-
Posts
11760 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by GoniaP
-
Dobrze, już dobrze!!! Dajcie tu szybko Wasze zacne glowy pod mój tasak:diabloti: Mnie tylko zależy na zdrowiu i szczęściu suni. Jaki jest więc plan? Jest więcej chętnych - zaznaczam:razz:
-
[quote name='Ela_and_Krzys']Goniu wcale nie przepadli... Bardzo mocno trzymamy cały czas kciuki. Z allegro nie ma żadnego odzewu?[/quote] Żadnego Elu. W związku z czym trzymanie kciuków już nie wystarczy, trzeba zintensyfikować działania zmierzające do znalezienia DOMU dla Księżniczki. Proszę wszystkich o puszczenie informacji adopcyjnej wśród adresatów swojej książki mailowej:mdleje:
-
[quote name='Hala']Gonia..dlaczego aż tak zasobny portfel? Czy z Jamnisią jest aż tak źle?? Jakby Baśka chciała psiaka.,,.to może jakieś bazarki? Co Wy na to?[/quote] Z doświadczenia wiemy, że choroby ukladu pokarmowego (np. zapalenie, ktore podejrzewam) wymagają nie tylko leczenia farmakologicznego, ale także specjalistycznej, wysokiej jakości karmy, choćby RC Sensitivity Control (lub jej odpowiednika dla szczeniąt) lub Intestinal... Do tego krzywica i wspomagacze witaminowe. Ileś wizyt u weta, na początku pewnie codziennych... Możesz sobie wyobrazić jaki to jest koszt. Nie każdy, kto adoptuje zwierzaka ze schroniska, jest w stanie zapewnic mu taką opiekę. Jeśli w tym przypadku tak nie będzie, i sunia trafi do przypadkowego adoptującego, może odbić się to kosztem jej zdrowia lub skończyć kalectwem lub śmiercią.
-
[quote name='basia0607']Hala, nie rozumiem o co ci chodzi. Leczenie biorę na siebie, ale nie transport. To jest przy głównej trasie do Gdańska, myślę że nie będzie kłopotu. Tydzień temu wyciągałam z elbląskiego schroniska szczenię jamnisia, dalmasia, a teraz kaukaza- można to sprawdzić. Działam razem z dziewczynami z Elbląga. Jestem założycielką warmińsko-mazurskiego stowarzyszenia obrońców praw zwierząt. Żaden jamnik nie może marznąć w schronisku, a co dopiero chory szczeniak![/quote] Nie denerwuj się Basiu ;) Nie znamy Cię, nigdy Cię wcześniej na dogo chyba nie spotkałam. Jesteśmy bardzo ostrożne, no ale jeśli działasz na rzecz obrony praw zwierząt, to pewnie doskonale to rozumiesz... Czy ktokolwiek mógłby Ci dać choćby wirtualne referencje?:razz:
-
Rozumiem. A czy przyjechalabyś po małą osobiście?
-
[quote name='basia0607']Dziewczyny! Mogę ją wziąść od zaraz i zapewnić jej odpowiednią opiekę. Mam praktykę w żywieniu i pielęgnacji jamników. Jestem z warmińsko-mazurskiego , mieszkam w okolicy Elbląga przy trasie nr 7 . To jest trasa do Gdańska albo Olsztyna.[/quote] Basiu, już masz 4 zwierza w domu, chcesz pomóc Tince [url]http://dogomania.pl/forum/showthread.php?t=46811&page=2[/url], i jeszcze chcesz wziąć do siebie Kruszynkę:roll:???
-
[quote name='Hala']Monika, to jak sądzisz..co będzie najlepsze dla tego maleństwa? Bo rozumiem, że zostawienie jej tam skończy się dla niej baaardzo źle....:shake:[/quote] Trzeba ją jak najszybciej adoptować i intensywnie leczyć, inaczej może nie przeżyć. A jak adoptuje ją ktoś nieodpowiedzialny, albo taki co nie zna się na psach, też skończyć się to może równie źle. Ona jest w takim stanie, że niestety trzeba mieć zasobny portfel na leczenie.
-
[quote name='enia']A jest tam jakis wet? w schronisku?[/quote] Tak, ale ma pod sobą 450 psów, 100 kotów, a większość dnia operuje... Fizycznie niemożliwością jest zauważyć każdy problem....
-
Kruszynka ma krzywicę i poważne problemy trawienne (pewnie zapalenie przewodu pokarmowego) Pilnie potrzebuje zostać wyrwana z tego piekła, bo jest za delikatna na te warunki. Powinna [U]natychmiast [/U]trafić do weta na indywidualne leczenie i zostać odkarmiona dobrej jakości karmą.
