-
Posts
13929 -
Joined
-
Days Won
1
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by bric-a-brac
-
Misia z sanatorium znalazła już swoją szczęśliwą przystań :)
bric-a-brac replied to mala_czarna's topic in Już w nowym domu
"Po koronacji" :evil_lol::evil_lol::evil_lol::evil_lol: hihi ale fajne wieści! -
Rudzia - Fajna, delikatna, malutka sunia. Już w DS :)
bric-a-brac replied to bric-a-brac's topic in Już w nowym domu
Bardzo dziękujemy Isiak oraz Owieczce za pomoc! Skarbonka dwupaku wzbogaciła się dzięki Wam o 138zł :multi: Dzięki ogromne, nawet nie liczyłam, że tyle ludzi pomoże... walentynkowy :* dla pomagających ;) -
Rudzia - Fajna, delikatna, malutka sunia. Już w DS :)
bric-a-brac replied to bric-a-brac's topic in Już w nowym domu
Isiak, już ślę PW. Dziękuję! Przy okazji, mam mocno ograniczony dostęp do neta, więc mogę chwilowo działać z poślizgiem czasowym... -
Kago, to zrozumiałe, że mogą być nieufni itd. Ale czy wy podejmiecie się mediowania? Czyli ktoś Wam zapowiada wizytę, że przyjedzie tego i tego dnia, a Wy w porozumieniu z p.Celiną uzgadniacie, że nie będzie przypału... Bo przy takim stosunku jest obawa, że się ludzie odwrócą od tego miejsca, a nie o to przecież chodzi... Mogą nie ufać obcym, ale można to załatwić pewnym pośrednictwem.
-
Matylda i szczeniaki. Pomoc w ogłoszeniach potrzebna.
bric-a-brac replied to paula82's topic in Już w nowym domu
A może ktos jeszcze mógłby porobić ogłoszenia? Im będą większe, tym trudniej będzie i utrzymać i znaleźć domy. -
Rudzia - Fajna, delikatna, malutka sunia. Już w DS :)
bric-a-brac replied to bric-a-brac's topic in Już w nowym domu
Dzięki za wieści Paula. To trzeba szczepić, kaska jest. Jak byś szczepiła, to wypytaj od razu ile dokładnie i możesz nawet zapłacić, żeby na pani Joli dług nie dopisywali. A ja ci przeleję. Ogłoszeniami zajmę się kiedy indziej, bo mi się laptop posypał:/ Jak Bipka samego w budzie? To on jest z Suzi, a Rudzia osobno? Ja cały czas myślałam, że Rudzie z Bipkiem trzymasz. albo coś pokręciłam :lol: -
Żywioł ma się nie ruszać?... Będzie ciężko... Ale dacie radę. Ona mądra jest, jakoś zrozumie i dacie radę. Arinko, zdrowiej, moja wirtualna pocieszycielko (chociaż nawet o tym nie wiesz hihi)
-
Rudzia - Fajna, delikatna, malutka sunia. Już w DS :)
bric-a-brac replied to bric-a-brac's topic in Już w nowym domu
Coś pusto tu... Paula, co tam u rudziszonów? :) Aldrumka przekazała jeden pakiet ogłoszeń, to będzie dla Bipka. Rudzi chcę wykupić albo zrobić sama w weekend, ale zmienię tekst. -
Na cito DT/DS dla Suzi, po sterylizacji. Potrzebne $ na wet.
bric-a-brac replied to paula82's topic in Już w nowym domu
Paula, skrobnij co u szczekaczki słychać ;) -
Matylda i szczeniaki. Pomoc w ogłoszeniach potrzebna.
bric-a-brac replied to paula82's topic in Już w nowym domu
Był jeden mail w sprawie szczeniaków, ładnie pani pisała. Pani Jola oddzwoniła, czar prysł. Baba stwierdziła, że ona to chce rasowego szczeniaka, nie ważne jakiej rasy, byle rasowy, i najlepiej za darmo... -
Sonia - niestety się nie udało. Sonia odeszła [*]
bric-a-brac replied to juli88's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
To trzymam kciuki za doprowadzenie sprawy sterylki do końca. Żeby już nie było następnych miotów... A mentalność wiejską względem psa znam... niestety. Sama nie mam na nią sposobu. -
Sonia - niestety się nie udało. Sonia odeszła [*]
bric-a-brac replied to juli88's topic in Psy, które pożegnaliśmy....
Juli, czy Ty ją już na tę sterylkę zapisałaś? Czy Ty/fundacja/lecznica przetrzymacie ją po sterylce czy ma się nią zająć właściciel? -
Mogę pić mleko i jeść jaja, i to wcale nie znaczy, że jest mięso do zjedzenia :lol: Dla mnie to "mięso", jak je nazywasz, może dalej chodzić po podwórku i skubać trawkę ;) Nieprawda. Rośliny także zawierają aminokwasy egzogenne. Spłycasz ten temat, lub nie masz wiedzy. Egzogennych jest kilka, nie chce mi się googlać, żeby wymienić, ale tak jest. I chodzi o to, że w jednym rodzaju mięsa, może być tych typów aminokwasów kilka. W roślinach aminokwasy są także liczne, tylko że w danym rodzaju rośliny tych typów jest mniej. Przy zróżnicowanej diecie, a to podstawa zdrowego odżywiania, nie ma mowy o tym, żeby wegetarianin nie dostarczył wszystkich niezbędnych aminokwasów. Nawet weganie, mimo że bez jajek jest to trudniejsze, także są w stanie z samych roślin dostarczyć wszystkich aminokwasów egzogennych, tylko że z większej różnorodności produktów. Powielanie błędnych stereotypów, mitów na temat wegetarianizmu odbywa się głównie przez nie-wegetarian, którzy mówią o czymś, o czym nie mają wystarczającej wiedzy.
