Jump to content
Dogomania

bric-a-brac

Members
  • Posts

    13929
  • Joined

  • Days Won

    1

Everything posted by bric-a-brac

  1. Kociabando, już wiem o co chodzi. Wrzuć na PW do paros adres mailowy, a ja już do niej dzwonię, żeby przesłała Ci zdjęcia Cygana. Przepraszam, ale po imieniu nie od razu wiedziałam o co chodzi, pani Jola już mi odświeżyła pamięć.
  2. Zaledwie [B]ułamek [/B]psów ma wątki na dogo... za mało ludzi niestety...
  3. O rany.... :multi::multi::multi: Dziękujemy za relację z domku! I będziemy na pewno wszyscy chętnie czytać następne... Biały to super pies, na pewno szybko się do Was przywiąże. Ale się cieszę!
  4. Malawaszko, dziękujemy za opiekę i relacje. Jakbym tą kruszynę zobaczyła, to bym się pewnie zakochała! Ula, dobry pomysł z tymi comiesięcznymi akcjami. A kto był?
  5. Pewnie, że dobre i to ;) Małe kroczki też są ważne, nie każdy ma możliwości i predyspozycje być od razu super eko weganinem ;) Gdyby każdy zrobił chociaż tyle, ile może... ;) A przy okazji, skoro już popełniam post... to prosiłabym, by osoby ostatnio mocno aktywne w tym temacie nie wklejały postu pod postem (netykieta, do tego służy opcja "edytuj"). Znacznie ułatwia to czytanie.
  6. A sunia ma czas, te 3 tygodnie? Nie jest jeszcze na wybuchu? Sterylizacja suki wiejskiej, nawet domnej, to cenna działalność.
  7. [quote name='chita']uwierze jak zobacze:grins: poka:razz:[/QUOTE] No właśnie! ;)
  8. Pamiętam, akurat tego dnia rozmawiałam z p.Jolą telefonicznie. Dobrze o Tobie mówiła :) Psiak jest śliczny, może wklej w pierwszy post foty? A skoro jak na haszczaka taki ułożony, to pewnie długo nie będzie w hotelu siedział. Oby.
  9. Biały.... ciotka bric trzyma kciuki już tak długo, że faktycznie musi się udać :)
  10. To ten haszczak chyba, co miał być u p.Joli. Poproszę nr konta, niestety symbolicznie niestety tylko.
  11. Dziewczyny, a czy będzie wizyta poadopcyjna? Ktoś tego dopilnuje? Przedadopcyjna była?
  12. Rany, jaki to jest mikrus! Na zdjęciu widać dopiero przy proporcji do dłoni...
  13. Aniu, dopiero teraz zauważyłam post :oops: Oczywiście, szczeniaki potrzebują ogłoszeń. Foty są tu trochę wyżej w cytowanym przeze mnie poście, można wybrac ładniejsze. I na początku wątku. Ja puszczałam z prostym tekstem: Sześciotygodniowe maluszki szukają domów... Przygarnęliśmy sunię z nowo narodzonymi dziećmi. Pilnie potrzebne są im domy. Maluchy są radosne, kochane, umieją już same jeść. Nic, tylko kochać! Psiaki z mamusią (także do adopcji) przebywają w domu tymczasowym pod Warszawą. Kontakt: tel. 501 980 665 lub 664 821 160 mail: [email][email protected][/email] Tylko, że wiek trzeba już trochę zaokrąglić.
  14. Jajka w sklepach, pochodzące z zarejestrowanych hodowli są oznaczone. Polecam google.
  15. Hodowla wolnowybiegowa jest naturalnie lepsza i mniej okupiona cierpieniem niż klatkowa. A co za tym idzie i jajka są z takiej hodowli zdrowsze. A co do samej istoty tzw. hodowli wolnowybiegowej, jedna nierówna drugiej. Jeśli pójść w rozważania porównań ideologicznych, to wolnowybiegową hodowlą mogę nazwać dwa różniące się znacznie przypadki. 1. hodowla, gdzie kury znoszą wolnowybiegowo jaja, ale nie zabija się kogucików, ani samych niosek gdy osiągną mniej wydajny wiek (pod kątem wydajności wiek:ilość jaj), choćby dla mięsa. Zwierzęta dożywają swoich lat i umierają. 2. hodowla wolnowybiegowa, gdzie i tak w pewnym momencie kura/kogut idzie na rosół. Oczywiście tych z punktu pierwszego prawie nie ma. Tych z pkt 2 jest sporo na wsiach i zwykle sprzedają jaja nieoficjalnie lokalnie.
