-
Posts
13361 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
4
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Vectra
-
wiem ze to trwa i wlasnie pije do tego zeby to bylo zrobione z glowa a nie tak jak do tej pory ...... jakas tam ustawa i cisza przeciez mamy ustawe o 11 rasach psow agresywnych tylko to martwy przepis najgorsze jest to ze te przepisy powstaja przez ludzi ktorzy nigdy chyba nie mieli psa w domu sami zobaczcie ile np rotkow trafia go schronisk sama ostatnio znalazlam jednego takiego piesia bo jego pan widac naogladal sie TV i sie pozbyl klopotu (pies ma juz nowy dom) wiec powtorze przepisy dotyczace posiadania psa musza byc jasne przejzyste i conajwazniejsze bez dowolnej interpretacji i wykonawstwo bez pietnowania poszczegolnych ras bo jesli bedziemy tylko pitowate zwalczac to wlasnie bedzie taki skutek jak pisalas PIKA Drzewo w lesie, schronisko, albo szpryca a zwalczac to trzeba glupote ludzka bo niestety przez ludzi biedne psy cierpia a sterylka tez teraz kosztuje sporo wiec jesli kogos bedzie stac na sterylke za zezwolenie tez a jesli nie bedzie mial kasy na zezwolenie nie bedzie mogl miec psa i mowa tu o psach raz obronnych,bojowych znaczy takich ktore ew. mago byc niebezpieczne w nieodpowiednik rekach OD JUTRA : 1.OBOWIAZKOWE CHIPOWANIE 2.STERYLIZACJA 3.SMYCZ W MIEJSCACH PUBLUCZNYCH 4.WIECEJ USMIECHU I WYROZUMIALOSCI TOLERANCJI DLA INNYCH moze jakies kampanie reklamowe uswiadamiajace spoleczenstwo ze sterylizacja nie jest czyms strasznym nie szkodzi a uszczesliwia psy niewiem tu mozna duzo pomyslow tak by ludzie zrozumieli problem bezpanskosci, nieszczescia itp Mity sa wciaz straszne nawet sterylki bo jest taki zabobon ze kazda sunia musi miec szczeniaczki bo inaczej dostanie swira Jak ja komus mowie ze moje stadko jest sterylizowane to zostaje okzyknieta niemal barbazunca okaleczajacym psy brak jest edukacji w tym kierunku i stad powstaja nestepne niechciane psy BO SUNIA MUSI MIEC SZCZENIACZKI a sami wiecie ze wcale nie musi i po wyjeciu jej macicy z jajnikami jest nadal szczesliwym zdrowym wesolym psem
-
[quote name='A(leksand)ra&Ar(i)a'][quote name='Vectra']caly czas pisze o strerylizacji od pierwszego postu do ostatniego a Aleksandra tylko o zlikwidowaniu pitow [/quote] Piszę o konieczności sterylizacji psów bez uprawnień... a to naprawdę nie moja zasługa że pita z takowymi u nas nie uświadczycz 8) likwidacja chodofli spowoduje wygaśnięcie tej "rasy" nie dlatego że ktokolwiek ma takie widzimisię :wink: po prostu nie ma w Polsce ich hodowli... takie ciężkie do zrozumienia? :roll: całą resztę z ASTami włącznie lub na czele (jak kto woli) będziesz mogła sobie rozmnażać po uzyskaniu wpisu reproduktor/suka hodowlana...[/quote] ALE TO BEDZIE TRWALO LADNYCH PARE LAT ZANIM WYGASNA KUNDLE WIEC SZUKAM ROZWIAZANIA NA DZIS CALY CZAS O TYM MOWIE!!!!!!! TO TAK TRUDNO ZROZUMIEC??? :evil: :evil:
-
Ok ostatni post caly czas pisze o strerylizacji od pierwszego postu do ostatniego a Aleksandra tylko o zlikwidowaniu pitow caly czas podkreslam ze trzeba ograniczyc ludziom nieodpowiedzialnym posiadanie psow!!! kontrolowac rozmnazalnie ect.ect moje psy wszystkie jak leci sa po sterylizacji nawet DOBERMAN z papierkiem . A czego oczekuje to juz pisalam i napisze poraz ostatni a mianowicie jednolitego jasnego prawa tj dotyczacych WSZTSTKICH posiadaczy psow nie wazne czy to bull czy mini czy z papierem czy bez maja chodzic w miejscach publicznych na smyczy a jesli tego nie przestrzega to KARY duze , psy agresywne (nie tylko bule) w kagancu nawet maly jazgot ktory jest niewychowany i uszczypliwy bez durnego tlimaczenia ze maly i slodki