Jump to content
Dogomania

ala123

Members
  • Posts

    15154
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by ala123

  1. Poldek pojechał dzisiaj do Murki zamiast Pułkownika. Za klatkę w Royal Vecie policzyli mi 46zł za dobę.... Za trzy dni pobytu wyszło 306zł łącznie z badaniami :( Na szczęście z płatnością zaczekają. Pułkownik jest w innej przychodni, w Izbicy, tam prawdopodobnie wetka policzy 10zł za dobę, dlatego zdecydowałyśmy z koleżanką o umieszczeniu u Murki Poldka. Poldzio ma super charakter, był przed dwie godziny u mnie w domu i zrobiłam kilka zdjęć.
  2. Dziękuję. Przekażę Monice to wszystko. I podam jej Twój adres mailowy.
  3. Mam jeszcze pytanie odnośnie zgłoszenia do sterylizacji suczki Roksi. Osoba zgłaszająca to Monika S.,a zabieg odbył się 28 marca 2019r. w Przychodni Weterynaryjnej lek. wet. Anetta Święcińska i lek. wet. Dawid Czerwiński ul.Piłsudskiego 40, 22-600 Tomaszów Lubelski, tel.721 572 031 , koszt 250zł. Monika wysłała formularz zgłoszeniowy na adres mailowy, ten na który zawsze wysyłamy. Nie otrzymała dotychczas odpowiedzi.
  4. Na formularzu zgłoszeniowym wpisałam "suczka z Płoskiego", ale jeżeli trzeba, tonazwijmy ją w takim razie Sara
  5. Ona nie ma imienia, w formularzu wpisałam " suczka z Płoskiego".
  6. Mam kolejnego pieska. Od kilku miesięcy podobno błąkał się w jednej z wsi pod Zamościem, przez przypadek trafiłam na niego i za trzecim podejściem udało się go złapać. Ma niestety babeszjozę i trafił od razu do Przychodni Royal Wet w Zamościu. Piesek jest śliczny, waży 12kg i ma ok.1-1,5 roku Mam nadzieję,że w porę został zabrany i wyzdrowieje. Szukam mu dt.
  7. Dziękuję sharce za kolejną wpłatę 30zł dla moich podopiecznych. Poprzednie dwie wpłaciłam na konto wetki w Izbicy za koty, które ciągle tam umieszczam. Potwierdzenie przelewu:
  8. Nie była jakimś cudem , wet zrobił USG. Kazał jednak odczekać po cieczce, dlatego zabieg odbędzie się dopiero teraz. Podaję nazwę i adres przychodni: Przychodnia Weterynaryjna Dariusz Pfeifer, 22-400 Zamość, ul.J.Kilińskiego 5
  9. Wracam do tematu sterylizacji. Zabieg odbędzie się 25.04.2019r. u dr.Pfeifera w Zamościu, koszt 250zł. Za chwilę wyślę na maila zgłoszenie. Dziękuję .
  10. Zapraszam na bazarek dla Pułkownika: https://www.dogomania.com/forum/topic/349726-drobiazgi-do-domu-trochę-ubrań-do-dn17042019-godz20-nowe-fanty-będą-dodawane-sukcesywnie/
  11. Zapraszam : https://www.dogomania.com/forum/topic/349726-drobiazgi-do-domu-trochę-ubrań-do-dn17042019-godz20-nowe-fanty-będą-dodawane-sukcesywnie/
  12. Od wczoraj mam pod opieką takiego oto małego cudaczka. Piesek jest młody, ma ok. 7-8 miesięcy ( jeszcze nie podnosi łapki do sikania), waży ok. 8 kg . Ok. 3 miesiące temu został wyrzucony na terenie koszar, z tej też racji nazwano go tam Pułkownik :) . Maluch był przerażony sytuacją, bał się ludzi, nie pozwolił do siebie podejść, ale wczoraj udało się go złapać. Po prostu przyszedł do koleżanki, wzięła go na ręce i zawiozłyśmy chłopaka do wetki. Aktualnie przebywa w szpitaliku, usunięto mu kleszcze, został odrobaczony i odpchlony. Mam nadzieję,że babejszjoza nie da o sobie znać. Piesek czeka na miejsce u Murki.
