Jump to content
Dogomania

Jaaga

Members
  • Posts

    19185
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    104

Everything posted by Jaaga

  1. U mnie pojawiło się jedno, ale do Toli nikt nie dzwonił Taki fajny psiak, a dla ludzi dalej niewidzialny
  2. Chciałam dać znać, że musimy umówić Zewa na wiosenny grooming. Nie obędzie się bez kąpieli i wyczesania.
  3. Tolu, czy kojarzysz to wychudzone, kościste czekoladowo- podpalane nieszczęście po lewej stronie zdjecia? Nie pasuje mi do żadnego psa z pozostałych zdjęć.
  4. Jakie ulepione strąki stoi tak, jak kiedyś Wena, gdy Tola wstawiła jej schroniskowe zdjęcia.
  5. Jak strasznie wychudzony jest ten pies. Miał szeroką klatkę, a teraz wglabienia i gnaty wystające z miednicy
  6. Dziś postaramy się zdjąć cześć szwów. Zapomniałam, że Koda była też zagliżdżona , a larwy mogą stopniowo schodzić z tkanek do przewodu pokarmowego, jak u Drugiego, gdzie sie rozwijaja do doroslej postaci. Trzeba teraz kupić jej tabletki, a po tygodniu wcierkę, która zlikwiduje ostatnie stadium larwalne, bo to może tez niestety wpływać na jej chudość. Kontrolne badanie kału wyszło wtedy czyste, ale larwy mogą stale przechodzić z narządów. Przy podwójnej porcji jedzenia po operacji znowu chudła. Dostaje więc 3-4 razy więcej, żeby zachować wagę. Jest jak rekin, stale w ruchu.
  7. To było w kwietniu, tu i tez pytałam Cię w sms, ale w międzyczasie Isiak wpłaciła też na Kodę, więc dopisałam te 50 zł dla Greya, tak jak pierwotnie miało być.
  8. Aktywowałam ogłoszenie kociej mamy na Kraków - u mnie Zorka: https://www.olx.pl/d/oferta/kotka-zorka-domowa-testy-szczepienie-sterylizacja-adopcja-CID103-IDSkGmU.html?bs=olx_pro_listing Gdyby ktos dał radę wyróznić, to zwiększą się jej szanse.
  9. W związku z tym, że Isiak dokonała wpłaty również na Kodę i nie dostałam info o zmianie zaksiegowania, to zapisuję ją w rozliczeniach na pierwszej stronie u Greya.
  10. Jeszcze nie mamy wyniku, bo pojechał trochę później przez to, co się u nas działo. Lekarz powiedział, że brak brązowej wydzielyny i wygląda nieźle, ale on cały czas je kładzie i szczególnie prawym trzepie, wiec i tak Andrzej poprosił o badanie, bo może być np bakteryjne zapalenie ucha. Zazwyczaj na bakterie trwa ok tygodnia, na grzyby do 3 tyg.
  11. Chce mnie zagryźć Jak napisały Moli@ i Tola, to brytan obrońca. Mały niezrównoważony koszmar z ostrymi zębami gotowy na wszystko. W sam raz przed spaniem, żeby śnić o miłych, przyjacielskich pieskach
  12. Dobrej nocy i miłych snów życzy wszystkim Roberto
  13. Jednorazowe podanie tabletki u was mogło nie zabić tasiemca. Najlepiej podać zastrzyki dwa w odstępie miesięcznym. Jest to lek specjalnie na tasiemca i najlepiej dzialajcy. Podawanie tabletek przy tasiemcu od razu innym psom nie ma większego sensu. Przy jakimkolwiek pasożycie ma sens podać dopiero po takim czasie, żeby mogły zadziałać. Przy tasiemcu pies zaraża się poprzez żywiciela posredniego( najczęściej pchłę) . Może nie wiesz, ale teraz leki odrobaczajace są dopuszczone do sprzedazy wysyłkowej, mozesz kupic je sama i znacznie taniej niż u weta. U weta płaciłam dotąd za tabletkę 10 zł, a teraz można je kupić po 4 zł, bo bez mega marży. To na wszelki wypadek, jeśli macie pokrywać koszt odrobaczania innych psów. Nasz wet obniżył cenę do 5 zł za tabletkę, ale domyślam się że nie każdy to zrobi.
  14. Po staremu, żyje sobie swoim powolnym życiem, nie bardzo kontaktuje się z resztą psów, ale też ich nie unika. Woli być z boku stada. Nadal ulubionym zajęciem jest jedzenie i spanie. No i niestety kompletnie nikt o nią nie pyta z ogłoszeń Pewnie wiek i brak słuchu mają znaczenie. Na szczęście jest zdrowa i wszystko u niej dobrze.
  15. Zachowuje się jak zwykle, tyle że wszędzie tłucze kołnierzem. Tak samo chce w nim dopaść psy przez ogrodzenie, jest normalnie nadaktywna. Mam nadzieję, że go nie rozbije jak Fly.
  16. Cieszę się bardzo, że go zabrałaś. Wypatrzyłam go na profilu wolontariackim i pytałam nawet Tolę o niego, ale nie była długo w schronisku i nie kojarzyła. Oby szybciutko znalazł dom. Jest piękny.
  17. Może kolejny wet coś więcej powie? Udało się zabrać go na badania? 8-latek zazwyczaj już ma źrenice nie calkiem czarne. Można też po zębach, ale tu wiele zależy od trybu życia i żywienia psa, więc mało wiarygodne.
  18. Tolu, jeśli chcesz to podam ci dane do konta na olx i zrob jej drugie ogłoszenie. Nie dam rady pomóc, bo pękł nam już calkiem kaloryfer, dziś musimy jechać kupić nowy i próbować samodzielnie wymienić, a takich rozstawów rurek już nie produkują. W weekend przyjeżdżają klienci. Tylko daj mi smsem znać, jak na fb wstawisz post o Lukierku, to go poudostepniam. Najlepiej byłoby jutro. Wystarczą 2-3 inne zdjęcia, nie trzeba całej sesji.
  19. Tak, ale wiesz że przy guzach trzeba usuwać tkankę z okładem na wszelki wypadek, żeby coś się potem nie rozsiało, a tu okazało się, że są aż dwa. Też nie spodziewaliśmy się takiego rozwoju wypadków. Kolejna operacja i kolejna narkozą.
×
×
  • Create New...