Jump to content
Dogomania

bric-a-brac

Members
  • Posts

    13929
  • Joined

  • Days Won

    1

Everything posted by bric-a-brac

  1. Śledzę w milczeniu ten wątek od czasów wpisu na CK. W milczeniu, bo kompletnie nie umiałam się tu odnaleźć, jak ktoś już pisał, czułam się jakbym Gombrowicza znowu czytała... A dzisiaj, jak już przeczytałam, że pies jest przejęty, to naprawdę mi ulżyło... Oby teraz już łagodniejsze były te posty u Basika... Pyskówki (niezależnie po której stronie barykady) psu nigdy nie służą.
  2. Ząbalku, nocka spokojnie upłynęła, mam nadzieję?
  3. No cudny jest, obaj wyładnieli. Znaczy, że czekoladce służy nowy DS, a nasz rudzielec co został tez pięknieje, co by go z tych ogłoszeń właśnie wypatrzyli :loveu: Kurka, tam za dużo tych psów, człowiek się nie wyrabia. Gadałam chyba dzisiaj z panią Jolą o dziesięciu, a jakoś wciąż nie o wszystkich... Na dniach wybadam, imię jakieś ustalę i może sklecimy jakiś tekst do ogł.
  4. [quote name='jolakoz']Nie będzie cierpiał. Czarodziejka na to nie pozwoli. [/QUOTE] I ja też jestem tego pewna. Czarodziejko, dziękujemy. Ja bym się pewnie nie umiała zająć jednym takim staruszkiem, co dopiero takiej staruszkowej grupce. Do tej pory w schronie już by się nacierpiał nie raz...
  5. Haha, dodała Ci pociecha koloru :evil_lol: Eeeee, wybaczysz... :ylsuper: :lol:
  6. I jak z tą karmą od kociarzy, ktoś tam czuwa? Coś wiadomo? Igam? Gdybyś znała koszty, daj znać ;) Napisałam właśnie do Negrobelli prośbę o pomoc w transporcie kojca do Pauli, bo jest kłopot żeby to osobowym zrobić... Może czasem do nas zaglądają? :)
  7. Faktycznie, coś tam widać, że łapina przegięta.... Psiak swoje przeszedł, może miała kiedyś jakiś uraz i się krzywo zrosło?
  8. Ząbalku :( Oby nie cierpiał... :-(
  9. Misiulku, jesteś piękna, zdjęcia są ok, jest w czym wybrać :)
  10. A nie mówiłam, że warto :evil_lol: Pozdrawiam Arinkę i jej ekipę ;) Skoro już raczyłam post spłodzić :lol:
  11. Czekoladowy Roco w swoim DS: :loveu: [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/10/roco1.jpg/"][IMG]http://img10.imageshack.us/img10/1914/roco1.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/13/roco2.jpg/"][IMG]http://img13.imageshack.us/img13/7316/roco2.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/535/roco3.jpg/"][IMG]http://img535.imageshack.us/img535/5791/roco3.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/827/roco4.jpg/"][IMG]http://img827.imageshack.us/img827/1769/roco4.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us/photo/my-images/687/roco5.jpg/"][IMG]http://img687.imageshack.us/img687/8353/roco5.jpg[/IMG][/URL] [QUOTE]Pies jest super, dzieci go uwielbiają. Świetnie chodzi na smyczy, jest posłuszny choć jak to szczeniak trochę rozrabia i szaleje. Na spacerach jest już spuszczany ze smyczy i posłusznie wraca na każde zawołanie. Z naszą suczką się dogaduje i bawi. Gorzej jest z zaakceptowaniem kota, którego niestety ciągle chce gonić. Ale może z czasem się przyzwyczai. Roco rośnie, przez dwa tygodnie przybrał na wadze ok. 2,5 kg i wazy już 18.5 kg. Widziałam w Internecie, że niestety jeszcze jego brat jeszcze nie znalazł domu. Może się to niedługo zmieni i znajdzie nowego właściciela. Serdecznie pozdrawiam i życzę wszystkiego najlepszego[/QUOTE]
