Jump to content
Dogomania

Jaaga

Members
  • Posts

    19183
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    104

Everything posted by Jaaga

  1. Czyli ustalone wszystko mamy odnośnie transportu. Maciupeniek zostaje u mnie, a kudłate starsze szczeniaczki jadą do Javeny. Jak uda się złapać któregoś z uciekinierów, to może przyjechać do mnie nastepnym transportem. Czy ktoś może wesprzeć te javenowe szczeniaczki karmą dla maluchów? Javena, najlepiej dawać karmę dla szczeniąt lub gotowane mięso z ryżem. teraz bardzo tani jest drób, więc opłaca się gotować. Do tego warto kupić mieszankę mineralno-witaminową np. Dolfos junior. jest tani, a dobry.
  2. [quote name='ewelinka_m'] czy ktoś pisał do ihabe/znam tylko ją:roll:/ bądź innych osób z katowic z prośbą o pomoc w odebraniu maluszków?[/QUOTE] Ewelinko, wszystkie maluszki przyjechałyby do mnie i ode mnie ktos musiałby je przewieźć do Chełmka.
  3. [quote name='Javena']Jestem! Tak ,ostatnio miałam dwa szczeniaki na dt. Dokładnie jakie te szczeniaki? Zaznaczam ,mam 3 koty. Dwa swoje i znajde z którą chodze do weta. jesteśmy w trakcie leczenia. Troche mi to nie na rekę. Spodziewam sie gosci prawdopodobnie w niedziele. Przyjeżdza córka z kolezankami kolegami. Praktycznie jej pokój już cały zakocony. No,ale jesli to sprawa życia i śmierci ,to nie mogłabym patrzec obojetnie. Moze mnie nie wyrzucą z domu?? Tylko nie dam rady jechać po nie. Nie mam kierowcy.[/QUOTE] Może ktos mógłby je przewieźć z Katowic do Chełmka? To nie jest już daleko. Jutro rano trafiłyby wszystkie do mnie, tylko do wieczora dwa musiałyby pojechać dalej. To są te puchate kuleczki ze zdjęcia w kartoniku.
  4. Następny transport możliwy byłby we wtorek, z tego co rozmawiałam z Erką.
  5. Właśnie dograny został transport. Erko, czy mozesz kakaicezar podać później tel do pana redaktora? Ewentualnie mnie, a ja przekażę. Justynko, masz to samo, co ja, więc też nie pomogę. Żadne wyszukiwanie mi nie działa.
  6. Odpisałam na PW, bo mam problem z telefonem. Kto dzwonił, ten wie ;). Proszę o informację, czy dowóz byłby możliwy. Gdyby nikt nie pomógł, to muszę prosić o pomoc osobę z innego miasta, bo szkoda stracić szansę na transport, a to już znaczny kłopot. Dwa maluszki mogą do mnie trafić, więcej niestety nie dam rady, bo mam innych tymczasowiczów. Pozostają wiec jeszcze dwa. Kto da DT dwóm malcom :roll:? Maluszki są nie zsocjalizowane, potrzebują wiec domu z kontaktem z człowiekiem. DT tak, jak pisała Erka musiałyby być pewne, bo co zrobi sie z maluchami po kilku dniach, jeśli nic sie nie znajdzie? Trudno też bedzie koordynować całą akcję. I tak ukłony w stronę Erki za to, że wszystko jeszcze ogarnia i nie zwariowała. Może ktoś jeszcze ze Śląska weźmie na DT te dwa maluszki, skoro nadarza się transport. Przy okazji chciałam przypomnieć, że na jednostce zostały mamusie szczeniąt oraz szczenne suczki, dla których nie ma żadnej perspektywy pomocy. Bez naszego zainteresowania dramaty będą rozgrywały się tam bez przerwy. Gdyby było wsparcie finansowe na sterylki, DT, to można byłoby pewnie pojedynczo wyłapywać je z tej beznadziei.
  7. Mieszkam na Dąbrówce malej. Gdyby sie udało, to adres podam na PW. Transport potrzebny jest na 9.30 rano. Oczywiście, do mnie można je dowieźć o dowolnej porze, ważne by odebrać je z pod radia.