-
[B][img]http://upload.miau.pl/2/20338.jpg[/img] [/B][B][img]http://upload.miau.pl/2/20339.jpg[/img] [/B][B][img]http://upload.miau.pl/2/20340.jpg[/img] [/B][B][img]http://upload.miau.pl/2/20341.jpg[/img][/B]
-
[B]Wstawiam zdjęcia Kruszynki. A tak na marginesie, to gdyby nie interwencja MonikiP, Kruszynka nadal tkwiłaby w zimnym kwarantannowym boksie... 8 z jej poprzednich współlokatorów nie przeżyło gehenny. Teraz może się choć schować we w miarę ciepłym pomieszczeniu, a co najważniejsze, jest na widoku publicznym i do adopcji. [IMG]http://upload.miau.pl/2/20333.jpg[/IMG] [/B][B][IMG]http://upload.miau.pl/2/20334.jpg[/IMG] [/B][B][IMG]http://upload.miau.pl/2/20335.jpg[/IMG] [/B][B][IMG]http://upload.miau.pl/2/20336.jpg[/IMG] [/B]
-
Cudowne Szczeniaczki znalezione w lesie już w domkach!!!
GoniaP replied to escalade74's topic in Już w nowym domu
Teren jest niesamowicie trudny do tego typu zadań:-( Ale próbować trzeba... Nie mogę przestać myśleć o tym malutkim Klusku, który sam został w norce... Póki miał ze sobą Rodzeństwo, pewnie nie było mu źle. Ale teraz, jeśli Rodzice po Niego nie przyszli, musi czuć się okropnie samotny:-( Ciekawa jestem jak się ma Maluszek u Magdy. Ile będzie trwała faza przyzwyczajania się do człowieka? -
[quote name='Olga132']Ja dziś wygłaskałam i Medarka i Czarok - buszowały po wybiegu z innymi psami. Ależ to są piekne psy!!! Ciałka przybyło i sierść lepsza - cudeńka.[/quote] Czy to znaczy, że wyzbyły się agresji w stosunku do innych psów??
-
Cudowne Szczeniaczki znalezione w lesie już w domkach!!!
GoniaP replied to escalade74's topic in Już w nowym domu
Co za dzień........ Zakończony sukcesem, bo jeden Maluszek złapany, ale czuję niedosyt :shake: Drugiego, jeden z łapaczy, prawie już miał, ale poślizgnął się i Klusek schował się do norki.... Zabrakło pół metra.... Nawoływania Malca zwabiły wielkego samca i trochę mniejszą samicę, które krążyły 10 metrów od wytrwałego łapacza. Nie było wyjścia, łapacz musiał się wycofać by nie kusić losu... Trzeci natomiast, najczujniejszy, zarazem chyba najsłabszy, wyściubił nosek na krótko, ale spłoszony hałasem, nie chciał wyjść z kryjówki, jedynie szczekal i nawoływał Rodzeństwo i Rodziców... Na próżno, bo my byliśmy za blisko... W oddali widzieliśmy też Mamę i Tatę, oraz kolejne 2 Malce... Będzie ciężko je zlapać, bo już są szybkie. To ostatni dzwonek. A Rodzice.... Cóż, jeśli nie wysterylizujemy Matki, kolejny miot bedzie w drodze wkrótce. Ale jak ją złapać? Na koniec mala dygresja, a zarazem próba wyartykułowania podziwu dla Panów łapaczy;) Powiem tak : jestem pod ogromnym wrażeniem wytrwałości, zaangażowania i poświęcenia dla sprawy;) Myślałam, że tylko kobiety maja to we krwi :lol: Jak dobrze sie mylić!!! Bez Panów nie dałybyśmy rady!!! -
Tina Podhalanka W Nowym Super Domu!!!!!NOWE ZDJĘCIA
GoniaP replied to iwop's topic in Już w nowym domu
Trzymam kciuki za Tinę, bardzi przypomina mi naszą Pikusię z dogo... Może to jej córeczka? I podpisuję się pod stwierdzeniem, że kocha się wszystkie "dzieci", ale niektóre są szczególne, jak Tina dla Was, a Pikusia dla mnie.... -
A ja zapytam o oba... Jak się mają Czarok i Medar???
-
Cudowne Szczeniaczki znalezione w lesie już w domkach!!!
