-
Posts
6182 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by PIKA
-
[quote name='paula_z']:crazyeye: Ja po tych 4 nie moge juz patrzec na pączki [IMG]http://dogobanici.mojeforum.net/images/smiles/asd2/513.gif[/IMG][/quote] a ja bym jeszcze zjadła :evil_lol:
-
[quote name='paula_z'] Witajcie cioteczki :multi: Zjadlam dzis az 4 pączki :eek2:[/quote] a ja 8 :evil_lol: cześc :multi:
-
Zafafluniona Galeria czyli :Mercedes[*],Bonita,Dickens, ich dzieci oraz ONNI
PIKA replied to bonita's topic in Foto Blogi
[quote name='misiaczek']Ale u Was rodzinnie znowu.Wszyscy śliczni,mądrzy...ach :hmmmm:. [/quote] jak wszyscy? :roll: ja jestem brzydka i glupia :evil_lol: -
[quote name='evaxon'] tymbardziej ze oprocz jego rodzicow i rodzenstwa nie znam nikogo:placz: :placz: :placz: :placz: [/quote] Nie znasz to poznasz :evil_lol: cześc :multi:
-
Ania jak tam ta autocenzura? :cool3::evil_lol:
-
Zafafluniona Galeria czyli :Mercedes[*],Bonita,Dickens, ich dzieci oraz ONNI
PIKA replied to bonita's topic in Foto Blogi
[quote name='bonita'][B][/B] [B][I]Co tam boczki i tak jestem śliczna:evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: [/I][/B][/quote] boszeee następna :mdleje: [quote name='bonita'][B][I]Byłam na spacerku i zrobiłam kilka fotek :)[/I][/B] [B][I][IMG]http://img440.imageshack.us/img440/5672/dscn9220ob3.jpg[/IMG][/I][/B][/quote] czy to zagadka, gdzie jest pies? :evil_lol: -
[quote name='Wyjątek']Ło boshe Ty to masz mozliwości PIKA:diabloti: [/quote] Mam gdzie upychac :evil_lol:
- 78403 replies
-
cześc Aguś :multi: No i jak tam z Twoim sniegiem? :roll: Bo mojego już nie ma :shake:
-
[QUOTE] [IMG]http://www.imagic.pl/files//2018/Futrzak/spacer333.jpg[/IMG][/QUOTE] czy tam niedaleko jest ujęcie wody Oligoceńskiej ? :evil_lol: [quote name='Agunia-Pańciunia)'][B][COLOR=red] [/COLOR][/B][B][COLOR=red][/COLOR][/B] [B][COLOR=red]prawie sasiadko? to gdzie Ty dokladnie masz tajna siedzibe??:crazyeye: [/COLOR][/B] [/quote] Ja? :cool1: Na Kochanowskiego blizej Perzyńskiego ale Twoje rejony znam doskonale, bo na Schroegera mieszkala moja S.P. babcia, więc i do psedskola tam chodzilam i chrzczona bylam w tym malutkim drewnianym kościólku co go teraz nie ma :shake: i w ogóle latami przecież do babci chodzilam, często na piechote ;)
-
[quote name='ara']Asherku, gdzie jesteś?:cool3: [B]Szczekamy[/B] na Ciebie...[/quote] szczekacie to się boi przyjśc :evil_lol: [quote name='Ka-ka'] Agnieszka, zapewniam Cię, że Saba ma i jedno, i drugie ucho na swoim miejscu :cool1: [/quote] to kamień z serca :evil_lol:
-
Zafafluniona Galeria czyli :Mercedes[*],Bonita,Dickens, ich dzieci oraz ONNI
PIKA replied to bonita's topic in Foto Blogi
Cześc praxxx wnuczko :multi: Jak tam boczki po pączkowych szaleństwach ? :evil_lol: -
Cześc Alus :multi: Ja dzisiaj zeżarłam 7 pączkow i zaraz się biorę za 8 -ego :evil_lol:
- 78403 replies
-
No dobra to gdzie foty ubranej Szpili ? :roll:
-
Sznupkowy Oddział Psychiatryczny vs Geriatria i koty... no i ja
PIKA replied to malawaszka's topic in Foto Blogi
[quote name='malawaszka']a jakie fajne liściki :loveu: :mdleje: :loveu:[/quote] no dobra mozę byś nam pokazala autora tych liścików :razz:- 49449 replies
-
- czarcie kopytko
- malawaszka
- (and 5 more)
-
Niufki: Zmorka, Szelma[*], kot Tommy[*], collak Aris[*] i puli Luśka .
