Jump to content
Dogomania

mar.gajko

Members
  • Posts

    21459
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    34

Everything posted by mar.gajko

  1. Tez już tak mam. Kaśka to ostatni mój pies. Na pewno ostatni DUŻY, może jakiś "jork" czy "ciułała", które trzeba "uratować". Straciłam wyczucie do ludzi.
  2. Dziewczęta kochane, zdrowych i spokojnych Świąt.
  3. Reksio & Co. życzy wszystkim swoim sympatykom zdrowych i spokojnych Świąt. :) Okropnie zarobiony jest, bo i sałatkę siekał i ryby robił i ciasta próbował, no calutkie dni na robocie spędza. Nawet kapustę musiał robić z grzybami. Cóż, najmłodszy zawsze jest do wykorzystania :) Dzisiaj musi jeszcze ubrać choinkę, chociaż to straszna rzecz jest :) musiał obszczekać tę potworną rzecz :) SPOKOJNYCH ŚWIĄT!!
  4. Juleczko, babinko kochana, zdrowia dużo i radości z biegania. I domku żeby cię znalazł i pokochał do końca już, na zawsze.
  5. MAXIU kochany życzę Ci zdrówka, żeby kłopoty uszne się skończyły. No i życzę ci domeczku swojego własnego z ciepłym człowiekiem, takiego już do końca dni. Bardzo najbardziej!!!!
  6. Też życzę wszystkim najlepszych, zdrowych i spokojnych świąt. Franio, Nestor i Reksio i kociki moje :)
  7. :) Kasia w domku. Chyba będzie wszytsko dobrze. Aklimatyzuje się dobrze. Spędzi Święta w doku własnym :) Pierwszą noc spędziła spokojnie. Nie było problemów z załatwianiem się po zmianie, Ma apetyt. Po schodach wchodzi ładnie. Mam nadzieję, że to domek już na zawsze!! A wszystkim sympatykom Kasi Zdrowych i Spokojnych Świąt.
  8. Jak ma 3-4 lata i ponad 50 wagi, to najmniej opona od ciągnika :)
  9. Nie każdego stać emocjonalnie na psa, który wymaga dystansu. Nie jest "przytulanką" kolankowcem i nie dosłownie tylko mentalnie. Że nie możemy odpuścić, tylko twardo trzymac się reguł, bo każde odstępstwo pies wykorzysta i będzie walczył o "więcej" . To trudne dla ludzi, którzy mieli "normalne" psy. MOżna im odpuścić, nie być konsekwentnym tak do końca, ale i tak się dogadają. Większość psów takich jest. Przyzwyczaja się do "systemu" w domu, nawet do naszych słabości i ich nie wykorzystuje, wystarczy polecenie i pies z nawyku wykona. Przy takich psach jak Teo, czy też psy pierwotne, nie można sobie pozwolić na słabość, a większość z nas ma w sobie chęć "słabości" dla tych biednych pokrzywdzonych piesków. A w takim przypadku, niestety, zwłaszcza na początku, trzeba "zimnego chowu".
  10. Jakby ostatnio zaniechał sikania na materacyki. Hmmm. Na kanapę się zdarza, ale chytrze kładziemy przykrycie, a pod spód podkłady, więc ocalamy tapicerkę :) chyba najbardziej do Reksia pasuje określenie... rezolutny :)
  11. A próbowałeś go obciążyc do biegania? Wypracuje się. Tylko dobre szorki trzeba.
  12. Troszeczkę muszę pochwalić Reksia (żeby nie zapeszyć). Otóż, zdarza się, że Reksio na spacerku robi wszytsko co piesek powinien zrobić:) kupsko i 2 x siku. Sikania jeszcze nie zanieśliśmy do badania, ale się postaramy jakoś mu ten drogocenny płyn złapać. Reksio już sam czeka i nadstawia się do szeleczek przed spacerkiem, oczywiście z Nestorkiem. Dalej muszę go wynieść na zewnątrz, bo wyjść na klatkę nie chce, ale już na zewnątrz idzie dzielnie. Bardzo boi się ludzi. Muszę uważać żeby go nie dać przestraszyć na początku spacerku, bo nie zrobi nic potem. A jak nikt go nie zaczepi, to ładnie nam idzie.
  13. Jesteśmy Tolu. Cały czas ogłaszam Maxa.Po Nowym Roku zrobię bazarek dla niego i Julki, bo finanse kiepskie. A Max sobie powolutku żyje. I czekamy na cud. Na domek, który zechce starego psa z problemami.
  14. A jak z finansami? Dajecie radę? Bo koszt weta, kastracji, jedzonka przy dużym psie, to jednak...
  15. Bądź czujny :) jak pies podwójny. One jak błyskawice są na polowaniu. Jak by dopadł kocika w niecnych celach, to niestety, śmiertelnie.
  16. Dzisiaj robiłam Reksiowi terapię grupową :) Reksio boi się nowej pralki, zwłaszcza jak wiruje. Musi być jakiś dźwięk, bo wiruje o wiele ciszej niż stara. Ale za każdym razem Reksio szczekał i uciekał. Więc zrobiliśmy zebranie w łazience, Nestorek, Franio, Reksio i ja. a nawet Buba przyszła zobaczyć czego my tam siedzimy :) chłopacy jak szatani wąchali pralkę - prosiłam - i patrzyli na mnie. Reksio patrzył na chłopców. Pralka wirowała. W końcu Nestor się położył. Reksio czujnie obserwował, Nestora głownie i pralkę. I chyba trochę mniej się boi. Zrobimy sesję pralkową jeszcze raz.
  17. Przepiękny Logan. I chyba w miarę "ułożony"? Uparty czy raczej nie bardzo? Jak do kotów? Nie poluje?
  18. Masz więcej zdjęć tych psiaków. Mogę na cito ogłosić 2 pierwsze na przykład. Tylko zdjęcia potrzebne.
  19. Domek wygląda dobrze :) Pan do mnie dzwonił, skierowałam, po rozmowie do Murki, i przyjechał poznać Kaśkę. My z Murką mamy paranoję :) jest tak "idealny", że zastanawiamy się gdzie jest haczyk? Miły, stonowany, odpowiedzialny, spokojny. Bardzo fajne podejście do Kasi. Uprzejmy. Dobrze wychowany. :) No, to niemożliwe jest, być bez widocznych wad!
  20. Coś drgnęło, zobaczymy. Udostępniać!!! Proszę bardzo, kto ma fb.
  21. Helli każdy pies musi mieć zaświadczenie, że jest zaszczepiony na wściekliznę. Nawet powinnam je mieć w autobusie miejskim, jak jadę z Reksiem. Jeżeli nie ma to jest mandat.
×
×
  • Create New...