Jump to content
Dogomania

PIKA

Members
  • Posts

    6182
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by PIKA

  1. PIKA

    LEONBERGERY ADY

    [quote name='adda'][quote name='PIKA'] :o Moja tez ma na jezyku czarna kropke, tylko większą i głebiej :o[/quote] :o Masz niufkę :o[/quote] Na to wychodzi :o
  2. PIKA

    LEONBERGERY ADY

    [quote name='malawaszka'][quote name='adda']A on ma tam kropkę? :D[/quote] :o to niuf jest :lol:[/quote] :o Moja tez ma na jezyku czarna kropke, tylko większą i głebiej :o
  3. PIKA

    LEONBERGERY ADY

    [quote name='adda'][b]Ja chyba powinnam zostać gospodynią domową[/b] :roll: Dzisiaj ugotowałam obiad, podlałam ogród i jeszcze poszłam z psami na spacer :roll: [/quote] Coś marna z ciebie ta gospodyni :roll: nie posprzatałas :-? [quote] [img]http://i7.photobucket.com/albums/y290/siesia/Zmianarozmiaru979SpacerIron.jpg[/img][/quote] :o ale łopata :o :lol:
  4. PIKA

    LEONBERGERY ADY

    Wind dzieki :D [quote name='Wind'] Co wiecej, szczepionka na lepto dziala krocej niz rok..[/quote] Czyli jesli szczepić w ogóle to najlepiej gdzies na wiosne przed letnim sezonem pływackim :wink: Nam szczepienia na jesieni wypadają :roll: [quote name='Wind'] Moj na leptospiroze, szczepi psy ktore czesto korzystaja z wodnych akwenow w lasach, czy parkach..[/quote] Saba korzysta z takich też :roll:
  5. PIKA

    LEONBERGERY ADY

    [quote name='Ka-ka'] [b] PIKA-[/b] chyba...tańsze, biorąc pod uwagę, ile tego musiałby zeżreć, zeby podziałało,[/quote] To się daje jedną pałeczkę dziennie :lol: A do tego pies ma przyjemnośc :D [quote name='Wind'] leptospiroza ewentualnie psom dowodnym, ale gdy sie nia zaraza to i tak jest malusienkie prawdopodobienstwo, ze to wlasnie tym szczepem ktory jest w szczepionce[/quote] To co mnie poradzisz? Moja sucz jest psem pływającym i brodzącym co to żadnemu zbiornikowi wodnemu nie przepuści :roll:
  6. PIKA

    LEONBERGERY ADY

    [quote name='Ka-ka'][b]PIKA[/b], aaaaaaaaaaaaaaaaaaa.......................teraz łapię. i jeszcze opakowanko podesłała :lol: dziękuje za full info 8) ech, zaręczam, że dla mojego to byłoby za mało :lol: zresztą on to zjada w takim tempie, że nawet nie zdąży zadziałać :wink:[/quote] A Ty myslisz, ze moja to memła godzine ? :o :lol: Ale chcial nie chcial pogryźć musi :wink: Ja to już daje od bardzo dawna, na początku po prostu jako smakołyk, dopóki mnie wet nie uświadomił, ze to jednak dziala, to teraz daje obowiązkowo :D [b] Wind[/b] patrz kurka, a ja szczepie na wszystko co rok :roll: O wściekliźnie nie wspomnę bo to obowiązkowo w Polsce :roll:
  7. PIKA

    LEONBERGERY ADY

    [quote name='adda'][quote name='PIKA']A wąchałaś przypalone mięso :roll: [/quote] A bo to raz? :D [/quote] Ty tez przypalasz? :o Witaj w klubie :bigok: [b]Ka-ka[/b] specjalnie for you To psu podaje :lol: [img]http://img138.imageshack.us/img138/2241/denta7rj.jpg[/img]
  8. PIKA

    LEONBERGERY ADY

    [quote name='Ka-ka'] [b]PIKA[/b], to mnie się z czyms poplątało :lol: w takim razie proszę o wyjasnienia i opis produktu 8)[/quote] To takie pałeczki na ząbki produkowane przez Pedigree Jest Denta Rask to jest w ksztalcie kości i jedno w opakowaniu i jest Denta stix - pakowane po 3 szt lub 7 . Wielkośc w zalezności od wagi psa Sucz dostaje to pom prostu jako smakołyk - deser Jak na tą firmę to produkt nie jest zły, nawet polecał nam to psi dentysta :)
  9. PIKA

