Jump to content
Dogomania

PIKA

Members
  • Posts

    6182
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by PIKA

  1. Moja też wcinała rzeczy niejadalne :roll: Dorwała mi się kiedyś do pudełeczka z biżuterią i potem kilku drobnych rzeczy brakowało :o - obyło się bez operacji na szczęście :roll: A powiedzcie po co psu do szczęścia chusteczki higieniczne? Jakież to są w nich składniki odżywcze potrzebne psu ? :roll:
  2. Jborowy, ja tez mam bardzo „psiego” psa – kundla zwykłego, :lol: :lol: I kości nigdy nie były jej podstawowym pozywnieniem, tylko dodatkiem :lol: Ale ciekawostka jest, że nawet jak jesteśmy na działce na wakacjach to sucz, tez nigdy żarełka nie zakopywała w ogródku. Cos mogło się walać miedzy kwiatkami, ale to nie było zakopane. :roll:
  3. Nie wiem, ile w tym prawdy, ale podobno w pewnym wieku psa (jakim? :niewiem: ) kości należy odstawić Moja do 2 roku życia problemów nie miała, jak się tylko takowe pojawiły, kości poszły w kąt. Jborowy, uważasz, że pies w mieszkaniu nie ma możliwości „zakopania” czegokolwiek? :lol: To cie rozczaruje, nie tylko ogródek się do tego nadaje :wink: Zreszta moja to i tak ma małe tendencje do zakopywania żarcia. Na wierzchu wszystko zostawia bo się nie boi, że ktos jej zabierze :wink: I ja jak dawałam psu kości to zawsze duuuuuuuuże coby na raz nie były , ale wcześniej, czy później, tak jak pies Agi, sucz je rozgryzała :roll
  4. Moja potforka, nawet bardzo duże kości trochę poskrobie ale i tak je rozgryzie i połknie w większych kawałkach a potem i rzyga i albo ma biegunkę, albo wręcz przeciwnie :roll: dla nie nie ma kości nie nadającej sie do rozgryzienia :-?
  5. :oops: :oops: :oops: Nie doczytałam :oops: :oops: :oops: Czarodzieje z Flandrii :lol:
  6. No teraz mnie zawstydziłas :oops: :oops: :oops: :oops: a jak wolisz??? :lol: Nie wiem, bo po flamandzku nie znam :roll: A teraz propozycje : "Flamadzki Chochlik", albo „Czarna Magia”
  7. Pieski nie są TYLKO miesożerne. "Roślinność" tez im jest do zycia potrzebna :wink: Zeby se życie ułatwić zacytuje to co Evelina powiedziała o wilkach, co spokojnie mozna pod psy podciągnąć Dodam od siebie, ze roslinożerne chcąc nie chcąc wsuwaja również nasiona, których z racji wielkości, raczej nie są za dobrze przeżute.
  8. Banjo :lol: :lol: :lol: Rotti :drinking: :drinking: :drinking: :drinking: :drinking: :drinking: :drinking: :drinking: :drinking:
  9. Isacz, według mnie jak pies czegos nie trawi to nie ma znaczenia, czy zmielisz, czy nie, tylko, że jak zmielisz to tego na drugi dzień nie zobaczysz bo za male bedzie :wink: :lol:
  10. :shake: :roll: :drinking: :drinking:
  11. Coztego, pies "zostawiony sam sobie" szybko zdziczeje, odezwie sie w nim instynkt i szybko sie zacznie odzywiac jak wilk Przeciez "zdziczałe" psy łaczą się w sfory i normalnie polują :roll:
  12. albo zemleć w młynku do kawy :D A poza tym, nie przesadzajmy, ziarna zbóż nie sa aż tak gigantycznych rozmiarów, żeby je trzeba było mielic. Mozna je normalnie z mielonym miesem zmieszać i po kłopocie :roll: tak, tylko ale ludzie maja wybór tego co jedza, :roll: obiad w domu, czy zupkę Knorra. Pies takiego wyboru nie ma, MUSI jeść to co mu da człowiek :-?
  13. Tynka a to wykorzystanie :roll: to ma być po flamandzku, :roll:, czy francusku :oops: no na pewno, nie :roll: interesująca rozrywka patrzeć jak pierze z Ciebie lecą :roll:
  14. isacz- next time dla tych co mogą nie skapować (w tym dla mnie :oops: ) napisz od razu, że to forma zartu :lol:
  15. Carry stawiasz wilczarza lub siebie kontra azjate? :o Ciekawe efekta specjalne by z tego wyszły :hmmmm: Bea jakie to od rana? :roll: My tak na co dzień mamy 8)
  16. Aha, czyli ode mnie masz juz 10 zł skasowane :lol: Bea a jak TZ zdejmnie tą koszule i zostawi jako dar :roll: :wink:
  17. Cos ty Mokka, jaki niezbilansowany. :niewiem: Ty wiesz ile to ma witamin :lol:
  18. No tak, nawet jestem w stanie takie pomysły zrozumiec :roll: Gospodarka światowa siada, bezrobocie , koncerny nie zarabiają, albo zarabiają mało a ludziki i tak jeść musza – no więc co, :roll: niech jedzą „fabryczne” jedzenie bo przy produkcji tego jedzenia najwięcej firm i ludzi pracuje i zarabia. ech ta ekonomia :roll:
  19. :o :o :o Evelina powiedz, że se jaja robisz :roll: Plissssss :-?
  20. Carr niedługo będziesz miała pozdrowienia "ajboli" – jak Ci ałabaj doopsko wygryzie :lol:
  21. Nie do konca.Cytat ze strony podanej przez Ciebie I ja to rzeczywiście rok temu, czytałam o tej propozycji (33 ras),ale po argumentacji kynologów z kilku ras się wycofano m.in. z CC, czy dobka i została wersja 11 ras uchwalona miesiąc później. Biorąc na logikę Janik zaproponował 33 rasy, uchwalili 11, a 22 sobie na później zostawili, cóś bez sensu :roll: oczywiście z sensem to nigdy nic nie robili, ale dokładanie sobie roboty :lol: W tej chwili pracują nad listą, ale w kontekście dopisania mieszkańców do już istniejącej listy 11-stu ras Jednak dalej proponuje szukać na stronach prawnych lub na stronie MSW bo ta Twoja strona to przez kogo założona? I kiedy ten cytata z PAP-u tsam został wklejony z rok temu, tylko ktoś zapomniał zaktualizować :roll:
  22. Dieta BARF dla psa to jedno, jedzenie gotowych "fabrycznych" produktów to drugie A widziałeś jaki jest termin ważności tych "produktów" i ile z nich tak naprade utrzymuje ten termni przez pasteryzowanie, a ile jest w nim róznistych składników typu "E" nie mających nic wspónego z naturą :roll: Ja należę do "wysokiej" rodziny i jakos deformacji kości nie mam :roll: Taaaa psy sie od wieków się odżywiały konserwami i gotowym jedzeniem :roll: I mnie do głowy przyjdzie, po tych konserwach - przebadanych przez tych kynologów i laborantów pracujących z reguły "w" lub "dla" danego koncernu produkującego psie żarcie, ma regularną sraczke Taaa :lol: Obrońcy zwierząt tylko z jakiego koncernu ? :lol: Chyba zwiększyły sie a na pewno skróciła, długość zycia psa :roll: Ogólnie – bzdura jakaś :roll: wyprodukowana chyba na zlecenie koncernów żywnościowych :roll:
  23. Świetny pomysł, można coś jeszcze z "graniem" związane, przecież sie mówi, że ogary "grają" :D Może "Grające Stado" ? :hmmmm: "Grające w Borze (Lesie)"? :hmmmm: Leśni Muzykańci? :hmmmm: To ostanie mnie się podoba :D
  24. No tak własnie myslałam :lol: Tuffi sorki, ale juz wiem, o co chodziło Zematowi :lol: Teraz Mamy 19 maj 2004 i z tego co wiem, to lista jakas już jest uchwalona i na pewno nie ma na niej ani ON-ów, ani Dogów, ani CC, ani Astów i bulli i kilku innych ras :wink: Poza tym Pana Janika też juz chyba nie ma :hmmmm: albo zaraz nie bedzie :hmmmm: Nastepnym razem proponuje powertowac strony prawnicze, a nie same wyszukiwarki :wink: a na razie zapraszam TUTAJ gdzie jest całe wklejone Rozporzadzenie z dnia 28 kwietnia 2003 dotyczace listy :D Lista liczy 11 ras a nie 33 i w tej chwili pracują nad dopisaniem "mieszańców" tych ras, ale co z tego wyjdzie to zobaczymy :wink:
  25. A ,może mrówka i Tadeusz na biurku Telimeny :oops:
×
×
  • Create New...