-
Posts
11760 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by GoniaP
-
Cudowne Szczeniaczki znalezione w lesie już w domkach!!!
GoniaP replied to escalade74's topic in Już w nowym domu
[quote name='MonikaP']Słuchajcie, ja nie chciałabym się wtrącać, ale...surowicę podaje się nie aby [B]leczyć[/B] chorobę, tylko aby jej [B]zapobiec[/B] - albo gdy tylko objawy się pokażą, albo nawet jedynie gdy szczeniak jest tą chorobą zagrożony. Dlatego na Waszym miejscu domagałabym się od wetów natychmiastowego podania surowicy. Podając ją wczoraj Mikołajowi prosiłam, by przekazał, że ona [B]musi[/B] być przechowywana w lodówce - czy lekarze o tym pamiętają?[/quote] Surowica jest w lodówce, dzwoniłam do koleżanki z lecznicy. Co do powyższej wypowiedzi nie zgodzę się tylko ze stwierdzeniem, że surowicy nie podaje się by leczyć... Surowica to przeciwciała, podane leczą, jeśli organizm jeszcze walczy. Mogą oczywiście nie zadziałać, jeśli choroba jest bardzo zaawansowana. No ale wtedy, to już nic nie pomoże. -
Agata była u Bumernga,teraz ma dom pod Bonn :) cuda sie zdarzają
GoniaP replied to ewatonieja's topic in Już w nowym domu
Ja myślę, że osoby, które deklarowały wpłaty, powinny przelać je już na AFn z dopiskiem "na hotelik dla Agaty". Dopiero gdy pieniądze znajdą się na koncie, i oszacuje się na ile starczą, można myśleć o zabraniu Agatki ze schroniska. Podejrzewam, że może zrobić to każdy. -
[quote name='Rzenia'][SIZE=5]Domek dla cudaczka jest, tylko ciotki myślcie nad transportem. [SIZE=2]Rozmawiałam z mamą i powiedziała że jak ta śliczna bida ma tak szukać swojego miejsca na ziemi i szukać, to ona go weźmie :lol: [/SIZE][/SIZE][/quote] No to świetnie, tylko trzeba dopełnić procedur... A to nie takie proste na tą odległość. Po pierwsze muszę porozmawiać zarówno z Tobą jak i z Twoimi Rodzicami. Numer wysłałam mailem :razz: Po drugie, ktoś musi złożyć Twoim Rodzicom wizytę przedadopcyjną i wystawić opinię :cool3: Po trzecie myślę, że Cudak powinien zostać wykastrowany żeby zapobiec włóczęgostwu Po czwarte trzeba skombinować transport jeśli wszystko pójdzie pozytywnie. No i nie zapominajmy o umowie adopcyjnej, która jest konieczna. I co Ty na to?
-
[quote name='Gagasia'] Mam maleńką prośbę. Jeśli ktoś dysponuje jakimiś linkami, gdzie można kupić niedrogą karmę dla psów, to bardzo proszę o podanie. Pozdrawiam.[/quote] Gagasiu, nie obraź się, ale zarówno Czarok, jak i Medar, powinny jeść tylko i wyłącznie dobrą jakościowo karmę, która niestety trochę kosztuje... Koszmarne niedożywienie, trwające lata, na pewno zrobiło spustoszenie w ich organizmach, więc jeśli chcesz mieć zdrowe psy, musisz ponieść konsekwencje finansowe... Nie oszczędzaj proszę na karmie, nie warto... [url]http://www.krakvet.pl/[/url] podaję link to internetowego sklepu zoologicznego, który ma korzystne ceny na dobrą karmę, a do tego jeszcze dowożą na miejsce za darmo.
-
Ricz-przepiękny czekoladowy Dobek-już w nowym, wspaniałym domu!!!