  16. Nie. W weganizmie chodzi o wykluczenie wszystkich produktów pochodzenia zwierzęcego, bez względu na warunki ich hodowli.
  17. Szyna, weganizm polega na całkowitej rezygnacji z żywności pochodzenia zwierzęcego. Jajka pochodzą od zwierząt, więc weganizm je wyklucza, podobnie jak wszelkie przetwory mleczne pochodzące od zwierząt. Nieważne czy ekologicznie hodowanych czy fermowo.
  18. Czyli dobre wieści. Chociaż tutaj... Super!
  19. A czy Szwarc jest już odsunięta kompletnie czy jeszcze tam siedzi i ma coś do powiedzenia?
  20. [quote name='UlaFeta']Mam do oddania rzeczy na bazarek. Czy moglby ktos sie tym zajac prosze.:modla::modla::modla: Moze by uzbieralo sie troche grosza,bo sytuacja u Joli nie jest ciekawa:-(:-(:-([/QUOTE] Gdyby ktoś z Wawy mógł to przejąć choćby i obfocić, a potem wysyłać, to ja mogę wystawić oczywiście. Od kilku miesięcy nie byłam w W-wie i nie zapowiada się, więc nie mam jak przejąć niestety... Jedynie wysyłka wchodzi w grę, a zdaje się, że tego objętościowo jest sporo, więc znowu lipa. Maławaszka, a dzwoniłaś do p.Joli? Może akurat wybiera się do W-wy w tym czasie.
  21. Na drugim zdjęciu prawdziwa konsumpcja :lol: Na ostatnim widzę sztuk pięć! Ale ja mam slaby wzrok :lol:
  22. Ona ma buźkę jak myszka nornica :lol: Serio, przypomina mi dosłownie mysz. Nazwałaś ją z tego podobieństwa czy to przypadek, że Mycholem zostala? :D
  23. Kopiuję z wątku przytuliska: [quote name='bajk21.']Przepraszam, że tak malo piszę, ale mam masę roboty ze szczylami. Szczyle po odrobaczeniu choerują i niedość, że jest masa sprzątania to jeszcze muszę jezdzić z nimi do lecznicy, a jestem sama niestety. Do tego zaczyna wszystkiego brakować, karmy, podkladów, na leczenie, na sterylki, zaczynam wymiękać, chyba ostatnio porwałąm się z "siekierą na księżyc". Mam do sterylki dwie sznaucerki, Rudą od szczeniorów i to jak najszybciej bo caly czas plami, a już nie powinna, Suzi też szybko bo nie wiadomo czy jest w ciąży czy nie, ale szkoda kasy na USG, Terierka jest już wysterylizowana ale dlug wisi, nie mowiąc o tym że Azyl już tyle czasu czeka na kastrację i zawsze jest coś pilniejszego oraz nienormalny Bill i sznaucer. Wymiękam!!! Zdjęcia: A tu szczyle z mamą [IMG]http://images46.fotosik.pl/1324/d9d38d9648343a37gen.jpg[/IMG] [IMG]http://images41.fotosik.pl/1313/9afaffc5176558b2gen.jpg[/IMG] [IMG]http://images39.fotosik.pl/1313/76f45e4b822007aegen.jpg[/IMG] [IMG]http://images37.fotosik.pl/1330/31f8911b9e8ea3d1gen.jpg[/IMG] [IMG]http://images43.fotosik.pl/1368/48e1170c7d1e9413gen.jpg[/IMG] [IMG]http://images38.fotosik.pl/1357/530f7367a3b45d78gen.jpg[/IMG] [IMG]http://images37.fotosik.pl/1330/606f99e35323730cgen.jpg[/IMG] [IMG]http://images46.fotosik.pl/1324/9b1e588e5b4e2192gen.jpg[/IMG] [IMG]http://images35.fotosik.pl/1179/d1ee1ad558ecca4fgen.jpg[/IMG] [IMG]http://images38.fotosik.pl/1357/4089061d34b462e1gen.jpg[/IMG] [IMG]http://images39.fotosik.pl/1313/c161a50fcf31a692gen.jpg[/IMG] [IMG]http://images45.fotosik.pl/1369/4cfa02e0d4d88478gen.jpg[/IMG][/QUOTE]
  24. A te szczeniory to nie jest mix jakiejś rasy? Jakieś takie nie-kundelkowate się wydają :) Słodycz!
×
×
  • Create New...