-
Posts
15154 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by ala123
-
Połamana sunia z wiejskiego rowu ma cudowny dom !
ala123 replied to ala123's topic in Już w nowym domu
Są kolejne dobre wiadomości z dt : Czesia potrafi juz 6 kroczków zrobić bez podwijania palców :) -
Połamana sunia z wiejskiego rowu ma cudowny dom !
ala123 replied to ala123's topic in Już w nowym domu
Czesia ma się bardzo dobrze. Jest systematycznie rehabilitowana, była na konsultacji u ortopedy. Efekty rehabilitacji też już są. Cytuję opiekunkę: "Cześka jest przekochana, to anioł, któremu włącza się tryb raptora co jakiś czas, ale o to chodzi :) Ma niemożliwy apetyt, mięśnie już o wiele lepsze na tej łapce; zdarza jej się nasikać w domu, ale to często robi z ekscytacji. Na spacery wychodzimy już dłuższe. Czasami uda jej się nogę tak ustawić, ze parę kroków zrobi bez szurania; jest lekkie czucie przy opuszce, paznokciu przy 3 paluszku ." -
AKCJI STERYLIZACJA - razem walczmy z bezdomnością ! - dołącz do akcji!
ala123 replied to 3 x's topic in Sterylizacje
Napisałam powyżej skanów.... Faktura faktura nr 33/18 z 10.10.2018 wystawiona na kwotę 190zł przez Gabinet Wet. Vita Wet w Zamościu Przelew przyszedł na kwotę 220zł z wpisanym tytułem wpłaty Faktura nr 4/10/01/2018 z dnia 09/10/2018 -
AKCJI STERYLIZACJA - razem walczmy z bezdomnością ! - dołącz do akcji!
ala123 replied to 3 x's topic in Sterylizacje
Wetka, która sterylizuje nam większość suczek prosi mnie o pomoc w wyjaśnieniu sprawy przelewu z Ostatniej Szansy. Na jej konto wpłynęła inna kwota niż była na fakturze. Prawdopodobnie doszło do pomyłki, tym bardziej,że w tytule przelewu podany jest inny nr faktury. To jest faktura nr 33/18 z Zamościa na kwotę 190zł: A tutaj jest potwierdzenie przelewu na kwotę 220zł , w tytule jest napisane: " Faktura nr 4/10/01/2018 z dnia 09/10/2018 Sterylizacja bezdomnej suczki Akcja Sterylizacja Dogo" -
Połamana sunia z wiejskiego rowu ma cudowny dom !
ala123 replied to ala123's topic in Już w nowym domu
-
Połamana sunia z wiejskiego rowu ma cudowny dom !
ala123 replied to ala123's topic in Już w nowym domu
Nie wchodzę na wątek, ponieważ po prostu nie jestem w stanie. Nie jestem dobra w pisaniu i udzielaniu się w dyskusjach, dlatego pewnie wolę pomagać zwierzętom w realu, bo tak dyktuje mi serce i w ten sposób pożytkuję swoją energię. Każdy pomaga jak potrafi, ja właśnie tak. Mam swoje lata i jakieś doświadczenie w tym co robię dla zwierząt i bardzo proszę o uszanowanie moich decyzji. Jedyny cel jaki mi przyświeca, to dobro Czesi. A jest ona w najlepszych rękach i tam zostanie. DT zanim podjął decyzję o podjęciu się opieki nad Czesią, kontaktował się z lekarzem prowadzącym i jest świadomy jej stanu, możliwości i ograniczeń. Czesia nie ma ograniczenia ruchu, minęły już ponad trzy miesiące od operacji, teraz jest okres rehabilitacji i DT na tym się skupia. Zapewniam,że nie jest moim zamiarem lekceważenie kogokolwiek, ale atmosfera na wątku stała się toksyczna, ja nie potrafię się w niej odnaleźć, dlatego nie będę uczestniczyć w tej dyskusji, która niczemu dobremu nie służy. -
Połamana sunia z wiejskiego rowu ma cudowny dom !
ala123 replied to ala123's topic in Już w nowym domu
Rozmawiałam z doktorem Handwerkerem z lubelskiej kliniki . Oprócz zabiegów laserowych Czesia ma wykonywany masaż ręczny łapki. Są już pierwsze efekty, bo sunia staje na chorą łapkę normalnie, wcześniej podwijała jej się z powodu przykurczu. W związku z tym dr zaproponował wydłużenie pobytu do piątku, a ja wyraziłam na to zgodę. Dodatkowy koszt to 150zł. Sterylizację wet odradza w tej chwili. Dt z Wrocławia oferuje młoda kobieta, która pracuje w klinice rehabilitacyjnej. Mieszkanie w bloku, cztery własne psy, małe dziecko. Dziewczyna bardzo konkretna i świadoma wszystkiego co wiąże się z opieka nad takim psem jak Czesia. Mąż również pracuje z psami. -
Połamana sunia z wiejskiego rowu ma cudowny dom !
ala123 replied to ala123's topic in Już w nowym domu
Dziękuję Ewu za przeprowadzenie wizyty. Jutro skontaktuję się z dt i zdam relację z ustaleń. A pies nie jest wykastrowany, bo jego stan nie pozwalał na to.do tej pory. -
Połamana sunia z wiejskiego rowu ma cudowny dom !
ala123 replied to ala123's topic in Już w nowym domu
Zaczęłam się już głowić nad nowym tytułem... -
Dziękuję Murko. Widzę,że jesteśmy w miarę na bieżąco. Potrzebuję pomocy dla dwóch psów, których właścicielka nie żyje, a dotychczasowa dochodząca opiekunka wyjeżdża za kilkanaście dni za granicę. Zwierząt było całe stadko: stary kocur pers, kotka szylkretka z kociętami i te dwa pieski: 4 letnia sunia kundelka z chorym sercem oraz 10 letni ratlerek. Koty udało mi się jakoś zabezpieczyć: pers oczywiście jako pierwszy znalazł dom, kocięta też, szylkretkę zawiozę w poniedziałek do wetki, gdzie zostanie wysterylizowana i zaczeka bezpiecznie na dom. Problem jest z psami. Nie wiem co z nimi zrobię. Oprócz tego że są bardzo przyjazne i spokojne, są ze sobą bardzo zżyte i do ewentualnego dt muszą pójść razem. Poza tym wydaje mi się,że ze względu na stan zdrowia suczki i wiek ratlerka nie powinny jechać zbyt daleko. Całe swoje życie spędziły w mieszkaniu w bloku, więc nie wchodzi w grę żaden kojec.
-
Połamana sunia z wiejskiego rowu ma cudowny dom !
ala123 replied to ala123's topic in Już w nowym domu
To ja jestem Ci bardzo wdzięczna,że podjęłaś się prowadzenia finansów Czesi :) Rozmawiałam z Panią Rehabilitantką z Krakowa. Bardzo przejęła się losem Czesi, oferuje bezpłatną rehabilitację, ale dt nie może zaproponować. Mam wysłać jej zdjęcie rtg i dokumentację medyczną Czesi. Uważa,że łapkę da się uratować. Teraz tylko dt w Krakowie potrzebny. -
Połamana sunia z wiejskiego rowu ma cudowny dom !
ala123 replied to ala123's topic in Już w nowym domu
Jestem Wam bardzo wdzięczna .Jeżeli możecie przeprowadzić tę wizytę, to bardzo proszę. Opcja Krakowa najbardziej mi odpowiada, jeżeli uznacie że jest wszystko w porządku, to jak najbardziej jestem za . Jeżeli chodzi o rozliczanie wpływów, to wydawało mi się,że robię to systematycznie i skrupulatnie, tyle że nie na jednej stronie. Murka też podsumowuje sukcesywnie wpływy i wydatki. Robiłam jak potrafiłam, ale przyznaję,że buchalteria nie jest moją mocną stroną. Od dzisiaj to się zmieni, ponieważ Zagrodowy Pies Polski zaproponowała mi pomoc i ona poprowadzi finanse. Bardzo jej za to dziękuję. Wam wszystkim również. -
Połamana sunia z wiejskiego rowu ma cudowny dom !
ala123 replied to ala123's topic in Już w nowym domu
Podałam na pw swój nr tel. Porozmawiam z panią. Czy w razie czego, mógłby ktoś pojechać do kobiety ? -
Połamana sunia z wiejskiego rowu ma cudowny dom !
ala123 replied to ala123's topic in Już w nowym domu
To powinnam odrzucić dwie poprzednie oferty dt tak od razu, bez sprawdzenia? Druga oferta jest z Wrocławia, kobieta też jest rehabilitantką, dzisiaj wysłałam dokumentację medyczną Czesi. Myślę,że trzeba zaczekać z podjęciem decyzji, tym bardziej że mamy kilka dni ,zanim Czesia wróci ze szpitala. Czy ta osoba w Krakowie wymaga sprawdzenia, czy jest to pewniak? -
Połamana sunia z wiejskiego rowu ma cudowny dom !
