Jump to content
Dogomania

Vectra

Moderators
  • Posts

    13361
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    4

Everything posted by Vectra

  1. Sorki że się wtrącam , ale sprawa z Chipsem bardzo mnie poruszyła.Dlatego ponawiam pytanie w której klinice była (jeśli była) przeprowadzona eutanazja ??? Może tak się dowiedzieć jak to było naprawde.Bo szczeże to szlak mnie dziś trafił czytając topik o Chipsie :evil:
  2. Ja dopiero dziś przeczytałąm wszystkie wątki o białym bulliku i jakoś mi się to wszystko kupy nie trzyma.Szkoda że nie padły odpowiedzi na temat tej kwarantanny.A tak na marginesie w wiecie może w której lecznicy uspali Chipsa?? (tylko z ciekawości pytam) szkoda psiaka moim zdaniem straszliwe błędy popełnili wychowawcze i sami nieszczęście sprowokowali.To tyle w tym temacie. całuski dla obu piesków a zwłaszcza w to słodkie pycho z klapniętym uszkiem [img]http://img240.imageshack.us/img240/8225/obraz1152to.jpg[/img]
  3. [quote name='_dingo_'][quote name='Vectra']ja mam jeszcze rok życia :evilbat: bo się niedawno dowiedziałąm od specjalisty "snafffcy" bullowatych że bullowate zaczynają atakować w wieku trzech lat .Moja sucz ma 2 lata więc czerpie z życia ile moge :lol: i już doczekać się nie moge kiedy mnie zje kocham takie opowieści :evilbat: :evilbat: :wink:[/quote] Hmm... No nie jest to aż tak bardzo pozbawione sensu jak myślisz... U psów pojawienie się agresji dominacyjnej często zbiega się z punktem osiągnięcia dojrzałości społecznej... Przeciętnie między 18 a 36 miesiącem życia... A że bullowate rozwijają się raczej powoli to hmmm... te 3 lata wcale nie są takie całkiem wyssane z palca... :wink: Aczkolwiek jeśli pies ma właściwe predyspozycje genetyczne i jest dobrze prowadzony, to agresja dominacyjna prawdopodobnie nie pojawi się wcale... :wink:[/quote] Sens tej wypowiedzi był taki (naturalnie przez owego specjaliste) że KAZDY bez wyjątku nawet szkolony , prawidłowo socjalizowany bullowaty po ukończeniu 3 roku życia atakuje wszystko co się rusza.Teoretycznie powinnam niezyć od 3 lat bo kolejną historyjkę którą słyszałam była na temat dobermana (posiadam takiego ma obecnie 8 lat) a mianowicie że dobermany po ukończeniu 5 roku życia ja dokładnie niepamiętam jak to szło ale mniej więcej i tu cytuje " dobcią w wieku 5 lat zasklepia się czaszka a móżg rośnie na skutek czego świrują" Moj dob jest bardzo dominacyjnym samcem i wielokrotnie próbował mnie zdominować niestyety żle trafił. Niestety z bólem serca musze stwierdzić że w naszym kraju mamy za dużo "znafffców" psiego tematu którzy opowiadają takie bzdety , a za mało jest przekazywanych konkterów w zachowaniu , psychice i wychowania psów. I tak oto powstają beznadziejne mity bo nikt nie powie że np pitbull dominuje bo ma durnego nic niewiedzącego na ten temat opiekuna tylko że w wieku 3 lat zabija bo ma tak w kodzie genetycznym zapisane .
  4. ja mam jeszcze rok życia :evilbat: bo się niedawno dowiedziałąm od specjalisty "snafffcy" bullowatych że bullowate zaczynają atakować w wieku trzech lat .Moja sucz ma 2 lata więc czerpie z życia ile moge :lol: i już doczekać się nie moge kiedy mnie zje kocham takie opowieści :evilbat: :evilbat: :wink:
  5. Jak on jest śliczny :D pysiolek ma przeuroczy jak dużo miejsca do całowania.Widze że Ozzy jak moja Lalka lubi spanko na fotelu w ciekawych pozach :lol: widać bullowate tak już maja. Pozdr i buziolek w ten przecudny łepek Ozziego
  6. Jej to najgorsze jak psiaki chorują jak ja tego nie lubie.Tele to nerw kosztuje a i psinka sie męczy. Asher trzymam kciuki za Sabinke oby szyciutko wszystko wróciło do normy.
  7. A tak z drugiej strony spojrzeć na to wszystko to moim zdaniem do tej pory tylko agresywny pies zostaje ukarany (klatka do końca życia lub eutanazja) a właściciel w sumie nic jakis tam mandacik czy wyrok w zawieszeniu ,po czym kupuje kolejnego psa i kółko sie zamyka.Propozycja testów dla psów no tak ale pies to tylko pies i mawet mały kundelek w nieodpowiednich łapach jest niebezpieczny.Skoro ktoś decyduje się na dużego silnego psa to powinien wykazać że ma pojęcie o wychowaniu , odpowiedzialności i ogólnie miał wiedze na temat tego gatunku.Zdaje się egzaminy na prawo jazdy to dlaczego by nie wprowadzić egzaminu na posiadanie psów zwłaszcza tych które mają duży potęcjał bycia niebezpiecznym.Myśle że większa część społeczeństwa by darowała sobie chęć nabycia takiego psa.A jak ktoś naprawde chce to zrobi wszystko by mieć w domu rase którą się kocha. Ja wiem jestem marzycielka i miewam nierealne pomysły :oops:
  8. Vectra

