Jump to content
Dogomania

asher

Members
  • Posts

    6875
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by asher

  1. Nie wiem. Ani co to [I]panuszej[/I], ani co to [I]piosarczego[/I], ani tym bardziej co to za sny. Więc niech Waszka tłumaczy :cool1:
  2. [quote name='dbsst']hahhahah [SIZE=7]ASHER ZALUJ[/SIZE][/quote]Żałuję :-(
  3. [quote name='malawaszka']no JAK TO???!!! a ja sie tak starałam zeby był na foto a tY go nei widzis??? :angryy: jest na śtrodku na samej góre!!!!! :angryy: [/quote] Hahahaha, już zobaczyłam :lol: Ja go wcześniej na dachu szukałam, bo myślałam, że to coś w rodzaju kuraka, albo innej wiechy :lol:
  4. O rany, ale wy szybko piszecie :crazyeye: O rany, podoba sie wam Maleńczuk??? :crazyeye:
  5. Nie widzę księżycka :shake: Oślepłam, zaniewidziałam, tragedia :placz:
  6. [quote name='malawaszka']jezuuu debest to moja ukochana najlepsza na świecie książka :multi: nawet byłam w teattrze na Balu u Wolanda z Maleńczukiem :razz: [SIZE=1][COLOR=silver]kiedyś miałam z nim sen erotyczny :oops: :evil_lol: [/COLOR][/SIZE][/quote]Z Wolandem, czy z Maleńczukiem??? :evil_lol:
  7. [quote name='elżbietarusos']Suki są bardziej odporne na ból , ale odczuwają podobnie. Apap kazał dawać mi wet, gdybym zauważyła , że pies cierpi.[/quote] Elżbieto, o ile sie nie mylę (a mogę oczywiście ;) ) Apap zawiera paracetamol? Paracetamol nalezy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Ludzkie odmiany tych leków mogą być dla zwierząt naprawde niebezpieczne, ponieważ zwierzaki metabolizują je inaczej niż ludzie. Owszem, można podaać je psom, ale z tego co wiem dawka musi być dobrana idealnie, a na własną rękę się tego nie zrobi (dawki dla zwierząt przelicza się inaczej, niż dla ludzi, właśnie ze wzgledu na to, że zwierzeta inaczej te leki metabolizują). Poza tym zawsze istnieje ryzyko powikłań... Są neisteroidowe leki przeciwzapalne przeznaczone właśnie dla zwierząt. Nie wiem, czy różnią się substancją czynną, czy tylko dawki są lepiej przystosowane... Moja Sabina dostawała po operacjach Movalis. Ponoć jedynym ludzkim lekiem przeciwbólowym, który można zwierzęciu w miarę bezpiecznie podac jest Pyralgina w czopkach. [B]Hebulko[/B], jeszcze jedno, po pierwszej operacji nie podałam Sabinie drugiej dawki leku przeciwbólowego. Operacja była w czwartek wieczorem, po wybudzeniu dostala zastrzyk przeciwbólowy, druga dawkę leku podałam jej w nocy, trzecią miałam dac rano. Nie dałam, bo wydawało mi sie, że nie trzeba, Sabina nie okazywała bólu. Po południu pojechałam z nią na kontrole do weterynarza. Dostałam od niego straszny opierdziel - za to, że nie podałam suce leku... Popytałam potem ludzi, poczytałam - i już nigdy więcej nie popełnię takiego błędu!
