-
Posts
81001 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
312
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by elik
-
[quote name='fiorsteinbock']Przepraszam za offowanie, ale sprawa dot. znecania nad zwierzetami. Cioteczki, wejdzie na watek psiakow z pseudoschroniska w Dobrocinie: [URL]http://www.dogomania.pl/threads/178904-Dobrocin-4-dni-bez-jedzenia-mimo-ze-od-tygodnia-nic-nie-jedza-Kto-pomoze[/URL][/QUOTE] Czemu tyle zwierząt cierpi przez jednego bandytę:( To z tego powodu, że sądy są zbyt łaskawe dla morderców zwierząt, a niektórych tylko sroga kara może powstrzymać przed maltretowaniem zwierząt, przed robieniem na nich kasy. Dobrze, że tam jesteście, dobrze, że zostały powiadomione media. Musicie trzymać ręke na pulsie i śledzić, żeby nie zatuszowano sprawy. [B]Powtarzam, dobrze byłoby, gdybyście powiadomili Arkę i Emira.[/B]To sprawa w sam raz dla nich. Być może władze miejscowe będą chciały zamieść sprawę pod dywan. Same art. w gazetach i reportaż w TV sprawy nie załatwią. Redaktorzy zbiorą forsę za reportaż i na tym koniec. Rzadko który interesuje się jaki był efekt reportażu.
-
[quote name='AlinaS']perę dzisiejszych fote...[/QUOTE] Ale przystojniaczek :lol: Jak na mój gust ma duże szanse u Foksi :evil_lol: Alinko ogromnie dziękujemy za fotki. Czy Puszek nadal jest taki super psiak, czy może już zaczyna pokazywać prawdziwe oblicze :evil_lol: Myślę, że nadszedł czas podsumować czym na dzień dzisiejszy dysponuje Puszek. Wzruszone sytuacją puszka zadeklarowały wpłaty: 25 zł - Jotka 25 zł - elik miesięcznie i coś jeszcze w razie potrzeby 50 zł - margo007 miesięcznie i także coś jeszcze w razie potrzeby kwota różna w zależności od potrzeb - kkanarekk miesięcznie [COLOR=Red][B]Ciociu Jotka ogromnie dziękujemy za wielkie serducho [/B][/COLOR] :loveu::iloveyou::Rose::Rose::Rose: Jeszcze tylko jak zwykle małe skromne pytanko :oops:: czy Cioteczka miesięczną deklaracje składa, czy tylko jednorazową ? Wszystkim Ciociom Puszek serdecznie dziękuje i prosi, żeby o nim nie zapominać. [CENTER][SIZE=3][COLOR=Blue]Bardzo gorąco prosimy o pomoc dla Puszka.[/COLOR][/SIZE] [LEFT] Biedak musi mieć operację przepukliny, co połączone zostanie z kastracją - koszt obu zabiegów to 250,- zł. Miesięczny koszt pobytu Puszka w Hoteliku to kwota 300 - 310 zł. Bardzo prosimu o wspomożenie psiaczka. [/LEFT] [/CENTER]
-
Kapsel w Warszawie - po Łazienkach sie przechadza!JUZ W DOMU
elik replied to fiorsteinbock's topic in Już w nowym domu
Sory nie mam czasu, żeby szukać, czy jest na wątku tekst do ogłoszeń ? -
[quote name='fiorsteinbock'][B]Moge odwiedzac[/B], Piekny jest - prawie jak moj Filipek z avartu. Mamy slabosc do szorstkich :) W tym pseudoschronie jest okolo 100 psow, gminy sie kłoca czyje to psy...[B]nie wiemy co w poniedzialek z nimi bedzie.[/B] 4 trafily do dzierzoniowskiego Azyla, dwa wychudzone, wyeksploatowana astka (szczeniaki zaginely) a jeden psiak z dziura w glowie.[/QUOTE] Zapraszamy na wątek :) Co znaczy "nie wiemy co z nimi będzie". Czy one są zagrożone jakąś chorą decyzją ? Czy o nieszczęściu tych psiaków wie ktoś więcej niż miejscowe kacyki ? Próbowałyście zainteresować tą sprawą organizacje pro zwierzęce, prasę, TV ? Jeśli pozostawi się je samym sobie, to umrą w cierpieniu, głodzie, chorobach. Żadna z odpowiedzialnych za to osób nie zrobi nic żeby im pomóc, będą tylko chronić swoje stołki. Czy o sytuacji tych psów wie ktoś więcej niż miejscowe władze odpowiedzialne za ich los ? Jeśli nie, to czarno to widzę :-( Zawiadomcie o ich sytuacji Arkę, Emira oni będą wiedzieli co zrobić, jak pomóc tym psiakom.
