Jump to content
Dogomania

PIKA

Members
  • Posts

    6182
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by PIKA

  1. To super, ze dziewczyny tak przyjeły nowego domownika :D Mam tylko obawy, że jak maly zacznie raczkować to go Gajka "bedzie pasła" :roll: a wtedy tyłeczek bedzie poszczypany jak nic :lol:
  2. [quote name='Bila']A Tadeusza to już chyba kompletnie wywiało :evil:[/quote] :hmmmm: chyba zasypalo :roll:
  3. [quote name='Bila']No nie :evil: [b]PIKA[/b], [b]SAMBA[/b], [b]ARGO[/b], gdzież się, do bebla, podzialiście???? :o :o [/quote] Ja siem melduje :oops: A tak w ogóle to ja się zawsze podziewam gdzies na dogo :lol:
  4. W ubiegłym roku brałam psa z Palucha. Nikt nie żadał kasy. Na wyraźne nasze pytanie "ile?" powiedziano nam "co laska" Dalismy 50 zł bez mrugnięcia okiem. jakbym miala przy sobie więcej to bym zostawiła więcej, ale to byla szybka akcja i idąc do pracy nie wiedzialam, ze wróce z psem :lol: po prostu nie bylam przygotowana :wink: Dostalismy normalny kwitek potwierdzający dokonanie wplaty "na rzecz schroniska" Przeciez te pieniązki ida na utrzymanie tych biedakow, które tam zostają :( Ale 1.000 zł :o to juz przegięcie :roll:
  5. Kasia Wy już w domu? :o :drinking: :drinking: :drinking: za Michalka I prosimy foty malucha :angel:
  6. [quote name='kingula'] Troche sie jednak martwie, czy te dawki Relanium nie sa zbyt silne, biorac pod uwage leki nasercowe ktore przyjmuje Dzekus :-? [/quote] To w miarę normalna dawka relanium :wink: Sa i tabl. 10 mg Mam nadzieję, ze powiedzialas lekarzowi o wszystkich lekach jakie psiak dostaje ??? Jesli tak to ja bym jednak wetowi zaufała. A jak nie to idź w poniedziałek do swojego zaufanego weta i skonsultuj ta dawke :wink: Trzmamy kciuki za psiaka :kciuki: I wymyziaj go od nas :calus:
  7. [quote name='malawaszka'][quote name='PIKA']Łomatko [b]kingula[/b] :cry: Ona tak czesto? Czy pierwszy raz ? :cry: [/quote] to psiak Kinguli miał atak nie sunia[/quote] wiem :oops: tak z rozpedu mi sie to "a" wpisało :wink:
  8. [quote name='coztego'][quote name='PIKA']Moja ma 5 lat i nadal wcina aż jej się uszy trzesą :roll:[/quote] Wszystko? Moja też wcina jak jej pańcia ugotuje, ale nad suchym wydziwia... 8) [/quote] wszystko, jak odkurzacz :roll: a ostatnio to nawet dopada do michy gdzie jest suche, wsypie jej a ona juz przy misce, nawet nie daje mi szansy wlozyć jej coś na wabika :lol:
  9. Łomatko [b]kingula[/b] :cry: Ona tak czesto? Czy pierwszy raz ? :cry: [quote]wybaczcie [b]OT[/b], [/quote] A co to znaczy? Sie domyslam, ale pewności nie mam :oops: [size=2]Kiedyś mialam taki link do slownika srótów interentowych, ale po ostatnim "padnieciu kompa" juz ni mom [/size] :roll:
  10. [b]Kingula[/b] ja sterylizowałam zaraz po cieczce, z tym ,że moja suka miala ciąze urojone, więc dostała Galastop i sterylke wykonalismy zaraz po zakończeniu kuracji [quote name='tufi'] Karma typu light jest dla psow otylych, pozbawiona jest wiekszej ilosci skladnikow odzywczych, ktore zaraz po sterylce bylyby wskazane.[/quote] :o Karma light ma znacznie zmniejszą procentową zawartośc tluszczu, pozostałe skladniki chyba pozostają bez zmian :o Ja daję Acanę light (no oprócz gotowanego jedzonka) i nie dość, ze sa tam wszystkie witaminy to ma jeszcze glukozamine i chndroidyne na stawy :wink:
  11. [quote name='coztego'] [quote name='PIKA']A ruch to niech sobie sama dozuje na tyle na ile się czuje,[/quote] Taaa, moja sobie tak "dawkowała", że najpierw szalała a potem spała obolała... Psycholka :evilbat:[/quote] szalala, bo była "na prochach" :evilbat: a jak "prochy" przestały dzialac to zabolało i leżala spokojnie :wink: A moja co robila?, dwie godziny po przbyciu do domu, skakala po łózkach i po parapetach :roll: Miedzy innymi dlatego wet nie chcial jej dawac zastrzyków p/bólowych :roll: Stwierdził, ze jeżeli nie boli tak, ze pies daje wyraźnie to do zrozumienia to nie ma co psa szprycowac, bo jak wcale nie będzie bolalo, to pies zacznie "rozrabiać", a tak to stwierdza, że "troche boli jak sie ruszam, więc trzeba lezeć, zeby nie bolalo" :wink: Nawet spacerki mielismy krótkie : Siku ewentualnie kupa i do domu :lol:
  12. [b]adam[/b] czyli ogólnie wszystko w normie :D Nie pozwalaj jej tylko lizac ranki :wink: A ruch to niech sobie sama dozuje na tyle na ile się czuje, ale skakac tez nie pozwalaj :wink: Co do badań, to sucz miala robione badania na zlecenie lekarza Raz jak mi za któryms razem oddala stolec z krwią. Wet zlecil : najpierw badanie kału na pasozyty (zapomnialam na jakie, :oops: ale sa takie które mogą wywoływać biegunki podbarwione krwią) a jak sie okazało, że suczydlo jest "czyste" to badania krwi z morflogią, próbami watrobowymi, trzustkowymi, od diabła tego było, a nawet zrobił cukier - tak przy okazji :wink: EKG tez zrobilismy na zlecenie lekarza, bo lekarka, ktora ją osluchiwała wysluchała jakąś niemiarowośc :o i odesłała nas do kardiologa :roll: No to pognalismy, okazało się, że wszystko jest OK a ta niemiarowośc to była (chyba, tak przypuszczała kardiolożka ) niemiarowość oddechowa, spowodowana wysoką temperatura i dośc intenywnym spacerem. po prostu pies ziajal w trakcie badania :lol: No ale lepsza taka "panika" niż zbagatelizowanie sprawy :wink:
  13. [quote name='anetta']Wy tu gadu gadu a fotek nie ma :wink: :P[/quote] I na razie nie będzie :wink: Chyba, że kogo innego fotki Kasia wstawi :angel:
  14. [quote name='KORONA']PIIIIKAAAAA no [b]ten kocyk [/b]który przyniosłaś jak byłaś Nas odwiedzić. Taki mały, kolorowy... [b]Halucypek z nim śpi[/b] :lol:[/quote] [quote name='KORONA'] [img]http://www.imagestation.com/picture/sraid159/pf5a5b4cb980e695bb276e75538ad3d0f/f4f21e00.jpg[/img] [/quote] :o zara :o ale tego kocyka na ktorym lezy Halucypek to ja nie przynosilam :o
  15. [quote name='KORONA']PIIIIKAAAAA no ten kocyk który przyniosłaś jak byłaś Nas odwiedzić. Taki mały, kolorowy... Halucypek z nim śpi :lol:[/quote] :o SUPER :angel: :angel: Ale to było taaaaak daaawno, że zapomnialam o nim :oops: myslałam, ze on juz "nie zyje" :lol:
  16. Kurna [b]Tuffi[/b] co tej Twojej suczy jest? :cry: [quote name='kingula'] nie wiem jak zniesie te wszystkie badania no i narkoze, jak sie tak strasznie przerazi... :o[/quote] zniesie, zniesie Nawet nie zauwazy tej narkozy... bo będzie spała jak dziecko :lol: [quote name='kingula'] Dzwonilam do lecznicy i zapisalam Dasze na zabieg 21 marca :nerwy: Operowac nas bedzie ten sam doktor co Sabcie Piki. Mamy sie stawic miedzy 8 a 10 sucz oczywiscie na glodzie. Pytalam o jakies wczesniejsze badania- ponoc nic nie jest potrzebne :roll: czy to