Jump to content
Dogomania

asher

Members
  • Posts

    6875
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by asher

  1. asher

    Karma z rybą

    Ja łososiowy Pro Plan kupiłam właśnie ze względu na wiadro ;) Tylko niestet zapłaciłam trochę więcej :angryy: :lol: A na mniejsze worki łososiowej Acany też czekam ;)
  2. [quote name='Camara']dziewczyny, szczerze wam radzę - NIE NAMAWIAJCIE GO DO ŚPIEWANIA, świat i tak jest depresyjny to po co komu jeszcze takie przeżycia :evil_lol:[/quote]To zalezy od punktu widzenia. Zawsze zamiast się zdołowac, można się ucieszyć, że już nie jest się najgorszym śpiewakiem na ziemi :lol:
  3. asher

    Sterylka

    [quote name='maxi3']niufa zaden normalny wet niezrobi sterylizacji sczennej suki[/quote] [B]Maxi3,[/B] wypadałoby najpierw dowiedzieć się czegoś na temat, w którym zabiera się głos :roll: Bo tak się składa, że tylko "nienormalny" wet będzie doradzał w przypadku zdrowej niehodowlanej suki poród i uśpienie szczeniaków zamiast sterylizacji...
  4. [quote name='Alicjarydzewska'][B]Asher ,[/B]to niewybaczalne że ty jeszcze własnoręcznie nie miziałaś Maleństwa :shake:[/quote]Prawda??? :shake: [B]Carr[/B], wstydziłabys się, że jeszcze mi tego nie umożliwiłaś przyjeżdżając z Maleństwem do Warszawy, najlepiej na Kabaty :mad:
  5. Wind, strona przepiękna!!! :)
  6. [B]Flaire[/B], super!!! :bigcool: Niech się malutka zdrowo chowa :drinking:
  7. Nie sprawiam??? :crazyeye: No wiesz??? :obrazic:
  8. [quote name='Maga100'][B]a jak ma poprosić o twoją rekę, skoro nigdy cię nie poznał? :roll: [/B][/quote]A jak niby ma mnie poznać??? Ja na Kabatach, a on cholera wie gdzie :shake: Oczywiste, że na zapoznanie sie też straciłam nadzieję :shake: :diabloti: Waszka, nic nie stoi na przeszkodzie :lol:
  9. To było dawno, dawno temu. Strasznie zepsułam tego psa :-( A właściwie dopsułam, mimo, że wtedy można jeszcze było go trochę naprostować :-( Ale to nie znaczy, że teraz nie popełniam błędów :lol: Ja tylko takie wrażenie dobre sprawiam :evil_lol:
  10. Ja chyba sobie odpuściłam... W koncu do mnie dotarło, że Russell Crowe prawie na pewno się ze mną nie ożeni :shake:
  11. [B]Maga[/B], galeria nie jest od tego, żeby ją czytać, a od tego, żeby ją oglądac. A z oglądaniem to znowu tak dużo roboty nie ma... :cool1:
  12. [quote name='Maga100'][B]Oczywiście Asher jak zwykle odpowiedziała pierwsza :mad: :evil_lol: [/B][/quote] :oops: :oops: :oops: Przepraszam. A najsmieszniejsze jest to, że mój Bugajski nadal nie umie chodzic w kagańcu... To znaczy chodzić własciwie umie, bo musi, ale kagańca strasznie nie lubi :shake: Za mało ćwiczymy, a dawno temu niestety udało mi się go do kagańca wyjatkowo zrazić (zakładaniem na siłę i karceniem przy próbie pozbycia się paskudztwa z pyska, a to bardzo delikatny pies...) :roll: :oops:
  13. No dalej. A co? ;) Pysiu, moja Sabina też jest rasistką. Nie cierpi zwłaszcza suk owczarków niemieckich :lol:
  14. Haniu, nie wsadzajcie mu kagańca na siłę, a sprawcie, że sam włozy tam pyszczydło ;) Najprościej jest to osiągnąc za pomoca smakołyków. Pies powinien byc głodny, żeby żarcie było przez niego wielce pożądane ;) Kładziesz kaganiec na dłoni, do środka wsadzasz smakołyk, tak, żeby pies to widział. Zapewne wsadzi pysk do środka, żeby się poczęstować. W tej chwili chwalisz go, po czym pies zjada smakołyk. Ważne jest, żeby chwalić jak pies wsadza pysk w kaganiec, a nie jak go wyciąga. Ja od początku poprzedzałam to wsadzanie pyska hasłem "kaganiec". Na początku psi pysk ma być w