-
Posts
23614 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
2
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by maciaszek
-
FRED jako LOKI w domowych pieleszach od dziś!
maciaszek replied to Romina_74's topic in Już w nowym domu
Spóźniona radość, ale szczera :) :multi: :multi: :multi:. -
Maniek powędrował na katowicki wątek, na stronę schroniska i Fundacji :).
-
Vita - energiczna miłośniczka pieszczot czeka na dom!
maciaszek replied to awede's topic in Już w nowym domu
Vita powędrowała na katowicki wątek. -
Suzi powędrowała na katowicki wątek i na stronę Fundacji. Ma też nowy opis na stronie schroniska.
-
Skiper powędrował na katowicki wątek i stronę Fundacji. Ma też nową kartę na stronie schroniska :).
-
[quote name='maciaszek']Poproszę o tekst na stronę Fundacji, schroniska i wątek katowicki, to umieszczę Skoczka, gdzie trzeba :)[/QUOTE] Przydałby się też kontakt do opiekunki!
-
Jestem i ja. Czekam na numer Mańka, jego opis, no i może fotki jakieś za dnia robione. Wrzucę go wtedy gdzie trzeba :)
-
Latający pies ;). Poproszę o tekst na stronę Fundacji, schroniska i wątek katowicki, to umieszczę Skoczka, gdzie trzeba :)
-
Tak by się chciało rzec, że będzie dobrze... Ale przecież nie będzie. Będzie inaczej. Pewnie długo będzie ciężko, potem z czasem trochę lżej, ale nigdy już tak samo... Mam nadzieję, że dacie radę. Myślę o Was ciepło!
- 78403 replies
-
Alu, tak mi przykro... :( Trzymaj się :glaszcze: [i]
- 78403 replies
-
Kumpel w nowym domu :) [IMG]http://i42.tinypic.com/332mcs0.jpg[/IMG] Elmo też :) [IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-Dykiize-jpw/UnvpO6sR2cI/AAAAAAADdSs/ap0JPa0EpDo/s720/_DSC0278.JPG[/IMG] I Megan też już u siebie :) [IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-BbIx4fXCl5Q/UcyCXFjVIKI/AAAAAAADEas/aCrJWnEurpQ/s720/DSC_0276.JPG[/IMG]
-
Bejdula i Tobołki. Dziesięć stóp dookoła Hugobergu.
maciaszek replied to Jasza's topic in Już w nowym domu
[quote name='Jasza']Minki niewinne - a Misia dzisiaj przechodzi samą siebie. Na trzecim piętrze sąsiedzi mają gości z psem, który szczeka co jakiś czas i wtedy Misiowa się odzywa i chce być głośniejsza. I tak się przekrzykują....:mad:[/QUOTE] ;) Bazylek wczoraj rozpoczął szczekaniowe domino ;). Po spacerze zaszczekał pod drzwiami do mieszkania ("otwieraj szybciej, szybciej! tam obiad na mnie czeka!), pies piętro niżej mu odszczekał, temu kolejny i po chwili pół bloku się darło :D [quote name='Jasza']A narzuta się owszem, sprawdziła. Daje radę tobołkowej sierści, pazurkom i praniu.[/QUOTE] Kupna czy szyta? -
Bejdula i Tobołki. Dziesięć stóp dookoła Hugobergu.
maciaszek replied to Jasza's topic in Już w nowym domu
Słodko wyglądają :loveu:. I te minki... :) Fajna narzuta! -
NA stronie Fundacji i schroniska jest taki opis: Młodziutki, pełny radości pies średniej wielkości - waży 10 kg i ma 42 cm w kłębie. Uwielbia spacery, zabawy na świeżym powietrzu. Jest przyjaźnie nastawiony do ludzi i zwierząt. Na wybiegu zaczepia każdego psa i zachęca go do zabawy. Ma niespożytą energię, uwielbia gonić, biegać, skakać. Uwielbia przeciąganie sznurkiem, oraz zabawę w berka (czy to z psem czy z człowiekiem). Bardzo szybko uczy się nowych sztuczek, jest bystry i mądry. Perfekcyjnie potrafi pokonać tor agility, zna wiele komend m.in. siad, łapa, druga, obie, waruj, obrót, poproś. Momentalnie przywiązuje się do opiekuna, na spacerze ciągle ogląda się za nim, bez problemu wraca na zawołanie, można go spokojnie spuścić ze smyczy w lesie czy parku. Niestety z tym przywiązaniem do człowieka wiążę się jego wada: zaborczość. Już trzy razy był adoptowany i wracał do schroniska, bo za każdym razem walczył o zainteresowanie opiekuna, najpierw z psem, potem z dzieckiem. Nie są to jakieś agresywne zachowania - tylko naskakiwanie, powarkiwanie, pilnowanie czy drugi pies/dziecko nie zbliża się do pana. Jest to jednak uciążliwe i dla niewprawnego opiekuna może być dużym problemem. Dlatego psiak szuka domu bez innych zwierząt i dzieci, a najlepiej kogoś, kto z różnych powodów został sam i poszukuje psiego przyjaciela. Ma również lęk separacyjny, więc idealny byłby dla niego dom, w którym większość czasu ktoś będzie. Jest bystry, więc jeśli tylko znajdzie się ktoś, kto będzie potrafił z nim popracować, na pewno w krótkim czasie stanie się psim ideałem. Poza tymi jedynymi wadami, jest to pies przyjacielski, towarzyski, nie jest może typową przylepą do wiecznego głaskania, ale kiedy potrzebuje czułości to wskakuje na kolana, tuli pysk do ręki i prosi o pieszczoty. Jest dobrze zsocjalizowany - jeździł na festyny, pokazy agility, pogadanki w szkołach, wszędzie zachowywał się wzorowo. Spacer z nim to sama przyjemność, a mądre, wpatrzone w człowieka oczy zmiękczają najtwardsze serca.
-
Niko dodany na katowicki wątek i na stronę Fundacji. Ma też nowy opis na stronie schroniska. Jak będzie mieć album na PIcassie, proszę o info.