Jump to content
Dogomania

bric-a-brac

Members
  • Posts

    13929
  • Joined

  • Days Won

    1

Everything posted by bric-a-brac

  1. Banerki super, wkleiłabym gdyby nie brak miejsca. Do przeklejenia do pierwszego postu :)
  2. Poker, Junior jest w przytulisku Znajdki [url]www.znajdki.pl[/url] . Prywatne przytulisko, czyli bez pomocy finansowej z gminy czy fundacji. Jedna kobieta, pod opieką której jest kilkadziesiąt zwierząt. Jednak bardzo mądra i kochająca zwierzęta kobieta, mądrze kochająca. Kastracje i sterylizacje odbywają się z marszu, gdy zwierze trafia do przytuliska, od razu jest zawożone do weta, ciachane. Tak było z Juniorem, a jego kastracja była nietypowa, o czym w pierwszym poście zdaje się Aleksandra pisała. w lecznicy często badania pokazują dalsze problemy zdrowotne, które na oko są albo mało widoczne, ale wcale. Przy 30-40 lub więcej zwierzętach pod opieką jednej kobiety są sprawy najpilniejsze, mniej pilne i jeszcze mniej pilne. Pani Jola stawia zawsze na sterylizację i kastrację, z wiadomych przyczyn. Karma, weci, szczepienia i odrobaczenia - czyli podstawa to już przy tylu zwierzętach koszt. Więc dylematy finansowe są... W razie gdybyś chciała więcej się dowiedzieć, zadzwoń śmiało do p.Joli, to serdeczna osoba, na pewno wyjaśni wszystko dokładniej. Ja tak tylko ze swojej strony pozwoliłam sobie napisać ;) Dzięki za zainteresowanie Juniorkiem :)
  3. Czy pan ma wiedzę w kwestii wizyt przed i po adopcyjnych? Czy został poinformowany o umowie adopcyjnej? Czy ktoś z nim rozmawiał telefonicznie? Kwestia prowadzenia rozmów z potencjalnym domem to temat ważny i odpowiedzialny, sama bym się w wielu przypadkach nie podjęła. Czy pan kontaktował się z p.Jolą lub czy Wy dziewczyny kontaktowałyście go z p.Jolą? Według mnie dalsze rozmowy powinny się toczyć między stronami, tj. między panem a p.Jolą, która ma znacznie większe doświadczenie wyadoptowywania psów niż wszyscy na wątku razem wzięci ;) A Bill to pies specyficzny jednak. Bardzo mądry, piękny, w typie rasy, ale też niełatwy w zachowaniu, charakterze i sile.
  4. Boże.... najpierw cisza... potem kontakty sms'owe... zmiany terminów.. :(
  5. O rety, już wczoraj? No to faktycznie wcześnie.... Ja wczoraj swoim kotom zamówiłam na allegro, ale to tak, żeby już w domu leżały w razie czego. Ale jak już są kleszcze, to nie ma co czekać... Nienawidzę kleszczy, brzydzę się ich. Przez nie nie chodzę do lasu, chociaż mam blisko... Paula, zamawiać na allegro, czy w lecznicy masz normalne ceny fiprexów?
  6. Aka_nina nic się tu nie pochwaliła. A zrobiła bazarek na Znajdki: [url]http://www.dogomania.pl/threads/224126-Ksi%C4%85%C5%BCki-od-1z%C5%82-do-11.03-na-Znajdki[/url] Zapraszamy!
  7. Wpłynęły deklaracje od Inci oraz mimiś , serdecznie dziękujemy :Rose: :Rose: :Rose: Niedługo pewnie trzeba będzie pomyśleć o zafiprexowaniu.
  8. Niecierpliwie zaglądam.
  9. I jeszcze hot dogi na orlenie: (fota mi później doszła): [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/829/zdjcie0277f.jpg/][IMG]http://img829.imageshack.us/img829/3106/zdjcie0277f.jpg[/IMG][/URL]
  10. Yuma prosiła, żeby wstawić fotkę z komórki, jeszcze z podróży ;) U Lapiego byłam miesiąc temu, jak zwykle uśmiechnięty, podsuwał łepek pod głaski ;) Cieszę się, że już we własnym domu. [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/11/zdjcie0279b.jpg/][IMG]http://img11.imageshack.us/img11/9941/zdjcie0279b.jpg[/IMG][/URL]
  11. Mylisz się, yunona. Myślę, że na dogo wszyscy powinni (sponsorzy czy nie nie ważne, bo o zwierzęta i ich dobro chodzi) stawiać na to, by były na wątkach psów informacje co u nich... Tylko tyle i aż tyle. A że wątek Nordi czytałam, to i chciałabym dalej podczytywać, tylko tyle. Jeśli to wg Ciebie "szpila i mieszanie", to mamy inne założenia co do bytności PWP być może.
  12. Brak czasu napisać przysłowiowych trzech zdań o psie, a jednocześnie jest czas napisać kilkadziesiąt zdań o różnych pobocznych kwestiach, typu co robię, czym się zajmuję, na co choruję, gdzie działam itp.? To nie ma związku z wątkiem - Nordi. Gdyby jedną czwartą czasu poświęcić by napisać o Nordi, na pewno zadziałałoby to na korzyść, choćby finansową dla Nordi. Sponsorzy lubią mieć informacje o psie.
