Jaaga
Members-
Posts
19181 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
104
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Jaaga
-
Polecam mamie podawać starter Royal Canin. Przy tak licznym miocie i to jeszcze sporych szczeniakach może dostać tężyczki, a jest w kojcu, więc od razu tego się nie wyłapie. Ja i wszystkie moje koleżanki hodowczynie, nawet jeśli nie karmimy RC później, to podajemy starter matkom i maluchom na początku. Kiedyś, wiele lat temu, kiedy go nie było, tężyczki byly zmorą. Teraz praktycznie ich nie mamy. Kiedy stosowalam inna karmę, sunia dostała, więc wróciłam szybciutko do Startera RC jako pierwszej karmy. No i 3 tyg maluchy ją same jedzą po namoczeniu. Na początek ryżu nie polecam, dużo maluchów ma teraz problem z jego tolerancją. Powoduje śluz w kale i wzdęcia. Pewnie to przez środki, jakimi jest traktowany , szczególnie ten zwykły, w dużych paczkach. Moim maluchom już od kilku lat nie podaję. Lepsze do miesa są np. ziemniaczki i marchewka na początek. Potem dodaje kolejne warzywa i owoce oraz zioła.
-
Nie mogły dziewczyny doradzić, że lepiej go wziąć do domu i nie wypuszczać przez jakiś czas? Żal mi bo, bo znał tylko kojec i wybieg przez ostatnie kilka lat. Gdyby mnie ktoś zamknął w kojcu w nowym miejscu i jeszcze przywiązał na smyczy, to też chciałabym uciec. Nasze dziczki jak Jimmy, Ada, Mela czy nawet lękliwa Tania przez kilka pierwszych dni nie wychodziły z domu. Daje wtedy podkłady do załatwiania się. One i tak zazwyczaj trzymają się jednego, bezpiecznego miejsca-legowiska/transportera/budki i stopniowo (najczęściej nocą) wychodzą i poznają otoczenie. Po kilku dniach otwieram drzwi i same wychodzą, kiedy są gotowe. Mela trafiła do nas przecież z tego samego kojcowego hotelu i pierwsze dni spędziła w gościnnym, gdzie miała schronienie w dużym materiałowym transporterze. Też za pierwszym razem wybiegła z domu i uciekła do budy w zagrodzie. On to zrobił, bo takie życie przez lata znał i uznał za najbezpieczniejsza opcję. Jeśli uda się go znaleźć, to zasugerujcie Panstwu, żeby zaczęli, jak opisałam, bo uwięzienie na smyczy w kojcu to dla mnie nie był jednak najlepszy sposób. Mam nadzieję, że uda się go odnaleźć, bardzo mu kibicowałam, bo był tam jeszcze dłużej niż Artur.
-
Może teraz robią to inaczej. I nas niestety tak było, ze tez nie dalam rady, bo bylo mi jej żal. Cilka spała tylko w łóżku, była skoczna i mimo usztywnienie coś się naruszyło przy aktywności, więc do końca życia, czyli do 16 r.ż. utykała i miała mniejszy mięsień w tej łapce. Tyle, że bez bólu, jaki miała po zerwaniu więzadła.
-
Przy maliznach niestety to się zdarza. Moja Cilka zerwała więzadło jako 13-latka i też była operowana. Mam nadzieję, że Tycia bezproblemowo przejdzie operację i szybko wróci do normy. Niestety, teraz ceny zabiegów są bardzo wysokie. Już cesarka u małej suni to koszt 2500-3000zl nocą. Operacje ortopedyczne nigdy nie były tanie
-
Jest, część deklarowiczow z dogo woli wpłacać na konto fundacji deklaracje z powodu możliwości odpisu darowizny. Wtedy wpłata jest dedykowana konkretnemu psu i są to te same deklaracje, które wczesniej wpływały na konto skarbnika. Większość wpłat jest dedykowana konkretnemu psu, bo zazwyczaj wpłacają deklarowicze lub znajomi czy osoby ktore juz adoptowaly zwierzaczka. Z tego co zauważyłam, rzadziej ktoś wpłaca ogólnie. Jeśli tak, to wtedy Tola te wplaty przeznacza na zwierzęta pod opieką fundacji, w zależności od potrzeb. Pewnie wieczorem Tola sama lepiej wyjaśni.
-
Dostalam wiadomość od Aska7, że w tym miesiacu mam wystawiać paragony. Nie fakturę na Zea. Z tego, co widzę Alaskan napisała o tym, że na Jej koncie, jako skarbnika jest już duży minus. Nie wiem ile jest na koncie ZEA, bo ja nie podliczam, ale Tola zamieszczam tu info o każdej wpłacie deklaracji. Nie wiem, czy nazbieralo się na miesiąc oplat, może dlatego te pieniądze na koncie fundacji nie zostały już teraz wykorzystane.
-
Z Ukrainy - Boston i Armand w DS, ukochany Baryton za TM :(
Jaaga replied to Jaaga's topic in Już w nowym domu
Faktura za preparat na stawy Fv Zamojska.PDF -
Z Ukrainy - Boston i Armand w DS, ukochany Baryton za TM :(
Jaaga replied to Jaaga's topic in Już w nowym domu
po wysłaniu wiadomości dostałam fakturę za karmę, za preaparat jeszcze czekam. faktura-39-06-2023 zea.pdf