GoniaP replied to GoniaP's topic in Już w nowym domu
Piękny Ricz, który goni kury i gęsi;), nie wie co zrobić w przypadku kota;), który kocha zabawę i jazdę samochodem, pilnie szuka domku!!! I to nie byle jakiego, tylko najlepszego na świecie! -
[quote name='pajunia']Dziewczyny, w Krzyczkach jest w tej chwili nastepna Ligota. Nikogo psy nie obchodza. Umieraja zaglodzone, cicho, w przerazeniu odchodza. Nawet wody nie dostaja. Sa szkieletami. Pomoc medialna bardzo potrzebna, nim nie bedzie juz co ratowac. Jest duzo gorzej niz bylo. TAM ONE Z GLODU UMIERAJA. POMOZCIE!!!!!!!!!!!!!!!![/quote] Skąd masz te informacje? Są jakieś dowody? Co proponujesz?
-
Dobranoc Księżniczko. Do jutra. Jutro pójdziemy razem z Twoją nową Rodziną na spacer. Obwąchamy nowe miejsca, poznamy nowe okoliczności. Wszystko sprawdzimy i powiemy Twoim nowym Opiekunom co i jak lubisz.... Zadbamy o to, byś czuła się u siebie. Zawieziemy im Twoje jedzonko, poszukamy ładnego posłania. Nie zostaniesz sama, zawsze będziesz mogła liczyć na nas i naszą pomoc. Bardzo Cię pokochaliśmy wszyscy. Ty tylko bądź zdrowa i szczęśliwa...
-
Ricz-przepiękny czekoladowy Dobek-już w nowym, wspaniałym domu!!!
GoniaP replied to GoniaP's topic in Już w nowym domu
Ten pies na pewno da komuś wiele radości...Jest żywy, kontaktowy i piękny. To młodzian, który jeszcze wielu rzeczy jest w stanie się nauczyć... Komu pięknego psa??? -
połamana Jeżynka.Już dawno w swoim własnym domku!!!
GoniaP replied to GoniaP's topic in Już w nowym domu
[quote name='PaulinaT']Och cudowne wiadomości :multi::multi::multi: Jest szansa - i przy Twoim czujnym oku ;) zostanie na pewno świetnie wykorzystana :lol:[/quote] Chyba mnie trochę przeceniasz Paulinko, bo to nie ja mam tzw. perwsze oko na sprawę. Ale to nie zmienia postaci rzeczy. Jeżynka jest pod wspaniałą opieką, i zostanie zrobione wszystko, co tylko współczesna weterynaria ma do zaoferowania, by malutką postawić na 4 łapki :lol: -
Cudowne Szczeniaczki znalezione w lesie już w domkach!!!
GoniaP replied to escalade74's topic in Już w nowym domu
Escalade jedzie do lecznicy z Parwoglobuliną. Nie wiem czy w tym stadium pomoże, ale jeśli to parwo, to, to ostatnia deska ratunku dla Kluseczka. [LEFT][FONT=Verdana][SIZE=3][B]PARWOGLOBULINA [/B][/SIZE][/FONT][/LEFT] [B][FONT=Verdana][SIZE=3] [/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=2]GAMMA-GLOBULINA PRZECIW PARWOWIRUSOWEJ CHOROBIE PSÓW.[/SIZE][/FONT][/B][FONT=Arial][SIZE=2] Parwoglobulinę uzyskano w wyniku frakcjonowania surowicy koni hiperimmunizowanych wirusem parwowirusowej choroby psów. Preparat zawiera w swoim składzie ok. 4,5% białka, składającego się głównie z frakcji gammaglobulinowej z niewielką domieszką innych frakcji globulinowych. Preparat jest całkowicie wolny od albumin. [B]DZIAŁANIE[/B] PARWOGLOBULINA zawiera zagęszczone białka immunologicznie czynne, neutralizujące wirus parwowirusowej choroby psów. Gamma-globulina chroni zwierzęta przed zachorowaniem, a w przypadku stwierdzenia choroby - przyspiesza proces wyleczenia. [B] WSKAZANIA Zapobiegawczo[/B] - Preparat podaje się dla zabezpieczenia wrażliwych zwierząt na czas transportu, wystaw i innych przypadków narażenia na przejściowe zetknięcie ze zjadliwym