-
[quote name='fiorsteinbock']Podnosze, chwilowo nie moge wesprzec groszem, oddalam na psy z Dobrocina od tygodnia nic nie jadly, w czasie kontroli znalezione nadgryzione szczury :( Jedna wielka tragedia, zbieramy na karme dla nich :([/QUOTE] Boże, co za "ludzie" prowadzili ten schron :mad::mad: Cioteczko, Kochana jeśli możesz wesprzeć Puszka w jakikolwiek sposób, to bardzo dziękujemy :loveu:
-
Foksia uratowana przed zamarznięciem - od 16.02.2010 r. w DS pełnym miłość
elik replied to Pipi's topic in Już w nowym domu
[quote name='li1']...Jezeli liczycie na snobow co chca rasowca, to niech fryzjer zarysuje kontury Foksi na foksa, ale tylko nie na lyso...[/QUOTE] Jeśli będę miała coś do powiedzenia w sprawie domku Foksi,[COLOR=Red] to na pewno[/COLOR] [COLOR=Red]żaden snob Foksi nie dostanie. [/COLOR] li1 skąd Ci przyszło do głowy, że ktoś chce golić Foksię :crazyeye: Ja miałam na myśli uporządkowanie jej sierści, a nie golenie jej na łyso. Uporządkowanie bez nożyczek się nie obejdzie, stąd mowa o strzyżeniu, ale nie o goleniu. [COLOR=Blue]Drogie, Kochane Cioteczki, czy nie poczytacie mi za samowolę finansową, jeśli całkowicie samowolnie, bez Waszej zgody, czy aprobaty, będę regulowała należności za hotel i inne uznane przez Was za konieczne zabiegi, czy zakupy ? :cool3: Oczywiście będę informowała na wątku o uiszczeniu takowych należności na bieżąco i sumiennie zaliczała w koszty. Należności za wszystkie inne fanaberie będą regulowane po zaaprobowaniu przez szacowne grono.[/COLOR] [CENTER]Bardzo proszę o opinię w powyższej sprawie :mad::mad: [LEFT] A poważnie, chciałam zapytać, czy muszę mieć każdorazowo Waszą zgodę na zapłacenie należności za hotel, jak również za jakieś zabiegi, czy zakupy, które uznane zostały przez Was za konieczne. Jeśli tak, to się zapytowywuję czy mogę zapłacić za hotel za okres 1-14.02.br. i za sterylkę ? [/LEFT] [/CENTER] -
[quote name='AlinaS'] Zdjęcia z komórki - kiepskie ale lepsze niż żadne[/QUOTE] Zdjęcia, na których jest Puszek, są zawsze ładne :) Dziękujemy za pokazanie nam sierściuszka. [quote name='kkanarekk']Są nowe informacje o naszym Puszku, była u niego Pani doktor i niestety okazało się że ma przepuklinę, która musi być usunięta... Bardzo prosimy o pomoc finansową![/QUOTE] Biedny sierściuszek, nie ma nic, ale ma przepuklinę :placz: Ironia losu. [B]Ciociu Jotko, Ty to przewidziałaś, że dla Puszka potrzebna będzie nie puszka, a wiaderko [/B]:-( Puszku maleńki, czeka cie trudny i bolesny start po nowe życie. Bardzo prosimy o wsparcie finansowe. Każda z nas ma już pod opieką po kilka potrzebujących psiaków. Same nie damy rady , dlatego bardzo prosimy o pomoc finansową. [CENTER][B][SIZE=3][COLOR=Red] Każda wpłata, choćby najmniejsza, to krok do normalności, do nowego domku Puszka.[/COLOR][/SIZE][COLOR=Red] [/COLOR][SIZE=3][COLOR=Red]Prosimy, pomóżcie [/COLOR][/SIZE][/B][/CENTER]
