Jump to content
Dogomania

bric-a-brac

Members
  • Posts

    13929
  • Joined

  • Days Won

    1

Everything posted by bric-a-brac

  1. "Po koronacji" :evil_lol::evil_lol::evil_lol::evil_lol: hihi ale fajne wieści!
  2. Bardzo dziękujemy Isiak oraz Owieczce za pomoc! Skarbonka dwupaku wzbogaciła się dzięki Wam o 138zł :multi: Dzięki ogromne, nawet nie liczyłam, że tyle ludzi pomoże... walentynkowy :* dla pomagających ;)
  3. Ale słodziaki! :iloveyou: Soema, współczuje wszechobecnych siuśków i jednocześnie zazdroszczę wszechobecnych pięknot! :lol:
  4. Isiak, już ślę PW. Dziękuję! Przy okazji, mam mocno ograniczony dostęp do neta, więc mogę chwilowo działać z poślizgiem czasowym...
  5. Kago, to zrozumiałe, że mogą być nieufni itd. Ale czy wy podejmiecie się mediowania? Czyli ktoś Wam zapowiada wizytę, że przyjedzie tego i tego dnia, a Wy w porozumieniu z p.Celiną uzgadniacie, że nie będzie przypału... Bo przy takim stosunku jest obawa, że się ludzie odwrócą od tego miejsca, a nie o to przecież chodzi... Mogą nie ufać obcym, ale można to załatwić pewnym pośrednictwem.
  6. Czy ktoś z wolontariuszy stowarzyszenia jeszcze tu w ogóle zagląda i mógłby zając stanowisko i dac znac czy może cos zrobić w kwestii kontaktów kierownictwa względem wolontariuszy z zewnątrz?
  7. A może ktos jeszcze mógłby porobić ogłoszenia? Im będą większe, tym trudniej będzie i utrzymać i znaleźć domy.
  8. Dzięki za wieści Paula. To trzeba szczepić, kaska jest. Jak byś szczepiła, to wypytaj od razu ile dokładnie i możesz nawet zapłacić, żeby na pani Joli dług nie dopisywali. A ja ci przeleję. Ogłoszeniami zajmę się kiedy indziej, bo mi się laptop posypał:/ Jak Bipka samego w budzie? To on jest z Suzi, a Rudzia osobno? Ja cały czas myślałam, że Rudzie z Bipkiem trzymasz. albo coś pokręciłam :lol:
  9. Żywioł ma się nie ruszać?... Będzie ciężko... Ale dacie radę. Ona mądra jest, jakoś zrozumie i dacie radę. Arinko, zdrowiej, moja wirtualna pocieszycielko (chociaż nawet o tym nie wiesz hihi)
  10. O rany, 540zł!!! To bardzo duża kwota... Strasznie się cieszę :) Dziewczyny tyle robią dobrego... a dobro powraca! Alexa, super!
  11. Coś pusto tu... Paula, co tam u rudziszonów? :) Aldrumka przekazała jeden pakiet ogłoszeń, to będzie dla Bipka. Rudzi chcę wykupić albo zrobić sama w weekend, ale zmienię tekst.
  12. Paula, skrobnij co u szczekaczki słychać ;)
  13. Był jeden mail w sprawie szczeniaków, ładnie pani pisała. Pani Jola oddzwoniła, czar prysł. Baba stwierdziła, że ona to chce rasowego szczeniaka, nie ważne jakiej rasy, byle rasowy, i najlepiej za darmo...
  14. To trzymam kciuki za doprowadzenie sprawy sterylki do końca. Żeby już nie było następnych miotów... A mentalność wiejską względem psa znam... niestety. Sama nie mam na nią sposobu.
  15. Trzymam kciuki..... Skąd jest ten pan?
  16. Juli, czy Ty ją już na tę sterylkę zapisałaś? Czy Ty/fundacja/lecznica przetrzymacie ją po sterylce czy ma się nią zająć właściciel?
