Jump to content
Dogomania

Martens

Members
  • Posts

    11174
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    4

Everything posted by Martens

  1. Do góry piesku, na Nowy Rok..
  2. A my właśnie przetestowałyśmy Acanę Senior. Sunia dostała 2/3 porcji RC i 1/3 Acany. Zjadła bez szemrania. Ta karma z zapachu bardzo przypomina Eukanubę Mature. RC chyba trochę ładniej pachnie.
  3. [quote name='Niki-lidka'] tina_p a jak sunia po sterylizacji przed cieczka, byly komplikacje?[/QUOTE] Niestety komplikacje spowodowane brakiem hormonów wychodzą dopiero po latach :p Ale jeśli masz samca to faktycznie sterylka jest dobrym pomysłem, ale wg mnie lepiej po 1-szej cieczce.
  4. Jeśli reaguje na leczenie przeciwgrzybicze, to raczej nie jest nowotwór. Zdrówka dla psiaka ;)
  5. Spróbuj zostawić suni włączone radio czy telewizor, albo muzykę, i zasłoń okna. Podobno dobrze sprawdza się melatonina. Do kupienia w aptece bez recepty.
  6. Moim zdaniem nie jest tragicznie, ale powinna na pewno troszkę schudnąć. Ma posturę podobną do mojej Baryłki.
  7. [quote name='dagaa']nie znalazlam tego tematu w innych postach wiec pytam tutaj: czy ktos ma sposob zeby oduczyc psa otwierania sobie drzwi? niestety nie wszystkie drzwi moge zamknac na klucz, nie mowiac juz jak sunia porysowala mi drzwi od zewnatrz...[/QUOTE] Dołączam się do pytania. Mam drzwi do pokoju zamykane na klucz, z tym, że zdarzyło się kilka razy, że sunia skoczyła na nie kiedy nie były akurat zamknięte, i udało jej się je otworzyć. Teraz kiedy chce wyjść z pokoju, skacze na nie i strasznie je obdrapała, kiedy testowała czy są zamknięte na klucz. Na szczęście nie zdarza jej się to często, zazwyczaj kiedy nie ma mnie w domu, i stwierdzam ten fakt po tym, że uszkodzeń drzwi przybywa. :cool1:
  8. [quote name='superpies'] A dla czego w ogóle briard i beauceron mają ostrogi? Miało to zwiększać powierzchnię nośną owczarków pracujących w zagrodach, które przebiegały po grzbietach owiec.[/QUOTE] To akurat skądś wiem, tylko nie pamiętam skąd :evil_lol: W ogóle jest już na Dogo temat o bosych, na forum grupy I, tylko jakoś umilkł dość dawno temu :cool1: [url]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=5274[/url]
  9. I wiadomo coś? Czy domek jest juz pewny?
  10. Szukamy dla suni prezentu pod choinkę - wspaniałego domku!
  11. Do góry Słonko, dziś taki piękny dzień!
  12. Moja zawsze dostawała coś do jedzenia, bo prezenty typu smycze, miski, kosmetyki jakoś chyba nie sprawiłyby jej radochy. Ale w tym roku dostanie nie tylko żarełko. U TZta spodobała jej się piszcząca zabawka, taki "niezniszczalny" gumowy befsztyk. Spodobała do tego stopnia, że kiedy go jej w końcu zabrał i oddał swojej suni, moja z frustracji pogryzła mu poduszkę :evil_lol: Dlatego szukałam jej piszczącej zabawki - byłam w Kakadu w Złotych Tarasach, ale prawie wszystkie zabawki sprawiały wrażenie, jakby miały się rozpaść po pierwszym chwycie w jej zębiska. Przemiła pani ze sklepu pomagała mi poszukać jakiejś mocnej, i chyba z 10 minut stałyśmy przy regale z zabawkami i kwikałyśmy wszystkimi po kolei na cały sklep. Fajnie się ludzie przyglądali ;) Prócz kwiczącej piłki będą jeszcze żwacze, i miała być pierwsza w życiu kurza łapka, ale nie wytrzymałam do gwiazdki i dałam jej przedwczoraj, bo psica siedziała przed szafką z prezentami i się śliniła :eviltong:
  13. [B]Enchantress*[/B] z moim psem też wychodzę tylko ja. Jeśli czasami muszę gdzieś jechać, wyprowadza go babcia lub dziadek (z tym że to jest tylko wyjście na smyczy za potrzebą), czasem ktoś z bliższych znajomych (wtedy ma szansę pobiegać). Baryłka wychodzi 3 razy dziennie. Rano idziemy na spacer 30-40 minut, na smyczy, ale na ogół trochę biega luzem, gania za patykami, i ogólnie szaleje tak, żeby się wymęczyła. Po południu jest to spacer na siku w stylu bicia rekordu prędkości :oops: (oj chyba pobiłabym te 55 sekund bo ja z 1szego piętra zbiegam :evil_lol: ). Wieczorem znowu spacer jest dłuższy, podobny do tego porannego. Oprócz tego wszystkiego, co 2-3 dni idziemy na dłuższą wyprawę w stylu park, łąka, las, i wtedy mamy minimum godzinę biegania. Moja suka nie przepada za zabawą z innymi psami. Woli szaleć ze mną z kijem, piłką czy plastikową butlą, albo po prostu biega sama (wiem, szczęściara ze mnie ;) ). Latem 2-3 razy w tygodniu chodzimy nad rzekę i wtedy jest aportowanie z wody, które suka uwielbia i po którym 24 h nie widać jej w domu ;) Ja też nasłuchałam się komentarzy od rzekomej miłośniczki psów z mojego bloku, że mój pies taki biedny bo na smyczy w kółko chodzi. Jakoś nie przyszło jej do głowy, że może po prostu chodzę wybiegać go gdzieś dalej. Za to jej pies (całkiem spory) pół dnia gania samopas pod blokiem obszczekując przechodniów i atakując inne samce. Już chyba ze 3 razy był pogryziony, ale właścicielka jakoś nie łączy tego przyczynowo-skutkowo z jego samotnymi spacerami :roll:
  14. Na wywołanie wymiotów dobrze działa jeszcze łyżeczka sody, albo łyżeczka musztardy. Z tym że teraz na to juz za późno. Jaka to była czekolada? Najgroźniejsza jest gorzka.
  15. Spróbuj skupić uwagę psa na smakołyku. Trzymaj go w zamkniętej dłoni, tak, żeby Ci go nie wyrwał, ale czuł zapach. Trzymaj go nad głową psa i powoli przesuwaj do tyłu (w sensie nad głową psa w stronę jego ogona ;) ). Pies wtedy automatycznie siada. (jesli skacze do smakołyku, to znaczy ze trzymasz go za wysoko) Kiedy siądzie - komenda i otwarcie dłoni ze smakiem.
  16. Rinuś a piszesz o jakimś konkretnym szkoleniu? Bo coś chyba zauważyłam w innym temacie ale już nie pamiętam gdzie.
  17. Ja myślę, że kolczatka ma sens, ale w rzadkich, indywidualnych przypadkach, i pod kontrolą fachowca. Na pewno nie na zasadzie, że jak pies ciągnie, to kolczatka i już.
  18. Popieram. W zasadzie to mało istotne. Jest naprawdę śliczna! :loveu:
  19. Może jednak nasze komentarze cos dały :evil_lol:
  20. Byłoby wspaniale! Wiadomo coś więcej na ten temat?
  21. Niedoczynność tarczycy zdarza się o wiele częściej u suk właśnie ze względu na powiązanie pracy tarczycy i jajników. A masz jakieś informacje na temat niedoboru estrogenu? Objawy, itp.? Zaciekawiłeś mnie ;)
  22. [B]Bura[/B], a jak jest z sierścią u Twojej? My mamy szampon z beaphar do wysuszonych i zniszczonych 'Hair Repair', i przymierzamy się do tego olejku norkowego.
  23. [quote name='darunia-puma']slyszalam takze o zabieraniu psow spod sklepow i wystawianiu ich jako mieso armatnie dla psow ktore walcza A MAŁO MAMY W POLSCE WARIATÓW I PO CO TO NAM ?[/QUOTE] Właśnie to jest najgorsze, bo do tego pies nie musi być rasowy. Każdy się nada, dlatego nie można wierzyć, że kundelka nikt nie ukradnie, bo na nim nie zarobi..
  24. No to faktycznie kobieta chyba trochę przesadziła z reakcją, ale darowałabym sobie już komentarz na temat jej psa.
  25. Dziękuję bardzo :) A jeszcze co do podwójnych ostróg - u innych ras się ostrogi usuwa, tłumacząc to narażeniem tego organu na urazy. Boski nie maja kłopotów ze swoimi ostrogami?
×
×
  • Create New...