Jump to content
Dogomania

agat21

Members
  • Posts

    30273
  • Joined

  • Last visited

  • Days Won

    209

Everything posted by agat21

  1. Jest miejsce dla niego u p. Kasi pod Krosnem. 450 zł za miesiąc plus koszty weta. Kto pomoże go tam utrzymać? Może to ostatnie miesiące jego życia. Proszę. Kikou zgodziła się ze mną poprowadzić wątek psiaka. Będzie też skarbniczką. Bardzo jestem za to wdzięczna, bardzo. ❤ Bo u mnie z czasem i mocami przerobowymi coraz gorzej. Sama nie dałabym rady. Proszę i Was o pomoc, wszystkie dobre dusze, jakie zostały na dogo. Wiem, że coraz gorsze czasy, ale czy ten psiak jest temu winien?
  2. Jak napisałam w tytule: myślałam, że ten psiak już nie żyje. Przez dłuższy czas nie pojawiał się na kolejnych zdjęciach z zamojskiego schronu. Sierść króciutka, biedna. Musiało być mu w zimie bardzo ciężko. Może chorował i leżał gdzieś w hangarze bez pomocy? Ale przetrwał, wyszedł znowu na zewnątrz, do świata. W międzyczasie inne psy opuściły to miejsce, znalazły ratunek. Chyba nie ma już na co czekać, nie ma co rozważać, kombinować - trzeba zabrać i jego.
  3. W sprawie Pręguska myślę intensywnie, Kikou dała mi nadzieję, że się uda temat wspólnie ogarnąć
  4. A tu maślane oczy do mnie - pewnie się dziś przyśnią
  5. A ja mam mniej eksportowe, bo psiaczki przecudowne, urocze, ale skaczą jak pchły Tutaj obsiadły TZ-ta, a nasz psiul zazdrośnik czuwa z tyłu, żeby czułości nie było zbyt wiele
  6. Filmik ze spaceru piękny Nuuka widać, że baardzo zakochana w Limonce, rzeczywiście nic się dla niej nie liczy tylko obecność przy ukochanym człowieku. Wspaniały radosny skrzacik.
  7. Napiszę i tutaj to, co sugerowałam Limonce - trzeba znaleźć hotel w pobliżu, ale poza miastem, żeby Nuuka nie miała stresu związanego z hałasem i ruchem miejskim. To bardzo trudne, ale nie ma innego wyjścia - nie można dalej tak żyć. Limonka się wykończy i Dżekuś tak samo. Nuuka jak będzie miała towarzystwo innych psiaków też na pewno skorzysta i będzie spokojniejsza. Ja już przeglądałam oferty okolicznych hoteli, ceny są spore, ale może na dłuższy pobyt psiny wynegocjuje się niższą cenę.
  8. Limonko, wiem, że masz bardzo mało czasu przy dwóch chorych psiakach i konieczności ich oddzielania od siebie, ale proszę wpisz w rozliczenie przynajmniej te 3 stówy za krew i koszt karmy, proszę. Bo to wygląda na razie jakby Nuuka miała kupę kasy a bazarek cegiełkowy to miałaby być próba wyrwania kasy "na waciki"
  9. To akurat nie mój cytat, że samce chcą się pozbyć młodych, które nie są ich potomstwem. Szczerze mówiąc ja tak nie uważam. Przynajmniej u psów.
  10. Wpadam na chwilę z prośbą o zajrzenie na bazarek dla sunieczki. Pomóżmy Limonce Bo ona sama to niewiele pisze o wydatkach, a przecież już są ogromne, którymi się "nie chwali", a za chwilę będzie koszt transfuzji i dojdą kolejne. bazarek dla NUUKI
  11. Szkoda tego, co już się zadziało w sprawie Pręguska. On już tyle czasu tam siedzi. Jest miejsce, jest transport, jest część deklaracji. Kto na spółkę podejmie się wyciągnięcia go? Sama nie wezmę czwartego psa przy trzech nieadopcyjnych. Nie dam rady - również czasowo.
  12. Tak sobie jeszcze myślę, że większość psów w zamojskim schronisku to biedne wiejskie łańcuchowe psy, nigdy nie socjalizowane, nigdy nie traktowane dobrze. Wiele z nich może było bitych i głodzonych specjalnie, żeby były "złe" i "pilnowały" domu. W tamtych rejonach jak zdarzają się psy domowe, to zazwyczaj są to psy rasowe, kundli w domach się nie trzyma. Kundle są "do roboty". A my - myśląc po swojemu, według własnych wartości i sposobów traktowania psa, nie zdajemy sobie sprawy co one mogły przeżyć i czego były "uczone"
  13. Tak sobie myślę, że większość psów w zamojskim schronisku to biedne wiejskie łańcuchowe psy, nigdy nie socjalizowane, nigdy nie traktowane dobrze. Wiele z nich może było bitych i głodzonych specjalnie, żeby były "złe" i "pilnowały" domu. W tamtych rejonach jak zdarzają się psy domowe, to zazwyczaj są to psy rasowe, kundli w domach się nie trzyma. Kundle są "do roboty". A my - myśląc po swojemu, według własnych wartości i sposobów traktowania psa, nie zdajemy sobie sprawy co one mogły przeżyć i czego były "uczone"
  14. Niech się szybko goi. Ważne, że już nic będzie go urażać. Dzielne psisko
  15. O boziu, strasznie współczuję śmierci kurki Biedactwo, tak okrutnie skończyć dobre życie, które u Was miała. Żal okropny. Zachowanie Wiktora niestety pokazuje, że każdy pies to wielka niewiadoma. I nie zasługuje od razu na wielki kredyt zaufania
  16. Rzeczywiście psiaki w okropnym stanie Dobrze, ze wreszcie zaznają troski i normalnego życia. Chociaż one. Elu, na które konto wpłacić deklarację ?
×
×
  • Create New...