  17. Mogę pić mleko i jeść jaja, i to wcale nie znaczy, że jest mięso do zjedzenia :lol: Dla mnie to "mięso", jak je nazywasz, może dalej chodzić po podwórku i skubać trawkę ;) Nieprawda. Rośliny także zawierają aminokwasy egzogenne. Spłycasz ten temat, lub nie masz wiedzy. Egzogennych jest kilka, nie chce mi się googlać, żeby wymienić, ale tak jest. I chodzi o to, że w jednym rodzaju mięsa, może być tych typów aminokwasów kilka. W roślinach aminokwasy są także liczne, tylko że w danym rodzaju rośliny tych typów jest mniej. Przy zróżnicowanej diecie, a to podstawa zdrowego odżywiania, nie ma mowy o tym, żeby wegetarianin nie dostarczył wszystkich niezbędnych aminokwasów. Nawet weganie, mimo że bez jajek jest to trudniejsze, także są w stanie z samych roślin dostarczyć wszystkich aminokwasów egzogennych, tylko że z większej różnorodności produktów. Powielanie błędnych stereotypów, mitów na temat wegetarianizmu odbywa się głównie przez nie-wegetarian, którzy mówią o czymś, o czym nie mają wystarczającej wiedzy.
  18. Ola z tych co wysyłałaś 25-16-27 stycznia? Sporo z nich wstawiłam na www. Jedynie tam gdzie pies miał już super zdjęcia, nie ma sensu dodawać nowych, bo to trochę pracy jednak... Ale wydaje mi się, że chyba nic nie przeoczyłam?
  19. A myślisz, że zboża które człowiek hoduje, to to wszystko zjadamy? Dla kogo tyle tych zbóż? Człowiek nie byłby w stanie tego przejeść. Nie zje tyle, ile świnia. Ogromna ilość hodowanych zbóż przerabiana jest na pasze, przy coraz większej liczbie ludzi, coraz więcej tych zbóż trzeba wyhodować, są statystyki mówiące o tym, że kiedyś człowiekowi zabraknie miejsca, by hodować żywność dla hodowlanych zwierząt. Wegetarianin jedzący rośliny potrzebuje znacznie mniej przestrzeni by wyhodować rośliny, które zjada. Radzę poczytać na ten temat, bo jeśli chodzi o produkcję żywności dla wegetarian i niewegetarian, to ci drudzy są bardziej dla ziemi kłopotliwi. Nie wspomnę już o tym, że gdyby nie trzeba było uprawiać rośłin na pasze, do ziemi dostałoby się dużo mniej pestycydów, nawozów sztucznych, w tym azotowych, które trują nam środowisko... Temat rzeka, ale i dużo jest publikacji na ten temat, wystarczy chcieć się dowiedzieć jak to wygląda z punktu makro, a nie mikro. Weź jednak pod uwagę, że pasze produkuje się także z tego, co rośnie na potrzeby człowieka, ale nie jest w całości przez niego zjadane/wykorzystywane - wytłoki pozostałe z produkcji olejów roślinnych, wysłodki - produkt uboczny produkcji cukru i wiele innych. No właśnie ciągle ktoś radzi coś takiego, a nikt jeszcze nie podał linków do rzetelnych badań czy obiektywnych statystyk. A chętnie bym poczytała. To przyjedź do mnie na wieś, najlepiej jak są żniwa i idź na pole do tego rolnika i spytaj co on z tym zbożem zrobi. Spytaj go ile procent tego zboża sprzeda na paszę / przerobi na paszę na swoich zwierząt, a ile procent zostawi na potrzeby żywieniowe swojej rodziny... Przecież na to nie trzeba nawet statystyk, wystarczy obserwować świat.