-
[quote name='Jota']Czas pomyśleć o Puszkowej / nomen omen/ skarbonce, albo puszce :) , a najlepiej wiaderku :). Ja deklaruję na początek parę złociszy na hotelik np. 25 zł- bo mam jeszcze Foksię w budżecie :). Co wy na to ?[/QUOTE] Cioteczko Joteczko. Jak zwykle niezawodna :loveu: [SIZE=3]Wielkie dzięki, jesteś wspaniałomyślna[/SIZE] :loveu: Z tym wiaderkiem to doskonała myśl :lol: Ja też mam kilka zobowiązań, ale nie mogę nie podnieść rękawicy - ja takoż samo 25 zetów na hotelik dorzucam. [quote name='Jota'] Durny ze mnie samouk -chciałam zrobić Puszkowi banerek, ale nie umiem go podlinkować i jest raczej BYCZY - ale wstawię pośmiejcie się Ciotki z rana:lol::lol::lol: Może ktoś coś z nim zrobi - nie mam już niestety czasu na dalsze eksperymenty :lol:[/QUOTE] No wiedziałam, że Cię kofam, ale nie wiedziałam z jakiego powodu. Teraz już wiem :loveu: Jeśli masz ochotę podlinkować go, to instrukcje jak to zrobić napisałam w wątku naszej Bajeczki str. 13, post 122. To dość łatwe iproste, ale jak sie wie, jak :evil_lol: Ale na prawdę nic trudnego. Trudność większa powiedzieć jak to zrobić. Jeśli nikt wcześniej nie zmniejszy tego banerku to pobawimy się jak wrócę, ale to będzie późno raczej. Weekend przeca.
-
Skrajnie wychudzona i chora onka z chlewu - MA DOM!!!
elik replied to enia's topic in Już w nowym domu
[quote name='Randa']Bajka chyba sama nie wierzy w swoje szczęście, a jaka śliczna suka! A z tymi banerkami ja też już sie upominałam, zeby coś z nimi zrobić.[/QUOTE] Bajeczka jest bajeczna:loveu: A banerki po przeprowadzonych zmianach na dogo trzeba koniecznie na nowo podlinkować. Tamte linki są nieaktualne. Jest to bardzo prosty zabieg. Słowo daje, że łatwiej jest to zrobić, niż powiedzieć jak :) Trzeba [B]1)[/B] "wejść" do: Ustawienia, Edytuj sygnaturę [B]2)[/B] zaznaczyć banerek, który ma być podlinkowany [B]3)[/B] znaleźć I stronę wątku właściwego dla tego banerka i skopiować adres tej strony [B]4)[/B] w edycji sygnatury, za narządkami do formatowania tekstu jest jakby kula ziemska z jakby ósemką na dole (ma to chyba symbolizować ogniwo łańcucha), jak się na tę kulę najedzie kursorem uaktywnia się napis: Wstaw odnośnik kliknąć w tą kulę pojawi się okienko z podświetlonym na fioletowo napisem: [COLOR=DarkOrchid]http:// [/COLOR]w miejsce tego napisu wkleić adres I strony wątku. I to by było na tyle. Nie należy się zniechęcać, gra warta świeczki. Banerek bez prawidłowego linku nic nie jest wart. Słowo daje, że o wiele prościej jest to zrobić :lol: -
[quote name='kizimizi']Hopaj na górę maluszku! Jakis banerek by mi się z Tobą w roli głównej przydał[/QUOTE] Melduję się na wątku i zapodaje, że banerek jest już na I stronie post nr 4. Bidulek :( Będziemy myśleć.