GoniaP replied to escalade74's topic in Już w nowym domu
Kluseczki, jesteście tam? Czekacie? Niedługo jedziemy!!! Bądźcie grzeczne i miłe i dajcie się złapać;) -
Dla tych co znają angielski, wklejam mail od Alex... Reszta musi zaczekać, bo padam ;) [I]Well, these pictures aren't optimal, but they'll have to do. The camera Maciek lent me to replace my beer-drowned one is just not as fast as I'd like, so I often end up missing a good shot just because the damn camera takes too long to process a picture. But anyway, here is PROOF that our lovely princess is as sociable as she is beautiful. ;-) First she played with the three dogs in the first few pics (I think there's one shot where you can see all three at once), but those dogs were all young, so they mostly chased each other, while Pikusia supervised and intervened from time to time. But later we came upon this beautiful orange pitt-bull boxer mix named 'Bravo' (you can't tell from these pics too well, but he was truly stunning---had the head of a Rhodesian Ridgeback, almost), and at first I was a little scared that maybe he wasn't friendly or whatever. But as I was trying to clip Pikusia's leash on so we could approach cautiously, she literally bounced out of my grasp, bounded over to him, and swatted him playfully in the face with her paw. ;-) Instead of biting her head off, as was my fear, Bravo began chasing Pikusia, and the game was on!!! They were actually kind of play-wrestling! It was soooo cute, I could barely contain myself. ;-) I wish I had a videocamera so I could just tape all of our walks for you....they've been so much fun lately! You'd be so proud! Too bad we couldn't see you and Babel today....did you get the hand brake un-stuck? Can't wait for our little road-trip on Sunday! I've invited Maciek, but he might decide to stay home and study. We'll see! -Alex, and a very tired, happy and healthy Pikusia ;-) PS. She's been doing that thing again where she tries to look for your car in front of Figaro! Sometimes it takes me a few minutes to coax her inside! She likes it when you visit. :-)[/I]
-
Ricz-przepiękny czekoladowy Dobek-już w nowym, wspaniałym domu!!!
GoniaP replied to GoniaP's topic in Już w nowym domu
[quote name='Hala']Ja jutro zajrze do schroniska :roll: zobacze co u innych bidek[/quote] Hala, czy to Ty rozsyłasz maile z prośbą o pomoc psiakom z poz schroniska? Przy schronisku działa nasza Fundacja, może warto byłoby się spotkać? Napisz mi coś o sobie i swoich celach na mail... A Rich w górę!! -
Pikusia miała dziś wspaniały dzień... Alex wzięła ją na długi spacer z niespodziankami ;) Zobaczcie sami naszą "schorowaną staruszkę" :loveu: [B][img]http://upload.miau.pl/2/20270.jpg[/img] [/B][B][img]http://upload.miau.pl/2/20271.jpg[/img] [/B][B][img]http://upload.miau.pl/2/20272.jpg[/img] [/B][B][img]http://upload.miau.pl/2/20273.jpg[/img] [/B][B][img]http://upload.miau.pl/2/20274.jpg[/img] [/B][B][img]http://upload.miau.pl/2/20275.jpg[/img] [/B][B][img]http://upload.miau.pl/2/20276.jpg[/img][/B]
-
Poznań-jamnikowata wielkoucha Sonia...BRAWO, SAKSANA!!! :-)))
GoniaP replied to MonikaP's topic in Już w nowym domu
Proszę Państwa, oto Sonia :loveu: Pączuszek w masełku :lol: [B][img]http://upload.miau.pl/2/20076.jpg[/img] [/B][B][img]http://upload.miau.pl/2/20077.jpg[/img] [/B][B][img]http://upload.miau.pl/2/20078.jpg[/img][/B] -
Cudowne Szczeniaczki znalezione w lesie już w domkach!!!
GoniaP replied to escalade74's topic in Już w nowym domu
[quote name='ellfica']No jasne, że jesteśy umówione... już od rana właściwie. My działamy w pełni profesjonalnie :lol: :lol: Zresztą, tak na marginesie, umówiłyśmy się już nawet na niedzielę... nie wiem, czy Ania juz Cię poinformowała Mikołaju, ale Ty również jesteś już na niedzielę umówiony :diabloti:[/quote] :evil_lol::evil_lol::evil_lol: -
[B]Piękne zdjęcia szczęśliwego psa:loveu: [img]http://upload.miau.pl/2/20072.jpg[/img] [/B][B][img]http://upload.miau.pl/2/20073.jpg[/img] [/B][B][img]http://upload.miau.pl/2/20074.jpg[/img] [/B][B][img]http://upload.miau.pl/2/20075.jpg[/img][/B]