-
Posts
13361 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
4
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Vectra
-
[quote name='Goja']wiecie co ja mysle ze w tej ustawie powinny znalezc sie rowniez przepisy komu wolno trzymac psy i nie chodzi mi tylko o te agresywne ale wogole ktos powinien zajac sie kontrolowaniem kto moze a komu nie wolno posiadac psa ja wim ze zly opiekun nawet z najmniejszego psiaka moze zrobic agresywnego psa bo jeszcze zbyt wiele slyszy sie o ludziach ktorzy katuja zwiezeta i o zlych psach a to nie pies jest zly tylko czlowiek ktory go wychowal[/quote] Ja jestem też za taką ustawą podpisze wszystkimu kończnami
-
Ivan [URL=http://imageshack.us][img]http://img253.imageshack.us/img253/9284/obraz013resize0by.jpg[/img][/URL] [URL=http://imageshack.us][img]http://img253.imageshack.us/img253/6926/obraz015resize4dd.jpg[/img][/URL] [URL=http://imageshack.us][img]http://img253.imageshack.us/img253/6862/obraz029resize7yb.jpg[/img][/URL] [URL=http://imageshack.us][img]http://img149.imageshack.us/img149/7828/obraz136resize8yd.jpg[/img][/URL] [URL=http://imageshack.us][img]http://img143.imageshack.us/img143/5903/obraz022resize6ab.jpg[/img][/URL]
-
A ja zadałam pytanie jak rozpoznać kiedy cieczka a na pytanie już mi matka natura odpowiedziała własnie wczoraj zaóważyłam małe plamki krwi wiec sterylka odroczona :( :( :( Więc czekamy aż sie skończy i dopiero będziemy przprowadzać zabieg czyli za jakieś 3 miesiące
-
Prześliczna Tanga :D :D :D Pieknego masz pieska sama słodycz :lol: :lol: :lol:
-
Bo u nas w kraju nie widzi sie ZŁYCH ludzi tylko ZŁE psy tworzy sie listy psow a nie tworzy sie listy osob ...Całe zło spada na boguducha winne psy a to one sie prosiły o przyjście na ten świat??? Każdy z nas ile jest nas tu na tym forum ma psa róznych ras , i kundelkow i rodowodowych , duzych, malych .Z listy i spoza niej . Czy któryś z naszych psów był sprawca jakiegos tragicznego zdazenia? Bo gdyby owe Pito i astopodobne psy których w naszym kraju jest zatrzęsienie trafiły tylko do osób odpowiedzialnych , mających chociaż znikomą wiedze o wychowaniu nie było by teraz całej tej dyskusji .. Bo to nie pies winien a jego opiekun
-
To moze trzeba przekonać naszych "kochanych" parlamentarzystów by zamiast dopisywali kolejne rasy psow do listy agresorow napisali by tak swieza ustawie " o nieodpowiednich ludziach którym zakazuje sie posiadania psów gdyż w ich rękach mogą stać sie niebezpieczne"
-
(')(')(') Trzymaj się ....Bradzo mi przykro z powodu Twojego pieska :cry:
-
No właśnie stąd moje pierwsze pytanie jak rozpoznać że to już ewentualnie.. Moja sucz jest z odzysku i sporo czasu zabrało wyleczenie jej teraz jest zdrowa.Widze że jesteś z wawy może polecisz mi jakąś dobrą lecznice gdzie wykonują te zabiegi dobrze i solidnie .Bo chyba straciłam zaufanie do obecnego weta hehh ......
-
Mokka strasznie ci dziekuje za pokłady dodatkowej wiedzy no coż człowiek całe życie sie uczy .To ja jestem strasznie szczęśliwa że moge już wykonać sterylke :D :D :D :D :D :D :D :D :D czyli nieopacznie zostałam wprowadzona w błąd no coż widać niektórzy lekarze nie podążaja za techniką i zostają przy zabobonach .
-
Niewiem ale może mam błedne wiadomości na ten temat i podobno sterylka przed pierwszą cieczką może spowodować nietrzymanie moczu.Taką opinie uzyskałam od dwoch wet gdy sterylizowałam swoja pierwszą sucz.Nie planuje szczeniąt mam warunki sprzyjające temu by w czasie cieczki sunia nie dostała sie w łapy jakiegoś psiego amanta. Ale jeśli można przeprowadzić ten zabieg przed no to super jetem za.Hmmm znaczy że wet konował?? To w jakim wieku można ten zabieg przeprowadzic?? Moja wiedza na ten temat jest jak widac mierna i chętnie dowiem się więcej
-
Tak widziałam na jakimś forum właśnie taki pogląd że ze względów religijnych nie wypada sterylizować psów .Pięść się zaciska i nóż w kieszeni otwiera.Ja nie rozumiem tego chyba to za trudne dla mnie.....