    LEONBERGERY ADY

    [quote name='adda'][quote name='PIKA']Ale jak śmierdzi w trakcie produkcji :evilbat: [/quote] E tam, znam gorsze smrody :roll: [/quote] A wąchałaś przypalone mięso :roll: [quote name='adda'] [size=1]Jak się robi screena?[/size][/quote] [size=1]naciskasz RAZ klawisz printscreen, i kurna zapomniałam kombinacji klawiszy na KOPIUJ, jak pamietasz to je wciśnij. Otwórz nowy dokuument można w wordzie, i znowu WKLEJ [/size]
  10. PIKA

    LEONBERGERY ADY

    [quote name='adda'] [quote name='PIKA']No nie wiem, mnie się czasami tak samo żarcie psie przypala jak i jej :roll:[/quote] Węgiel jest dobry na rozwolnienie :lol:[/quote] Ale jak śmierdzi w trakcie produkcji :evilbat: [quote name='Ka-ka'] [b]PIKA[/b]-nie no...nic....fajnie zabrzmiało...ale sam płyn, to by chyba sprawy nie załatwił u mojego :hmmmm:[/quote] Przeciez Denta stic to nie płyn :o
  11. PIKA

    LEONBERGERY ADY

    [quote name='Ka-ka'][b]PIKA[/b], Denta Stick ?? no nieźle :wink::[/quote] Nie kumam :o Wolę to niż szorowanie jej zębów szczoteczką :evilbat: [quote name='adda'][quote name='PIKA']A ja stwierdzam, że przy Was to wcale o psa nie dbam :oops:[/quote] Ej, przy Evelinie to chyba jednak dbasz :D[/quote] No nie wiem, mnie się czasami tak samo żarcie psie przypala jak i jej :roll:
  12. A może się zaswiesiła bo wirusa siakiegoś złapała :roll:
  13. PIKA

    LEONBERGERY ADY

    Pół łysa Majeczka cuuuudo :lol: A ja stwierdzam, że przy Was to wcale o psa nie dbam :oops: Kapiele w wannie z szamponami to tylko jak pies sie w czymś śmierdzącym wytarza :evilbat: a to ostanio było z 1,5 roku temu :oops: Ale sucz brudna nie jest :o Ona czyści sie w naturalny sposób 8) Zima tarzaniem w sniegu, latem pływaniem, w porze deszczowej - wodą z nieba, ale generalnie ona się otrzepie i już jest czysta Uszy czyścimy jak stwierdzę, ze brudne a czeszemy się tylko w okresie lnienia :roll: Na zabki dostaje codziennie pałecze Denta stick i jak na 5 -cio letniego psa ma bardzo piekne zeby bez kamienia i smrodku :D A je wszystko co jej dam, a dostaje bardzo rózne rzeczy i rózne mięsa, ale rarytasów w postaci królików czy jagnięciny nie kupuję z wiadomych wzgledów :roll:
  14. [quote name='malawaszka']Luna poszła pod łóżko :lol:[/quote] :o Waszka to super :angel: :angel:
  15. [quote name='madzior_ka'] dla mnie jest lepsza karma bo jednak ma juz wszystko [b]odpowiednio zbilansowane[/b] [b]i nie musze sie o nic martwic[/b]:)[/quote] A skad wiesz, czy ta karma jest odpowiednio zbilansowana dla TWOJEGO PSA? Byłaś z psem u psiego-dietetyka ? I ja bym sie jednak martwiła, bo na 100% nie wiesz, czy Twój pies w równym stopniu przyswaja skladniki, ktore przyswoić powinien , ale jednoczesnie przyswaja równiez sklądniki które są w tych karmach, ale psu do zycia są absolutnie nie potrzebne [quote name='Wind na innym temacie']Zmienilam na gotowane bo sie w necie naczytalam o karmach, ich produkcji i o tym jak to w krajach, gdzie karmy przemyslowe stosuje sie od wielu lat spadla dlugosc zycia psow i kotow[/quote]
  16. [quote name='Agnes'] [quote]Przeciez pies może zjeść każdy rodzaj mięsa[/quote] oczywiscie ze tak, ale czesto slysze, ze ludzie ograniczaja sie wlasnie do tego "schematu". [b]Nie twierdze ze to jest dobre, wrecz przeciwnie[/b][/quote] A ja nie twierdze, ze tak twierdzisz :lol: Po prostu uzupełniłam Twoją wypowiedź :wink:
  17. [quote name='Agnes'] Jesli pies ma lupiez po gotowanym, to nie mozna zmienic jakiegos skladnika albo go w ogole dodawac? Aaaa ja wiem, ze to zajmuje troche czasu i trzeba pomyslec, [/quote] A ja dodam jeszcze, ze przyczyną łupieżu wcale nie musi być jedzenie. Łupiez może wystąpić z powodu jakiegoś czynnika stresogennego (sporo psów na wystawie nagle dostaje łupiezu), albo z powodu na przykład zbyt czestego kąpania psa (chodzi o mycie a nie o pływanie) albo użycia niewłasciwego dla danego psa szamponu a oliwę z oliwek, albo olej słonecznikowy to zawsze można troszkę do każdego jedzonka dodac Swietnie robi na sierśc i stan skóry, moze po tym oleju łupiez przejdzie, bo moze skóra przesuszona jest i stąd ten łupiez :wink: [quote name='Agnes'] Nikt nie powiedzial, ze pies moze albo musi jesc tylko ryz+mieso+marchew - tu mozna pokombinowac zamiast ryzu dac makaron zamiast marchwi cos innego, inny rodzaj miesa itp. [/quote] no jakby pies leciał tylko na ryżu marchwi i wołowince to faktycznie trzebaby mu dodawac jakies suplementy witaminowo – mineralne Przeciez pies może zjeść każdy rodzaj mięsa (nawet wieprzowine, chociaz jest to natłustsze i najgorsze mieso dla psa) , a nawet powinien włacznie z podrobami, warzywa tez może jeśc praktycznie wszystkie oprócz stączkowych i cebuli
  18. PIKA

