Jump to content
Dogomania

PIKA

Members
  • Posts

    6182
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by PIKA

  1. Każdy pies umie pływać, tylko musi się zorientować, ze umie i musi chcieć to robić Saba na poczatku brodziła tylko tam, gdzie miała grunt, kiedys dała krok za daleko to panika i w oczach „rany topię się” i szybka nawrotka :lol: Tak było do momentu jak mysmy nie weszli do wody i w jej mniemaniu poszlismy to za daleko, jeden sus i pies biegiem płynął nas ratować :D od tamtej pory z wody jej wyciagnąc nie można :lol: i jakoś dziwnie nigdy nie rozchlapywała wody, nawet na samym początku U mamy jest pies, który ma 6 lat, w ubieglym roku pierwszy raz trafil do wody i miał możliwośc pływania, ten to dopiero chlapie :lol: Dla porównania : plywające psy Jeden początkujący – chlapiący i statecznie płynąca (a raczej sunąca) Saba [img]http://foto.onet.pl/upload/43/31/_309359_n.jpg[/img] [img]http://foto.onet.pl/upload/26/45/_309272_n.jpg[/img]
  2. PIKA

    LEONBERGERY ADY

    [quote name='Ka-ka'][b]odrobina[/b] nikomu jeszcze nie zaszkodziła :lol: 8)[/quote] Nie przesadzaj :o Prestonek znowu taka drobina nie jest :-?
  3. PIKA

    LEONBERGERY ADY

    [quote name='asher'] Cos mieszasz :roll: Łapanie za nos nie może byc grą wstępną, gdyż dmuchanie występuje PRZED tym...[/quote] :hmmmm: a to może ona sie doprasza, zeby ktos ją dmuchnął ........ tfu ... znaczy jej dmuchnął :roll:
  4. PIKA

    LEONBERGERY ADY

    [quote name='asher'] No popatrz, a moja sucz [b]łapie za nos bez dmuchania[/b] :o[/quote] To ona tylko gre wstępną preferuje? :o [quote name='Ka-ka']lubi czasem ostre zabawy 8)[/quote] Sado-macho? :o
  5. [quote name='Wind'] [ i to na tyle :-)[/quote] Jakoś nie wierze :roll: Powyciągaj tą resztę z szuflady :roll: [quote name='Wind']niuka, Jestesmy :-) Na pewno w niedziele, ale i w sobote (jesli cos pilnego nie wyskoczy) rowniez planuje przyjechac :-)[/quote] Przyjedź, przyjedź w sobote :D
  6. [quote=<Kate>*]jak.[/quote] co jak? :roll: [quote name='Jonquil'] zawsze wychodzi żywy.[/quote] żywy czy cały? :wink: A czym zabezpieczasz psa, ze nie dość, ze się go czepiaja to jeszcze zywe som? Sucz po Frontlinie lub po FIPRex-sie (sklad ten sam, a róznica w cenie znaczna) pod koniec dzialania dawki złapie jakiegoś, ale jak wyciagnę to trup - nieboszczyk :P
  7. PIKA

    LEONBERGERY ADY

    [quote name='Ka-ka']chociaż teraz ewoluował ... i jakby co, to raczej za nos łapie :hmmmm: :lol:[/quote] według mnie mój nos jest w sam raz i skracac go nie musze :lol:
  8. [quote name='madzior_ka'] bilansowałam mu wszystko no... idealnie wg ksiązek. tyle samo warzyw, mieska, wypełniaczy + odpowiednie witaminy,ale pies schudł mimo ze dostawał potem wiecej jedzonka ,[/quote] Ano z tym bilansem to jest tak, że nie można bilansować według książek :wink: W ksiązce masz bardzo ogólne zalecenia najczęściej na podstawie wagi w tym przypadku psa, a prawdziwy bilans powinien opracowac dietetyk dla [b]konkretnego osobnika[/b] na róznych podstawach a nie tylko wagi, wtedy możemy mówic o prawdziwie zbilansowanym pozywieniu . Inaczej zbilansujesz pozywienie dla psa - sportowca (i to inaczej pies powinien jeść kiedy tylko trenuje a inaczej w okresie zawodów), inaczej dla kanapowca Mnie po prostu smieszy "zbilansowana sucha karma" Bo konia z rzedem dla tego, kto mi udowodni, że na przykłąd ten sam worek karmy "PUPPY GIGANT" jest prawidłowo zbilansowaną karmą zarówno dla szczeniaka doga niemieckiego, jak i mastifa 8) Nie wspomnę, ze szczeniaki z tego samego miotu mogą się rozwijac bardzo róznie i bardzo róznych skladników każde z nich będzie potrzebowało więcej lub mniej Carragan przebiałkowała swojego wilczarza świetnie zbilanowana karmą dla ras duzych firmy Royal Canin, więc jak to z tym jest ? :niewiem:
  9. PIKA