  8. Potrzebne są domy stałe lub tymczasowe dla trzech puchatków dwumiesięcznych i jednego 5-tyg., ponieważ dziś nie udało się już żadnych innych psów złapać. Spóźniłam się, a chciałam wyręczyć zajętą Erkę ;).
  9. Jest możliwy transport szczeniaczków z Kielc do mnie, ale ktoś musiałby je ok. godz. 7 rano odebrać z centrum Katowic i dowieźć do mnie. Jutro niestety jestem sama z dziećmi w domu i nie mam mozliwości po nie jechać. PILNIE SZUKAMY POMOCY W DOWOZIE: CENTRUM KATOWIC-DĄBRÓWKA MAŁA !!!
  10. [quote name='Isiak']Jaaga, możesz podrzucić jakiś link do Fuksika?[/QUOTE] Przez te zmiany nie potrafię wejść znaleźć fuksikowego wątku, a wyszukiwanie też mi nie działa. Fuksik ma ok. 1,5 roku, jest miły, spokojny, zaszczepiony, wykastrowany. Może ktoś z Kielc wstawi tu link do jego wątku. Udało się złapać kolejnego maleńkiego szczeniaczka. Piesek ma ok. 5 tyg. Czyli "na już" domu szukają 4 szczeniaki: 5-tyg. i 8-tyg.
  11. Pisałam na wątku staruszka, ze mogę dwa wziąć. Na staruszka i jednego malucha się szykowałam, ale skoro ma ofertę Dt, to super. Ewelinko, żeby chłopaki z przepustek nie pozwozili do jednostki psów ze wsi, co by się z Tobą zobaczyć :evil_lol:. Prężnie działają, trzeba przyznać. jakby się mama maluchów złapała, to może być ona z małymi, a jak nie, to te kudłate ze zdjęcia. Już Erce na PW zresztą napisałam.
  12. Myślę, że transport jakoś Erce uda się załatwić, ale płatny. Do mnie jeszcze mają dojechać 2 jednostkowe szczeniaczki i kotka z Kielc. Busikiem nikt nie weźmie całego towarzystwa. Dziś mogą być wyłapane kolejne maluchy, ale co z nimi zrobić? Nie mówiąc o sukach szczennych i matkach szczeniorków. Na tymczasie u mnie jest piękny kielecki Fuksik mix benka i collie. Gdyby jemu udało się znaleźć dom, to wtedy jedna ciężarna lub karmiąca suka może do mnie przyjechać na jego miejsce. Reklamujcie Fuksika [IMG]http://photos01.allegroimg.pl/photos/400x300/796/33/49/796334901_1[/IMG] Może przerobić ten wątek na wątek jednostkowych psów :roll:? na ogólnym kieleckim zgubią się zupełnie, tam i bez nich bezdomnych bied jest aż nadto.
  13. Żołnierze ? To są bezdomne psy, które tak koczują w stanie dzikim lub półdzikim. Wojsko zgłasza problem, hycel co wyłapie, to odwozi do kieleckiej mordowni. Nie ma kto i za co tych suczek łapać i sterylizować. Nikt nie chce dać DT maluchom, a co dopiero dorosłym sukom ze szczeniakami czy ciężarnym, czy staruszkowi z tego wątku..
  14. Kopiuje zdjęcie szczeniaczków, o których wyżej pisałam. Jak nie staruszkowi, to może któremuś z nich ktoś da DT lub DS? [IMG]http://img138.imageshack.us/img138/997/dsc002891.jpg[/IMG]
  15. Tam, w jednostce jest całe mnóstwo zdziczałych bezdomnych psów :-(. Rodzą sie, rozmnażają i umierają. Hycel już był, a z kieleckiego schroniska psy już nie wyjdą. Ludzie wyrzucają psy wszędzie. Praktycznie na każdej stacji, parkingu, lesie błąkają się bezdomne psiaki. Jutro do zabrania z jednostki będą 4 szczeniaczki. Najgorsze jest to, że nie ma ich nawet gdzie zabrać.