wirusem. [B]Leczniczo[/B] - Stosować w przypadkach stwierdzenia parwowirusowej choroby psów w okresie początkowym jako lek wspomagający. [B]PRZYGOTOWANIE PREPARATU[/B] Do fiolki z liofilizatem wprowadzać powoli za pomocą strzykawki 5 ml rozpuszczalnika, odstawić na 2 minuty, a następnie delikatnie wymieszać zawartość fiolki (nie dopuścić do silnego spienienia). Rozpuszczony preparat zużyć w ciągu 24 godzin. [B]DAWKOWANIE[/B] [B]Profilaktycznie[/B] - 0.4 do 0,6 ml/kg masy ciała domięśniowo lub podskórnie (minimalna dawka 2 ml na psa) [B]Leczniczo [/B]- 0,6 do 0,8 ml/kg masy ciała domięśniowo lub pod-skórnie. Celowym jest podanie powtórnie preparatu po 2-4 dniach od pierwszej iniekcji. [B]ŚRODKI OSTROŻNOŚCI[/B] W przypadku uprzedniego stosowania surowicy lub gamma-globuliny końskiej wskazane jest wykonanie próby uczuleniowej. Podanie gamma-globuliny może spowodować w sporadycznych przypadkach wystąpienie wstrząsu anafilaktycznego lub objawów choroby posurowiczej. [B]TERMIN WAŻNOŚCI[/B] Przy przechowywaniu w ciemnym i chłodnym miejscu w temp. +4°C, ważność preparatu wynosi, 3 lata. [B] OPAKOWANIE[/B] Fiolki - liofillzat zawierający po rozpuszczeniu 5 ml gamma-globuliny Fiolki - rozpuszczalnik a 5 ml [/SIZE][/FONT][FONT=Verdana][SIZE=3][FONT=Arial][SIZE=2] [B]WYŁĄCZNIE DLA ZWIERZĄT WYDAJE SIĘ Z PRZEPISU LEKARZA WETERYNARII[/B][/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT] -
Co u Sułtana?? Będą jakieś zdjęcia?Jak sie ma w nowym domu?
-
Agata była u Bumernga,teraz ma dom pod Bonn :) cuda sie zdarzają
GoniaP replied to ewatonieja's topic in Już w nowym domu
[quote name='ewatonieja']Agata,kochana, trzymam za Ciebie kciuki !!!!!!!!!!!!!! [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images20.fotosik.pl/125/11526e3e74d5990d.jpg[/IMG][/URL][/quote] Czy tu Agatka została uwieczniona z TĄ suczką agresorką? :-( -
Cudowne Szczeniaczki znalezione w lesie już w domkach!!!
GoniaP replied to escalade74's topic in Już w nowym domu
[quote name='ellfica']Ja myślę, że jednak lekarze wiedzą co robią i cokolwiek by im Madzia nie powiedziała, to i tak zrobiliby po swojemu....[/quote] Iwonko, niestety czasami nie wiedzą. Poza tym, surowica jest bardzo droga, i nie jest ogólnie dostępna :shake: Ja kiedyś na Mieszka uczyłam lekarza w jakiej dawce ją podawać i jak często :shake: [quote name='ellfica'] Madziu wspaniale zaopiekowałaś się Kluskiem i tak od siebie, chciałam Ci bardzo za to podziękować. Musimy wierzyć , że Kluseczek wroci do siebie....[/quote] Ja też... -
Cudowne Szczeniaczki znalezione w lesie już w domkach!!!
GoniaP replied to escalade74's topic in Już w nowym domu
Czy wiadomo co u małego Kluseczka??? -
połamana Jeżynka.Już dawno w swoim własnym domku!!!
GoniaP replied to GoniaP's topic in Już w nowym domu
Mam dla Was dobrą wiadomość :razz: Jeżynka będzie operowana 15 marca :multi: Łapka na pewno zostanie wyprostowana, jednakże nie wiadomo, czy uda się staw uruchomić, czy też nie. Ale najważniejsze, że łapki nie straci, a nadto, że nie będze szorowała nią po ziemi!!! Psinka dostała szansę :multi: Potrzebne są kciuki i jeśli ktoś może wesprzeć psinę finansowo, będziemy Wam bardzo wdzięczna! -
Ricz-przepiękny czekoladowy Dobek-już w nowym, wspaniałym domu!!!
