Jump to content
Dogomania

ala123

Members
  • Posts

    15154
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by ala123

  1. Felek pozdrawia z Legnicy :) Trochę daleko, koszt transportu ogromny, ale mam nadzieję, że opłacało się, że nic się nie wydarzy...
  2. Boże mój ! Kolejny psi dramat. Tyśko, ja wiem, ze trudno o domy tymczasowe, ale może ktoś na miejscu zdecydował się by się za niewielką opłatą dać psu u siebie choćby kawałek podwórka. Łatwiej będzie zebrać np.100-150zł, niż 300-400 za hotelik. Oczywiście karmę też trzeba by było zapewnić.
  3. Bardzo cieszę się,że sunia jest już bezpieczna. Świadomość,że taka malizna błąka się po wsi, nie dawała mi spokoju, a nie było dla niej miejsca w dt, wszystkie zajęte. No i oczywiście finansów brak... Teraz trzeba będzie tylko znaleźć pieniądze na sterylkę. Za jakiś czas oczywiście, jak dojdzie do siebie. Chyba że jest w ciąży ? Jest cudowna i taka malutka :)
  4. Tak, przypomniałam sobie o ogłoszeniu Sari. Sprawdź tylko, czy trzeba je znowu wyróżnić. Czesia wg mnie powinna trafić do domu wolnostojącego ze stałym dostępem do ogrodu ze względu na łapkę no i ten problem z zachowaniem czystości... Chyba,że coś się zmieniło w tej kwesti Tyśko, Jeżeli chodzi o informacje o Czesi, to zacytuję Murkę i Sowę. Murka pisze,że " Suczka jest bardzo wesoła, nie przejmuje się ani kołnierzem, ani zoperowaną łapką. Jest bardzo ciekawska, wesoła, wie co to zabawki:) " Sowa: "Malinois na ogół nie przejmuje się niczym oprócz emocji opiekuna. Ta suka wie, co to zabawki. To znaczy, że była kiedyś w domu czy bawiła się z człowiekiem. Ona naprawdę nie odbiega eksterierem od rodowodowego malinois . Oczywiście, że może tez być mieszańcem w typie rasy. Z charakteru to ona jest 100-procentowym malinois - tylko malina na trzech łapach i w kołnierzu nosi gryzak. Będzie szalenie łatwa w szkoleniu - wszystko zrobi nie za smakołyk, a za możliwość chwycenia zabawki. Z wyglądu to niemal czysty malinois - tylko z uszami owczarka niemieckiego. nie ma chyba żadnych oporów przed kontaktem z człowiekiem. Pomoc w szkoleniu, o ile będzie ktoś chętny nie za daleko, oferuję za free. "
  5. Murko, jak u Czesi z zachowaniem czystości? Jest lepiej,załapała o co chodzi?
  6. Tysko, bez Waszej pomocy nie wiele bym zdziałała, to ja bardzo dziękuję wszystkim którzy tutaj przyszli do Foresta wspierali mnie i jego. Przyznam,że byłam załamana całą sytuacją, tymi ogromnymi kosztami, wydawało mi się,że sytuacja jest beznadziejna, a tymczasem zakończyła się happy endem. Dziękuję WAM :) Zdjęć nowych nie mam, ale rozmawiałam z p.Magdą, ona jest w stałym kontakcie z domem, Forest szczęśliwy, pan też. Jka otrzymam zdjęcia, od razu je wstawię.
  7. Jutro postaram się wstawić jakieś aktualne zdjęcia Piracika.
  8. Na poczet długu Czesi przelałam na konto Murki 60zł , które otrzymałam od sharki . potw przel2 0511.pdf
  9. Dziękuję sharce za dwie wpłaty po 30zł dla bezdomniaków :) ( w październiku i listopadzie). Wpłacę je na konto Murki na poczet długu Czesi.
  10. Może być na Sari, jeżeli nie ogłaszałaś jej jeszcze. Jeżeli ma ogłoszenia, to Czesię może?
  11. Na pewno trzeba kupić Czesi nowe buty, tylko które z wskazanych przez Murkę ? Ten drugi wygląda bardzo porządnie, ale jeżeli Czesia ma go załatwić w ciągu kilku dni, to nie wiem czy warto. A co weterynarz na to? Który byłby lepszy ?
  12. Dziękuję Nadziejko za kolejną wpłatę - 30zł dla Piracika :) W sumie mam na koncie 42zł od Ciebie ( poprzednia 12zł). Przeleję może te pieniądze na konto Adopcje-Zamość, gdzie zbierane są fundusze na operację ?
  13. Chcę bardzo podziękować baltimoore za znalezienie domów stałego i tymczasowego dla kociąt. Do Warszawy i Krakowa pojechały m.in. te kocurki: Pipi, która spędziła w klatce kilka miesięcy: I dwa buraski: koteczka i kocurek, których zdjęcia wstawię później. Dziękuję raz jeszcze baltimoore :)
  14. Operacja z dzisiaj została przełożona na piątek, pojutrze . Trzymajcie kciuki.
  15. Sunia dostaje leki, pierwsze usg wykazło co najmniej kilka płodów, może być ich nawet 10. Nie jest to na szczęście końcowy etap ciązy i będzie czas przeprowadzić sterylizacją. Problem jest jednak taki, że po babeszjozie sunia jest i będzie jeszcze bardziej osłabiona i czy zniesie narkozę... Za tydzień kolejne usg, sprawdzające czy płody jeszcze żyją. Tutaj są wyniki pierwszych badań.
  16. Dziękuję serdecznie :) Zaraz ustalę adres dt i prześlę na pw
  17. Dzięki :) Wczoraj miała się odbyć sterylizacja, ale niestety okazało się, że sunia ma babeszjozę... Kilka dni wcześniej wyciągnięto z niej ogromne ilości kleszczy. Mam nadzieję, że wyjdzie z tego. Potrzebna jest dobra karma nie obciążająca wątroby.
  18. Zabieg odwołany, suczka ma babeszjozę :(
  19. Dzisiaj umówiona byłą sterylizacja , niestety wszystko wzięło w łeb - sunia ma babeszjozę...
  20. W najbliższą środę Pirat będzie operowany w klinice w Lublinie. Nadziąślak rośnie w dużym tempie, nie można już liczyć, że się wchłonie. Ryzyko jest duże, ale Piracik ma silny organizm, miejmy nadzieję,że będzie dobrze.
×
×
  • Create New...