-
Mam małe pytanko jak to jest u suni ON to jest moja 2 sunia w życiu i niewiele wiem na temat rui .Aktualnie ma 7 miesiecy jak rozpoznać kiedy to nastąpi??? Czy są jakiesz szczególne obiawy że ten dzień jest już blisko?? Naturalnie sunia bedzie miała dwa razy cieczke tj.pierwszy i ostatni :D potem sterylka .
-
Bo rozmowa przeszła w licytacje a to chyba nie o to chodzi .Kazdy z nas ma tutaj racje bo kazdy ma na swoim koncie bagaż doświadczeń.I tyle ile jest osob tyle bedzie zdań na dany temat . Proponuje pogadać z osobami którzy poprostu mają psa , bo ja sobie z paroma pogadałam wczoraj i szczeże to ręce mi opadły.Szary zwykły człowieczek który ma psa bo tak wypada ma zupełnie inne zdanie niż my tutaj .Na pytania takie jak czy wysterylizujesz odp. padała owszem tak jak inni też wysterylizują , zarejestrujesz?? taka sama odp jak inni to ja też.Mentalność naszego społeczeństwa jest straszna i chyba wiele wiele lat nic się niezmieni .Stereotypy , mity, wciąż biorą gore nad rozsądkiem .powiem jedno -tragedia :evil:
-
Pika ja widze problem i to bardzo duzy ale nie tylko w psach typu bull a wzasadzie nie w psach a ludziach posiadajacych psy.To że moje psy nie pożeraja wszystkiego co sie rusza jest zasługa moja bo nigdy nie dopuśćiłabym żeby były niebezpieczne .Moje psy są wychowywane w przyjaznej atmosferze , socjalizowane, jakakolwiek agresja jest w zalązku tepiona, nie bije psów nie głodze. Fakt jest taki ze niestety nie wszystkie psy sie lubią i nie wszystkie akceptują więc jak wiem że moj dobek nie cierpi małych czarnych piesków to uciekam szybko jak się da bo dobek kontra mini = smierć mini. I kazdy kto opisuje swoje pociechy postępuje właśnie w ten sposób.Twoja sunia nie cierpi jamnikow ok ma prawo do tego ale Ty robisz wszystko by jakis jamnik nie wpadł w pysiol Saby ..Ale niestety wiekszość osobek które zamiast mózgu maja chyba trociny puszcza swoje psy luzem mało to jesczcze szczuje na inne psy.Twoja sucz jest duża , silna i też gdyby była uczona agresji mogła by być niebezpieczna .Ale nie jest bo Ty do tego nie dopuśćisz ale pomyśl jak by wpadła w rece jakiegos zakompleksionego idioty który swoje ułomności by nadrabiał duzym ,silnym ,agresywnym psem Gdyby moja Lalka (pitka) wpadła w rece w które naszczescie nie wpadła gwarantuje ze stała by się bohaterką ktoregoś programu o pogryzieniu.Bo chetnym na nią był człowiek który widział w niej tylko psa morderce i taką by ją wychował ..smutne ale przawdziwe
-
Przepraszam że się wtrące ale nie sprzeczajcie się bo naprawde nie ma o co wszyscy tu obecni kochamy psy a forum jest po to by wymieniać doświadczenia , poglądy ,pomagać sobie i wspierać się Każdy z nas kocha psy a najbardziej własnego .Wychowuje dba chroni i broni wypluwa flaki by miał jak najlepiej , wychowuje pielęgnuje Zajmijmy się tymi którzy traktują psa jak przedmiot ,tymi którzy wykozystuja je do celow nie "zgodnych z przeznaczeniem" tj. do kochania ,pieszczenia ,głaskania etc.. zamiast tego wychowuja z premedytacja wściekłe bestie których wszyscy tu obecni sie obawiamy to nie psy i rasa winne a ludzie którzy je posiadają
-
Pika bo tak normalnie myślący człowiek postępuje Nie puszcza psa i niech się dzieje co chce. Trzeba myślec nad tym co się robi i wtedy nie dochodzi do nieszczęść. Ale teraz trzeba zastanowić się nad osobami które mają gdzieś bezpieczeństwo innych.Bo szczeże to ja też obawiam się o moje pieseczki o siebie i moją rodzine. Moi rodzice mają trzy foksy (fokso bodobne :D ) mieszkają na na osiedlu gdzie jest strasznie dużo psów różnych dużych i małych ale niestety wiekszość z nich ma nieodpowiedzialnych właścicieli a jeden pies jest postrachem osiedla duży, silny, agresywny bez smyczy i