GoniaP replied to GoniaP's topic in Już w nowym domu
[B][img]http://upload.miau.pl/2/22720.jpg[/img] [/B][B][img]http://upload.miau.pl/2/22721.jpg[/img] [/B][B][img]http://upload.miau.pl/2/22722.jpg[/img] [/B][B][img]http://upload.miau.pl/2/22723.jpg[/img] [/B][B][img]http://upload.miau.pl/2/22724.jpg[/img] [/B][B][img]http://upload.miau.pl/2/22725.jpg[/img] [/B][B][img]http://upload.miau.pl/2/22726.jpg[/img] [/B][B][img]http://upload.miau.pl/2/22727.jpg[/img] [/B][B][img]http://upload.miau.pl/2/22728.jpg[/img] [/B][B][img]http://upload.miau.pl/2/22729.jpg[/img] [/B][B][img]http://upload.miau.pl/2/22730.jpg[/img] [/B][B][img]http://upload.miau.pl/2/22731.jpg[/img] [/B][B][img]http://upload.miau.pl/2/22732.jpg[/img] [/B][B][img]http://upload.miau.pl/2/22733.jpg[/img][/B] -
Ricz-przepiękny czekoladowy Dobek-już w nowym, wspaniałym domu!!!
GoniaP replied to GoniaP's topic in Już w nowym domu
Oj, dzis była taka piękna pogoda, i Ricz w słońcu prezentował się nieziemsko :loveu: Bardzo przystojny z niego chłopak! Boczki się zaokrągliły bez szkody dla jego sylwetki :loveu: Sierść nabrała blasku, plamki grzybiczne powoli znikają, a oczy mienią się szczęśliwymi iskierkami :loveu: A wszystko to dzięki wspaniałej opiece Oleny - dziękujemy!!! Jest wesoły, przyjacielski, roznosi go energia, a za swoją wybawicielką podąża krok w krok. Uwielbia zabawy z piłką (małą, dużą - bez różnicy), nie gardzi też patykami i wielkimi konarami. Słowem, zrobił się z niego szczęśliwy pies :loveu: Jedyna jego wada to skakanie na człowieka, ale z tym można sobie szybko poradzić... [B][img]http://upload.miau.pl/2/22711.jpg[/img] [/B][B][img]http://upload.miau.pl/2/22712.jpg[/img] [/B][B][img]http://upload.miau.pl/2/22713.jpg[/img] [/B][B][img]http://upload.miau.pl/2/22714.jpg[/img] [/B][B][img]http://upload.miau.pl/2/22715.jpg[/img] [/B][B][img]http://upload.miau.pl/2/22716.jpg[/img] [/B][B][img]http://upload.miau.pl/2/22717.jpg[/img] [/B][B][img]http://upload.miau.pl/2/22718.jpg[/img] [/B][B][img]http://upload.miau.pl/2/22719.jpg[/img][/B] -
Ricz-przepiękny czekoladowy Dobek-już w nowym, wspaniałym domu!!!
GoniaP replied to GoniaP's topic in Już w nowym domu
A ja zaraz się z Riczem i Jego Pańcią zobaczę:eviltong: Nie mogę się doczekać! -
Cudowne Szczeniaczki znalezione w lesie już w domkach!!!
GoniaP replied to escalade74's topic in Już w nowym domu
[quote name='Hakita']Tak, mówiłam Madzi o tym, ale Maluszek wtedy czuł się dobrze... Pisałam Ci wtedy o wszystkim...[/quote] Aniu, on nie czuł sięm dobrze skoro był w klinice. A swoją drogą lekarze, skoro mieli taką możliwość, powinni byli dmuchać na zimne, no chyba, że magda nie powiedziala im o tej możliwości:-(