-
Posts
6875 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by asher
-
PiotrekJ, o który czwartek albo piątek chodzi w takim razie?
-
KARTKA dla SABINKI - wróciłabym do CARO i SPÓŁKA,,,,ale żal
asher replied to Sabina1's topic in Foto Blogi
[quote name='Sabina1']W odległości ode mnie spokojnie sie zachowuje, obwą****e duże psy. jak jest trzymany krótko, rzuca się i szczeka. [/quote]Banalnie normalne :evil_lol: ;) Bierz Caro na Forty, przecież nawet jak się psy zetną, to tragedii nie będzie. Tam sami swoi są, nikt o jakieś zdraśnięcie drobne nie będzie cię do sądu pozywał :lol: Do spaceru fortwego jeszcze trochę czasu zostało, możesz go wykorzystać na naukę noszenia kagańca na przykład, I wtedy to już pełen luz ;) -
[quote name='konioo7']ALe mam jeszcze jeden problem w takim razie bo naprzeciwko jest też bokser mojego kuzyna w tym samym wieku ale on troche zdominowal mojego. Znają sie od szczeniaka chodzą razem na spacery. Czasem jest tak że pogryzą sie o patyk ale nawet jak mój wygra to nie bierze patyka tylko odchodzi. i nie wime czy nie lepiej było by przerywać im tych kłutni (chociaż one nie końszą sie krwia najwyżej małym zadrapaniem).Wiem że jakaś hierarchia musi być ale po co mam go dołować dodatkowo Zawsze po takiej kłutni staram sie pobawić od razu z nim wygranym patykiem ale róznie to bywa b odrazu leci tamten i znowu jest kłutnia. Dodam tylko że takie sytuacje rzadko sei zdarzają częsciej tka sie działo jak były małe, teraz to najczęsciej sie razem gonią.[/quote] Absolutnie nie wtrącaj się w stosunki psów! Wśród zwierząt tak właśnie jest - jeden jest mocniejszy psychicznie od drugiego i ten drugi mu się podporządkowuje. Najgorsze co można zrobić w takch sytuacjach, to sztucznie próbowac podnieśc pozycję jednego z psów. Sam to zresztą możesz zaobserować - kiedy próbujesz swojego "pocieszyć",drugi od razu sprowadza twojego do parteru... Takie postępowanie odbije się negatywnie na obu psach. Pies niezbyt mocny psychicznie wcale nie będzie się czuł lepiej. Taki pies, kiedy ma sztucznie podwyższoną pozycję w sforze może się stać jeszcze bardziej nerwowy, wręcz rozhisteryzowany. Nie poradzi sobie. Można to przyrównać do człowieka bez kompetencji, bez zdolności przywódczych, który nagle dostaje kierownicze stanowisko - prędzej czy później taki człowiek dostanie z nerwów wrzodów żołądka i wyląduje u psychologa z depresją ;) Lepiej by było gdybyście po takiej psiej "bitwie" oboje z bratem zajęli się swoimi psami osobno, skoncentrowali je na sobie. To znaczy ty bawisz się ze swoim psem, a brat ze swoim, tak, by jego pies nie zwracał uwagi na ciebie i twojego psa. Potem niech znowu sobie psy razem brykają ;) A trener, z którym rozmawiałes ma rację, praktycznie z każdego psa da się zrobić obrońcę. [U]Tyle, że nie z każdego POWINNO SIĘ obrońcę robić[/U]. Bo nie każdy pies będzie DOBRYM obrońcą ;) Pies, który ma przejśc szkolenie obronne przede wszystkim powinien mieć mocną i ZRÓWNOWAŻONĄ psychikę. Tak, by przypadkiem nie strzeliło mu do łba zaatakowac bez powodu. Niestety psy psychicznie słabe, nerwowe czasem reagują agresją ze strachu. To się nazywa ostrość/agresja pozorna i jest naprawdę trodne, o ile nie niemożliwe do opanowania. A jak się jeszcze psa nauczy JAK atakować... Sam się pewnie domyślasz, jak niebezpieczny może być taki pies, zwłaszcza, jeśli jest psem sporym, na przykład bokserem ;) Po drugie szkolenie obronne można zacząć tylko wtedy, gdy do perfekcji ma się z psem opanowane szkolenie posłuszeństwa. I właśnie na tym proponowałabym ci się skupić, tym bardziej, że takie szkolenie mozesz przeprowadzić sam. A obronę powinno się z psem ćwiczyć tylko u doświadczonego trenera i z dobrym pzorantem. A takich jest w Polsce niewielu :shake: Kup sobie ksiązki Zofii Mrzewińskiej. To doświadczony trener, sędzia prób pracy (zresztą mamy Zofię na forum, ma nick Mrzewinska). Ksiązki można kupić w wielu księgarniach internetowych, a większośc z nich jest cieniutka, więc nawet ktoś, kto nie lubi czytać nie powinien miec z nimi problemu ;) A są naprawde bardzo wartościowe, moim zdaniem to najlepsze pozycje wśród tych dostępnych w Polsce. Dowiesz się z ich i ogólnych rzeczy, m. in. jak psy postrzegają świat, jak powinno sie postępowac, żeby nasze zachowanie było dla nich zrozumiałe, ale też jak nauczyć psy poszczególnych komend (przy czym Zofia opisuje nie tylko, jak uczyć, ale i jak nie uczyć, to szczególnie cenne ;). I dopiero, jak już pies będzie miał opanowane szkolenie PT (pies towarzysz, czyli własnie podstawowe posłuszeństwo), myśl o tym, co robić dalej ;) Umiejętności psa możesz zweryfikowac na egzaminie, który organizuje Związek Kynologiczny (chyba nie trzeba byc członkiem ZK, dowiesz się tego ze strony internetowej, albo po prostu zadzwonisz).