  16. Tu jest wątek staruszka z jednostki: [url]http://www.dogomania.pl/threads/174882-ALARM-STARUSZEK-W-NIEBEZPIECZEA-STWIE-bez-jedzenia-i-picia-w-jednostce-POMA-A?p=13625242#post13625242[/url] Może teraz zainteresuje się nim więcej osób. Niestety, obie z Justyną mamy problem ze wstawianiem zdjęć i edycją, dlatego wstawiłam tylko jedną fotkę psa.
  17. Udało się wreszcie wstawić fotki :cool3:. Piesio bardzo potrzebuje naszej pomocy. Polecam kieleckie psiaki :lol:. [COLOR=red][B]ROZLICZENIE:[/B][/COLOR] [B][COLOR=red][COLOR=deepskyblue]Wpłaty:[/COLOR][/COLOR][/B] [COLOR=red][COLOR=black]PRusak 100 zł,[/COLOR] [COLOR=black]Isiak 10 zł,[/COLOR] [COLOR=black]Zerduszko 20 zł,[/COLOR] [COLOR=black]Ketunia 220 zł,[/COLOR] [COLOR=black]jkp 200 zł[/COLOR] [COLOR=black]Bjuta 55 zł,[/COLOR] [COLOR=black]Ajula 15 zł[/COLOR] [COLOR=black]Havanka 47,50 zł,[/COLOR] [COLOR=black]Malicja 76,30 zł[/COLOR] [COLOR=black]Olena84 100zł [/COLOR] [COLOR=black]Cajus JB 20 zł[/COLOR] [COLOR=black]Isiak 10 zł[/COLOR] [COLOR=black]Ajula 10 zł[/COLOR] [COLOR=black]Katarzyna Radziejewska 19 zł[/COLOR] [COLOR=black]Pliszka 15 zł[/COLOR] [COLOR=black]Bjuta 5 zł[/COLOR] [COLOR=black]Isiak 65 zł[/COLOR] [COLOR=black]Bjuta 5 zł[/COLOR] [COLOR=black]Isiak 10 zł[/COLOR] [COLOR=black]Ketunia 20 zł[/COLOR] [COLOR=#000000]Ajula 10 zł[/COLOR] [COLOR=#000000]GoskaGoska 100 zł[/COLOR] [COLOR=black]Razem: 1112,80 zł :multi:[/COLOR] [COLOR=black][COLOR=deepskyblue][B]Wydatki:[/B][/COLOR] [COLOR=black][COLOR=black]200 zł [/COLOR][/COLOR]opłacony DT (grudzień) 300 zł operacja 25 zł wizyta wet. 40 zł szczepienie 200 zł opłacony DT (styczeń) 200 zł opłacony DT (luty) Razem 965 zł Na koncie Wafelka pozostaje więc 147,80 zł Erka pokryła koszt transportu 80 zł + 32 zł (bramki na autostradzie) z pieniędzy zebranych na koncie kieleckich psiaków. Gorąco wszystkim dziękuję. [/COLOR][/COLOR]
  18. Będę podnosić bazarek w miarę możliwości. Fiona, w najbliższym czasie chyba trafi do mnie z Kielc jakiś pies. Czy wtedy dostarczyłabyś Kicię, żeby razem jechały? Czy masz może wiecej jej zdjęć? Mogłabym już jej zrobić Allegro. Może dom znalazłby się od razu?
  19. Też myślę, że "jednostkowym" psom lepiej założyć osobny wątek. Będzie można tam aktualizować rozwój sytuacji. Jeśli jest tam tyle psów, to informacje o nich pogubią się na ogólnym wątku kieleckim. Odnosnie kolaczki, jak nasza Sara zaginęła na samym początku, to plakaty też ciągle nam ktoś zrywał. Dziewczyny rozwieszały je prawie codziennie. Może plakacik z fotką tez umieścić gdzieś w schronie? Ludzie tam zazwyczaj najpierw trafiają. Ludzie nie mają pojęcia, jak szukać psów. Wieszają mało widoczne karteczki w pobliżu miejsca zamieszkania i to wszystko. Nasza Sara była rozplakatowana wszędzie, a pani która ją znalazła, po prostu zadzwoniła do schroniska i ją tam odwieziono. Plakatów nie zauważyła.
