Nie, u kota nic na wierzchu nie widać. Ale możesz zajrzeć pod ogon - jeżeli widzisz dwa okrągłe otwory, jeden nad drugim, to chłopak. Jeżeli otwór okrągły (odbyt), a pod nim podłużną szparkę - to dziewczynka. Kotki też, choć rzadko, bywają całe rude, a jeżeli ma rujkę, to może być baaardzo przymilna ;)