kagańca (wyglad hmmm troche ze sznaucera,troche z boksera onka no mix wszystkiego co duzego) zagryzł juz kilka psów a jego pan jest strasznie z niego dumny i nawet kilka razy przyjeżdżała policja wlepiała mu mandaty których nie przyjoł (czyli będzie grocki) a pan śmieje się bo twierdzi że i tak mu nic nie zrobią i pies nadal teroryzuje okolice.Do pogryżien też dochodzi dość często a do psich awantur non stop a tylko dlatego że posiadacze psów mają gdzies bezpieczeństwo innych. PS a tak na marginesie to ta bestia kontra foksy moich starszych = rozszarpanie tego bydlęcia bo milusie terierki takie słodkie i białe też są bardzo silne i mogą być niebezpieczne . (wszystkie trzy sa wysterylizowane :D )
-
[quote name='PIKA'][quote name='Vectra']Moja suka PIT w podobiznie jest po przejściach żyje pod jednym dachem z innymi ale to jest stado i nie ma awantur. Szczeze to nie wiem [b]jak by sie zachowala wobec nieznanego psa[/b]..[/quote] widzisz Vectra, dlatego uważasz i twoja sunia nie zrobila nikomu krzywdy :D Co więcej, moja bawi się, z innymi psami, ma „starych przycjaciół” jak rowniez potarfi się zaprzyjaźnić z jakimś nowym psem a nawet suczką Jakoś ta moja agresorka nie zjadła ani malutkiej suczki - znajdki która umie pomieszkiwała ani jej urodzonego u mnie szczeniaczka Wręcz na spacerach tej suczki bronila przed agresja innych psow :o [quote name='asher'] I nie zauwazyłam, żeby ktoś oporócz ciebie "siał chamskie i przekorne posty":[/quote] Do tego nic nie wnoszące do tematu :roll:[/quote] widzisz Pika moja sunia tez sie bawi z innymi pieskami ale jak sie zapoznaja to ja staram sie bardzo kontrolowac to zapoznanie bo to roznie bywa moze ten drugi pies jakos dziwnie zareagowac a o wojne nie potrzeba dlugo to tylko psy ....Tylko nie miala bym odwagi puscic żadnego z moich psów luzem żeby sobie biegały w miejscach gdzie są nie znane mi psy
-
Moja suka PIT w podobiznie jest po przejściach żyje pod jednym dachem z innymi ale to jest stado i nie ma awantur. Szczeze to nie wiem jak by sie zachowala wobec nieznanego psa. Przeszła piekło wiec maiała sporo fobi i strachów.Np. dop tej pory "zagryza" wszelkie kable (bo właśnie nimi była bita) Ale ja chucham na zimne i nie dopuszczam by mój pies wymknol sie samopas i zrobił jakiś wyskok.Bo zdaje sobie sprawe że jest to pies silny, dodatkowo po przejściach i nie wiem jak się zachowa w jakieś dziwnej sytuacji. Podejrzewam że testow psychologicznych by nie zdała poniewaz do tej pory reaguje strachem na niektóre sytuacje.A wiadomo że strach moze byc rowny agresji. Mój dobek choś z papierkiem równiez aniołkiem nie jest bo jest psem bardzo dominujacym i jak spotyka samca to niestety reaguje wiadomo jak.A ze jest to facet spotych rozmiarow siłe ma i krzywdy narobi. Ale ja sobie zdaje z tego sprawe i nie stwarzam sytuacji w ktorych moje psy by komukolwie zrobily cokolwiek W domu są aniłami ale poza nim już mogą nie być bo i geny i instynkty silne ,przezycia etc ect...... Ale są ludzie na tym świecie tacy których rajcuje takie zachowanie psa i stąd wszystkie nieszczęścia..Brak wyobrażni i nieodpowiedzialność ,głupota , szpan i łatwy dostęp do psów bez żadneyj kontroli I to właśnie jest najwiekszy problem że nie każdy psa powinien mieć bo sie do tego nienadaje! Bo powiem cos co pewnie zbulwersuje tutaj wiekszość ale nietety ja jestem za odbieraniem takich psów tym skretyniałym ludzią korzy maja psa szczuja i strasza nim okolice.Eutanazja nawet tych psów jest bardziej humanitarna niżeli nic nie winne psiaki mają dalej cierpiec w rekach kreatur którzy uczą je agresji biciem, kopaniem i głodzeniem bo słyszalam równiez że podaja swoim psą sterydy i narkotyki żeby były jescze bardziej agresywne.