-
Dobra, to ja zadzwonię do urzędu i postaram się wywiedzieć. Ale dopiero w czwartek. [B]Piorek[/B], chodzi o Telewizyjny Kurier Warszawski na WOT, tak?
-
Wiem, specjalnie załozyłam dwa, żeby szerzej zasygnalizowac problem, bo nie każdy wchodzi na WoP. Ale faktycznie, żeby nie było bałaganu. lepiej się wypowiadać w jednym... To link do tematego tematu: [URL="http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=20626"]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=20626[/URL]
-
Sliczne :loveu: A jak zdrówko? Uspokoiła się trochę ta twoja bbbanda? :)
-
A orientujecie się może jak daleko jest z Londynu na tę wystawę? Bo w Londynie miałabym nocleg...
-
Waszko, napisz do Kory.
-
[quote name='sota36']No coz - dziekujemy PiS - uarowcom!!!!![/quote]To nie do końca tak. Wcześniej tez były takie przepisy, między innymi za rządów PO w Warszawie. Dopiero jak Kaczyński został prezydentem warszawy, to je zmienił... On jest psiarz (to jedyne, co mi się w nim podoba ;) )... Kaczyńskiego zabrakło i znów fundują nam ciemnogród :angryy:
-
[quote name='PiotrekJ']W czwartek lub piątek w Kurierze Warszawskim podawali, że Rada Warszawy idąc za przykładem chociażby Szczecina wprowadzi obowiązek zakładania zwierzętom kagańców i smyczy ... A wtedy dopiero będziemy mieć prze...ane :angryy: ...[/quote] Ludzie, zróbmy coś!!! Przecież to będzie masakra!!! Czemu do licha nie może zostać, tak, jak jest - w miejscach publicznych psy maja być na smyczy, a agresywne również w kagańcu, natomiast w miejscach mało uczęszczanych psy moga latać luzem w kagańcach??? Radni miejscy fundują nam na Kabatach psi wybieg, za bagatela milion złotych! I to niby jest powód zaostrzenia przepisów? Ja mieszkam na Kabatach, a i tak na wybieg będę chodzić sporadycznie, bo mam do niego bagatela, ze dwa kilometry. A co dopiero ludzie z innych dzielnic??? Zorganizujemy się może, Szczecinianie na pewno nam pomogą, podpowiedzą co i jak, mają doświadczenie... Normalnie zaraz mnie szlag trafi :angryy: Może niech od razu zakażą trzymania w miastach psów i będzie po kłopocie? :angryy: To jak, organizujemy wspólnie jakieś petycje, zbieranie podpisów, w ostateczności nawet i pikiety...???
-
[quote name='PiotrekJ']W czwartek lub piątek w Kurierze Warszawskim podawali, że Rada Warszawy idąc za przykładem chociażby Szczecina wprowadzi obowiązek zakładania zwierzętom kagańców i smyczy ... A wtedy dopiero będziemy mieć prze...ane :angryy: ...[/quote] Ludzie, zróbmy coś!!! Przecież to będzie masakra!!! Czemu do licha nie może zostać, tak, jak jest - w miejscach publicznych psy maja być na smyczy, a agresywne również w kagańcu, natomiast w miejscach mało uczęszczanych psy moga latać luzem w kagańcach??? Radni miejscy fundują nam na Kabatach psi wybieg, za bagatela milion złotych! I to niby jest powód zaostrzenia przepisów? Ja mieszkam na Kabatach, a i tak na wybieg będę chodzić sporadczycznie, bo mam do niego bagatela, ze dwa kilometry. A co dopiero ludzie z innych dzielnic??? Zorganizujemy się może, Szczecinianie na pewno nam pomogą, podpowiedzą co i jak, mają doświadczenie... Normalnie zaraz mnie szlag trafi :angryy: Może niech od razu zakażą trzymania w miastach psów i będzie po kłopocie? :angryy: To jak, organizujemy wspólnie jakieś petycje, zbieranie podpisów, w ostateczności nawet i pikiety...???