    zakoceni.pl

    hihihihihi fikmik jest zawodowy :cunao: :cunao: :klacz:
  9. Vectra

    zakoceni.pl

    [quote name='asher']Dobry kot. Łowny 8) :lol:[/quote] no i to bardzo łowny myszek i ptaszków nie bede fotografować ale jak wrazie coś z głodu nie umre kicia mięcha dostarczy :lol: :lol: PS ale to podobno kotecek tak wyraża swoje uczucie względem mnie dlatego przynosi mi swoje trofea :D :D
  10. Witam domku dla bullka nie znajde ale pare groszy dołoże tylko gdzie wpłacać???
  11. Vectra

    zakoceni.pl

    Witam :) taki dzis dostałam rano prezęcik od mojego Ivanka [URL=http://imageshack.us][img]http://img30.imageshack.us/img30/9137/4x05001resize3fl.jpg[/img][/URL] [URL=http://imageshack.us][img]http://img30.imageshack.us/img30/5527/4x05003resize2xl.jpg[/img][/URL] a potem go zjadł :evil: [URL=http://imageshack.us][img]http://img30.imageshack.us/img30/8651/4x05004resize6es.jpg[/img][/URL] i jescze trzeba się umyć po posiłku :) [URL=http://imageshack.us][img]http://img30.imageshack.us/img30/6659/4x05086resize6xe.jpg[/img][/URL]
  12. Jak słodko lulają .. Super duecik
  13. Piesio śliczny ,słodka mordeczka a pajaczek .................. :oops: :oops: :oops: chyba nie wychodzi z terarium???? brrrrrrrrrrrrrrrr
  14. U mnie dobek Kano jada niestety oddzielnie bo na starość strasznie się żarty zrobił i raz powstał konflikt.Dziewczyny jedzą razem i to często najpierw zjadają z jednej miski a potem opróżniaja drugą czasem jescze kot się między nie wciska poptrzyć co tam zajadają.. U nnie górą facet dobermanek szefuje ale sucze nie mają nic przeciwko :D
  15. Nie sama nie zostaje jak wychodzimy z domu psy są zamykane a Tesa to juz bez dwóch zdań..Pozatym starsze psy chyba by nie pozwoliły wtargnąć obcym psom na teren (mają silny innstynk obrony zwłaszcza dobek)Pilnujemy jej jak oka w głowie .A nasza Lalcia (pitka) strasznie jej matkuje cały czas ją pilnuje nawet zabawki jej oddaje i jedzonkiem się dzieli .Jak ktoś obcy Tese głaszcze to Lalcia nadzoruje . Szczeże to podziwiam ja za to że tak ja "kocha" i się Teska opiekuje czasem napatrzeć się nie możemy . Strasznie jest zrzyte to moje stadko ... Jak wychodze z którymś poza dom to reszta wyje a po powrocie taka radość. Dziękuje za podpowiedzi na temat sterylki :) :) :) :)
  16. Warunki mam takie że cieczka nie przeszkadza ogrodzone podwórko w mojej okolicy nie ma raczej biegających samopac psów.Więc nie ma nieprzyjemnych sytuacji. Cieczke suńka właśnie już ma więc czekamy aż sie skończy. Więc dużo opini na ten temat. W sumie to moja druga sunia w życiu zawsze miałam psy (samce) niewiele wiem na temat cieczek itp... Czy jakoś trzeba specjalnie żywić sunie w tych trudnych dniach??? jakieś dodatkowe preparaty podawać ??
  17. [quote name='Teklunia'][quote name='Vectra']oj Asher wiem coś na ten temat dwa dorosłe i zakręcony szczeniak nie trzeba Tv oglądać hihihi non stop w ruchu i coś się dzieje Dziś moja ukochana Oneczka postanowiła drewniane ogrodzenie zdemontować a dobek i pitka chyba odmłodziły się i jej pomagały dzielnie [/quote] no i dobrze :D masz sie czym zajac. a tak to nie wiadomo, co by Ci do glowy przychodzilo, gdybys miala za duzo czasu wolnego... ;) swiat jest pelen pulapek dla znudzonych ludzi - nalogi itd ;)[/quote] no ja nie nazekam na brak zajęć pieseczki dostarczają mi dużo rozrywki :D
  18. oj Asher wiem coś na ten temat dwa dorosłe i zakręcony szczeniak nie trzeba Tv oglądać hihihi non stop w ruchu i coś się dzieje Dziś moja ukochana Oneczka postanowiła drewniane ogrodzenie zdemontować a dobek i pitka chyba odmłodziły się i jej pomagały dzielnie
  19. ja to określenie wróg napisałam w przenośni :D :D :D :D No to sama wiesz teraz jak to jest mieć szczeniaczka w domciu hihihi Dodzio pewnie dokazuje ostro Poprosze o foteczki dodzynki bo pewnie jest strasznie słłłłłłodka A co do wody no coż jak podlewam ogródek to psiory muszą być w domu bo nie da się podlać :wink: wszyscy są mokrzy oprócz roślinek
  20. Asher widze że twoje psiulki już są chyba dorosłe mam pytanie Czy ONkowate wyrastają kiedyś z tej szczenięcej głupawki czy to już tak zawsze bedzie wieczny szczeniak ??? :D :D :D :D Bo ja tak podpytuje ludzi którzy maja Onkowate i raczej wszyscy zgodnie że to już zostanie do końca PS moja Teska też już przeprowadza atak na wode strumień wody = wróg Sliczne te Twoje "Boorki"
  21. A moi rodzice maja psa który nie cierpi mięsa zjada dziennie jedną nóżke z kurczaka karmiony ręką niemal na siłe.. Wołowine omija szerokim łukiem jego dieta składa się z cykori,rzodkiewek,jabłek ,sałaty lodowej,marchewek i nieraz zjada buraczki ...lubi też skorke z chlebka ale tylko żytniego Ma się świetnie jest zdrowy nie choruje ząbki ma bielutkie jak szczeniaczek a ma 3 latka Foksik jarosz :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
  22. Vectra