-
Witam Przeczytalam dokładnie ten topik i doszłam do jednego wniosku i chyba Wszyscy tu obecni właśnie do tego dążą a mianowicie skoro nie każdy pies jest dla każdego wprowadzić Zezwoelnia na posiadanie psa mającego potęcjł bycia niebezpiecznym. Wtedy owe dresy chyba niekoniecznie bedą mieli już taką możliwość posiadania takich psów. Bo każdy odpowiedzialny posiadacz np. bulla nie dopuści do tego żeby jego pies był "niebezpieczny dla otoczenia" I nie eliminacja psów a elimiminacja własnie nieodpowiednich opiekunów tych psów. Pytanie tylko jak i co zrobic z tymi psami które są w posiadaniu obecnie w rekach owych nieodpowiednich rękach .
-
[']['][']['][']['][']['] :cry: :cry: dla malego pieska podobnego do foksia ktorego dzis znalazlam jadac do domu .Ktos go potracil i zostawil .Sadzac po grymasie na pyszczku strasznie cierpial ... Teraz juz jest szczesliwy biega radosnie za teczowym mostem
-
To moze Tv i prasa w to spoleczenstwo wierzy najbardziej :D :D :D
-
[quote name='PIKA'][quote name='Vectra'] Podatek dajmy nato kosztowal by 200zl [b]a sterylizacja 100zl[/b] [/quote] Pod warunkiem, ze ja płacę to 100 zł a ktoś (UM?? ) klinice dopłaca resztę Bo ja sobie nie wyobrażam w jakich warunkach, jakimi lekami znieczulającymi wet by robił sterylke za 100 zł Podejrzewam, że byłoby sporo zgonów, lub powiklań przy takich zabiegach :-? I tak sporo wetów obnizając koszty sterylki słabo nawadnia psy podczas zabiegu :-? Przed zabiegiem pies powinien mieć wykonaie badania ogólne, tak jak i ludzie, kto to robi? Nikt. Zaden wet ci tego nie zaproponuje, bo zaraz slyszy, ze naciaga Cie na koszty. A potem rozpacz, bo się okazuje, ze psem coś jest nie tak i to wylazi w trakcie znieczulenia :roll: Weci się na to nie zgodzą, bo i leki, wynajęcie pomieszczenia są drogie tym bardziej w Warszawie. Orghanizacja ARKA co roku ogłasza jeden Dzień Sterylizacji, sterylka tego dnia jest duzo tansza niż na co dzień. Chetne klinikidi wykonania zabioegów tego dnia, zgłaszają sie same, niestety nie wszytskie :-?[/quote] Wiem o tej akcji bo wlasnie akurat sterylizowalam jednego ze swoich psow w tych dniach zabieg byl tanszy o jakies 120zl i niestety moj pies byl jedynym pacjentem poddanym temu zabiegowi Poprostu zastanawiam sie jak zachecac ludzi by poddawali swoje psy sterylce a moze weterynaze jak by mieli takich zabiegow duzo wiecej niz obecnie znalezli by jakos zloty srodek na obnizenie kosztow
-
Podatek na mokotowie za psa = 1zl zwolnione sa z podatku psy sterylizowane sterylizacja to wydatek min 200zl (wzaleznosci od wielkosci psa i jego plci) hmm niestety z dofinansowaniem bedzie ogromny klopot bo niestety nasze PANSTWO biedne :evil: Wiec moze w druga strone : tu tylko by zalezalo wszystko od lecznic weterynaryjsnych gdyby mogly w jakis magiczny sposob obnizyc koszt tego zabiegu Bo gdyby podatek za psa niesterylizowanego byl duzo wiekszy niz koszt zabiegu moze wiecej osob by z tego korzystalo i ta zacheta ze za kastrata/sterylke NIE PLACI SIE PODATKU podzialala by na wieksza czesc ludzi Podatek dajmy nato kosztowal by 200zl a sterylizacja 100zl koszt jednorazowy a potem juz ZERO podatku tylko mam obawe czy czasem wlasnie by wieksza czesc psow niedostala eksmisji bo w naszym kraju panuja dziwne obyczaje hehh
-
A(leksand)ra&Ar(i)a ok ja wpadne do Ciebie z moim dobkeim a Ty potem na osiedle gdzie mieszkaja moi rodzice coprawda nie natrafisz na latajace luzem Pity za to na kilkadziesiat luzem latajacych mini i ich uroczych wlascicieli nie majacych kontroli nad swoimi pieskami a i przy okazji bardzo nie lubiacych duzych piechow i ze swietym przekonaniem twierdzacych ze wszystkie psy powyzej 40cm w klebie to "mordercy" a wszystko co male ma prawo latac luzem i szczezyc kly i atakowac i nie sa to dwa psy a kilkanascie naraz spotkasz je o kazdej godzinie gdyz kilka z nich biega samopac od rana do nocy wymienimyn potem doswiadczenia :D :D
-
ok nie znam sie nie zabieram glosu pozdrawiam