PIKA replied to arima's topic in Foto Blogi
[quote name='Pysia'] Ja Ci zaraz dam że klasyka :mad: Że niby co? Klasyka fotografii czyli ja - kasyka :mad: [B]Jam śliczna[/B] :loveu: [/quote] klasycznie :evil_lol: [quote name='Pysia']Ucho mnie wystraszyło [/quote] a co zrobiło? Uuuuuu?? :ghost_2: -
[quote name='Katerinas']W kwestii spotkanie - chyba będę :-) Chłop powiedział: "Masz iść" ;) .[/quote] ja zawsze wierzyłam w tego czlowieka :evil_lol: I nigdy się nie zawiodlam :evil_lol: [quote name='Katerinas'] pewnie Pika (bo nie ominie opkazji ;-) )...[/quote] no i zrobila ze mnie pijaczke.:roll:..... kawy :evil_lol: [quote name='sota36'] A ja cche foty ze zjazdu Gwiazd![/quote] przyjedz i zrób :evil_lol:
-
buhaha Legwan wycieczkowicz :evil_lol: [QUOTE] [I][URL="http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/0209a51bbccbc63a.html"][IMG]http://images20.fotosik.pl/45/0209a51bbccbc63a.jpg[/IMG][/URL][/QUOTE][/I] [I]Tu wyglada jakby sie skradal :evil_lol: i ten uśmieszek szelmowski :evil_lol: [/I]
-
[quote name='Vectra'] I nie tylko Lala mnie słyszała :evil_lol:[B] Bo nagle wszyscy poruszający się staneli bez ruchu[/B] :diabloti: [/quote] czy to aby na pewno z powodu wrzasku bylo? czy z powodu, powiedzmy niekonwencjonalnego jak na tą porę dnia stroju ? :evil_lol:
-
[quote name='nathaniel'] [FONT=Arial CE] [SIZE=2][FONT=Arial CE]Ale to chyba bez większego znaczenia jak się tego psa nauczy (no po za sprawami, które mnie denerują czyli OE, kolczatki), ważne żeby pies zareagował. [/FONT][/SIZE] [/FONT] Ja też wrzeszczę czasami STÓJ (chodź \Rambo nigdy nie był nauczony , że wtedy ma stać, samo tak jakoś wyszło) i pies się zatrzymuje i na mnie patrzy, bo drę paszcze i jestem wkurzona na niego mocno ;). [FONT=Arial CE] [/FONT][/quote] ad 1 - to raczej bylo ogolnie do Malgosi, zszokowanej, ze pies ma sie sluchac bezwzględnie ;) ad 2 to przy klikerze tez się wrzeszczy? :evil_lol: ;)
-
[FONT=Verdana][SIZE=2]Ja pzrepraszam,ze na raty odpowiadam, ale w robocie jestem a musialam wyjśc [/SIZE][/FONT] [quote name='nathaniel'][FONT=Verdana][SIZE=2]Wołasz i zero rekacji, po jakimś czasie pies przychodzi. [/SIZE][/FONT] [FONT=Verdana][SIZE=2]Siłą rzeczy będziesz zdenerwowana, no chyba, że jesteś aniołem :evil_lol: , [B]głoś przeniesie Twoje złe emocje[/B], [/SIZE][/FONT][/quote] [FONT=Verdana][SIZE=2]abstar****ąc od tego co napisalas dalej, z czym się jednak zgadzam, :lol: to Ci powiem, ze mi zalezy aby pies odczytywal moje emocje z glosu, bo to kiedyś uratowalo, wtedy pólpierdołowatej i jeszcze niewyszkolonej, Sabie życie.[/SIZE][/FONT] [FONT=Verdana][SIZE=2]Komenda "stoj" wydana baardzo zdenerwowanym glosem, zatrzymala psa zanim ten wpadl na tory pod nadjeżdzajacy pociąg. I nadal tak jest. MOje zdenerwowanie, złośc, daje psu do myślenia, ze jednak trzeba posluchac natychmiast bo cos sie dzieje, bo pancia zdenerwowana a ona wie lepiej ;) [/SIZE][/FONT] [FONT=Verdana][SIZE=2][quote name='Vectra']więc odpowiem tak - mając trzy psy idąc z nimi na spacer nie moge sobie pozwolić by sobie poszły gdzie chciały - mieszkam na wsi , są zajączki , kotki czasem bezdomny pies się trafi - zawołam = mają natychmiast wrócić ... o taki rodzaj posłuszeństwa mi chodzi ;-)i metody jak zgrać szkolenie każdego z psów [/quote][/SIZE][/FONT] [FONT=Arial CE][FONT=Verdana][SIZE=2]Dodam, że nie tylko dla bezpieczeństwa otoczenia, ale rrównież dla bezpieczeństwa psa [/SIZE][/FONT] [/FONT]
-