i przeciez krzywdy nie zrobi Niestety naprodukowane do tej pory psy beda zyc jeszcze pare lat i zanim zlikwidujemy ew. psy bez papierka musza byc niewiem jakies przepisy nakazujace STERYLIZACJE Zezwolenie na psy mogoce byc niebezpieczne zeby byle dres czy czlowiek niemajacy pojecia o wychowaniu takiego psa nie mogl sobie go kupic Identyfikacja wszystkich psow umozliwiajaca odnalezienie wlasciciela i jesli pies zostal np;wywalony bo sie znudzil wlepiac mandaty Mi caly czas chodzi o to ze nie tylko pity sa winne a duuza masa rozego rodzaju masowo naprodukowanego gatunku psiego a wszystko dlatego ze mamy wolna amerykanke w naszym uroczym kraju PS jesli ktos potrafi to poprosze o skasowanie reszty moich postow skoro zasmiecaja forum i sa nieczytelne widac kazdy rozumie problem inaczej PIES BEZ METRYKI =STERYLKA CZLOWIEK KUPUJACY PSA RAS OBRONNYCH, BOJOWYCH=ZEZWOLENIE CZLOWIEK KATUJACY =KARA + ZAKAZ POSIADANIA PSA PIES + CZLOWIEK= IDENTYFIKATOR Z PELNYMI DANYMI PIES+ SPACER W MIEJSCACH PUBLICZNYCH =SMYCZ CZLOWIEK CHCACY POSIADAC PSA=MINIMUM EDUKACJI I DUZO ROZSADKU BULL=MINI CZYLI TAKIE SAME PRAWA
-
Tysiac psow???? ciekwe bo w blokowisku gdzie mieszkaja moi rodzice jest 30 psow w jednej klatce ...klatek w bloku jest 10 wiec juz jest 300 a blokow jest 6 wiec ??????a to malenkie osiedle na mokotowie!!!!!!! raptem 2 ulice a w tym moze z 10 psow rasowych reszta to mini bojowce lapiace za nogi dwa AST prowadzane na smyczy i kilka duzych bydlat nieznanego pochodzenia raszej onkowate niz bullowate
-
Nie ja juz nie chce slyszec ze ktos zostal pogryziony i nie tylko pity zagryzaja ludzi!!!!!!!!!!! nie chce slyszec ze ktos skatowal zabil zponiewieral psa niechce by owe mini atakowakly moje psy latajac luzem nie chce by owe mini mnie gryzly bo wspominany mini sznaucer tak latwo sie zdjac z brzucha nie dal a jego pan stal i wolal Filipku no co ty robisz jejej ja wrezultacie mialam szyty brzuch o slady sa do dzis wiec skonczmy z tymi glupotami tematami zastepczymi a jak ci owe pity tak przeszkadzaja to zawijaj manatki kup dom za miastem i sie przeprowadz bo ja tak zrobilam i mam spokoj!!!!!!!!!!!!! TAK JESLI JESZCZE KIEDYS BEDE KUPOWAC PSA TO BEDZIE TO DOBERMAN I PIT
-
I jeszcze dodam jedno chyba najistotniejsze ze jezeli nawet z dniem dzisiejszym bedzie nastepowal Zakaz trzymania piotatych w domu i wszystkie te psy z dniem dzisiejszym zostana wysterylizowane i wszystkie psy bez udokumentowanego pochodzenia tez czyli nie bedzie juz rozmnazalni pseudo chodofffli bo poglowie psow w polsce jest tak duze ze przez najblizsze min 10 lat owe pitopodobne i wszelkie inne kundle nadal beda zyly miedzy nami dopuki ostatni w/w pies nie odejdzie za TECZOWY MOST problem bedzie no chyba ze masowo bedziemy zabijac te psy a ja poprosze o przepisy , ustawy na dzien dzisiejszy regulujace wszystkie nakazy, zakazy, obowiazki, zezwolenia mam nadzieje ze teraz jasniej opisalam to o co mi chodzi od poczatku mnie interesuje DZIS a nie za 10 lat a narazie pity mamy inne kundle tez i nawet jesli owe czesto wspominane dresy posiadajace astopodobnego bandyte go wysterylizuje to nadal dopuki nie zostanie pozbawiony zycia"pies" bedzie terroryzowal osiedla i nadal mini kundle beda gryzly po lydkach , szczezyly kly do bardziej zrownowazonych psow odpowiedzialnych wlascicieli prowadzacuch swoje pociechy na smyczy wiec pora otworzycz oczka i wkoncu zrozumiec ze nie psy a ludzie sa winni wszystkich szkod wyzadzonycz przez psy ..... Mnie nie interesuje czy warczy pit czy jamnik ja sobie nie zycze zeby zaden pies mnie atakowal to taki przyklad
-