-
Foksia uratowana przed zamarznięciem - od 16.02.2010 r. w DS pełnym miłość
elik replied to Pipi's topic in Już w nowym domu
[quote name='Jota']Ale .... Dziewczynki ! nie obawiacie się,że jak ją fryzjer ostrzyże, a zazwyczaj idą na łatwiznę i jadą maszynką to [B]będzie naszej Panience zimno[/B] ? ...[/QUOTE] No to jest argument :cool3: Fakt, ja swojego sznupka też strzygę ostatni raz w październiku. Teraz niewiele się różni od naszej panienki, no może tylko umaszczeniem, bo to pieprz z solą. Ale gdyby naszej panience zmnięszać umaszczenie, to też wyszedłby pieprz z solą :evil_lol: Ale z drugiej strony do zdjęć byłaby ponętniejsza ;) Większe szanse na domek, a tam to już normalka - kubraczek Sama nie wiem co byłoby dla niej lepsze. -
[quote name='elik']Fajne psiaczki macie A co to za psiaczek, który w pierwszym poście na 2 i 3 zdjęciu razem z Gacusiem na kracie stoi ? Wypisz wymaluj moja najmniejsza sunieczka :loveu: Jeszcze w schronie ?[/QUOTE] [quote name='kizimizi']Tak w schronie:(....[/QUOTE] Taka śliczna malutka. Takim małym bardzo ciężko w schronie. Nie dość, że tęsknią do człowieka, to jeszcze często są źle traktowane przez towarzyszy niedoli :( Ona jest bardzo adopcyjna. Zróbcie jej osobny watek. Może jakiś DT się dla niej znajdzie. Taka malizna może kogoś wzruszy. Będę pomagać w ogłaszaniu. Plizzzz :loveu:
-
Foksia uratowana przed zamarznięciem - od 16.02.2010 r. w DS pełnym miłość
elik replied to Pipi's topic in Już w nowym domu
[quote name='enia']Alina mówi ,że ją ostrzyże do zdjęć ogłoszeniowych, ja bym ją do fryzjera oddała, ale nie wiem czy nas stać, elik??? a Katarzyna z Kielc to maciaszek :)[/QUOTE] Jestem za, a nawet przeciw. Nasza paniusia musi ślicznie wyglądać i musi być nas na to stać :) -
Foksia uratowana przed zamarznięciem - od 16.02.2010 r. w DS pełnym miłość
elik replied to Pipi's topic in Już w nowym domu
[COLOR=Red][B]Halo, halo, tu nasze radio ![/B][/COLOR] Foksia ma towarzystwo. Mieszka w jednym pomieszczeniu z Szorstkiem vel Puszkiem i młodym bokserkiem. Fantastiko. Wspaniałe trio :) Nasza Foksia zachowuje się jak na prawdziwą damę przystało - nie wykazuje zbytniego zainteresowania nowoprzybyłym. A co musi sie postarać o jej względy. Nie tak hop, siup i już :) [SIZE=3]Czy pamiętacie kto zrobił Foksi taki piękny banerek ? Puszek potrzebuje banerka. Bez banerka to świat [/SIZE][SIZE=3][COLOR=plum](dogo)[/COLOR][/SIZE][SIZE=3] nie dowie się o nim [/SIZE] [quote name='agaciaaa']...Jak coś jeszcze jest niejasne, to pytajcie, w miarę możliwość podpowiem :)[/QUOTE] Nie omieszkam skorzystać :lol: -
Mówię Wam, skarb nam się dostał :) :multi: Przez pierwsze pół godziny zachowywał się z rezerwą, patrzył z boku, ale tylko przez pół. Alinka powiedziała, że on jest w pełni adopcyjny - pięknie chodzi a smyczy, jest grzeczny i posłuszny, milutki dla ludzi i zwierzaków łącznie z kotem, pojętny bardzo. Nie powiedziałam Alince jak go nazwałyśmy, a ponieważ trzeba było jakoś na niego wołać, wraz z mężem ustalili, że roboczo nazwą go Puszek. Wyobraźcie sobie, że po kilku razach zaczął reagować na to imie :-o Mnie się podoba, a Wam ?? Szorstkuś, to adekwatne do wyglądu, ale trochu przydługawe. Psie imiona powinny być raczej krótkie. Skarbek jest oczywiście odpchlony i odrobaczony (już ma dług ;( ), bo inaczej na salony wejść by nie mógł. A psiak jest salonowy. Ledwie do domku go przygarnęli, zaraz do pana do łóżeczka się wtulił i tak już pozostał, za oczywistą aprobatą pańcia :lol: Wg opinii Alinki, psiak po kastracji jest do natentychmiastowej adopcji :lol: Tylko to imię. [SIZE=3]Puszek może być ?[/SIZE] Jeśli o mnie chodzi to tak, tak, tak. Acha i nasz psiaczek zamieszkuje w pokoju razem z Foksią i młodym bokserkiem, bardzo przyjaznym, ale demolującym wszystko podczas nieobecności w domu ludzi. Może jak będzie miał towarzystwo innych psiaków, będzie spokojny.
