Jump to content
Dogomania

Jaaga

Members
  • Posts

    19185
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    104

Everything posted by Jaaga

  1. Czyli tez odpada, bo Pani właśnie ze względu na ogród nie chciała samca. Rozkopane doły byłyby chyba jeszcze gorsze, niż obsikane krzaczki :roll:.
  2. Suczka z Kociego Świata nie toleruje psów, z tego co przeczytałam. Tą pierwszą spróbuję zareklamować. Mam wiadomości od nosnie Stelli. Wszystko jest w porządku, jest oczywiście na zewnątrz spłoszona, ale podobno adaptacja i tak przebiega zaskakujaco dobrze. Je, chodzi na spacery, wymusza pieszczoty :evil_lol:. Jutro test pozostawania w domu. jesli wszystko bedzie w porządku, to wtedy można spróbować umieścic podobna do niej sunię w tym drugim domu. Jutro wieczorem mam dostać relację.
  3. Niestety, w grę wchodzi wyłącznie pies i to młody. Najpierw ta Pani chciała psa do roku, ale powiedziałam, że to jeszcze szczenię i potrzeba wiecej pracy, a dorosły młody pies ma już ukształtowany charakter i wiadomo, jaki bedzie. Więc te 3 lata to górna granica.
  4. Na pewno kastracja troche pomogłaby. Tylko efekty widoczne są kilka miesięcy po zabiegu. Mojemu psu skłonność do ucieczek przeszła po 6 mies.
  5. Mam z ogłoszenia Fuksika Panią, która chce psa - samca 1-3 l. do ogrodu. Pani po głosie miła, zdecydowana dać dom, podobno buda i ogród duże. Pies nie ma być agresywny, ale żeby szczeknąć potrafił. Jeśli macie takiego chłopaka na oku, to proszę o kontakt. Podam na PW tel. do tej Pani. Obiecałam, że do jutra wieczora ktos sie odezwie. Gdyby u Was nie było kadydata, to poszukam na miejscu.
  6. Chita, od razu o nim powiedziałam :roll:, ale pies nie wchodzi absolutnie w grę przez ogród. Tam sa dwie suczki, w tym jedna podobno kopia Stelli, dlatego Pani ją chciała ze względu na podobieństwo.
  7. Nie, wada anatomiczna dróg moczowych, niezagęszczanie moczu, brak mięśni pecherza. Wszystkie leki hormonalne i tak wypróbowane. Łatka ciągle pije i sika. Wysikuje białko, wiec musi dostawać wartościowe jedzenie. Czasem wysikuje nawet kałużę, ale głównie z niej sie sączy. Po sterylce pogorszyło sie, ale nie z powodu hormonów, tylko tego, że macica podtrzymywała całkowicie sflaczały pęcherz, a po operacji on opadł. jest po dwóch operacjach i musiałaby mieć inny pecherz, a to nierealne. Do tego sika oczywiście tam, gdzie poczuje potrzebę, czyli na bieżąco latam z mopem i codziennie zmieniam jej poduszke do spania. Na eutanazje nie zdecydowalismy się, bo ma dopiero dwa lata i jest bardzo zywiołowym, radosnym psiakiem. Jedynym chyba wyjściem byłaby adopcja zagraniczna w bardziej cywilizowane miejsce, gdzie nie szokowałby pies w pieluszce. Niestety, nie mam żadnych kontaktów z zagranicznymi fundacjami.
  8. Gdyby ktoś spotkał naprawdę dużego bezdomniaka, to dajcie znać. Dziś pojechała do nowego domu Stella. Tylko wielkopies musi być na tyle duży, żeby nie dać się kozom, no i łagodny :eviltong:.
  9. Ewelinko, dziekuję ślicznie. To chyba z Twojego ogłoszenia zadzwoniła ta druga Pani o Stellę. Emilio, Łatka miała swój wątek. Poszła do adopcji, ale wróciła po pół roku, bo ludzie juz nie wytrzymali. Nie dziwię się, my też jesteśmy nią załamani, tylko ja nie mam jej gdzie oddać ;). Z Łatki cały czas sie leje, mocz ma bardzo przykry zapach z powodu bakterii, musiałaby być ciągle na antybiotykach. Probowalismy ja pampersować, ale moje psy ściągają jej majtki i pieluchę. Potrzebowałaby domu bez innych psów i noszenia pampersów, a tego raczej w Polsce nie znajdziemy, dlatego jej nawet nie aktualizuję wątku. Jest mała, bardzo ładna, bo wygląda jak JRT, ale co z tego, jak bez szans na dom.
