Jump to content
Dogomania

Dusia-Duszka

Members
  • Posts

    2947
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    1

Everything posted by Dusia-Duszka

  1. Czytam i jest mi bardzo smutno :( "Śmietnikowa" - kiedyś, Naska to jedna z pierwszych psinek, której losy zaczęłam śledzić na dogo. Jest suńką z tego czasu, co nasza Dusieńka i też od Mortes.
  2. Co do wchodzenia na stół. Nie wiadomo, na co jej pozwalano w domu. Są zwierzęta wpuszczane na stół nawet w czasie posiłków ludzi (nie rozumiem idei). To, że się na nim je i to może kusić to jedno, ale... W jakim miejscu stoi stół? (W jakim miejscu stał u Pana? - nie dowiemy się.) Jeśli po wejściu na niego można popatrzeć przez okno, to to było motywacją. Bokserka znajomych czas nieobecności człowieków spędzała na stole, bo przez okna miała ogląd na trzy strony domu. Reagowanie na zachowania niepożądane - dezapropata w momencie wystąpienia. Ochrzan po czasie, owszem wywoła u psa zakłopotanie, niepewność, strach ale tylko z powodu tonu głosu człowieka i odbierania przez psa najdrobniejszych naszych emocji. Nie należy też sprzątać rozróby, kiedy pies to widzi, a tym bardziej mówić w tym czasie do niego lub marmolić z niezadowolenia pod nosem, bo jest to dawanie stworkowi naszej uwagi, a to największa nagroda :)
  3. Stres wywołał biegunkę. Biegunka "szarpie" śluzówkę jelit i stąd krwawienie. Jeśli jest ono tylko śladowe, to bez paniki. Należy odstawić smaczki i jedzenie sklepowe-gotowe. Posiłki z chudego parzonego lub krótko zagotowanego mięsa + ryż. Smaczki = kawałeczki gotowanego mięsa. Smecta ok. Węgiel można. Nifuroksazyd raczej przy bakteryjnym podrażnieniu p. p. Jeśli po nocy nie będzie biegunki, nie podawałabym leków. Jeśli utrzyma się drugą dobę - do weterynarza.
  4. Zachowania lękowe i płochliwość takie, jak nasza Dusieńka miała. Dodatkowo, kiedy mąż się zbliżał, był "rzut" na plecki, odsłonięty brzunio i posikiwanie. Facet musi karmić. Ale tak od niechcenia. Mąż siadał i w zwieszonej w dół dłoni, trzymał "coś pysznego". Nie reagował, nie patrzył, nie mówił do niej, kiedy podchodziła i zaczynała dłubać mu między palcami, żeby to wyciągnąć. Po kilku razach przeniósł się z kuszeniem na sofę i rękę ze smaczkiem z dnia na dzień układał bliżej siebie. W końcu zaczęła trącać go nochalem, aż któregoś dnia wlazła na udo sięgając po smakola. Wtedy zaczął kłaść razgryzki na sobie prowokując Duśkę do łażenia po sobie. Długą drogę przeszli do pogłaskania oj długą. A oswajała się do podejścia do niej bez próby ucieczki z pół roku. A teraz arie z aportem w zębach mu wyśpiewuje na powitanie :) i tańce powitańce odstawiają.
  5. Wspaniała suka. Utrzymuje uwagę na człowieka. Na razie krótko ale wszystko jest nowe i tyle rozpraszaczy, a ona mimo to odbiera sygnały przewodnika. Świetna praca WiosnaA. Komendy proste, powtarzalne, bez zbędnego gadania. Zmiana tonu głosu: akceptacja<->sprzeciw. Wszystko jasne dla Lumi. I to, co cenne najbardziej, aktywny spacer :)
  6. WSPA-NIA-LE!!! Dziękuję :) Kawał serca mi skradł ten staruszek-maluszek. Po przeczytaniu tej wiadomości śmiałam się (jak to stwierdził mąż) jak Bolek i Lolek po udanej akcji :)))))
  7. Taaak, Suvi ma fryzurę wokół pyszczka jak słoneczko :) i szorściak chyba z niej jak szczotka-Czetka.
  8. U takiej Tyciuńki to kanaliczuńki raczej. Niech się wszystko dobrze goi. Duśka też ma oczy pod specjalnym nadzorem. Krople nawilżające to codzienność prawie.
  9. Dziś było ciepełko :) dobry czas na taczanki... ... i przeciąganki
  10. Jaki to cudaczek-dziwaczek :))) Ale koniecznie do ustawienia w hierarchii, skoro tak próbuje rządzić.
  11. Podusie muszą być :) i dostęp do wyglądania przez okno też. Moją życiową misją jest pilnowanie. Ogólnie w naszej "budzie" mam chyba więcej punktów komfortu niż człowieki.
  12. Jestem, jestem :) Wszystko dobrze. Miałam kaszlanko jesienne ale Rutinacea Junior i syrop prawoślazowy działają zawsze pozytywnie na te moje wąziutkie gardziołko. Kiciula też wyszła ze spraw nerkowych. Pańcia ją cały czas oszukuje, przemycając wodę we wszystkim co daje do michy. A ja jej nie uświadamiam, choć widzę te przekręty :)
×
×
  • Create New...