  8. [quote name='Hebulka']Podziwiam jak potrafisz upilnować psa w 100% i zapobiec każdemu ruchowi który móglby mu zaszkodzić !![/quote] A cóż to niby za problem? :-o Moja suka miała w ostatnim czasie TRZY operacje. Upilnowanie jej nie sprawiło mi [U]NAJMNIEJSZEGO[/U] problemu. Przecież nie trzeba zapobiegać [U]każdemu[/U] ruchowi, a tylko gwałtownym ruchom, tak, żeby szwy nie pusciły. Na czas ekonwalescencji Sabina miala zakładany kołnierz (kiedy szwy były na dole brzucha) albo i kołnierz i kubraczek - kiedy szew szedł jej przez cały brzuch (ponad metr długości!). Ze szwami nie stało się nic złego, mimo, że już w parę dni po operacji zaczynała rozpierać ją energia (raz mi nawet wskoczyła do studni, zawisła brzuchem na cembrowinie :shock: Szew o dziwo na tym nie ucierpiał) [quote name='Hebulka']Nie jestem sadystką tylko chodzi mi o dobro psa.[/quote]Niestety narażanie zwierzęcia na zupełnie niepotrzebny ból raczej niewiele ma wspólnego z dbaniem o jego dobro... [quote name='Hebulka']I nie porównuj psa do człowieka po operacji bo nie widziałam kobiety która by godzine po cesarce chodziła jak gdyby nigdy nic po mieszkaniu i opiekowała się szczenietami tak jak robi to suka ![/quote] A słyszałaś o czyms takim, jak atawizm? (wiem, trudne słowo ;) ) To, że zwierzęta nie okazują bólu nie świadczy o tym, że go nie odczuwają Hebulko...
  9. [quote name='mmbbaj'][URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images3.fotosik.pl/12/win7eequ7anga1j6.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images3.fotosik.pl/12/u4pviey6b2nksqg5.jpg[/IMG][/URL] [URL="http://imageshack.us"] [/URL][/quote] hahaha, Bajan tu na średnio zadowolonego wygląda :evil_lol:
  10. O rany, super!!! :multi: Na wszelki wypadek nastaw się na ciężką noc, sunia może się kręcić, popiskiwać... Oby nie, ale w końcu brzucho ma rozcięte, ma prawo czuć się niekomfortowo ;) I od razu się nastaw, że za parę dni siwych włosów ci przybędzie, bo suka będzie się czuła zdrowa jak ryba i pewnie będzie miała ochotę na szaleństwa... A tu o szwy trzeba dbać :diabloti:
  11. O matko, [B]Flaire[/B], mini Misia przesłodka :loveu: Rany, ale ja ci zazdroszczę!!! :cool1: [SIZE=1][B]Aga_O[/B] gdzie chodzisz do fryzjera? Masz bombową fryzurę! [/SIZE]
  12. Anetta, super wyglądałaś!!! :klacz:
  13. Opis rybki już jest na stronie Acany ;) Lepiej napisz kiedy będą małe opakowania ;)
  14. [B]Quetzalcoatl[/B], no i jak tam? Napisz coś :modla:
  15. [quote name='malawaszka']domek z księżyckiem :niedowia: [IMG]http://img254.imageshack.us/img254/2347/8sty293fm.jpg[/IMG][/quote] Domek z czym??? :hmmmm: [quote name='malawaszka'] [SIZE=6][COLOR=darkorchid]BO PAMIĘTAJCIE - NIE SIEDŹCIE WDOMU BO TRZYYYNAAASTEEEGOOO!!!! WSZYSTKO ZDARZYĆ SIĘ MOŻE!!!![/COLOR][/SIZE] :cool1:[/quote]O masz ci los, a ja się właśnie wymówiłam od rozrywkowej nocy :shake:
  16. [quote name='malawaszka']OWA ZDOBYCZ JUŻ NIE MOŻE SIĘ OBRAŻAĆ - WOGÓLE JUŻ NIC NIE MOŻE ODCZUWAĆ :cool1:[/quote]W życie pozagrobowe nie wierzysz??? :crazyeye: Ty myślisz, że duchwi to się nie może zrobić przykro? Oj waszko, gdzie twoja wrażliwość??? :shake:
  17. asher