  13. Dosiu, czy wiesz jak w razie chętnych przeprowadza się adopcję? Umowa adopcyjna, wizyty, jak sprawdzać potencjalny dom? Ogłoszenia są na Twój kontakt, więc warto to wszystko wiedzieć. Tu trochę jest: [url]http://www.dogomania.pl/threads/25135-ABC-ADOPCJI-PRZEZ-DOGO-w-zarysie!VADEMECUM-ADOPCYJNE-jak-ustrzec-sie-przed-bledami[/url]
  14. Mała, dobre wieści :) Masz na myśli [URL="http://znajdki.pl/2011/adopcje/vega/"]Vegę[/URL]?
  15. Pierwsze zdjęcie - - bardzo wymowne spojrzenie z rodzaju "Co Ty mi kobieto zrobiłaś?" ;) Ale cudny jest.
  16. [quote name='UlaFeta']Bric prosze dziewczyny zbieraja na sterylke suni wyciagnietej z Korabiewic Zrobily bazarek z wedzonymi kurzymi lapkami. Nie umiem przekleic link,jakbys mogla,prosze[/QUOTE] [url]http://www.dogomania.pl/threads/224019-Naturalnie-w%C4%99dzone-kurze-%C5%82apki-dla-psa-na-Kaja-i-Crazy-do-05.03-godz-22-00[/url] ;)
  17. Boże, ale cyrki... cały czas podczytuję. Liczyłam, że jak dzisiaj wejdę, to już będzie po wszystkim. Trzymam kciuki za jutro...
  18. Zniecierpliwiona chwilowym brakiem netu tu zaglądam. Chwała Ci Dosiu, że jej nie oddasz na Paluch, kamień z serca! Może ona jednak nie powinna schodzić po tych schodkach, 'ćwiczyć' tej łapiny? Raczej oszczędzać dopóki weci nie zadziałają. Będę zaglądać, siedzi mi głowie ta malutka.
  19. [quote name='Isadora7']Zawsze można zadać pytanie bezpośrednio na forum Emira. Psów w Emirze jest 150 trudno aby świezynki były co chwila dla wszystkich psów. Ale jeżeli ktoś wejdzie na forum i zada pytanie będzie miał odpowiedź. Proste.[/QUOTE] A skoro tu ktoś pytał, a nie na równie martwym wątku na forum emira, to odpisać można - ale żeby napisać co u psa, to już jest jakaś komplikacja? Odsyłasz do forum emira, na którym na wątku Nordi jest jeszcze mniejszy ruch niż tu na dogo.
  20. [quote name='Isadora7']A masz jakiś problem aby zajrzeć na forum Fundacji Emir? Bo ja średnio mam czas aby pisać to samo tu i tam (Nordi nie jest jedynym psem) a na dogo jak widać ochanieachanie sie skończyło. Nieco odwracajac pytanie zapytam - [B]Gdzie deklarowicze z dogo, pies już w Fundacji wiec należy olać?[/B] Bo poza Asiaczkiem jakoś nie widac nie słychać. I przy tej znamienitej okazji Asiaczku nieustająco dziękuje.[/QUOTE] Na forum Emira jest jeden post z początku grudnia 2011, wcześniejsze z września... Tam też brak aktualnych informacji.
  21. Jakie plany dalej? Tu się na dogo oferty dt nie sypią... Ten termin poniedziałek, jak to wygląda? Jak do poniedziałku się nie znajdzie nikt, zawieziesz na paluch? W psim aniele, pisałaś, że płakałaś. Na paluchu jest gorzej... Brakuje konkretnych informacji wg mnie w kwestii oczekiwań po wątku. Nie znalazł się żaden telefon, który rozwiązałby problem. Piszesz, że chcesz zaszczepić, zbadać u weta, a jak przyjdzie poniedziałek? Martwię się o tę sunię, wiem, że jak trafi na paluch, to już będzie najgorzej...
  22. On jest mniejszy niż husky czy tylko na zdjęciach na takiego wygląda? Zresztą z charakteru, po tym co piszesz, też haszczaka nie przypomina chyba. Jakiś taki grzeczny bardzo :)
  23. Arinko, Ty też jesteś zmęczona, no nie? Nie tylko pańcia ma dość ;) Ale co, już wszystko zdjęte zupełnie? Chodzi bez wspomagaczy?
  24. Mała. Te silniejsze, większe, zachowują się tak jak powinny po odrobaczeniu. Wiadomo, że odrobaczenie nie jest obojętne dla żadnego psa, bo jednak jakąś chemią trzeba te robale potraktować. Ale te słabsze, mniejsze, bardziej zarobaczone... nie dają rady :( Drugi... ['] :(
  25. Mini lecznica w domu :( [URL="http://naforum.zapodaj.net/602792ad0c67.jpg.html"][IMG]http://naforum.zapodaj.net/thumbs/602792ad0c67.jpg[/IMG][/URL] ... [URL="http://naforum.zapodaj.net/4fdf989c90e6.jpg.html"][IMG]http://naforum.zapodaj.net/thumbs/4fdf989c90e6.jpg[/IMG][/URL] ...[URL="http://naforum.zapodaj.net/b2a27930b8f7.jpg.html"][IMG]http://naforum.zapodaj.net/thumbs/b2a27930b8f7.jpg[/IMG][/URL] ... [URL="http://naforum.zapodaj.net/4f758d64e8dc.jpg.html"][IMG]http://naforum.zapodaj.net/thumbs/4f758d64e8dc.jpg[/IMG][/URL] ... [URL="http://naforum.zapodaj.net/7494f456e9cc.jpg.html"][IMG]http://naforum.zapodaj.net/thumbs/7494f456e9cc.jpg[/IMG][/URL] ... [URL="http://naforum.zapodaj.net/1f93fd42d921.jpg.html"][IMG]http://naforum.zapodaj.net/thumbs/1f93fd42d921.jpg[/IMG][/URL] ... [URL="http://naforum.zapodaj.net/76a375db6bd3.jpg.html"][IMG]http://naforum.zapodaj.net/thumbs/76a375db6bd3.jpg[/IMG][/URL]
×
×
  • Create New...