  12. Ja rano przeczytałam, ale że słaby ze mnie znajomość behawiorystyki psiej, to nic ie napisałam. Jak widać, nikt się nie wychyla, bo to trudno tak doradzić... Paula, ja się nie znam, ale jedyne do czego mogę się odnieść, to jeśli widzisz, że ona się boi krzyku, to może nie krzyczeć? Stanowczym tonem skarcić, a potem olewać. I dopiero jak się uspokoi, to podchodzić i nagradzać. Ale ja słaba z psiej psychologii jestem, jedynie z obserwacji coś tam intuicyjnie czasem dopasowuję. Nigdy nie miałam psa trudnego, więc mało wiem. Samba, nie kombinuj! :roll:
  13. Pamięta :) W przypływie lekkomyślności pokazywałam ją TŻ'towi, który sprowadzał mnie na ziemię :evil_lol: Mam słabość do niebieskookich psów. Cudnie! Najfajniej wygląda w legowisku, bo jej wszystko wystaje :lol:
  14. Mają miny na tych fotach w stylu "dawaj tego smaczka! Ja tu czekam i go chcę!" :lol:
  15. Jutro wtorek, przyjadą Ci ludzie spod W-wy poznać dziewuszki? Potwierdzili może wizytę?
  16. Nooo, wiem coś o trudnościach w łapaniu dzikich kotów, spryciarze okropne:diabloti: Dobrze, że jedzą codziennie... Ich jest chyba więcej niż 25, jak w tytule stoi? :cool3:
  17. Skoro zaglądały to siatek, to takie kompletne dzikusy nie są :) Cudak, a jak często są karmione? Większość jest wysterylizowana?
  18. Przypadkiem tu trafiłam. Super wątek dla osób, którym potrzeba wskazówek na forum. Sugerowałabym tylko ułatwienie zamieszczania fotek hostowanych na imageshacku: nie muszą kopiować linku bezpośredniego i potem kombinować ze znacznikami na dogo, wystarczy skopiować link "Kod Forum" i wkleić w post bez klikania w górne menu znaczników html.
  19. Groszek jest śliczny, jaki fotogeniczny :)))) Szczęściarz! Rozbrajające są psiaki, które śpią na brzuchu i podwijają łapy do tyłu :loveu: A jak jego łapinki? Jeszcze coś dolega?
  20. No bo co jej się będą obcy kręcić na jej terenie? :evil_lol: Znaczy, że się już pewniej czuje :) Jak u siebie :)
  21. [quote name='taks']w stopce strony z listą bazarków masz cos takiego jak "opcje wyswietlania" w poz. "pokaż tematy " wybierasz np "2 ostatnie dni" w "sortuj tematy" wybierasz "date założenia wątku" i wybierasz "malejaco" i gotowe - bazarki wyswietlaja sie w kolejnosci założenia poczynając od najnowszych[/QUOTE] Taks! :multi: Dzięki wielkie! Nie odkryłam tego wcześniej:oops: Super! Będę z tego korzystać, i pewnie dzięki temu zajrzę na więcej bazarków, bo do tej pory przy braku czasu, zwyczajnie nie chciało mi się wyszukiwać tradycyjnie tych nowych.
  22. Na bazarkowym bez sensu dyskutować, ale tu dopiszę, że w 100% się zgadzam. Często robię bazarki, staram się nie reklamować jednego więcej niż 3 razy, chociaż przyznam, że kusi... :oops: Osoby wklejające reklamę na każdej stronie trochę nakręcają tych, którzy może reklamowali by rzadziej:roll: Zasada 2 reklam także wg mnie rozwiązałaby problem nachalności reklam i wątek byłby bardziej przejrzysty. Tylko któryś mod musiałby się podjąć weryfikacji na bieżąco. edit: Nie umiem przez wyszukiwarkę wyszukać nowych wątków, np. z ostatnich iluś tam dni. Znaczy umiem zaznaczyć, żeby mi tylko wyszukiwało w bazarkach, ale wpisać w treść czego szukam? Przecież nie szukam konkretnego produktu. Jak znaleźć zestawienie bazarków założonych np. z ostatnich 3 dni?
