Jump to content
Dogomania

guccio

Members
  • Posts

    16934
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    46

Everything posted by guccio

  1. Mam furminator ale Maciusia nie będę płoszyć i próbować rozczesać.Potrwa to jeszcze długo zanim da coś przy sobie zrobić. Nie widać w jego zachowaniu,żeby to na grzbiecie mu dokuczało. Poczekamy.
  2. HURA!!! !Maciuś dał się dzisiaj wygłaskać.Wymyział się,pomruczał.To było przy jedzeniu. Straszne ma kołtuny na grzbiecie 5 lat wolnożyjący,10 miesięcy w klatce zupełnie wycofany. Musimy czekać żeby z futerkiem zrobić porządek. Co się z takimi kołtunami robi?Wycina?
  3. A ja napiszę trochę o Maciusiu. Zadomowił się na całego.Przed nogami już nie ucieka.Przycupnie sobie koło nas i mocno obserwuje co się dzieje.Łepek tylko chodzi to w jedną to w drugą stronę.Zawędrował nawet do mnie do spania.Zwiedza nowe miejsca,podchodzi.Rąk nie bardzo można używać bo się płoszy.Nie skrada sie już podczas przemieszczania.Pewniej chodzi po domu.
  4. Na szczęście Maciuś dużo się rusza i pomimo dużej wagi jest bardzo sprytny.Nie jest też łakomy.Czy mokre,czy suche jedzonko je z umiarem.Ma też dużo futerka.Przyjdzie czas,że wyczeszę.Ale kiedy to będzie?
  5. A my czekamy cierpliwie.Chociaż dzisiaj przy psach dał mi się pogłaskać.Zaczął też reagować na kici kici.Sporo po domu wędruje.Przyda mu się ruch.
  6. Czwarty tydzień kocurki(Maciuś i Czarek)są z nami. Maciuś małymi kroczkami przyzwyczaja się do nas ludzi.Podchodzi coraz bliżej,zagląda w różne kąty.Mniej się płoszy.Dzisiaj rano jak w miseczce dawałam mokrą karmę nie cofnął się.Dał postawić miseczkę pod nos.Z psami wielka komitywa.Mruczando,ocieranie,ogon w górze.Jak się moja noga znajdzie między futrzakami to i o mnie się otrze. Czarek przypomniał sobie,że był wychodzący.Ma takie momenty,że przerażliwie miauczy na drzwi.Na szczęście nie trwa to długo.Mizianiem do ludzi,uroczym mruczeniem nadrabia za Maciusia.
  7. Maciuś i Czarek mają się bardzo dobrze.Po kilku dniach co do Czarka przestałam się martwić.To kot wyjątkowo towarzyski,miziasty,ciągle przy człowieku.Maciuś dopiero po tygodniu zaczął wygladać ze swoich cichych miejsc.Na początku nieśmiało.Z dnia na dzień zaczął coraz śmielej poruszać się po domu.Przeszedł z nocnego trybu życia na dzienny.Któryś dzień z kolei jest cały dzień widoczny.Dzisiaj otarł się o psa z ogonkiem w górze. Apetyt dopisuje.
  8. To jest bardzo skomplikowany temat.Rex jest po przejściach strasznych,Jest krótko u Rafała.Nie on jeden tam jest.Jet też psem wiekowym.Wszystko kumulowało się latami.Teraz ma lepsze życie.Ale długie lata poniewierki wychodzą...
  9. Wybacz ale ja po kilkudziesięciu latach z psami, kotami powiem tak:wetowi trzeba wskazówek od opiekuna.wiele objawów lub ich brak jest mylące.Może ze 3 moje stworaki by pożyły jakby weterynarz brał pod uwagę moje spostrzeżenia,sugestie.
  10. Na to też zwróciłam uwagę ale się nie odzywałam.Znowu ktoś mnie podsumuje jako przemądrzałą.
  11. To po prawie odgryzieniu mi ręki niepohamowanym ataku Tofik był zagłaskiwany?
  12. A jakie to wytłumaczenie przy tylu niewytłlumaczalnych atakach?
  13. Tez tak myślę.
  14. To który kocio?Wiem,że masz straszną alergię.Ale kociarzy pomagających masz ogrom wśród swoich znajomych.Musisz pozostać przy piecholach,którym wiele kat skutecznie pomagasz.Udstępniaj,pytaj.Im więcej nas,tym większa szansa na pomaganie.
  15. Moja kotka Gremlin,która odeszła, jak ją brałam-to było mało kota,więcej uszu.No przypominała bardziej gremlina niż kota.Stąd imię.
  16. Kicia preurocza A moje, Maciuś i Czaruś mają się całkiem dobrze. Czarek miziasty,bardzo ciekawski,z psami w komitywie.Zaczął się nawet ocierać o psiaki. Maciek drobnymi kroczkami uaktywnia się.Przestał bać się wychodzenia w dzień.Zagląda do nas,Wędruje.Fakt-Jest płochliwy.Ale to i tak wielki postęp.Ruch mu się przyda.Szkoda,że mam w tej chwili nieczynny aparat.
  17. Watek założyła Ewu.
  18. Aparat doprowadzę do porządku to mogę wysłać.Na wątek nie umiem.Rodzinka powiększyła się o dwa koty białaczkowe od szczebrzeszyniaków.Buli kocha koty.
  19. Ja tez nie do Ciebie konkretnie Ewu.Jednak ktoś o Tofiku powinien informacji udzielać.Wtedy wiele osób pomoże.
×
×
  • Create New...