-
[quote name='Jota']Do góry Szorstkusiu!:lol: W ramach dostrzeżonego przeze mnie podobieństwa wrzuciłam apel m.in. na wątek miłośników Norwich i Cairn Terierów - nie wiem co sądzą na temat tego podobieństwa;) , ale Szorstkuś jest uroczy - ewidentnie terierkowy i jak dla mnie EXTRA.[/QUOTE] Ciociu Jotko, bardzo dziękujemy za odwiedziny i wrzutkę na inne fora. Ja dzisiaj tak zagoniona, że nawet nie miałam czasu wcześniej do Szorstkusia zaglądnąć. Alina bardzo chwali Szorstkusia, że grzeczny, pojętny, miły dla wszystkich domowników łącznie z kotem, pięknie chodzi na smyczy i w ogóle bardzo fajnisty. Jutro będzie u Szorstka wet. Może dowiemy się co to za guzek na brzucholku.
-
Foksia uratowana przed zamarznięciem - od 16.02.2010 r. w DS pełnym miłość
elik replied to Pipi's topic in Już w nowym domu
[quote name='Pipi']nio? już trochę lepiej,jeszcze chwilunia i może się uda,hi,hi[/QUOTE] Pipi, ale rób może próby w jednym poście, szkoda miejsca ;) Poza tym o ile pamiętam jest jakiś limit na posty tego samego uzytkownika występujące bezpośrednio po sobie. Pokasuj poprzednie :) -
Foksia uratowana przed zamarznięciem - od 16.02.2010 r. w DS pełnym miłość
elik replied to Pipi's topic in Już w nowym domu
[quote name='agaciaaa']Elik na samej górze, na niebieskim pasku masz "Twoja strona główna", "Twoje elementy", "Albumy" itp. Żeby zobaczyć wrzucone przez Ciebie fotki kliknij na "Twoje elementy".[/QUOTE] O kurka, nie zauważyłam :oops: Wpadnę tam potem znowu. Yesss, yesss yessss Tak, gdzie ja miałam oczy ?? Fajny [URL="http://pl.tinypic.com/usermedia.php?uo=8CrmpUc4lOkLjiXXcZkZd4h4l5k2TGxc"] [/URL] -
Foksia uratowana przed zamarznięciem - od 16.02.2010 r. w DS pełnym miłość
elik replied to Pipi's topic in Już w nowym domu
[quote name='agaciaaa']...Elik, żeby założyć nowe konto, trzeba najpierw kliknąć na "Przyłącz się teraz" i dopiero po założeniu konta, można się logować.... ;)[/QUOTE] Doszłam do tego, już jestem zarejestrowana, ale nie miałam czasy, żeby to Pipi tu wyłożyć. Musiałam biegiem z psiurkami wyjść.Teraz właśnie wróciłam. Ale widzę tam inny problem - poruszanie się po tym wortalu nie jest intuicyjne, a pomoc jest po angliczańsku, co przynajmniej dla mnie stanowi zapore nie do przebycia :razz: Wprowadziłam zdjęcie na serwer, ale nie wiem gdzie go mogę zobaczyć ?? Na fotosiku jest bardzo czytelnie zrobiona makieta. -
Foksia uratowana przed zamarznięciem - od 16.02.2010 r. w DS pełnym miłość
elik replied to Pipi's topic in Już w nowym domu
[quote name='agaciaaa']Ja też widzę te dwie fotki na pierwszej stronie, choć jeszcze godizne temu ich nie było... nie wiem już o co chodzi z tym fotosikiem.. tymbardziej zmieniłabym serwer, żeby więcej takich cudów nie było.[/QUOTE] Bo Pipi nie skasowała z serwera tych właśnie 2 zdjęć i wstawiła je ponownie :) -
Foksia uratowana przed zamarznięciem - od 16.02.2010 r. w DS pełnym miłość
elik replied to Pipi's topic in Już w nowym domu