  10. Nie, to musi być sunia ruda, taka jak Stella. Miała być albo ona, albo żaden inny pies, ale gdyby była podobna, to spróbowałabym. I tak czekam kilka dni, co bedzie ze Stellunią, czy przyzwyczai sie do nowych warunków i pozostawania w domu. Przez te dni nie chcę proponowac innego psa, na wszelki wypadek, gdyby Stella wróciła. Wiem, ze jest piesek identyczny, jak Stella, ale ta Pani ma ogród z krzewami i nie chce psa z powodu znaczenia terenu.
  11. Kobiety, ja mało zawału nie dostałam. Dziewczyna jest naprawdę rozsądna. Dopytała o wszystko, nawet prosiła o próbę chodzenia na smyczy, pytała o trzymanie moczu po sterylizacji. Pojechała do sklepu po smycz i obrozę. Ma nawet psiego psychologa, gdyby była potrzeba. Nikt jej nie chciał przez dwa miesiące, a tu w ciągu kilku godzin dwie chętne osoby :crazyeye:. Gdybyscie gdzieś wypatrzyły sunię wyglądającą jak Stella, to dajcie znać. Może druga Pani, która zakochała sie w zdjęciach Stelluni i ją chce, zdecydowałaby sie na inną.
  12. Czekam na wiadomość o co chodzi :roll:. Dziewczyna miła, rozsądna, zgodziła sie na wizyty poadopcyjne. Ma do niej jechać Asia. Obiecała jutro dać znać, co słychać.
  13. Stella własnie pojechała do nowego domu. Bedzie mieszkac w Piekarach Śląskich, w mieszkaniu. gdyby nie potrafiła się zaaklimatyzować, to jest jeszcze jedna chętna na nią Pani z domem i ogrodem. Ta druga osoba zadzwoniła już po wizycie nowej opiekunki Stelli.
  14. Bardzo zmieniła się. Teraz to łobuz :eviltong:. Jest szczupła, ale jaka ma rzeźbę mięśni :razz:. Na spacerach szaleje, uwielbia rzucanie patykiem, biegi na przełaj z Łatką. Najpierw ona goni Łatusie, jak ją złapie, to zamieniają sie rolami, typowy berek. Zaczęła pilnować domu. Po strzyżeniu yorka zapomnieliśmy załozyć mu obrózkę i pani wróciła się po nią. Stella stała w połowie schodów na pietro i nie dała jej wejść. Trzeba było wyjść do niej. Dobrze, że tylko nie dopuszcza do domu, a nie atakuje czy doskakuje. Jest bardzo zrównoważona i posłuszna. Dom dla niej bardzo już przydałby się, ale jakoś nie ma chętnego.
  15. Ado, co z tą karmą? Kończy mi sie i tylko Fuksik ma jeszcze. Pani zainteresowana Stellą nie odezwała się, wiec pewnie znalazła sobie psa blizej. Gdyby chciała przyjechać 1.11, jak pytała, to chyba już zadzwoniłaby, bo to przecież święto :roll:.
  16. Jutro spróbuję. Cały czas się kręci i wszystko wychodzi rozmazane.
  17. Jak sie ruszyło na wątku, aż miło widzieć :multi:. Gdyby ktos chciał zdrowego, zaszczepionego kotka, to u mojej Mamy jest 5 ze sosnowieckiego schronu. Ta tricolorka jest cudna, ale wiem, ze Terenia ma wszystko zapchane kotami. Może napiszcie na wątku sosnowieckim na Miau. Jesli potrzebny krótki tymczas, to może pomogą. Mam przy okazji pytanie. Czy dałoby sie tu na 1 stronę wstawić fotki naszych kotów z Sosnowca?
  18. Stella to moja tymczasowiczka. Ma tu też swój wątek, tylko brak zainteresowania nią. Oprócz Fuksika mam na tymczasie jeszcze ją, to mix amstaffa/boksera, Łatkę - małą sunię z wadami ukł. moczowego (praktycznie nieadopcyjną) i na dozywotnim tymczasie ;) 12-letnią Sarę. Może to i sposób, tylko on wpada w taki popłoch, że z drugiego końca ogrodu, to wiele nie zobaczy. Stoi za drzewami i telepie sie ze strachu. Myśle, że sporo trzeba czasu, żeby przestał sie bać. Czasem jest całkiem normalny, biega za Stellunią, macha ogonem, a po chwili potrafi bez przyczyny sie spłoszyć i przemykać wzdłóż ogrodzenia. Generalnie jest bardzo łagodny, przymilny i spokojny. Może trochę się zmieni, jak sie odblokuje, ale myślę, że szalony nigdy nie bedzie.
