Jump to content
Dogomania

PIKA

Members
  • Posts

    6182
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by PIKA

  1. [quote name='coztego'][quote name='milem'] moja psina (9 tyg) (...) wcina aż jej się uszy trzęsą.[/quote] Do czasu... Minie jej z wiekiem... :lol:[/quote] No nie wiem :roll: Moja ma 5 lat i nadal wcina aż jej się uszy trzesą :roll:
  2. [quote name='Psiara'][b]PIKA JA WIEM UMIEM[/b] tylko tak szybko przeczytałam i nie zauważyłam :oops:[/quote] :o eeee ja wiem, że umiesz ło co chodzi? :o A co Smuga tam znowu je? :roll: :wink:
  3. No ja wiedzialam, że przy moich zdolnościach do tłumaczenia :oops: to i tak nic nie zrozumiecie :roll: [quote name='mmbbaj']No jednak nie ukazało się, ale chyba wiem dlaczego. Link był pobrany przy zalogowaniu, a teraz link bez zalogowania: [img]http://foto.onet.pl/albumy/zdjecie.html?no=0&id=36100&q=Bajan&k=3&nxt=0[img] [/quote] ten link to link do STRONY a nie adres URL zdjęcia :wink: i nawet jak pisze psiara zamiescilibyscie prawidlowo caly wyznacznik img (końcówka powinna wyglądac tak - [b][/img][/b] ) to i tak nic by Wam z tego nie wyszlo :wink: Logowanie bądź nie, nie ma tu nic do rzeczy :wink: To pierwsze z brzegu zdjęcie jakie wyciągneła (bez logowania :wink: ) z waszej galerii :wink: [img]http://foto.onet.pl/upload/7/9/_408821_n.jpg[/img] [b]Adres URL[/b] znajdziecie klikając na zdjęcie i wchodząc we właściwości :wink: Jak będę w domu to wam zrobię zrzut ekranowy i pokarze o co mi chodzi :wink: [b]A to zdjęcie, ktore tak usilnie chciala zamieścić mmbbaj[/b] [img]http://foto.onet.pl/upload/33/90/_432532_n.jpg[/img]
  4. [quote name='mmbbaj'] ] Pikusiu! :cunao: ja to wiem od początku :cunao: :cunao: :cunao: ,ale myślałam, że Ty także :multi: ,[/quote] Ja tak przypuszczałam :roll: że Wy to Wy :lol: Ale ja mam pamięć do twarzy 8) a nie kto, kogo :wink: Zobaczylam i sie upewnilam :wink:
  5. [quote name='adda'] A jakby ten szaman był przystojny... byleby lał w kiblu.[/quote] Niech leje gdzie chce, byleby nie na siebie i Broń Boże na mnie :evilbat:
  6. [quote name='mmbbaj'] Ciocia Pika zdjęcia od nas już dostała i obiecała, że dzisiaj wklei :P[/quote] nie dość, że obiecala to juz wkleila :lol: A ja wnioskuje z 1-go zdjęcia, ze my się znamy i to osobiście :wink: U Bei sie widzialysmy jak Bajanek jeszcze ssał cyca mamusi :lol:
  7. [img]http://img175.exs.cx/img175/4355/bajantrop35au.jpg[/img] [img]http://img175.exs.cx/img175/807/bajantrop68sh.jpg[/img] [img]http://img175.exs.cx/img175/2266/bajantrop49hd.jpg[/img] [img]http://img175.exs.cx/img175/7681/bajantrop57ef.jpg[/img]
  8. [quote name='mmbbaj']Oczywiście postaram się o umieszczenie zdjęć, poproszę którąś z dziewczyn o pomoc jeszcze dziśiaj,może się uda[/quote] Udalo sie :lol: oto sesja zdjęciowa ze spotkania Bajana z Tropem :D [img]http://img175.exs.cx/img175/9557/bajan4zl.jpg[/img] [img]http://img175.exs.cx/img175/7352/bajantrop4zd.jpg[/img] [img]http://img175.exs.cx/img175/9678/bajantrop12bx.jpg[/img] [img]http://img175.exs.cx/img175/1092/bajantrop23ok.jpg[/img]
  9. [quote name='mrowka'] :nono: Pika juz za szamana chcialaby sie wziasc i to sama! :nono: [/quote] swój do swego ciagnie :evilbat:
  10. [quote name='Katerinas'] Dorka stała się dorosłą kobietką :D[/quote] :angel: :angel: :angel: Super :angel: :angel: :angel: [quote name='adda'] No to chyba szaman się lał :D[/quote] Nastepnym razem jak bedzie chcial lanie dostac to go do mnie przyslij , chetnie pomoge :evilbat:
  11. Jejku, :angel: aaaaleeeeeeee :angel: cuda :iloveyou:
  12. DUNIA "GRAJĄCE TRAWY" [img]http://img208.exs.cx/img208/2093/dunia0se.jpg[/img] TROP "OLFACTUS" [img]http://img208.exs.cx/img208/5845/trop7xx.jpg[/img] TERCET "OLFACTUS" [img]http://img208.exs.cx/img208/7879/tercet2iq.jpg[/img]
  13. [quote name='asher'][quote name='adda'][quote name='asher']noo, czasem glodze :cooldevi:[/quote] Niedobra :wink:[/quote] :o jaka niedobra? po prostu oszczedna 8)[/quote] na psach oszczedzasz? :o sama nie jedz 8)
  14. :hmmmm: Hania coś Ci nie wyszło :oops: następnym jak chesz coś zamieścić z ImageShack to po zamieszczeniu skopiuj link z pola [i] Direct link to image [/i] i wklej w post i weź w wyznacznik [i] img[/i] Ale udało mi się to zdjęcie znaleźć :D Oto szczeniak pokazany przez Hanię [img]http://img222.exs.cx/img222/7225/gama10tg.jpg[/img]
  15. [quote name='coztego'] : Gdzie się odbyła ta dyskusja z Carragan?[/quote] [url=http://www.dogomania.pl/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&t=17386&start=0]A Tutaj[/url] :) Na temacie kompletnie nie związanym z żywieniem, ale temat zarcia tak jakoś wyszedł :wink:
  16. Przecytuje tutaj rozmowę odbytą z Carr na zupełnie innym temacie Do przemyślenia :wink: [quote name='PIKA'][quote name='carragan'] [b]przebialkowaniem[/b],ktore nie jest wina wlasciciela,lecz faktu,ze zaufal markowej,polecanej karmie.[/quote] acha, super zbilansowana, sucha karma, najlepsza dla psa :lol: Idź z tym na zywienie :lol: Car super argument mi dałas w dyskusji na temat "czym zywić psa" Czy moge tego cytata kiedyś wykorzystać? :lol:[/quote] [quote name='carragan']Pika a uzywaj sobie gdzie chcesz..... W koncu to nie moja wina,ze zaufalam Royalowi,bo wszak "stworzona dla gigantow".Pomine milczeniem fakt,ze zdaje sie miala 36% bialka,zas po konsultacji ze swoimi i zagranicznymi wetami okazalo sie,ze giganty powinny miec max.24%bialka...Moze dodatkowo doszedl czynnik,ze np.MAlenstwo gorzej przyswaja bialko,co nie zmienia faktu,ze nasza wina byla tylko chec zapewnienia psu najlepszych warunkow zywieniowych,nie zas przekarmianie... :-? Dodam,ze po "gorszym"gatunkowo i o mniejszej zawartosci bialka Boschu wyroslo cos,co moglas ogladac w Lodzi 8) PS.Szkoda,ze czlowiek uczy sie na bledach no ale coz... PPS.Jak teraz czytam te ulotki RC i to co tam wypisuja to ogarnia mnie pusty smiech,bo pewnie jeszcze niejednego naiwniaka takiego jak ja zlapia,na zdanie "iz karma ta zapewnia doskonaly rozwoj u psa" czy jakos tak. PPPS.Jesli zas nasze nieprzyjemne doswiadczenia z ta karma uchronia jakiegos wlasciciela i psa od tego co mysmy przechodzili to bardzo bede sie z tego cieszyc.Szczegolnie,ze jakby miala takie doswiadczenia jakie mam teraz z RC [b]nigdy[/b] bym sie nie zdecydowala wiecej na karmienie nia zadnego psa. pozdrawiam PPPPS.Swoja droga to madry polak po szkodzie,co nie ? :wink:[/quote] [quote name='PIKA'] [b]A mnie przeraża jedna rzecz – jedynym i głownym argumentem do żywienia karma suchą jest „bilans” [/b] [b]Tylko nikt jakoś nie pomyśli, że ten sam „zbilansowany” worek karmy np. Pupy Giganta jakiejkolwiek by nie był firmy jest polecany młodemu mastifowi, młodemu dogowi, wilczarzowi i jeszcze paru innym nie małym psiakom.[/b] A mnie się jakos wydaje, że należałoby inaczej zbilansować ten pokarm dla mastifa a inaczej dla wilczarza na przykład :niewiem: [color=red]Pomijam róznice osobnicze wystepujące w tej samej rasie bo tak naprawdę to każdemu psu indywidualnie należałoby zbilansować ten pokarm[/color][/quote]
  17. [quote name='adda'] Ja karmię suchym, bo nie chce mi się bilansować.[/quote] Adda a ja nie bilansuje wcale :wink: Poczytaj cały temat :wink: Ja mam na temat bilansu własne zdanie :wink:
  18. [quote name='hohufka'] . Potem projekt trafi pod obrady Sejmu, odbędzie się [b]głodowanie[/b],[/quote] :o to wynik tych obrad bedzie tak niekorzystny , że będziemy musieli głodować? :o
  19. [quote name='asher'] myslalam, ze u niej to jak w sklepie - zamawiam i tego samego dnia jest dostawa. a okazuje sie, ze musialabym tydzien czekac :o zawsze tak jest, ze trzeba liczyc sie z tak dlugim terminem realizacji zamowienia, czy to tylko chwilowy brak towaru?[/quote] No nie jak w sklepie :wink: Ta kobita musiałaby wszystkich rodzajó ciastek i karmy nakupowac i w domu trzymać do... nie wiadomo kiedy :wink: A tak zbierze zamówienia, zamówi co trzeba u producenta w jeden dzień porozwozi :wink:
  20. [quote name='coztego'][b]PIKA! [/b] Dzięki za wskazówki, chociaż nie wiem, czy Kreska jeszcze będzie Cię lubić :lol: [/quote] No chyba jej nie powiesz, ze to ja? :o a z tymi ryżami, to kiedyś Samba mówiła, że jak daje swojej suce to ona się zaokragla, więc odstawiłam :wink: [quote name='adda'] martwi mnie trochę niska zawartość tłuszczu, tylko 12 %..[/quote] A po co im tłuszcz w większej ilości? :o i to na wiosne, zaraz bedzie lato, więc sadla coby ich ogrzało nie musza zbierać, więc przeciwnie :wink:
  21. [b]Lazy[/b] mnie pomaga :lol: Bez tego to bym nie zdążyła na czas Saby dowieźć :roll: i tak spokojnie bym nie czekała na koniec zabiegu. Znaczy duchowo spokojna nie byłam, ale fizycznie nie latałam, jak ta głupia w te i we wte :roll:
  22. [b]Coztego [/b]u nas tez juz nic nie widac :D [quote name='tufi'] Maaaatkooo, ale ja juz mam nerwy :o[/quote] Kup se Imodium, pomoaga i to bardzo na .....możliwe efekty tych nerwów :roll:
  23. [quote name='coztego'] Zmieniałaś dietę? Jak zmieniłaś? Moja ostatnimi dniami niepokojąco się zaokrągliła... :evil: Właśnie chcę wrócić do śniadanek z suchej karmy i kombinuję czy coś jeszcze by zmienić... :roll:[/quote] a moja schudła całe 3,5 kg :lol: z czego pewnie ze 2 kg to przypada na wypadnięty podszerstek bo akurat lnieje :wink: ,ale juz wyrażnie widac "wcięcie w talii" , z tym, że brzuszek jeszcze został :roll: A dietę głownie zmieniłam w ... ilości. Poza ty odstawiłam wypełniacze typu, kasze, ryże o kluchach nie wspomne. Daję jej czasami, kasze jaglana, albo ryz brązowy, ale to czasami. W misce zagosciło za to więcej warzyw i to poczawszy od pełnej włoszczyzny,+ dodatkowa marzchewka zakonczywszy na dodatkach, które stosuję zamiennie jak szpinak, buraki, jabłko czy kalafior. A żeby miala coś "ze zbóż" to do michy dodaję jej 1-2 łyżki otrąb pszennych, czy owsianych oczywiście mięso staram się wybierac nie za bardzo tłuste Poza tym dzielę jedzonko na dwie porcje Głowny "obiad" to gotowane i kolacja właśnie Acana, z tym, że Acany to ona nawet nie zjada 1/4 porcji należnej dla psa jej wagi zamiennie zamiast Acany dostaje np. biały ser z kefirkiem, czy jogurtem Dodać trzeba, ze sucz po sterylce zrobiła się bardziej "ruchliwa" i skora do zabawy, także nie dość, ze mniej je to się jeszcze więcej rusza :wink: Niemniej z własnych obserwacji wywnioskowałam a i teraz moje wnioski się potwierdziły, że wcześniejsza lekka nadwaga mojej Saby bardziej wynikała z jej skłonności do ciąż urojonych niż z przeżarcia :wink: Ale to nie temat do opisywania jej zachowań w czasie ciąz urojonych :wink:
  24. PIKA

    SZARA

    [b]azzie[/b] zobaczysz , że będzie dobrze :D A nawet lepiej niz przed stetylką :wink:
  25. PIKA

    SZARA

    Bosze. azzie czemu nie dalas mi znać, ze będziesz Szarą sterylizowała w ELWECIE ? :roll: Ja tam sterylizoiwąłam Sabe w grudniu i to super klinika jest - mogłabym Cie troszke uspokoić :wink: Głaski dla suczydła :D
×
×
  • Create New...