[quote name='AlinaS']Faktutrka wysłana - oto skan faktury [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images8.fotosik.pl/186/ba12b210e0db3d16med.jpg[/IMG][/URL] Foksia już całkiem Ok ale nie bardzo chce jeszcze bawić się z nowym koleżką[/QUOTE] Świetnie. A czy są zakwaterowani razem ?? Jeśli mogłabym prosić o wklejenie tego skanu na watek sterylkowy, to nie trzeba byłoby wysyłać go do mnie. Tu jego adres [SIZE=1][B][COLOR=red][U][url]http://www.dogomania.pl/threads/147384-KOMU-STERYLKAE-sAE-fundusze-PROSIMY-O-ZGA-OSZENIA?p=13958195#post13958195[/url] [/U] [/COLOR][/B][SIZE=2][COLOR=red][COLOR=Black]Czy jest możliwe, aby skan był bardziej czytelny ? Bardzo dziękuję. [/COLOR][/COLOR][/SIZE][B][COLOR=red] [/COLOR][/B][/SIZE] -
Foksia uratowana przed zamarznięciem - od 16.02.2010 r. w DS pełnym miłość
elik replied to Pipi's topic in Już w nowym domu
[quote name='Pipi']...agaciaaa,na tynypick,nie mogę się zarejestrować,też nic nie rozumiem.Kur. . .de mol,no?...[/QUOTE] I znów podpisuje sie obiema rencami. Też mi się nie udało. Po wybraniu opcji "Zarejestruj się" otrzymuję informację * Please enter a valid email address * Please enter your password co mój słowniczek tłumaczy: * Sprawiać przyjemność (proszę) wchodzą ważny (słuszny) adres poczty elektronowej * Sprawiać przyjemność (proszę) wchodzą wasz parol . Rozumiecie coś z tego, bo ja nie :( [quote name='Pipi']...Nic to,jakoś sobie poradzę,szkoda tylko,że utraciłam zdjęcia.[/QUOTE] 2 zdjęcia udało Ci się jednak uratować. To już coś, lepiej niż nic :) -
Foksia uratowana przed zamarznięciem - od 16.02.2010 r. w DS pełnym miłość
elik replied to Pipi's topic in Już w nowym domu
[quote name='agaciaaa']Pipi, fotki które wstawiasz na dogo wyświetlają sie tylko i wyłącznie dlatego, że zostały wcześniej wrzucone na jakiś serwer, np. właśnie na fotosik. Jeśli skasujesz je z serwera- nie ma siły, na dogo też ich już nie będzie! Nie wiem, jakim cudem wcześniej kasowane fotki nadal się wyświetlały, to raczej nie możliwe, może coś Ci się pomyliło.. One muszą być na serwerze, żeby tu się wyświetlały. A dlaczego np. enia nadal widzi fotki Foksi- nie wiem...[/QUOTE] Obiema rencami podpisuję się pod tym, co napisała agaciaaa. Też zastanawiam się czemu inne Cioteczki widzą zdjęcia, bo nie powinny :) Enie znowu wpłynęło 11 zł z Twojego bazarku. Rozumiem, że jest to 6 zł za książkę + 5 zł opłata pocztowa. Niestety nie wiem od kogo, jest to to Katarzyna z Katowic. Enia kto to ? -
[quote name='Soema']Elik napisałam maila :) żeby zakończyć tę sprawę, chciałabym żeby Agata i Elik zwróciły po 50zł za zabieg do świnki.[/QUOTE] Bardzo dziękuję. Maila nie odczytałam, nie zdążyłam - poszedł na skrzynkę w pracy, a ja musiałam szybko wyjść. Bardzo proszę Soema o przesłanie go na mój domowy mail - [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] Przepraszam za kłopot. Może było to wyjaśnione w mailu, ale nie odczytałam go, proszę o info czy mam wpłacić już teraz, czy po zapłaceniu całości przez AFN AlinaS wkleiła skan faktury na wątku Foksi. Spróbuje go tu skopiować ale nie wiem czy będzie czytelny [URL="http://www.fotosik.pl/"][IMG]http://images8.fotosik.pl/186/ba12b210e0db3d16med.jpg[/IMG][/URL] Wygląda na to, koszt że zabiegu wyniósł 214,- zł, nie 200. Jeśli trzeba wpłacimy do AFN 64,- zł :) Już wiem czemu 214,- zł. Wystawienie faktury spowodowało "podwyżkę" . Wetka jest VAT-owcem i musiała doliczyć podatek VAT. [B]Oryginał faktury wysłany jest na adres AFN.[/B] [B]Czy ten skan jest wystarczająco czytelny ?[/B]