[quote name='Sabina1']Wiesz Pika, metoda klikerowa, [B]to nie jest[/B] [B]tresura małpki.[/B] .[/quote] [FONT=Verdana][SIZE=2]Nie oburzaj się tak na mnie, :roll: tym bardziej, ze ja nigdy tak nie mowilam :roll: [/SIZE][/FONT] [FONT=Verdana][SIZE=2]O klikerze czytalam, wbrew temu co sobie myślisz. Dla mnie to jedna z metod szkoleniowych, majaca zalety, ale również i wady.[/SIZE][/FONT] [FONT=Verdana][SIZE=2]ja chce zeby pies się skupiał na mnie i na tym co ja mowie i robie a nie na klikerze :roll: [/SIZE][/FONT] [FONT=Verdana][SIZE=2][/SIZE][/FONT] [FONT=Verdana][SIZE=2]jeżeli chodzi o dozie "przemyślenia" to z nimi jest tak, ze powiesz komende, ale że to duży pies to zanim "slowo" dojdzie pzrez caly ogromny organizm :evil_lol: do mozgu i się w nim zarejestruje :evil_lol: zanim pies pzremyśli co to znaczy :evil_lol: a potem z mozgu dojdzie do odpowiedniej częsci ciala zeby tą komende wykonac to mija troszkę czasu. :evil_lol: [/SIZE][/FONT] [FONT=Verdana][SIZE=2] [/SIZE][/FONT]
-
[quote name='Vectra'] I o to właśnie dociekam ... jak pies reaguje w momencie kiedy ma coś zrobić ,a nie ma kilkera [B]czy smaka[/B] ?[/quote] Nie wiem jak z klikerem, ale ze smakiem to jest tak. Na przyklad Ja przeciez na odsik smakow nie biorę, a czasami przechodze przez ulice i przed ulica daję komende "stoj" (chociaz żadko daję bo sucz się sam zatrzymuje bez zbednego gadania) i jej nie nagradzam, nawet slownie, od daawna. poza tym psu w trakcie szkolenia powinno się zmieniac rodzaj nagrody, czyli nie zawsze jeden rodzaj np smaki, ale zabawa, czy zwykla pochwala slowna, czy poglaskanie psa. z czasem powoli odchodzimy od nagradzania za każdym razem, aż do wyciszenia nagradzania, więc z czasem jak pies starszy i ma komendy opanowane to wcale się nie nagradza. Na pewno pies się nie moze przyzwyczaic do jednego rodzaju nagrody i do faktu, ze za każdym razem nagrodę dostaje. Bo faktycznie moze byc byc problem. saba mi teraz kojarzy nagrodki z pracą., czyli normalnie na spacerze daje sie odwolać usiądzie, zatrzyma sie itp, bez smakow, ale jak widzi, ze ja szykuje smaczki i zaczynam jej wydawac komendy to się zachowuje jak na placu szkoleniowym, tak jakby wiedziala, teraz jest potrzeba wykonania polecenia a innym razem teraz mamy sesję szkoleniową Ale z drugiej strony smaki również slużą do dokarmiania psa,:evil_lol: bo normalne na spacerze ona wie, ze ja mam smaczki i jak chce cos przegryźc t podlatyje do mnie nieproszona i pokazuje "daj mi" jednego :evil_lol:
-
[B]Idaho [/B]dzieki :multi: Ja nigdy nie szkolilam dozia,:oops: ale znam ich charakter bo się duuużżo nadowiadywalam a przede wszystkim znam charakter molosow, bo wszytskie molosy musza przemysleć to co mają zrobic :evil_lol:[B] Waszka[/B] ja nie neguje metody klikerowej jako takiej, ale Vectra ma racje To jest dobre przy jednym psie, albo wtedy kiedy wszystkie psy w domu metodę znają. W mojej sytuacji, kiedy mam plany szkolenia malego przez m.in naśladownictwo od Saby ta metoda nie zda egzaminu. A chcę, zeby psy pracowaly razem, bo taka praca nie tylko zblizy dozia ze mną, ale rownież Sabę z doziem i równiez ona się czegos nauczy ( a chciazbytego, ze dozio tez dostaje smaczki z kieszeni :razz:) i równeiz ona bedzie miala ze mną kontakt i nie będzie się czula odrzucona
-
[quote name='mmbbaj'] A to prawda! Mam nadzieję, że Saba będzie chętna do współpracy bo w takim przypadku masz pomocnika :lol: [/quote] jasne, ze będzie chetna, :evil_lol: jak będe miala coś do zarcia to na uszach stanie :evil_lol: [quote name='malawaszka']:evil_lol: :evil_lol: :evil_lol: hahahaha bo najpierw trzeba psa nauczyć co oznacza kliknięcie - czyli uwarunkować go na klik/smakołyk a potem dopiero uczyć innych rzeczy[/quote] to zanim Twoj pies nauczy sie warunkowac na kliki/smakolyk to moj juz bedzie umial siadać i leżec conajmniej :evil_lol:
-
Sznupkowy Oddział Psychiatryczny vs Geriatria i koty... no i ja
PIKA replied to malawaszka's topic in Foto Blogi
[quote name='malawaszka']niee ależ broń boże kochana PIKUNIUNIUNIUNIU :loveu:[/quote] no masz szczęście :diabloti:- 49449 replies
-
- czarcie kopytko
- malawaszka
- (and 5 more)