[quote name='Berek']Tak na marginesie: ciekawe, jak wyglądałoby takie zdarzenie z udziałem "dociekliwego" ( :D ) AST. Czy skończyłoby się na zadrapaniu na nodze...[/quote] wiesz napewno przyjechal by reporter uroczej gazety FAKT i zrobil o tym reportaz na pierwsza strone gazety a ja bylabym slawna i pokazywali mnie w TV :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: a tak nicy ze slawy bo pogryzl mnie dotkliwie tylko sznaucer mini
-
To dam ci rade A(leksand)ra ilekroc razy zobaczysz te psy latajace luzem DZWON NA 112 ja tak robie jesli tylko jestem u rodzicow i jak leci cos z zebami do mojego psa moze madaty tjKARY naucza pseudo wlascicieli trzymania psa na smyczy w miejscu duzego skupiska ludzi i innych psow bo nie jest winny pies tylko jego glupi PAN ze puszcza go samopas i stwaza zagrozenie i to prawo ma dotyczyc nie tylko bulowatych a WSZYSTKICH PSOW ja tez mam prawo sie bac nawet tego psa mini puszczonego luzem i co z tego ze mial papierek ??? bolalo strasznie i seria zastrzykow a pan bezkarny bo piesek malenki i slodki
-
I tak oto mozemy sobie gdybac do konca roku !!!!!!!!!!!! Bo jezeli nie bedzie prawa zakazujacego posiadania psa takim wlasnie jak wspominasz ZDEBILALYM kreatura to beda cierpialy setki osob i psow i nie o rase tu chodzi a czlowieka ktory ma byc ew. posiadaczem jakiegokolwiek psa i nie metryka a zezwolenie sprawe zalatwi , rejestracja i KARY KARY KARY duze na calym swiecie sa psy bez papierka byla sa i beda tylko metalnosc ludzi wudac jest inna niz w naszym porypanym kraju
-
To wytlumacz mi prosze taki fakt dlaczego mam szramy na brzuchu przez RODOWODOWEGO sznaucera mini ktory zostal kupiony za duza kase i jest wsciekly jak lew bo jego wlasciciel ma gdzies wychowanie tego psa bo przeciez jest taki malutki i slodki ??????? A pozatym to nie tylko PIT zostal wyprodukowany do walk !!!!! To ja wnioskuje jeszcze o wyeliminowanie wszystkich psow mini ktore lataja luzem atakuja dzieci inne psy etc.etc. lacznie z tym ze dotykalo mnie to codzien kiedy wychodzilam z moim DOBERMANEM z papierkiem na spacerek i szarancza skakala do gardla mojemu psu tylko ze moj byl na smyczy bo DUZY i DOBERMAN i napewno ZLY a male kundle lacznie z tymi rasowymi z paierkami tak slodko szczezyly zabki i prowokowaly mojego psa do walk!!!! Skutek taki ze moj DOBERMAN ma awersje do pieskow mini poniewaz zozsta niejednokrotnie pokasany prze owe cuda
-
A niestety wieksza czesc hodowcow psow z papierkiem tez pozostawia duzo do zyczenia bo sa nastawieni na zysk .Ja kupujac mojego dobcia bylam kilka razy w tej hodowli a malo to owy hodowca byl u mnie w domu sprawdzic w jakich warunkach bedzie mieszkal jeszcze wtedy jego pies!!!!!
-
Tak mysle wlasnie !!!!!!! bo bandziory kase maja a na walkach psow jest duuuuza kasa i pies za 2tys szybko sie zwroci .A moda no coz robi swoje i zeby sie liczyc trzeba "morderce" miec... za kazda cene!!!!!! teraz fakt latwiej kupic psa za 200 zl ale jezeli takich zabraknie beda placic i 3tys a owym "morderca" moze byc kazdy duzy pies z papierkiem miejacy do tego predyspozycje!!!! pomijajac juz pity i asty
-
Wiec idac dalej nawet jezeli nie bedzie juz pitow psow bez papierka to uwazasz ze problem zniknie???? oj chyba nadal nie bo taki np kupi sobie rotka lub dobcia lub onka z papierkiem i nadal bedzie uczyl go agresji etc etc Mi glownie chodzi o to by w jakis magiczny sposob uniemozliwic takim ludzia kupno psa!!!!!!!!!!!!! pijany kierowca za prowadzenie pojazdu zostaje pozbawiony prawa jazdy!!! za lamanie przepisow , powodowanie wypadkow sa mandaty i punkty karne osiagniecie liczby 21 powoduje cofniecie prawka czy za spowodowanie wypadku samochod jest ukarany czy kierowca???