  20. Andziu, ci ludzie, co chcieli Klusię, zadecydowali, ze wezmą psa dopiero wiosną, bo pani wyjeżdża do sanatorium. Teraz jakoś nie mam szczęścia do adopcji. Wszyscy fajni ludzie rezygnują :shake:. Pani od Fuksika jeszcze też nie odezwała się. Ewelinko, to ja chcę drugiego rudaska. Mam jeszcze półtora miesiąca, zanim urodzą się u mnie następne szczeniaki. Oby dał się złapać. Mam wprawę w rozpuszczaniu psów :diabloti:.
  21. Czemu u mnie kieleckie psy są grzeczne :crazyeye:? Chyba to jednak krakowskie promieniowanie :evil_lol:.
  22. Ewelinko, czy Puszek zarósł po tej niekonwencjonalnej kuracji? jestem ciekawa, bo jeszcze nie miałam okazji wypróbować. Rudy szczeniaczek jest śliczny. Też chcę takiego :eviltong:. Nie wiem tylko, co z Klusią mam robić :roll:. Jest rozpaskudzona do granic możliwości. Chyba starzeję sie, bo zaczynam myśleć, gdzie będzie się miała tak dobrze, jak u nas :oops:. Boję się, żeby poszła w naprawdę dobre ręce. Klusia je tylko mięsko z ryżem i startera RC wymieszanego z pasztetem dla kotów. Nie tknie byle czego. Wie, co to łóżko. W nocy budzi się z wrzaskiem i trzeba jej dawać jedzenie i picie. Wszystko wymusza piszczeniem i głośnym skomleniem. Jest bardzo towarzyska i chyba nie ma mowy, żeby zamieszkała w domu, gdzie ludzi nie ma przez kilka godzin. To taka nasza domowa maskotka, ciągle jest w centrum uwagi. W gruncie rzeczy, to chyba myśli, że jest yorkiem ;). Wstawcie ją, proszę na 1-szą stronę. Może znajdzie się akurat jakiś forumowy domek? Nie będzie chyba wielkości spaniela. Jest wielkości szczeniąt standardowych maltańczyków. Ma gęste futerko i bardzo króciutkie nóżki. Mój tel kontaktowy 503360430. Klusia to kolejne super szczenię kieleckie :lol:. [URL="javascript:galeria('fotki/klusia.JPG',461,480)"][IMG]http://www.zkociegodworu.pl/fotki/klusia_m.JPG[/IMG][/URL]
  23. Sunia collie śliczna. Ewo, czy dałaś znać komuś, kto zajmuje się adopcjami psów tej rasy? Jak w pobliskim schronie była taka sunia, to od razu znalazła tymczas. Może załóżcie jej wątek, po tytule dotrą do niej miłośnicy rasy. Do mojego Fuksika pasowałaby :cool3:. Staruszek kochany :loveu:. Trzeba go reklamować i koniecznie zabrać. Jak Sara trafiła do nas rok temu, to nie potrafiła chodzić i też kulała na nogi. Przy wstawaniu musiałam podnosić jej pupę, żeby mogła sie dźwignąć.Teraz śmiga po łóżkach :evil_lol:. Wystarczyło domowe ciepełko i kuracja lekiem przeciwzapalnym. Pies nieduzy, to szanse na adopcję ma większe.
  24. Sposób "na Ewelinkę" tez mi przyszedł wcześniej do głowy :evil_lol:. Chłopaki na pewno się postarają wyłapać jak najwiecej szczeniaków ;). Ewelinko, mogę prosić o fotki staruszka? Chcemy z Justyną założyć mu wątek. Rzeczywiście dobrze byłoby pozabierać zaciążone suczki, bo będziecie tam miały stałe źródło szczeniaków. Tylko gdzie je umieścić?
  25. Fiona, dziś pytałam w pobliskiej lecznicy i test kosztuje 60 zł. 20 zł różnicy to sporo, może zrób kotce test u innego lekarza? za to na szczepionkę już byłoby.
×
×
  • Create New...