigdy nie ma! Moja suczka była sterylizowana po 2-giej cieczce, czyli wtedy, kiedy wpływ na ryzyko powstania guzów jest już niewielki. Ma ponad 8 lat i ani śladu guzków. Wczesna sterylizacja może "odczulić" właściciela suki na ryzyko wystąpienia nowotworu. A jakieś te ryzyko jest zawsze.
-
[quote name='Melka94']Ja też mam problem z załatwianiem na dworze. A w dodatku problem jest na tyle skomplikowany że niewiem już co robić. Suczka ma 4 miesiące. Wychodze znią co 3 godz, i oprócz tego za każdym razem jak sie napije lub naje- z wiadomych powodów. Problem w tym że na dworze tak się cieszy że jest na tym dworze że zapomina że jej się coś chciało, albo jak jest ciemno i niedaj boże ktoś szczeli (już co niektórym się nudzi i petardy puszczają) to juz owszystkim zapomina ciągnie z całej siły do domu i nawet niejest wstanie się skupić, nat tym co trzeba, i wrezultacie tego zaraz po przyjściu do dumu robi wszystko co powinna na dworze. Co do spacerów to chodzmimy dużo (jeden spacer 1,5-2 godz. gdzie bez przerwy biega) i kilka po pół gidziny. [/QUOTE] Czy chwalisz ją kiedy załatwi się na zewnątrz? Powinnaś zawsze od razu dawać jej wtedy smakołyk i chwalić. [quote name='Melka94']Kolejny proble którego zupełnie nierozumiem gdy rano ubieram się a biore smycz a Reda to widzi to automatycznie sika....Niemoge tego zrozumieć iż te spacery bardzo lubi, a zarazem gdy widzi że wychodzimy sika i 'mysli' że na spacer już niepójdziemy, przynajmniej ja odbieram to w ten sposób ze ona myśli że na sika w domu to już spacer zgłowy. [/QUOTE] Pies absolutnie nie myśli że już na spacer nie pójdziecie bo nasikała w domu. Ona nadal nie rozumie, że ma się załatwiać na dworze - gdyby rozumiała to by tak robiła. Sikanie w takich momentach jest wynikiem podekscytowania. Jedyne co możesz z tym zrobić to poczekać aż wyrośnie, albo trzymać ją pod pachą, kiedy się ubierasz. Absolutnie nie karcić - to tylko pogorszy sprawę. Jest też możliwość, że sunia sika ze strachu. Sama mówisz że boi się petard. [quote name='Melka94']Teraz ja już niewiem co robić czy karać ją zato czy nie. Narazie nawet na nią niekrzyknęłam. Ale cały czas tak byc niemorze i narazie niewidze pomysłu co zrobić:shake:.[/QUOTE] Sunia ma dopiero 4 miesiące. To jeszcze dziecko. Mojej zdarzało się nasikać do 6 miesiąca i to wcale nie tak rzadko. Poczytaj na forum o stosowaniu klatki w nauce czystości. [quote name='Melka94']Hodowca powiedział że były umoczyć jej nos w tym, ale ta metoda mnie jakos nie przekonuje. [/QUOTE] I bardzo dobrze! Co to w ogóle za "hodoffca", który każe przyszłym właścicielom znęcać się nad wychowanymi przez siebie szczeniakami??
-
Przy zmianie karmy to normalne przynajmniej przez pierwszych kilka dni. My z kolei po zmianie na RC przez jakies 2 tygodnie mieliśmy gazy i więcej kupek, ale później było idealnie.
-
[quote name='Vectra'] Acana jest fatalna , jedna z suk mało mi nie padła :shake:[/QUOTE] Dlaczego?? :crazyeye: