-
Posts
15154 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by ala123
-
Połamana sunia z wiejskiego rowu ma cudowny dom !
ala123 replied to ala123's topic in Już w nowym domu
Wiadomości od weta nie są najlepsze, ale też i nie najgorsze. Cudu trzeba, żeby tak zadawniony uraz udało się tak szybko naprawić. Miejmy nadzieję,że wszystko będzie dobrze tylko potrzeba czasu. A Czesia jest przepiękna !!! -
SKARPETA OWCZARKOWA Dla bezdomnych Cywilów, Szarików, Rexów i Alexów
ala123 replied to egradska's topic in Owczarek niemiecki
Dzięki dziewczyny :) :) :) -
AKCJI STERYLIZACJA - razem walczmy z bezdomnością ! - dołącz do akcji!
ala123 replied to 3 x's topic in Sterylizacje
Na jutro jest wyznaczony termin sterylizacji ONki. Mam nadzieję,że zdążymy. Bardzo proszę o pokrycie kolejny raz kosztów zabiegu. Chodzi o tę suczkę, znalezioną w piatek: -
SKARPETA OWCZARKOWA Dla bezdomnych Cywilów, Szarików, Rexów i Alexów
ala123 replied to egradska's topic in Owczarek niemiecki
W piątek, cztery dni temu moja znajoma natknęła się na ciężarną sunię ONka. Inna znajoma zabrała ją do rodziców do kojca, a na jutro planowana jest sterylizacja. Suczka znajduje się niedaleko Zamościa, miejscowość Kalinowice. Obecnie mamy ( ja i trzy koleżanki) pod opieką 7 psów ( Czesia, Sari i Felek w hoteliku u Murki; Figa, Leon i Lisek; Marcepan w hoteliku w Krasnymstawie ) no i ONka jest ósma. Czy mogę liczyć na jakieś wsparcie od Skarpety? Potrzebujemy przede wszystkim karmy. Koszty weta pokryjemy powoli z bazarków. O pokrycie kosztów sterylizacji poproszę Ostatnią Szansę, może jeszcze raz zgodzą się zapłacić ( w tym roku zgłaszałam do zabiegów kilka suczek). To jest ta suczka, jeszcze nie ma imienia: -
AKCJI STERYLIZACJA - razem walczmy z bezdomnością ! - dołącz do akcji!
ala123 replied to 3 x's topic in Sterylizacje
Iwona H. wpłaciła za czerwiec 10zł, a w sierpniu za lipiec i sierpień po 10zł. Jeżeli chodzi o Monikę, to w takim razie wpłaciła tylko za czerwiec i lipiec. Nie jest tego świadoma, mówiła,że ustawiła stały przelew, coś poszło nie tak. My działamy razem, razem ratujemy psy ( i koty też), Iwona zgłosiła sunię Nukę ,jeżeli nie dostanie zwrotu to będziemy mieć kolejny nie zapłacony zabieg. A w kolejce czekają jeszcze: Czesia u Murki: Figa w dt pod Zamościem: Ostatnio wyrzucona ciężarna sunia ONka, pod naszą opiekę trafiła w piątek, sterylizacja na cito: A w sobotę sąsiadka prosiła mnie o pomoc dla młodej suczki, która oszczeniła się na melinie, ma 9 podrośniętych szczeniąt. Menele chcą się pozbyć wszystkich. Zdjęć na razie nie mam, dzisiaj mam porobić. Elik, czy dowiedziałaś się, ile jedna osoba może zgłosić suczek do sterylizacji w ciągu roku? -
W piątek znajoma natknęła się na wyrzuconą ciężarną suczkę ON. Suczka błąkała się w jednej z wsi w gminie Skierbieszów (pow. zamojski) podobno od kilku dni. Nawet na zdjęciu widać zaawansowaną ciążę. Nie pozwoliłyśmy zgłosić jej do schroniska, została zabrana do bardzo awaryjnego dt, miejscówka w budynku gospodarczym, ale tylko taka była możliwość. Sunię trzeba natychmiast sterylizować. Potrzebna jest też karma.
-
AKCJI STERYLIZACJA - razem walczmy z bezdomnością ! - dołącz do akcji!
ala123 replied to 3 x's topic in Sterylizacje
Ja zgłaszałam , są to cztery osoby, nazwiska podam na pw. Zadeklarowały kwotę 10zł miesięcznie. Dwie osoby płacą od czerwca , dwie od września. Jedna z nich za lipiec i sierpień zapłaciła 20zł w sierpniu . Wiem jakie są zasady zwrotów za sterylizację i przekazałam im wszystko. -
Połamana sunia z wiejskiego rowu ma cudowny dom !
ala123 replied to ala123's topic in Już w nowym domu
Dzisiaj przelałam kwotę 540zł za konto Przychodni Royal Vet za Czesię. Dziękuję Wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że mogłam zapłacić :) 670zł - 540zł = 130zł Pozostałe 130zł przekazuję od razu na konto Murki Wstawiam fakturę z przychodni: faktura Czesia.pdf Potwierdzenie przelewu: -
Przedstawię Wam jeszcze jedną suczkę w typie malinois. Została znaleziona w sierpniu w jednej z podzamojskich wsi ze sznurem na szyi. Wyszła z pobliskiego lasu, gdzie prawdopodobnie wcześniej została przywiązana do drzewa, ale jakimś cudem udało jej się uwolnić i dzięki temu żyje. Była odwodniona i wychudzona, ważyła 18kg. Obecnie przebywa w bezpłatnym domu tymczasowym u zwierzolubnej koleżanki, zapewniamy jej jedynie karmę. Luna/Kora jest młodą suczką, ma około dwóch lat. Powoli przestaje bać się mężczyzn, na początku była tragedia, bo sikała pod siebie na widok facetów... Lubi dzieci i koty. Potrafi już też zaczepiać nosem, lubi się przytulać. Jest mądra, szybko uczy się np. komend. Ładnie zostaje w kojcu, nie niszczy ogrodu i rzeczy w nim pozostawionych. Nie dogaduje się jednak z suczkami, z samcami nie zaobserwowaliśmy żadnych negatywnych reakcji. Szukamy domu dla suni, ale jakoś do tej pory nikt nie dzwonił w jej sprawie. Dlatego piszę tutaj, aby o Lunie dowiedziało się jak najwięcej zwierzolubów. Jest piękna:
-
Połamana sunia z wiejskiego rowu ma cudowny dom !
ala123 replied to ala123's topic in Już w nowym domu
Dzięki Kasia za rozliczenie. Nie będziemy chyba już mieszać , ale jedna z wpłat we wrześniu - 106zł (76zł z bazarku Nadziejki i 30zł od sharki) była przeznaczona dla Czesi. -
Połamana sunia z wiejskiego rowu ma cudowny dom !
ala123 replied to ala123's topic in Już w nowym domu
Tak Murko, rozliczaj Czesię tutaj, na jej wątku. -
Dziadziuś Pirat z ogromnym guzem wyciągnięty z zamojskiego schroniska
ala123 replied to ala123's topic in Już w nowym domu
Dziękuję Nadziejko za wpłatę 12zł dla Pirata :) -
Połamana sunia z wiejskiego rowu ma cudowny dom !
ala123 replied to ala123's topic in Już w nowym domu
Dziękuję bardzo dotta1311 za wpłatę kolejnych 250zł dla Czesi :) :) 420zł + 250zł = 670zł -
Połamana sunia z wiejskiego rowu ma cudowny dom !
ala123 replied to ala123's topic in Już w nowym domu
Może podam od razu konto Murki? -
Dziadziuś Pirat z ogromnym guzem wyciągnięty z zamojskiego schroniska
ala123 replied to ala123's topic in Już w nowym domu
Piracik aktualnie jest na antybiotyku, jeżeli nadziąślak nadal będzie się powiększał, to trzeba będzie podjąć decyzję o zabiegu. Dzisiaj moja suczka-staruszka miała operowane zęby w klinice akademickiej w Lublinie, rozmawiałam przy okazji z panią profesor o Piracie , koszt operacji, to kwota ok.300zł. -
Połamana sunia z wiejskiego rowu ma cudowny dom !
ala123 replied to ala123's topic in Już w nowym domu
Wójt odmówił zapłacenia faktury w Royal Vet. Koleżanka pojedzie tm jeszcze jutro, ale pewnie i tak nic z tego nie będzie. Wójt został pouczony i odpowiednio nastawiony do nas przez swojego kolegę Piotra P. , kierownika zamojskiego schroniska, który stwierdził,że znęcamy się nad rannym psem zamiast pozwolić mu odejść, a w dodatku nie mamy na to pieniędzy i żebrzemy u ludzi. Czy w tej sytuacji mogę przeznaczyć te pozostałe z Waszych wpłat 420zł na zapłacenia tej faktury? -
Dziadziuś Pirat z ogromnym guzem wyciągnięty z zamojskiego schroniska
ala123 replied to ala123's topic in Już w nowym domu
Dziękuję Nadziejko :) Byłam dzisiaj u weta, 20zł od Ciebie wpłaciłam na poczet długu w lecznicy, który nie jest zbyt duży na szczęście. Do zapłacenia było ok.80zł, , teraz jest o 20zł mniej :) -
Połamana sunia z wiejskiego rowu ma cudowny dom !
ala123 replied to ala123's topic in Już w nowym domu
Na konto Murki przelałam przed chwilą 106zł, z czego 76zł pochodzi z bazarku Nadziejki dla Czesi, 30zł - wpłata od sharki (na początku września). Dziękuję bardzo :) :)