-
Posts
15154 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by ala123
-
Boże mój ! Kolejny psi dramat. Tyśko, ja wiem, ze trudno o domy tymczasowe, ale może ktoś na miejscu zdecydował się by się za niewielką opłatą dać psu u siebie choćby kawałek podwórka. Łatwiej będzie zebrać np.100-150zł, niż 300-400 za hotelik. Oczywiście karmę też trzeba by było zapewnić.
-
Bardzo cieszę się,że sunia jest już bezpieczna. Świadomość,że taka malizna błąka się po wsi, nie dawała mi spokoju, a nie było dla niej miejsca w dt, wszystkie zajęte. No i oczywiście finansów brak... Teraz trzeba będzie tylko znaleźć pieniądze na sterylkę. Za jakiś czas oczywiście, jak dojdzie do siebie. Chyba że jest w ciąży ? Jest cudowna i taka malutka :)
-
Tak, przypomniałam sobie o ogłoszeniu Sari. Sprawdź tylko, czy trzeba je znowu wyróżnić. Czesia wg mnie powinna trafić do domu wolnostojącego ze stałym dostępem do ogrodu ze względu na łapkę no i ten problem z zachowaniem czystości... Chyba,że coś się zmieniło w tej kwesti Tyśko, Jeżeli chodzi o informacje o Czesi, to zacytuję Murkę i Sowę. Murka pisze,że " Suczka jest bardzo wesoła, nie przejmuje się ani kołnierzem, ani zoperowaną łapką. Jest bardzo ciekawska, wesoła, wie co to zabawki:) " Sowa: "Malinois na ogół nie przejmuje się niczym oprócz emocji opiekuna. Ta suka wie, co to zabawki. To znaczy, że była kiedyś w domu czy bawiła się z człowiekiem. Ona naprawdę nie odbiega eksterierem od rodowodowego malinois . Oczywiście, że może tez być mieszańcem w typie rasy. Z charakteru to ona jest 100-procentowym malinois - tylko malina na trzech łapach i w kołnierzu nosi gryzak. Będzie szalenie łatwa w szkoleniu - wszystko zrobi nie za smakołyk, a za możliwość chwycenia zabawki. Z wyglądu to niemal czysty malinois - tylko z uszami owczarka niemieckiego. nie ma chyba żadnych oporów przed kontaktem z człowiekiem. Pomoc w szkoleniu, o ile będzie ktoś chętny nie za daleko, oferuję za free. "
-
Połamana sunia z wiejskiego rowu ma cudowny dom !
ala123 replied to ala123's topic in Już w nowym domu
Murko, jak u Czesi z zachowaniem czystości? Jest lepiej,załapała o co chodzi? -
Tysko, bez Waszej pomocy nie wiele bym zdziałała, to ja bardzo dziękuję wszystkim którzy tutaj przyszli do Foresta wspierali mnie i jego. Przyznam,że byłam załamana całą sytuacją, tymi ogromnymi kosztami, wydawało mi się,że sytuacja jest beznadziejna, a tymczasem zakończyła się happy endem. Dziękuję WAM :) Zdjęć nowych nie mam, ale rozmawiałam z p.Magdą, ona jest w stałym kontakcie z domem, Forest szczęśliwy, pan też. Jka otrzymam zdjęcia, od razu je wstawię.
-
Dziadziuś Pirat z ogromnym guzem wyciągnięty z zamojskiego schroniska
ala123 replied to ala123's topic in Już w nowym domu
Jutro postaram się wstawić jakieś aktualne zdjęcia Piracika. -
Połamana sunia z wiejskiego rowu ma cudowny dom !
ala123 replied to ala123's topic in Już w nowym domu
Na poczet długu Czesi przelałam na konto Murki 60zł , które otrzymałam od sharki . potw przel2 0511.pdf -
Połamana sunia z wiejskiego rowu ma cudowny dom !
ala123 replied to ala123's topic in Już w nowym domu
Na pewno trzeba kupić Czesi nowe buty, tylko które z wskazanych przez Murkę ? Ten drugi wygląda bardzo porządnie, ale jeżeli Czesia ma go załatwić w ciągu kilku dni, to nie wiem czy warto. A co weterynarz na to? Który byłby lepszy ? -
Dziadziuś Pirat z ogromnym guzem wyciągnięty z zamojskiego schroniska
ala123 replied to ala123's topic in Już w nowym domu
-
Dziadziuś Pirat z ogromnym guzem wyciągnięty z zamojskiego schroniska
ala123 replied to ala123's topic in Już w nowym domu
Dziękuję Nadziejko za kolejną wpłatę - 30zł dla Piracika :) W sumie mam na koncie 42zł od Ciebie ( poprzednia 12zł). Przeleję może te pieniądze na konto Adopcje-Zamość, gdzie zbierane są fundusze na operację ? -
Dziadziuś Pirat z ogromnym guzem wyciągnięty z zamojskiego schroniska
ala123 replied to ala123's topic in Już w nowym domu
Operacja z dzisiaj została przełożona na piątek, pojutrze . Trzymajcie kciuki. -
Sunia dostaje leki, pierwsze usg wykazło co najmniej kilka płodów, może być ich nawet 10. Nie jest to na szczęście końcowy etap ciązy i będzie czas przeprowadzić sterylizacją. Problem jest jednak taki, że po babeszjozie sunia jest i będzie jeszcze bardziej osłabiona i czy zniesie narkozę... Za tydzień kolejne usg, sprawdzające czy płody jeszcze żyją. Tutaj są wyniki pierwszych badań.
-
SKARPETA OWCZARKOWA Dla bezdomnych Cywilów, Szarików, Rexów i Alexów
ala123 replied to egradska's topic in Owczarek niemiecki
Dziękuję serdecznie :) Zaraz ustalę adres dt i prześlę na pw -
SKARPETA OWCZARKOWA Dla bezdomnych Cywilów, Szarików, Rexów i Alexów
ala123 replied to egradska's topic in Owczarek niemiecki
Dzięki :) Wczoraj miała się odbyć sterylizacja, ale niestety okazało się, że sunia ma babeszjozę... Kilka dni wcześniej wyciągnięto z niej ogromne ilości kleszczy. Mam nadzieję, że wyjdzie z tego. Potrzebna jest dobra karma nie obciążająca wątroby. -
AKCJI STERYLIZACJA - razem walczmy z bezdomnością ! - dołącz do akcji!
ala123 replied to 3 x's topic in Sterylizacje
Zabieg odwołany, suczka ma babeszjozę :( -
Dziadziuś Pirat z ogromnym guzem wyciągnięty z zamojskiego schroniska
ala123 replied to ala123's topic in Już w nowym domu
W najbliższą środę Pirat będzie operowany w klinice w Lublinie. Nadziąślak rośnie w dużym tempie, nie można już liczyć, że się wchłonie. Ryzyko jest duże, ale Piracik ma silny organizm, miejmy nadzieję,że będzie dobrze.