prawda? A serce... krzepliwosc krwi...sama nie wiem :roll: Uparlam sie na wczesniejsza konsultacje z doktorem. Nie badaliscie przed zabiegiem swoich psiakow? ] [/quote] Ja robiłam badania, we własnym zakresie w tym i EKG, ale musialam serce sprawdzić bo moja to molosowata jest :wink: Nie wiem, czemu, ale jakoś te badania nie są praktykowane :roll: Jakoś weci robią badania, ale tylko jeżeli właściciel zgłasza, że pies jest na coś chory, bądź ma jakieś wady istotnie mogące wpłynąć na stan pacjenta przy narkozie [quote name='kingula'] I nie wiem jeszcze jak to ma wszystko wygladac, zajelismy ostatnie wolne miejsce, mam zostawic swoja dziewczynke miedzy 8 a 10 sama w lecznicy? Czy bede mogla z nia poczekac az wczesniejsze suczki skoncza zabieg?Ona bedzi strasznie plakac :cry: [size=1]a ja razem z nia :oops: [/size] [/quote] :lol: Jak będziesz chciała to pewnie będziesz mogła poczekać :lol: Dopytaj się dokładnie o której ma mieć zabieg, bo może się okazać, ze spokojnie możesz z nią przyjechać bardziej na 10 rano :wink: I plakac nie będzei. Ona nawet nie zauważy, ze Cie przy niej nie ma Lekarzę przed kazdym znieczuleniem, zarówno tym ludzkim jak i tym psim podają tzw premedykacje (najczęściej jest to tzw „Glupi Jasio” Suczydło dostanie zastrzyk, po jakimś czasie pan doktor ją zabierze i gwarantuje Ci, że ona nawet się za Toba nie obejrzy :lol: Będzie otępiała i pewnie w ogóle nie załapie, ze Cię przy niej nie ma :lol: Moja normalnie z obcym nigdzie nie pójdzie (przynajmniej nie na tyle, żeby mnie z oczu stracić) ale po tym zastrzyku to polazła z lekarzem do drugiego pokoju do tego jeszcze wpatrzona była w niego jak w obrazek :o
  17. [quote name='KORONA'] [b]PIKA[/b] kocyk od Ciebie robi furore :lol:[/quote] :o :o Jessuuu :o Jaki kocyk? :o
  18. [quote name='ara']Dzieje się, dzieje... wczoraj jedna wariatka chciała Halucynację ukraść :wink:[/quote] Ale samokrytyka :lol:
  19. [quote name='tufi'] Beri miala krwotok z nosa, nadal jej krew leci, bedzie miala endoskopie najprawdopodobniej :cry: [/quote] :o a co jej jest ? :( [b]Adam[/b] trzymamy kciuki i za was :kciuki: [quote name='kingula'] Pytanie do Was Warszawiacy- gdzie sterylizowaliscie swoje suczki?[/quote] Ja w ELWECIE w Al. Niepodleglości i jestem baaaaardzo zadwolona :angel: Operował Dr Mikow :D To może nie najtańsza klinika w Wawie, ale warto. Zobacz może oni właczyli się do akcji na 19 marca :wink: I poczytaj początek tego wątku to zobaczysz w jakim stanie sucza odebrałam :wink:
  20. Tuffi zyjesz? :lol: Spałas w nocy? :wink: [quote name='kingula'] Dasza jest straszna panikara, boje sie narkozy- wszystkiego :([/quote] tylko kto wiekszy, Ty czy Dasza? :wink: Jak masz problem z kasą to idź "w dniu sterylki" jak takiego problemu nie ma to zostaw miejsce dla tych co takowy mają :wink: a sama poszukaj weta "przy ktorym" bedziesz się czula bezpiecznie :wink:
  21. Tufinku trzymam kciuki :kciuki: I wex sobie cos dzisiaj na uspokojenie :wink: Może byc i :drinking:
  22. [b]Bila[/b] jakby Ci 60 kg psa (teraz juz 57,5 :wink: ) zaczęło wchodzic na głowę to byś sie odmawiać nauczyła :lol:
  23. Ten tygrysek tez mial służyć do zabawy :( Już po dwóch dniach odszedł do pluszakowego raju :cry: [img]http://foto.onet.pl/upload/4/23/_203098_n.jpg[/img] :lol:
×
×
  • Create New...