-
A(leksand)ra&Ar(i)a kazdy odpowiedzialny posiadacz psa dba o bezpieczenstwo innych!!!!!! znam Dobcia ktory wrrrr nie ma papierka czyli kundel i terroryzuje okolice przez co moj RASOWY pies cierpi bo tez jest dobermanem co wejdzie w krajobraz owy wsciekly dobcio i za jakis czas (sama wiesz ze ta rasa tez ma wszelkie predyspozycje ku temu zeby byl niebezpieczny!!!)beda likwidowac dobermany naprzyklad????
-
Jeden tema naookolo "zlikwidowac pity i bedzie spokoj" a niestety nie bedzie bo nadal handel zywym towarem bedzie kwitl, nadal rozmnazalnie beda czerpac zyski z glupoty ludzkiej nadal beda pogryzienia , schroniska pekaja w szfach, u nas w kraju jest bowiem taki zwyczaj ze to co zakazane smakuje naj lepiej a dlaczego??? dlatego ze mamy takie prawo ktorego nikt nie respektuje bo niby po co i tak kary sa smieszne!!!!! Ok zgadza sie w swietle naszego prawa PIT to kundel wiec po jaka cholere zostal wciagniety na liste psow agresywnych??? skoro ta lista obejmuje tylko psy z PAPIERKIEM???? !!!!!!! Ja nadal jestem za ZEZWOLENIEM na posiadanie psa jakiego kolwiek zeby jakas kreature nie mogla sobie kupic psa bo mu 'o zgrozo' o koloru auta pasuje
-
a TU NADAL WIDZE SPOR O JEDNO !!!!!!!!!! Czy wszyscy uwazacie ze zlikwidowanie PITOW rozwiaze problem pogryzien, brutalnego traktowania psow , przepelnionych schronisk , czy o to tylko chodzi??? Mysle ze nie nawet jesli wyeliminowac owe znienawidzone psy problem pozostanie nadal taki sam!!!!! Zlikwidujemy PITY to sobie "milosnicy" posiadania wscieklej bestii ukachoaja inna rase
-
To dlaczego niewinny niczego milosnik bullowatych ma stracic mozliwosc posiadania rasy ktora kocha??? przez dresa terroryzujacego okolice????
-
Mnie nie urazila Twoja propozycja bo za tym jestem jak najbardziej odpowiedzialm Ci inaczej ze jesli bede chciala kiedys miec PITBULLA to tylko z renomowanej hodowli bo tylko takie popieram i wiem ze takich psow w PL nie ma boZK ich nie uwzglednia tylko martwi mnie ten ew. zakaz trzymania takich psow w USA sa takie hodowle i sprowadzic pieska mozna ale bylby to tylko piesio dla mnie zadnego rozmnazania bo zrozum to naprawde wspaniala rasa moj Dobcio tylko z takimi psiami sie kocha bawic on juz ma 8lat i od szczeniaka bawil sie z PITKA mojego kolegi (Z PAPIERKIEM Z USA) Teraz to tylko potrzeba bardzo madrych i rozwaznych dzialan bo polski narod (nie wszyscy) jak nie maja NAKAZANE to prawa nie respektuja wiec poza ukruceniem rozmnazalni trzeba wprowadzis OBOWIAZKOWA sterylke z urzedu , i ograniczyc handel zywym towarem CZY TO TAKIE TRUDNE??? ps. ja osobiscie nie miala bym ty owych pieskow bez paierka tj pit i on bo nie kupila bym psa na bazarze !!!!!!! tylko niestety jakis kretyn naogladal sie TV i na owym targowisku byl i kupil PITA morderce bo w tv mowili i jeszcze ze pasowal mu do koloru auto to sobie kupil bo tanio bylo!!!!!!!!! a ze trafily do mnie no coz moze i dobrze bo zle nie maja a ja robie wszystko by byly normalnymi , pslusznymi , nieagresywnymi psami bynajmniej nikt ich nie katuje , nie glodzi i niezaniedbuje A tu sie zgodze ze DOB jest z hodowli i wiem o nim wszystko byl wychuchany wydmuchany zdrowy piekny i CHCIANY a pozostale psiury ktore mam...... teraz sa szczesliwe o owa meska kreatura od ktorej ODKUPILAM te psy ma kolejnego tym razem ASTo podobnego kupionego na gieldzie samochodowej!!!!!!!!! i tu szukam wlasnie sposobu by takiemu osobnikowi ukrucic nabywanie coraz to kolejnego psa bo ile jeszcze skrzywdzi??? i na to nie ma paragrafu niestety a w dobytku tego osobnika bylo mase juz psow nie tylko ras bojowych ale i ozdobnych np;Yorki