-
[quote name='Alicjarydzewska'][B]ZA 1000 post Piotrka na naszej galerii :multi::laugh2_2::drink1:[/B] [/quote]:hmmmm: U mnie galeria Ozziego liczy sobie prawie 8 tysięcy postów... Może za mało wypiłam? :hmmmm: :drinking: ------ Już skumałam :oops: jednak za mało wypiłam :roll: :drinking:
- 78403 replies
-
Bardzo współczuję. Z tego co piszecie buldożki to delikatne i wrażliwe psy, więc może po prostu sunia trochę histeryzuje? Moja suka po operacji też niezbyt chętnie piła - a to dlatego, że podczas zabiegu była porządnie nawadniana kroplówkami, po porstu nie odczuwała pragnienia. Jednak po dobie, dwóch już wracała do siebie. Dziwne jest jednak to, że twoja psina je, a nie pije... A czym ją karmisz? Jeśli jej gotujesz, to może podawaj jej bardziej wodnisty pokarm? Jeśli jednak karmisz suchą karma, to pewnie trzeba będzie sunię nawodnić kroplówką. Trzymajcie się dzielnie! :kciuki: [quote name='Draczyn'][SIZE=1]Przepraszam za ten post bezsensowny, ale musialam coś napisać, aby wykasować powiadamianie, bo już zawaliło mi skrzynkę[/SIZE][/quote][SIZE=1]Draczyn zajrzyj na administrację do tematu "Dlaczego DGM zmieniła wygląd", w jednym z ostatnich postów Evelina wyjasnia, jak wykasowac powiadomienia, wcześniej też było to tłumaczone. Nie trzeba pisać posta[/SIZE] ;)
-
Ale fajny piegus :loveu: To chyba najmniej popularna odmiana setera? Najrzadziej się je spotyka, ciekawe czemu, przecież są przesliczne! U mnie na osiedlu są trzy suczki, to chyba hodowla zresztą ;)
-
Ja sobie Acanę bardzo chwalę i jak moje psy zjedzą ProFormance, który zamówiłam ostatnio, to na pewno do niej wrócimy :) [B]Agga,[/B] może faktycznie po prostu Sarze gotuj? Z tego co piszesz całkiem sporo produktów może jeść, a jak jej do ryżu z warzywami i kurczakiem/rybą, itd dorzucisz porcję witamin, to na pewno dostarczysz jej wszystkich niezbędnych składników :)
-
Fakt, u labka jest cienka linia pomiędzy odpowiednim wygladem, a spasieniem ;)
-
[quote name='HankaRupczewska'][B][COLOR=red]Pysiu[/COLOR][/B] - [B]w geziowej galerii - NIESTETY - pije się stosunkowo rzadko ... Nie wiem - dlaczego .... :lol: :lol: :lol:[/B] [/quote]Bo tu za kurtularnie jest :lol: [[COLOR=black]quote=[COLOR=#000000]HankaRupczewska][/COLOR][B]IM DZISIAJ WCALE NIE BYŁO ZIMNO ....[/B][/COLOR] [B][IMG]http://img493.imageshack.us/img493/2908/a48fx.jpg[/IMG][/B] [IMG]http://img493.imageshack.us/img493/6811/a15di.jpg[/IMG] [IMG]http://img493.imageshack.us/img493/3963/a23ur.jpg[/IMG][/quote] Spożywają, czy aportują? :lol:
-
Maga, ale ja to pisałam z aprobatą! :lol: Teraz wygląda super, nie zwiększaj mu wiktu :lol:
-
[quote name='HankaRupczewska'][B]I powiedz mu że dla Asher jest ZA STARY[/B] [B]pewnie [/B]:diabloti:[/quote]Nie za stary, a zajęty! Ja jestem istota moralna zdrową polską moralnością, nie wielbię mężów moich koleżanek z forum :eviltong:
- 78403 replies
-
[quote name='Flaire']Tak, ale jak już pisał(a) (a właściwie sugreował(a)) prowitamina2, pomimo zbieżnej nazwy, to, co nazywamy dysplazją stawów łokciowych to zupełnie innego typu schorzenie od dysplazji stawów biodrowych... [/quote]O rany, mój zdrowy rozum wyraźnie szwankuje :oops: A dosłownie na parę sekund przed napisaniem poprzedniego posta zastanawiałam się jakie czynniki poza genetyką mają wpływ na rozwój dysplazji łokciowej, skoro to zupełnie co innego, niż biodrowa :oops: Chyba za bardzo się zmęczyłam sprzątaniem zapuszczanego od dwóch tygodni mieszkania. Prace domowe są szkodliwe :drinking:
-
Eee tam Haniu, zaraz fanklub. Ja po prostu doceniam Jego robótki ręczne, od wielbienia jesteś Ty :cool1:
- 78403 replies
-
Maga, mnie się tylko wydaje, czy może Leon schudł? :hmmmm:
-
[quote name='Flaire']badania wskazują, że nadmiar wapnia sprzyja rozwojowi dysplazji stawów biodrowych. Nie znane mi są podobne badania dotyczące stawów łokciowych (ale to nie koniecznie znaczy, że nie istnieją, a na pewno nie znaczy, że nadmiar wapnia nie ma na ten rozwój wlywu - po prostu o ile wiem jeszcze nie zostało to udowodnione ani w tę, ani wewtę).[/quote]Na zdrowy rozum - również wpływa. Bo niby jak miałoby wpływać na kosci znajdujące się w okolicy bioder, a nie wpływać na kości znajdujące się w przednich łapach? Przecież wapń podaje się doustnie, a nie miejscowo ;)