    Sterylka

    [quote name='maxi3']Witam WEt tak mi sie wydawalo, ze powinien zrobic sterylke,ale nikt sie tego niechcial podjać,tylko dlatego ze to niehumanitarne. (...) znalazlam Suczke Jamniczka dlogowlosego,Suka byla wysoko sczenna,jej stan i wyglond wskazywaly ze to bezpański porzucony piesek,zabralismy ja do domu,pierwsze kroki skierowalam do weta,wlasnie z prosba o sterylizacje (...) Na terenie ślaska odwiedzilam ok 8 lecznic i nikt tego niechcial zrobić,w kilku lecznicach zostala potraktowana jak zwyrodnialec,Polecono mi oddanie suki do schroniska ,tam sie osczeni i slepy miot sie uspi. (...) suka sie osczenila,niestety tak jak przewidywalam sczeniaki byly dosyc doze,trzeba bylo robic cesarke,ta cesarke robil wet ,ktory odmowil sterylki, oodrazu usunol suce przydatki czyli macice i jajniki,a sczenieta uspił[/quote] :shock: Dziwny to humanitaryzm, który nie pozwala na sterylizację aborcyjną, a pozwala na usypianie zdrowych szczeniaków :shock: Kompletnie nie rozumiem, jakimi drogami chadza sumienie takiej osoby... :hmmmm: [quote name='TuathaDea']Zapamiętaj na przyszłość: [B][SIZE=3]Agresywne zachowania u suki, niezwiązane z rują, są głównym przeciwwskazaniem do zabiegu kastracji.[/SIZE][/B][/quote] To nie do końca tak. Owszem, u suki po kastracji może wzrosnąć agresja dominacyjna, suka może stać się w zachowaniu bardziej "samcza". Ale zbyt uogólniłeś, nie każde zachowanie agresywne niezwiązane z rują jst przeciwskazaniem do zabiegu. Zwłaszcza, że nie zawsze da się na sto procent określić, czy dane zachowanie agresywne ma coś wspólnego z rują, czy nie ;)
  18. Lucy, pójdzie jak z płatka! :kciuki: :drinking:
  19. O rany, ale tu kulturą powiało :lol:
  20. [quote name='malawaszka']:crazyeye: o qrcze z taaakiej zdobyczy została już tylko tasiemka i kawałek kosteczki :crazyeye:[/quote]Waszka, ale ty nietaktowna jesteś :shake: Weź tak nie pisz o zdobyczy, bo jeszcze się obrazi :shake:
  21. [B]Natychmiast leć do weterynarza po środki przeciwbólowe![/B] To jakieś chore podejscie wetów, że psom nie trzeba uśmierzac bólu :roll: Jak najbardziej trzeba, psy odczuwają ból tak samo jak ludzie, nie wyobrażam sobie, żebym po operacji miała nie dostać nic przeciwbólowego, to straszne cierpienia!!! Na dodatek ból powoduje, że rekonwalescencja trwa dużej, rana gorzej się goi! Nie daj sobie wciskac kitu, że jak suki nie będzie bolało, to bedzie się mniej ruszać i nie uszkodzi sobie szwów! To nie ból ma suki pilnowac, tylko właściciel... [B]I absolutnie nie podawaj suczce nic na własną rękę![/B] Większość ludzkich środków przeciwbólowych (apap, ibuprom, paracetamol, itp) jest dla psów bardzo toksyczna i podanie ich może się dla psa skonczyć tragicznie. A tak w ogóle to trzymam kciuki :kciuki: Na pewno będzie dobrze ;)
  22. asher

    Grennies,Cesar

    Kurczę, muszę spróbować tych greenies ;) (w sensie dac psom, sama konsumować nie zamierzam ;) )
  23. Sto lat!!! :drinking: :BIG: :drinking:
  24. A ja się właśnie obudziłam...:shake: Alu, mieliście wisząca choinkę? :-o :lol:
  25. O rany, dzidzia agilitowa fajna, ale... co do licha stało się z Monią??? :crazyeye: Chora??? :crazyeye: :lol: [B]Flaire[/B], jak obiecasz, że będziesz na bieżąco opisywac co słychać u bezimiennej (nadal?) szczylki, to ja obiecam, że to będzie mój ulubiony topik :cool3:
×
×
  • Create New...