-
A myślisz, że zboża które człowiek hoduje, to to wszystko zjadamy? Dla kogo tyle tych zbóż? Człowiek nie byłby w stanie tego przejeść. Nie zje tyle, ile świnia. Ogromna ilość hodowanych zbóż przerabiana jest na pasze, przy coraz większej liczbie ludzi, coraz więcej tych zbóż trzeba wyhodować, są statystyki mówiące o tym, że kiedyś człowiekowi zabraknie miejsca, by hodować żywność dla hodowlanych zwierząt. Wegetarianin jedzący rośliny potrzebuje znacznie mniej przestrzeni by wyhodować rośliny, które zjada. Radzę poczytać na ten temat, bo jeśli chodzi o produkcję żywności dla wegetarian i niewegetarian, to ci drudzy są bardziej dla ziemi kłopotliwi. Nie wspomnę już o tym, że gdyby nie trzeba było uprawiać rośłin na pasze, do ziemi dostałoby się dużo mniej pestycydów, nawozów sztucznych, w tym azotowych, które trują nam środowisko... Temat rzeka, ale i dużo jest publikacji na ten temat, wystarczy chcieć się dowiedzieć jak to wygląda z punktu makro, a nie mikro. Weź jednak pod uwagę, że pasze produkuje się także z tego, co rośnie na potrzeby człowieka, ale nie jest w całości przez niego zjadane/wykorzystywane - wytłoki pozostałe z produkcji olejów roślinnych, wysłodki - produkt uboczny produkcji cukru i wiele innych. No właśnie ciągle ktoś radzi coś takiego, a nikt jeszcze nie podał linków do rzetelnych badań czy obiektywnych statystyk. A chętnie bym poczytała. To przyjedź do mnie na wieś, najlepiej jak są żniwa i idź na pole do tego rolnika i spytaj co on z tym zbożem zrobi. Spytaj go ile procent tego zboża sprzeda na paszę / przerobi na paszę na swoich zwierząt, a ile procent zostawi na potrzeby żywieniowe swojej rodziny... Przecież na to nie trzeba nawet statystyk, wystarczy obserwować świat.
-
Nie wiem, Olu. Z www zdejmujemy dopiero po jakimś czasie od adopcji, tak na wszelki wypadek ;) Pani Jola mówi kogo kiedy mamy do wyadoptowanych przenieść ;) Kilka ogłoszeń Pipi: [URL]http://warszawa.gumtree.pl/c-Zwierzaki-psy-szczenieta-Malutka-Pipi-szuka-domu-ma-3-4-miesiace-W0QQAdIdZ353415001[/URL] [URL]http://tablica.pl/oferta/malutka-pipi-szuka-domu-ma-4-miesiace-IDJJzf.html[/URL] [URL]http://warszawa.cwirek.pl/oddam-przyjme-zamienie/malutka-pipi-szuka-domu-ma-4-miesiace,id362a15b924a32.html[/URL] [URL]http://www.cafeanimal.pl/ogloszenia/oddam-zwierzaka-do-adopcji/psy/Malutka-Pipi-szuka-domu-ma-4-miesiace,58159[/URL] [URL]http://www.morusek.pl/ogloszenie/93111/Malutka-Pipi-szuka-domu-8211-ma-4-miesiace/[/URL] [URL]http://e-zwierzak.pl/pl/ogloszenie/34089/malutka-pipi-szuka-domu-___-ma-4-miesiace/[/URL] [URL]http://www.aukcjezwierzat.pl/aukcja22378_malutka-pipi-szuka-domu-ma-4-miesiace.html[/URL] [URL]http://petsy.pl/ogloszenia/2/1/34/22860.html[/URL] [URL]http://ogloszenia.drobne.pl/detail.php?id=40818[/URL]
-
Ten piątek, pojutrze? ... Arinko, ściskam i trzymam kciuki! TAKI pies musi to pozytywnie przejść po prostu... ;)
-
Kolejne..... [SIZE=5][B]Ruda sunia:[/B][/SIZE] Sunia ma osiem miesięcy, będzie wysterylizowana, jest łagodna, trzyma czystość w domu, ładnie chodzi na smyczy. Sunia jest w pierwszym kontakcie zdystansowana. Jest bardzo mądra, można ją wiele nauczyć. Obecnie przebywa w lecznicy. [IMG]http://img9.imageshack.us/img9/5932/rudasunia01.jpg[/IMG] [IMG]http://img838.imageshack.us/img838/4489/rudasunia02.jpg[/IMG] [IMG]http://img35.imageshack.us/img35/7100/rudasunia03.jpg[/IMG] [B][SIZE=5] Terierowata sunia:[/SIZE][/B] Sunia ma około półtora roku, jest grzeczna, lubi ludzi, obecnie sterylizowana aborcyjnie. [IMG]http://img195.imageshack.us/img195/5596/terierowata01.jpg[/IMG] [IMG]http://img221.imageshack.us/img221/9595/terierowata03.jpg[/IMG] [IMG]http://img36.imageshack.us/img36/2080/terirowata02.jpg[/IMG] __________________________ Paros, do ciebie dwie kwestie: - Czy wklejasz w pierwszy post nowo zakładane znajdkowe wątki? Pani Joli tak łatwiej byłoby na nie trafić, gdy nie czyta wszystkiego. Doszło trochę ostatnio, Junior, szczeniory z mamuśką, dwupak, suzi.... pewnie nie pamiętam wszystkich... - I kwestia tych festynów na www. Ja tego nie ogarnę. Pisałaś, że masz zdjęcia z wielu imprez, uporządkowane. Może Tobie będzie łatwiej, ja zostawiłam zaczęte w aktualnościach tak, jak umiałam.