  20. Nie wiem, Olu. Z www zdejmujemy dopiero po jakimś czasie od adopcji, tak na wszelki wypadek ;) Pani Jola mówi kogo kiedy mamy do wyadoptowanych przenieść ;) Kilka ogłoszeń Pipi: [URL]http://warszawa.gumtree.pl/c-Zwierzaki-psy-szczenieta-Malutka-Pipi-szuka-domu-ma-3-4-miesiace-W0QQAdIdZ353415001[/URL] [URL]http://tablica.pl/oferta/malutka-pipi-szuka-domu-ma-4-miesiace-IDJJzf.html[/URL] [URL]http://warszawa.cwirek.pl/oddam-przyjme-zamienie/malutka-pipi-szuka-domu-ma-4-miesiace,id362a15b924a32.html[/URL] [URL]http://www.cafeanimal.pl/ogloszenia/oddam-zwierzaka-do-adopcji/psy/Malutka-Pipi-szuka-domu-ma-4-miesiace,58159[/URL] [URL]http://www.morusek.pl/ogloszenie/93111/Malutka-Pipi-szuka-domu-8211-ma-4-miesiace/[/URL] [URL]http://e-zwierzak.pl/pl/ogloszenie/34089/malutka-pipi-szuka-domu-___-ma-4-miesiace/[/URL] [URL]http://www.aukcjezwierzat.pl/aukcja22378_malutka-pipi-szuka-domu-ma-4-miesiace.html[/URL] [URL]http://petsy.pl/ogloszenia/2/1/34/22860.html[/URL] [URL]http://ogloszenia.drobne.pl/detail.php?id=40818[/URL]
  21. Ten piątek, pojutrze? ... Arinko, ściskam i trzymam kciuki! TAKI pies musi to pozytywnie przejść po prostu... ;)
  22. [B][SIZE=5]I jeszcze jeden, nie widzi na jedno oko[/SIZE][/B]... [IMG]http://znajdki.pl/images/Niewidome-oczko-04.jpg[/IMG] [IMG]http://znajdki.pl/images/Niewidome-oczko-01.jpg[/IMG] [IMG]http://znajdki.pl/images/Niewidome-oczko-02.jpg[/IMG]
  23. Czunia, fajnie, że jesteś! Nowy dom to zawsze dla psa stres, nowa sytuacja itd. Na pewno się ułoży wszystko ;)
  24. Kolejne..... [SIZE=5][B]Ruda sunia:[/B][/SIZE] Sunia ma osiem miesięcy, będzie wysterylizowana, jest łagodna, trzyma czystość w domu, ładnie chodzi na smyczy. Sunia jest w pierwszym kontakcie zdystansowana. Jest bardzo mądra, można ją wiele nauczyć. Obecnie przebywa w lecznicy. [IMG]http://img9.imageshack.us/img9/5932/rudasunia01.jpg[/IMG] [IMG]http://img838.imageshack.us/img838/4489/rudasunia02.jpg[/IMG] [IMG]http://img35.imageshack.us/img35/7100/rudasunia03.jpg[/IMG] [B][SIZE=5] Terierowata sunia:[/SIZE][/B] Sunia ma około półtora roku, jest grzeczna, lubi ludzi, obecnie sterylizowana aborcyjnie. [IMG]http://img195.imageshack.us/img195/5596/terierowata01.jpg[/IMG] [IMG]http://img221.imageshack.us/img221/9595/terierowata03.jpg[/IMG] [IMG]http://img36.imageshack.us/img36/2080/terirowata02.jpg[/IMG] __________________________ Paros, do ciebie dwie kwestie: - Czy wklejasz w pierwszy post nowo zakładane znajdkowe wątki? Pani Joli tak łatwiej byłoby na nie trafić, gdy nie czyta wszystkiego. Doszło trochę ostatnio, Junior, szczeniory z mamuśką, dwupak, suzi.... pewnie nie pamiętam wszystkich... - I kwestia tych festynów na www. Ja tego nie ogarnę. Pisałaś, że masz zdjęcia z wielu imprez, uporządkowane. Może Tobie będzie łatwiej, ja zostawiłam zaczęte w aktualnościach tak, jak umiałam.
×
×
  • Create New...