    Dysplazja

    My też mamy narazie stosować leczenie zachowawcze tj Arthoflex i odpowiednia dieta oraz ruch ... przedwczoraj byłam z sunią na szczepieniu i lekarz stwierdził juz poprawe niewielką ale zawsze .Raz na miesiac mamy sie pokazywać w gabinecie u doktora na kontrole.Ja mam nadzieje że może uda sie bez "krojenia" jakos to zaleczyć .Bedziemy jeszcze robić RTG ale za kilka miesięcy akurat bedzie jedna narkoza bo bede strylkizowac Tesulke... Jak widać to chyba działa tez preparat na mojego psia koszt tego jest nie duży a najważniejsze że pomaga dodatkowo zaczełam podawać go też moim pozostałym psom Pitka to szatan skacze biega jak tornado i może być o kontuzje nie trudno , a Dobek już senior więc nie zaszkodzi mu odrobinka budulca tkanek. Jej ja wole chuchać na zimne. PS Już przeżyłam kalectwo psa niechce już tego przechodzic :cry: :cry: :cry: :cry: A i już podaje jej jedzonko 2 razy dziennie coby za bardzo nie nabrała ciałka dobra waga przy tym schozeniu też jest bardzo ważna
  23. Vectra

    Dysplazja

    mam nadzieje że bedzie dobrze :D :D :D :D cały czas wszystko pod kontrolą
  24. Vectra

    Dysplazja

    Tesa ma sie świetnie narazie podaje jej Arthoflex i jest poprawa a o to fotka jak śmiga oczywiście pod kontrolą [URL=http://imageshack.us][img]http://img101.imageshack.us/img101/7056/psy047resize0re.jpg[/img][/URL]
  25. Moja koleżanka znalazła psa w typie Dobermana piesek ma ok 1 roku był chudy zabiedzony ktoś go wywalił poprostu..Najsmutniejsze jest to że jest niewidomy (wzrok stracił po silnym urazie głowy chyba go ktoś uderzył) ale świetnie sobie radzi mimo swojego kalectwa jest wesoły, bardzo towarzyski , mądry ,lubi sie bawić no jest poprostu boski ma nie kopiowany ogonek (narazie brak fotek ale wstawie jak tylko będę miała) Piesek jest juz odrobaczony zaszczepiony niestety jest u babci koleżanki i to starsza osoba i nie daje sobie rady z tak ruchliwym pieskiem ... BARDZO PROSZE O POMOC W ZNALEZIENIU DOMU DOBCIOWI gwarantujemy transport pieska w okolicach warszawy [URL=http://imageshack.us][img]http://img302.imageshack.us/img302/6786/dobekresize9uc.jpg[/img][/URL]
×
×
  • Create New...