-
WIDZISZ JA WLASNIE DLATEGO WYPROWADZILAM SIE Z BLOKOWISKA DO DOMU Z DUZYM OGRODEM GDZIE MOJE PSY MAJA WOLNOSC I SWOBODE NIE MUSZA CHODZIC NA SMYCZY Z KRATA NA MORDCE A MOJ PIT WCALE NIE MA ZAPEDOW BOJOWYCH UWIELBIA APORTOWAC A JEDYNE CO "ZABIJA" Z PASJA TO WODA Z WEZA OGRODOWEGO wiem ze kazda rasa zostala stwozona do jakis tam celow ale ... no wlasnie do tych celow nie sa wykozystywane owe geny sa usypiane ja wiem ze my "PSIAZE" mamy iiny stosunek do tego wspanialego gatunku ale co zrobic z tymi co maja psa bo taka jest moda??? bo teraz znowu powstala moda na wzorowa rodzine czyli maz+zona+dzieci + pies i ci wlasnie ludzie kupuja psa nie majac pojecia o ich wychowaniu , przeznaczeniu, o tym do czego zostaly stwozone a uczloweczanie psa?? malo jest edukacji w tym kierunku mowie tu o psychice psa kazdego niewazne czy to duzego czy malego ja wiem ze PIT vel AST zrobi wieksza krzywde niz np;jamnik ale takich pogryzien jest tysiace a to wszystko z braku wyobrazni , wiedzy i glupich mitow kazdy moze teraz miec psa bo to i tanio mozna kupic i wszedzie w kazdej gazecie jest tysiace ogloszen z pseudo CHODOFFLI wiesz jak ja bylam mala dziewczynka to tylko moglam pomazyc o kupnie dobermana bo kosztowal strasznie duzo a teraz "wstyd" 200zl tak nisko sie ceni te piekne psy produkowane masowo bez zadnej kontroli Zadna rasa psa nie jest dla kazdego bo zeby go mies trzeba kochac i rozumiec ...
-
jaki cyrk??? o co ci chodzi??? ja poprostu chce wysluchac pomyslow kazdego moze jakis kompromis!!!!!!!!!! nie chce juz wiecej miec psa od jakiegos kretyna co sie TV naogladal !!!!! a takie psy dwa posiadam ktore zostaly skrzywdzone!!!!!!!!! pragne jedynie dobra psow bo o pseudo wlascicielach nie wspomne ich sie powinno w takim razie tez eliminowac a kazdemu przestepcy tatulowac na czole ze ma zakaz posiadania psa!!!!! tym bardziej ras agresywnych A(leksand)ra&Ar(i)a poprostu nie rozumiemy sie i ja i Ty mamy racje ale to ze sobie tu pogadamy niczego nie zmieni
-
Berek to co proponujesz???
-
Nie ZK w polsce nie wystawia bo PIT w polsce to kundel ale w USA takie rodowody maja sa zarowno zejestrowane jako ASTY i jako PITY poczytaj troszke na ten temat zachecam do lektury sa ciekawe publikacje na ten temat
-
Bo nawet jesli zlikwidowac PITY to amatorzy krwawych sportow beda nadal organizowac walki i wykozystywac do tego celu inne rasy chciazby dobermany :evil: :evil: a trzeba tak skonstrulowac prawo zeby ukrucic ten proceder , a chociazby zminimalizowac
-
A(leksand)ra&Ar(i)a ale ASTy sa uznawane prze ZK a przecietny zjadacz chleba nie rozrozna ktory ASt a ktory Pit pozatym niektore ASTY maja podwojny rodowod i sa zarowno AST i PIT bo pod wzgledem wygladu nie ma roznicy a jedynie papierek decyduje ktory jest AST a ktory PIT
-
I jeszcze proponuje duzo edukacji naszego spoleczenstwa z zakresu kynologi bo panuje analfabetyzm oparty na mitach