  13. Sterylizacja nie odbyła się 26 marca z powodu kolejnej cieczki Czesi. Miała odbyć się w Przychodni Weterynaryjnej Onkovet w Gliwicach, ul. Tarnogórska 78/1 . Ja jestem mało wiarygodna, dlatego proponuję, a nawet proszę aby ktoś zadzwonił tam i porozmawiał z lekarzem w tej sprawie. Dostałam taką informację : " Niestety Czeska dostała wczoraj cieczki... przynajmniej wczoraj znalazlysmy plame na przescieradle, ale myslalysmy, ze to moze z czegos innego... Dostała ja chyba duzo za wczesnie, zdaje sie, poprzednia przeciez była pod koniec listopada . Dzis pojechałysmy, lekarz z początku cieczki nie stwierdził i zostawiłysmy ja w klinice. Prosiłysmy tez zeby zrobic zdjecie miednicy i paluszka z łapki, ktora miała wcześniej podwinietą. Po dwoch godzinach zadzwonili, ze jednak Czeska ma cieczke i sterylki nie robia, zrobili jej zdjecia i podobno jest odczyn przy płytce, co równało by sie z potrzebą usuniecia tej płytki. Dzwoniłysmy do lekarza, ktory ja operował w Lublinie, on jednak uważa, ze odczyn moze byc i tyle, ze dopoki nie ma przetoki lub ropy to on by tej płytki nie wyciągał... Doślemy mu zdjecia no i cóz... dalej jestesmy w tym samym lub gorszym punkcie... " Tutaj wstawiam link do przychodni : http://www.onkovet.pl/?fbclid=IwAR2XjpFtbTspyLzeBkWzEob27bzLM6ctyQ2OTtCyMxaZChWAELgylB82CdI Szczeniaków na pewno nie będzie, bo dlaczego ktoś miałby dążyć do rozmnażania kalekiej suni, skoro jest mnóstwo porzuconych zdrowych belgów? Czesia i Boruta mieszkają oddzielnie: jeden u Natalii, drugi u jej mamy. Bardzo proszę zadzwonić do lekarzy, porozmawiać, wypytać o wszystko. Ta sprawa nie ma żadnego drugiego dna, prawda jest taka, jak piszę i nie ma tu nic do ukrycia. Dla mnie najważniejsze jest, że Czesia staje na łapkę, normalnie chodzi, że wróciła jej radość życia i jest po prostu szczęśliwym psem. I że trafiła do takich ludzi jak trafiła. Żaden hotelik nie zapewnił by jej takiej opieki jak ma teraz. Sterylizacja w końcu się odbędzie, nie ma powodu do niepokoju. A tutaj jest link do kliniki w Lublinie, gdyby ktoś chciał porozmawiać z chirurgiem w sprawie łapki i tej płytki: https://poliklinikaweterynaryjna.pl/
  14. Wczoraj dostałam informację i zdjęcia od dziewczyny z okolic Skierniewic, do której przybłąkała się suczka podobna do Zorki. Oceńcie może. Murka ma wątpliwości ze względu na ciemny kolor sierści na grzbiecie i zachowanie: Zorka nie jest potulna. Mnie też się wydaje,że zachowywała by się inaczej, gdyby nawet chciała nawiązać kontakt z człowiekiem.
  15. Jestem zainteresowana, tylko nie znam jeszcze terminu. Wet najpierw chce zrobić usg ze względu na cieczkę, która nie dawno się skończyła.
  16. Do mnie znowu zgłoszono bezdomną suczkę. Dwa tygodnie temu na wsi pod Zamościem biegało za nią stado psów, więc pewnie jest w ciąży... Czy mogłabym ją zgłosić do sterylizacji ? Jest średniej wielkości, kilkumiesięczna, może do roku.
  17. Niech jej się wiedzie :) A do mnie zgłoszono kolejną porzuconą pod Zamościem suczkę. Ma kilka miesięcy do roku. Dwa tygodnie temu musiała mieć cieczkę, bo latało za nią stado psów...
  18. Czy ktoś mógłby polecić behawiorystę w Krakowie? Kobieta ma dwie suczki, które rywalizują ze sobą. Jedna z nich została adoptowana we wrześniu, jeżeli nie dogadają się, to będzie musiała zostać oddana. Bardzo proszę o pomoc.
  19. Zabieg odbędzie się w ciągu najbliższych dwóch tygodni, dokładnej daty nie znam jeszcze. Na pewno do 15 marca.
  20. Ja nie mam kontaktu z kudlataja, niestety nie wiem co się dzieje z psem. Dziękuję Murko za fotki Żwirka :)
×
×
  • Create New...