ala123 replied to ala123's topic in Już w nowym domu
Na FB też ktoś wpłacił 350zł, niestety to wszystko mało, resztę trzeba będzie dozbierać. Zmojego bazarku, który dzisiaj się kończy, powinno być ok.300zł . Doktor zaczeka z płatnością, jakoś musi być. Ewu umówiła się na wizytę w dt na niedzielę. -
Połamana sunia z wiejskiego rowu ma cudowny dom !
ala123 replied to ala123's topic in Już w nowym domu
Czesia dzisiaj została zawieziona do kliniki w Lublinie na badania kontrolne. Lekarz zaproponował podanie osocza i laseroterapię. Pytał mnie o zgodę, bo chodzi oczywiście o koszty... Podjęłam decyzję na tak. Czesia zostanie do środy, dwa razy dziennie będzie miała zabiegi laserem,. Koszt całosci, łącznie z pobytem w szpitalu 1500zł. Nie wiem, czy powinnam sama decydować, ale nie miałam możliwości skonsultowania się z kimś. Doktor twierdzi,że jest poprawa,jeżeli chodzi o sprawność łapki, dlatego widzi sens tych zabiegów. -
Połamana sunia z wiejskiego rowu ma cudowny dom !
ala123 replied to ala123's topic in Już w nowym domu
Rozmawiałam z panią dwukrotnie. Pani wie o wszytskim. Piesek nie został jeszcze wykastrowany, ponieważ trafił do niej w bardzo złym stanie, nie chciała go narażać. Okazuje się,że ta kobieta adoptowała kilka lat temu ( może 10 ?) jakiegoś pieska od Murki, nie pamietam imienia, może Oskar. Mieszkanie jest w kamienicy, parter, dwa schodki do pokonania. Centrum Katowic niestety. Pani zapewnia,że ze swoim psem często wyjeżdża poza miasto, prowadzi aktywny tryb życia. Czas pracy nienormowany, o zawód wykonywany nie pytałam, ale z wykształcenia jest zootechnikiem. Wizytację przeprowadzi Ewu, już przekazałam jej dane. Nam pozostaje trzymać kciuki. -
Połamana sunia z wiejskiego rowu ma cudowny dom !
ala123 replied to ala123's topic in Już w nowym domu
Mam dobrą wiadomość: zgłosiła się osoba, która chce dać Czesi DT :) Pani jest z Katowic, ma 2 letniego malinoisa. Dzisiaj rozmowa była krótka, bo Pani jest za granicą. We wtorek porozmawiamy dłużej. -
Połamana sunia z wiejskiego rowu ma cudowny dom !
ala123 replied to ala123's topic in Już w nowym domu
Zgadzam się na wszystko, co tutaj proponujecie. Wszystko, co może pomóc Czesi. Nie pytajcie mnie o zgodę, na fb tak jak pisałam nie znam się, dopiero zaczynam. No i niezbyt go lubię, ale wiem,że jest przydatny. Dziękuję też za wpłaty :) :) Przepraszam,że rzadko i na krótko wpadam. Naprawdę dobro Czesi leży mi na sercu, ale muszę się trochę pozbierać. -
Połamana sunia z wiejskiego rowu ma cudowny dom !
ala123 replied to ala123's topic in Już w nowym domu
Czesia waży 20kg. Koleżanka robi co może, aby na bieżąco uzupełniać wydarzenia, ale ona prowadzi kilka wydarzeń jednocześnie, pod opieką mamy 16 psów, kotów nie liczę, nie wiadomo w co ręce włożyć. Od kilku dni biegamy po wsi usiłując złapać kolejną psinę, dzisiaj się udało: sunia waży 3,5kg . Nie ma dnia, żeby ktoś nie dzwonił ze zgłoszeniem w spr zwierząt. Mnie Czesia bardzo leży na sercu, znalazłam ją i robię co mogę, aby jej pomóc. Na więcej brakuje mi czasu. Żyję w jakimś matrixie, zamotałam się w tym wszystkim i zaczynam się gubić. Możecie mnie oceniać jak chcecie, ale na niektóre rzeczy nie mam wpływu.