    LEONBERGERY ADY

    [quote name='Ka-ka']ja nie wiem, co Ci faceci mają, że tak lubia psom w uszy dmuchać :hmmmm:[/quote] Nie tylko faceci tak mają :oops: [quote name='Ka-ka'][img]http://img211.echo.cx/img211/4437/preston21kopia0di.jpg[/img][/quote] :o jemu nie dmuuchne w ucho obiecuje :biggrina:
  10. [b]Haniu[/b] bardzo Ci dziekuję za pomoc merytoryczna i informuję, że wszystko z suczką i jej małym jest OK :D [quote name='mmbbaj']Tak Bajanek spędzał nad Wisłą sobotę i niedzielę. Wielka radość, szaleństwo do upadłego.[/quote] szaleństwa miodzio :D I ładnie mi się tu spowiadać, 8) gdzie tak spokojnie można psa wymoczyć ? Czy tam da się pływac, znaczy pies by pływał, nie ja :wink: I czy stan czystości wody w Wisle nie zagraża skórze psa ? :roll:
  11. [quote name='Siostra']No to i ja przypomne siebie i moją małą dogomaniaczkę - Marynię. Zdjęcia spacerowe: [img]http://img275.imageshack.us/img275/39/a9pt.jpg[/img][/quote] Ale masz błysk w oku :o :lol: :wink:
  12. [quote name='Agnes'][quote]Czy Wy tez codziennie łykacie multiwitaminę?[/quote] nie, ale tylko dlatego, ze zapomniam :roll: Pewnie gdybym lykala, to bym nie przechodzila ostatanio 3 grypy w ciagu 2 miesiecy. [/quote] No własnie Ja też nie łykam a grypy nie przechodziłam wcale (szczepiona nie byłam), każdy organizm jest inny :wink: To samo psów dotyczy :wink: [quote name='coztego'] PIKA, to była podpucha... :wink: Nie wiesz, że tylko odpowiednio zbilansowane witaminy i mikroelementy zapewnią Twojemu psu długie i zdrowe życie... 8) [/quote] Taaaaa :lol: [quote name='coztego'] Nie, ale ja nie byłam w ostatnim roku milion razy u lekarza (w odróżnieniu od suki), nie miałam poważnej anemii i kilku innych chorób... ...[/quote] Jak ma tendencję do anemii to podawaj jej szpinak, duzo żelaza ma i pewnie łatwiejszy w przyswojeniu niz w tabletkach :wink: Ja podaję taki juz mrozony, więc jest on juz w papce :wink: Saba wprawdzie nie choruje, ale jest "wypadkowa" więc co jakiś czas dostaje antybiotyki żeby zakażeń nie było, to wtedy dostaje zwiększone ilości jogurtów od naturalnego po owocowe [quote name='coztego']Żeby zabić w sobie poczucie winy, związej z nie podawaniem "odpowiednio zbilansowanej karmy" suka dostaje pół łyżeczki can-vitu. Nie dostaje suchego żarła wcale, więc bałabym się, że jednak jakiś psich wartości nie dostaje...[/quote] A ja mam poczucie winy, że ją tym suszem jednak karmie :( ale to tylko dlatego, ze to wersja light :wink:
  13. [b]coztego[/b], sucz dostaje siemie lniane, olej, surowy szpik nabiał, otreby pszenne i inne rózne dziwne rzeczy Poza ty w każdym pozywieniu naturalnym, są oprócz witamin mikro i makroelementy więc nie widze powodu dlaczego mam ryzykowac przedawkowanie tychże, bo to bardziej może zaszkodzić niż lekki niedobór Pies ma ładną lśniącą sierść, jest zdrowa więc jeżeli mialabym cos "w tabletkach" dodawac do żarełka to tylko po konsultacji z lekarzem Czy Wy tez codziennie łykacie multiwitaminę? :niewiem:
  14. Ja karmie pół na pól, ale z racji tego, że sucz wcina wszelkie mozliwe warzywa to ju żadnych witamin nie dodaję
  15. PIKA

    LEONBERGERY ADY

    To nie pływaliście? :(
  16. [quote name='adda']A tak w ogóle Nadir-łamacz jak obrósł sierścią to wygląda pięknie :D[/quote] Noooo, jak prawdziwy ruski wygląda, a nie jak oszukany sznaucer :lol:
  17. Olcia sie pokazała :o [img]http://manu.dogomania.pl/emot/witamy.gif[/img] No tak kot :roll: tez czarny :fadein: [img]http://img248.imageshack.us/img248/2723/p70300201rw.jpg[/img]
  18. PIKA

    LEONBERGERY ADY

    Dopytaj :D
  19. PIKA

    LEONBERGERY ADY

    [quote name='adda'] : Natomiast w tygodniu będę moczyć Ironka w Zalesiu Górnym, podobno fajny staw tam jest, tyle że w weekend [b]niestety zaludniony [/b]:-?[/quote] I pewnie zapsiony :roll:
  20. PIKA

    LEONBERGERY ADY

    Adda a gdzie idziecie pływać?
  21. Rotti :( ["] .["]
  22. PIKA

    LEONBERGERY ADY

    To ja tego Irydka chyba w życiu na zywo nie zobaczę :( Zaraz się zirydkuje :evil:
  23. PIKA

    LEONBERGERY ADY

    [quote name='adda']Najmłodszego wystawiam :D [/quote] A Irydek? :evil:
  24. PIKA

    LEONBERGERY ADY

    [b] Adda[/b] kogo wystawiasz?? :D
×
×
  • Create New...