  23. [quote name='Brzózka']To ja następnym razem poproszę o pisanie tak bardziej "łopatologicznie", aby nie trzeba było się zastanawiać, co poeta miał na myśli ;-) Wierz mi, Malina bardzo dobrze się czuje. Trochę boi się samochodów, ale to zupełnie zrozumiałe po tym przez co przeszła. Jednak nie można jej od tego izolować. To tak jak z rowerem. Jak z niego spadniesz to trzeba wsiąść i jechać dalej, inaczej lęk przed upadkiem zawładnie Twoim życiem ... Malina świetnie sobie radzi w tłumie, przy przechodzeniu przez ulicę, idąc obok ulicy ... "Problemem" najczęściej jest nawierzchnia. Tzn. dotąd dopóki jest w miarę prosto to Malina nawet biega, jak się to zmienia nabiera ostrożności, a już szczególnie jeśli nie zna terenu. Dlatego chodzę z nią w różne miejsca, aby się z tym oswoiła i żeby to nie było dla niej w przyszłości wielkim stresem. Przy okazji uczę, że dobry człowiek nie pozwoli aby zrobiła sobie krzywdę. Czy zauważyłaś na filmiku, że Malina idzie bez smyczy, kierowana od czasu do czasu moim głosem i nie wpada na poręcze i barierki ??? W taki sposób uczę ją też koncentracji i skupienia.[/QUOTE] Oglądam wszystkie wklejane filmiki, nie napisałam ani słowa o tym, że źle jej u Ciebie, że źle się nią zajmujesz, że to nie jest dobry dt. Napisałam, że mi jej szkoda, bo mi szkoda, że nie może widzieć i że przez to żyje jej się trudniej niż innym psom, po prostu... A wyobraziłam sobie, że gdyby mieszkała w takich rejonach jak moje, wieś, cisza, ogromne łąki, żadnych cywilizacyjnych hałasów, to takie miejsce byłoby dla niej dobrym ds (czym wcale nie podważam miejskich warunków Twojego dt). I to nie ma nic wspólnego z kloszem, bardziej z charakterystyką otoczenia. Na wsi pies wcale nie musi być "pod kloszem", przeciwnie. Nie pisałam jakoś zawile... myślę, że nadinterpretowałaś odbierając mój post przeciwko sobie.
  24. [quote name='Brzózka']Pozwolę się nie zgodzić z powyższym. Malina była przez 4 ms na "wsi", gdzie cicho i spokojnie. Efektem tego było to, że teraz trzeba ją socjalizować, aby umiała sobie radzić w życiu. Jak trafiła do mnie to poruszała się jak bardzo stary pies, a nie jak pies który nie widzi. W tej chwili na spacerach generalnie nikt nie jest w stanie zauważyć, że nie widzi dopóki nie zobaczy z bliska jej oczu albo ja nie powiem o tym. A na ostatnim filmiku bardziej "stresowało" ją to, że przejście kładką oznaczało różne nachylenie powierzchni, a tym samym musiała być bardziej ostrożna. Poza tym jest to miejsce, z które dopiero poznaje i się z nim oswaja. Proponuję zobaczyć inne filmiki i zdjęcia z jej udziałem, porównać zdjęcia i dopiero wtedy ocenić, czy aby czasami nie dzieje jej się krzywda ... Jeżeli Twoim zdaniem opieka nad niewidomym psem powinna polegać na trzymaniu go pod kloszem z dala od różnych dźwięków, nawierzchni, ludzi i zwierząt to życzę powodzenia z takim podejściem.[/QUOTE] Brzózka... no co Ty... zupełnie nie zrozumiałaś co miałam na myśli. Nie mam żadnych wątpliwości co do tego, że dobrze się nią opiekujesz... I nie miałam na myśli żadnego klosza... Przykro mi, że tak to zrozumiałaś. Ja pisałam o czymś zupełnie innym.
×
×
  • Create New...