kagańcu dosłownie ułamki sekund. Jak już się naczy reagowac na komendę (czyli będzie sam wkładał pysk w kaganiec), robisz kolejny krok - dopiero kiedy pies ma pysk w kagańcu skarmiasz go przez pręty smakołykami. Stopniowo wydłużasz czas między włożeniem pyska, a pochwałą i skarmianiem kąskami. Potem zaczynasz zapinac psu kaganiec - i skarmiasz smakołykami. Stopiowo wydłużasz czas między zapieciem kagańca, a pochwalą i smakołykiem. Jak już osiągniesz to, ze pies przez kilka minut wytrzymuje z kagańcem na pysku - zaczynasz zakładac mu go przed każdym spacerem, żeby mu się skojarzyło pozytywnie: kaganiec = spacer. Jesli mimo pomyślego przejscia początkowych etapów pies próbuje co jakiś czas ściagnąc kaganiec z pyska - dobrze jest go czymś rozproszyć, tak, żeby oderwał uwagę od kagańca. Maga Leonowi uciekała. Ja wydawałam Sabinie komendę siad, albo waruj po czym bardzo ją chwaliłam i nagradzałam. Uwagę Bugajskiego kierowałam na kopanie dołka, co bardzo kocha, albo na skakanie za wodą/ziemią/piaskiem/śniegiem, co też uwielbia. Ważne, żeby rozpraszać psa czymś fajnym i żeby było to coś w czym kaganiec mu nie przeszkadza, czyli np. nie aportowaniem, bo pies dodatkowo się na kaganiec wkurzy. W zalezności od tego, jak bardzo pies jest zrażony do kagańca, nauka może trwać naprawde sporo czasu, zwłaszcza pierwszy etap... Ważne, żeby cwiczyć systematycznie, czyli powiedzmy dwa, trzy razy dziennie po pięc minut... Początkowo można całą dzienną porcję żarełka podawac psu własnie w taki sposób. Powodzenia :)
  15. [B]Pysiu[/B], Sabina niestety jest średnio elegancka wobec innych suczek ;) [B]Maga[/B], ja w tę sobotę na pewno na łyżwy nie pójdę :shake:
  16. A tutaj możecie zobaczyć więcej zdjęć z moich okolic (oczywiście nie mojego autorstwa ;) ) [url]http://fotokabaty.info/[/url]
  17. Basir, nie każ się prosić, wstawiaj :lol:
  18. Nooo :) Na trzecim widoczkowym zdjęciu jest prawdziwa drewniana szopa, a nad furtką (pierwsza po prawej) jest wmurowana malutka kapliczka z obrazem matki Boskiej :)
  19. [B]I burki z dzisiejszego spaceru...[/B] [URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img50.imageshack.us/img50/484/d11styczzdjcie0039gu.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img50.imageshack.us/img50/9157/d11stycz2zdjcie0039qy.jpg[/IMG][/URL]
  20. Nie byłam u lekarza :diabloti: Nie jestem ubezpieczona :diabloti: A naprawde nie możesz w następną sobotę??? Maga??? Na pociechę wkleję kilka kolejnych fatalnych zdjęć :evil_lol: [B]Widoki z dzisiejszego spaceru...[/B] [URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img50.imageshack.us/img50/7766/dddzisiajzdjcie0056gi.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img50.imageshack.us/img50/7092/ddzisiajzdjcie0033iy.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img50.imageshack.us/img50/302/d11styczzdjcie0078fc.jpg[/IMG][/URL]
  21. [quote name='Alicjarydzewska']Asher on jest tylko DOBRZE ZBUDOWANY :evil_lol::evil_lol::evil_lol:[/quote]Jasne, jasne :evil_lol: Przecież od dawna wiadomo, że ciasteczka i smakołyczki wspaniale rozbudowuja masę mięśniową :evil_lol:
  22. Alu, to ćwiczcie w domu! :lol:
  23. asher

    Sterylka

    Asti, koniecznie idź do innego weterynarza. Sorry, ale jesli weterynarz mówi, że sterylizacja aborcyjna jest niemoralna, to... coś z nim nie halo :roll: Może po prostu nie umie robić takich zabiegów, ale nie potrafi przyznac się do tego? :angryy:
  24. A czemu dopiero od wiosny? :-o To takie postanowienie noworoczne? :lol:
×
×
  • Create New...