  19. Fuksik fizycznie czuje się świetnie. W kojcu bardzo płakał, w domu bał sie kota i musiałam go wprowadzać na rękach. W końcu ze spaceru smyrgnął na strych i został. Ma tam gąbkowe legowisko, podusię i całkowicie się zadomowił. Jest bardzo grzeczny i spokojny. Lubi się przytulać, ale jeszcze psychicznie nie doszedł do siebie. Stella uwielbia zabawę z patykami. Jak jej przy nim rzuciłam, to Fuksik wpadł w taką panike, że uciekł na pół ogrodu i nie chciał dać się złapać. Dziś było to samo. Dziewczyna się złości, że nie bawimy się jej ulubioną zabawę. Każdy gwałtowniejszy gest też powoduje płoszenie. Na smyczy chodzi super. Wyczesałam mu włosy i wyglądaod razu lepiej. Wczoraj kupiłam mu nową obrożę, bo tamta bardzo mu pętliła włosy. Wygląda elegancko ;). Na razie nikt nie dzwonił z ogłoszeń. Stellą też nikt sie nie interesuje, a jest u nas tyle czasu. Dziś, jak zobaczyłam fotki ze Swarzędza i Szydłowca :placz:, to doszłam do wniosku, ze chłopak miał naprawdę szczęście. Szkoda tylko, że nie ma chętnych do adopcji.
  20. Fuksik już po zabiegu. Dziękuję za ogłoszenia.
  21. Fuksik właśnie pojechał na kastrację. Ewelinko, gdybys mu robiła ogłoszenia, to możesz też Stelluni? Mają allegro, wiec tekst i fotki sa tam do skopiowania. [URL]http://www.allegro.pl/item796334901_szpic_collie_mix_mlody_sliczny_puchaty_pies.html[/URL]
  22. Frodzia ma bardzo duzo wejść i obserwatora. Czy ktoś dzwonił w jej sprawie? Nie przejmowałabym się aż tak bardzo tym, że boi się i nie rezygnowałabym z ewentualnego DS. Chyba prawie każdy dorosły york tak reaguje na zmianę domu. Połowa yorków załatwia się w domu, część specjalnie uczona jest do kuwet. Wystarczy zaproponować stosowanie podkładów. Na spacery polecić szelki zamiast obróżki. Moja koleżanka z Jastrzębia miała na DT mixa yorka z łańcucha, mieszkającego w budzie. Znalazła mu super dom. Chętnych było mnóstwo, mogła wybrać najlepszych. Tamten pies był całkowicie niezsocjalizowany i dało się ;). Ogłaszała go na Jasnecie.
  23. Nic nie wiem, musi napisać Erka, ale nie miała wczoraj czasu przez rodzinne sprawy i pewnie dziś dopiero nas oświeci, co do sytuacji suni. Fuksik jednak jest wierny. Jak sie nie dało nic ze Stellą zdziałać, to już nie zwraca na nią uwagi. Dziś znowu szukał wyjścia z ogrodu, a nad ranem płakał. Nawet na imie reaguje :lol:. Jeszcze boi sie wyciągnietej ręki, ale to pewnie tylko kwestia czasu.
  24. Ta Pani z Katowic nie podjechałaby do naszego schronu? Po co szukać daleko, jak tu tyle psów jest. Taki np. śliczny kudłaczek tam czeka na dom: [URL]http://katowice.schronisko.net/znaleziony36763-0.html[/URL] lub taka malutka sunieczka: [URL]http://katowice.schronisko.net/znaleziony36760-0.html[/URL] czarne cudo ze super uszami: [URL]http://katowice.schronisko.net/adopcja37160-0.html[/URL] Do każdego psa jest dołączony kupon na bezplatną sterylkę/kastrację.
  25. Dziś dzwoniła Pani w sprawie Stelli. Może przyjedzie w niedzielę. Sympatyczna osoba, w domu dzieci, a Stellunia lubi maluchy. Bardzo cieszyłabym sie, jakby sie udało. [IMG]http://photos01.allegroimg.pl/photos/400x300/792/64/71/792647176[/IMG] [IMG]http://photos01.allegroimg.pl/photos/400x300/792/64/71/792647176_1[/IMG]
×
×
  • Create New...