Jump to content
Dogomania

Jaaga

Members
  • Posts

    19190
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    104

Everything posted by Jaaga

  1. Jasne, wystawie na olx lub na grupach fb. Sa podzielne na 4 i to łatwo, bo są miękkie. Tylko zauważyłam, że przez noc te małe rozpadają się praktycznie na miękki proszek. Pewnie z większymi nie ma tego problemu, skoro tu osoby dzielą. Mój pies ma 0,77 dkg.
  2. Skoro sa tu osoby, które stosują Cardisure 2,5 mg, to nieśmiało zapytam, czy nie chciałybyście może odkupić większej ilości? Pomyliłam dawkę przy zamawianiu i otworzyłam kartonik 100 tabl. Lekarka tego nie używa, tylko mi zamowila, wiec nie mogłam zwrócić. Ważność do grudnia 2023. Cena 2 zl za tabletkę, czyli 20 zl za listek. Ja mam dawkowanie tak malutkie, ze ten rozmiar jest trudny do podzielenia i musialam juz kupić u kardiologa te mniejsze.
  3. Rozliczenia prowadzi mdk8, wiec musimy poczekać, aż się tu pojawi, żeby pouzupełniać wpłaty i wydatki.
  4. Rozliczenie:420 zl hotelowanie i 143 zl 12 kg karma Johndog. Karma do 20 grudnia. Razem 563 zł.
  5. Rozliczenie za listopad 390 zł hotelowanie i 132,88 zl karma Primal Spirit (tez na grudzień). Razem 524,88zl. W grudniu będzie samo hotelowanie.
  6. Rozliczenie Meli za listopad: 380 zl -316 zl hotelowanie i 63,90 zl karma. Ze spadku Borysa zostało jeszcze 29,65 zł, ale wczoraj wieczorem na szybko tej kwoty nie umiałam znaleźć, a musieliśmy wystawić paragony, wiec odliczę ja w przyszłym miesiacu.
  7. Rozliczenie Weny za listopad: razem 300 zl- 171, 50 hotelowanie i 128,50 karma. 150 zł jak zwykle deklaracji Zea na fakturę.
  8. Rozliczenie Szymka za listopad całość 380 zł- 316 zl hotelowanie i 63, 90 zl karma
  9. dobrze, że mam rozi, ktora mnie pilnuje i ustawia do pionu. Aktywuję się w innych dziedzinach, wyrównuję proporcje. Nie chcę następnego psa. Tylko wstawiam zdjecia, bo nie każdy ma FB. Tam powinno się zastosować od czasu do czasu porzadna dezynfekcje, żeby nie roznosić wszędzie pasożytów i przeleczyc te chore.
  10. Następne chudziaki na stronie wolontariackiej schroniska.
  11. Zapraszam wszystkich gorąco na bazarek dla zamojskiego niewidomego Greya:
  12. No i jeszcze jest nasza zamojska tymczasowiczka czarna Arabika. Czwarty miesiąc bez domu. Może ktoś dałby radę ją jeszcze ogłosić? Mogę zrobić dodatkowe zjęcia do kolejnego ogłoszenia. Myslałam, ze mała wyjedzie od nas jako kociak, ale dorasta bez własnego domu.
  13. Niestety, nie jestem w stanie karmić każdego osobno. To jest minus domowych warunków. Mam psy, które podchodzą do misek później, a do tego wiadomo, że w cudzej misce musi być coś lepszego Psy, które są trzymane w oddzielnych boksach czy na zewnątrz w kojcach znacznie łatwiej karmić.
  14. Zamówiłam dwa legowiska za 129,80 zł https://allegro.pl/oferta/legowisko-wlochate-dla-psa-kota-rozmiar-l-70cm-12596875869?snapshot=MjAyMi0xMS0yOVQxMjo0MzoxMC40NzhaO2J1eWVyOzBlNTI3YjEwNzg5NWNhYTNjNzc4NjFiNWExODJjZTIyNTU1ODE0NzA3ZTBlYzIxYmUyNmQ5ODg4YjgzYzhlOTQ%3D Ceny udało znaleźć mi się niższe, niż ponad rok temu sobie zamawiałam. Mam nadzieję, że jakość będzie podobna, bo muszą byc prane co drugi dzień. Moje sa niezniszczalne na szczęście przy tak intensywnym użytkowaniu, szczególnie przy Lindzie. Dla innych psów zamówiłam z kolei narzutę typu włochacz. Jest dwustronna i z jednej narzuty da się podzielić i uszyć 4 poszewki na dziecinne kołderki. Wychodzi naprawdę ekonomicznie https://allegro.pl/oferta/koc-wlochacz-futrzak-narzuta-na-lozko-160x200-pled-11187691502?snapshot=MjAyMi0xMS0xNlQxMDozMToyMi4xOTVaO2J1eWVyO2Q3Mjg3MDMwOWNjZjdiMzAwZjNkMjQ1YjQ2ODUxZTNkNjhjYzFmNjQyMjYwOGUwZjM3N2ZhMGQzNWJlZjZmYzE%3D Za 40,59 zł kupiłam na fakturę ZEA płyn Jope, który Moli@ poleciła. Jest naprawdę super! fakturę wysłałam mailem do ZEA. https://allegro.pl/oferta/refill-uniwersalnego-plynu-antybakteryjnego-rozmar-11717878518?snapshot=MjAyMi0xMS0yM1QwODoyNjoxMy4yMTVaO2J1eWVyOzdmMjMwZDE5MTJjOTBkNjkzOTA3ZTYzMjgyOTFiODNmZjkwYjA0NTI0MTQwYmFjOWEzOGY1NTFjYjJlZjIyMDI%3D
  15. Ślicznie dziękuję. Potwierdzam, że pieniążki otrzymałam.
  16. Tego nie da się zrobić, bo praktycznie każdy hodowca ma czytnik chipów. Taki czytnik nie ma nic wspólnego z bazą rejestracji chipów. Często, zamiast szukać książeczki, odczytuję chip, a przy miocie maltanczykow robie to co najmniej po kilka razy, jeśli są podobne. Do tego każde badanie weterynaryjne, badania na certyfikaty w kierunku chorób typowych dla rasy, zwykłe wykonanie testu giardia czy badanie kału u każdego szczeniaka tez wiąże się z odczytywaniem i potwierdzeniem chipa. Nawet każde krycie zewnętrzne czy potwierdzenie zgodności chipu ze szczeniakiem przy przekazaniu go klientowi. Czipy sa odczytywane w różnych celach, najczęściej zupelnie innych niż identyfikacja zagubionego/znalezionego zwierzęcia.
  17. Przytyła.Pozbyła się lamblii, ma apetyt, to nabrała ciała. Oby tylko nie rozpędziła się w tyciu. Żeby to tak szło rozłozyć po równo na psy ; kilka chciałabym pogrubić, innym ubrać z wagi. Szkoda, że tak się nie da
  18. Jesli moge od siebie dodać, to tez zmieniłabym jej miejsce. Inne miejsce, inni ludzie i pies może zachowywać się inaczej. Czy dobrze zrozumiałam, że ona w ogóle nie wychodzi z domu? Nie może nawet luzem do ogrodu? Mam 3 dzikie psy i świetnie sobie radzą jesli chodzi o normalne funkcjonowanie. Mysle, ze szkoleniowiec za ogromna kasę i tak niewiele pomoże . Dziki pies to jak każde dzikie zwierzatko; liczy się czas kiedy mial kontakt z człowiekiem. Mela i Ada nie dość, że odłowione, to jeszcze obie pokaleczone przez człowieka. Ada ma cały czas pociski w okolicy serca. Nie wyobrażam sobie trzymać ich zamknietych w domu, bo luźne życie i wychodzenie to dla nich podstawa.
  19. Znam to, o czym piszesz.
×
×
  • Create New...