    LEONBERGERY ADY

    [quote name='asher'][b]PIKA[/b], otręby nei barzo się sprawdzą jako zamiennik ryżu, bo pies ich praktycznie nie trawi, a więc nie przyswaja z nich żadnych dobroci. Ale na schudnięcie - w roli oszukiwacxa psiego żołądka sa podobno niezastąpione - pęcznieją, a potem nic z tego w psie nie zostaje :wink: [/quote] Dziwne, bylo cos na dogo o otrebach i ludzie znajacy sie na psim zarciu mowili, ze pies przyswaja i ze dawac mozna. Nawet cos bylo o otrebach owsianych (ja daje pszenne), ze sie nie powinno za duzo podawac, bo cos tam zawieraja co na psa dobrze nie wplywa A ja daje zaledwie 2 lyzki stolowe, wiec tego zoladka za bardzo nie oszukam :lol:
  19. [quote][img]http://img290.imageshack.us/img290/4820/obraz0605da.jpg[/img][/quote] :lol: :lol: wygląda jak sierotka :lol: :lol:
  20. PIKA

    LEONBERGERY ADY

    [b]Wind[/b] z tą koniną rozumiem :) Wiem, że nie kazdy może, chociaz to naczystsze mięso z dostepnych na rynku [quote name='adda'] Skieruj do nich oficjalne pismo, a może dopłacą :roll: Jak się podzielisz zyskami, [b]to ja mogę tą wędlinę jeść[/b] :lol: :lol: :lol:[/quote] Taką wymytą w Ludwiku? :o :siara:
  21. PIKA

    LEONBERGERY ADY

    [b]Wind[/b] jak Majka nie może wołowiny to nie może Spróbuj cielęcinę :wink: Możesz jej dawac podroby drobiowe z indyka wątrobki , serca A moze koninke spóbuj? [quote name='Alicjarydzewska'] Wind , bo ci leonek urośnie :o[/quote] w szerz? :o [quote name='adda'] ] Ja kupuję w Tesco na Połczyńskiej :D Tam można 8)[/quote] Jakby mi nawet doplacali to mięsa i wędlin w marketach nie kupie :evilbat:
  22. PIKA

    LEONBERGERY ADY

    [quote name='adda'] [quote] Możesz spokojnie dawać chudą wołowinkę[/quote] Ha ha :evilbat: Już raz Wind dała wołowinkę z Tesco, to mało się Majka nie przekręciła :([/quote] A kto to kupuje mieso w hiper i supermarketach? :o
  23. PIKA

    LEONBERGERY ADY

    [quote name='malawaszka']inne ptoki jeść :evilbat: :lol:[/quote] wpadnij do Addy ona ma jakies problemy z gołebiami sąsiada :evilbat: [quote name='Wind']asher, Zmienilam na gotowane bo sie w necie naczytalam o karmach, ich produkcji i o tym jak to w krajach, gdzie karmy przemyslowe stosuje sie od wielu lat spadla dlugosc zycia psow i kotow :( .[/quote] A widzialaś filmik z doświadczeń na psach które robia firmy produkujące karmy :( Na Żywieniu ktoś dał linka :( [quote name='Wind']Co do zarcia to daje "ekologicznego" ;) indyka (30% zarcia), a reszta to ryz i warzywa, oraz witaminy.[/quote] Indyk jest tłustawy, a ryz potrafi psa "rozdmuchać" Możesz spokojnie dawać chudą wołowinkę, albo cielecinkę. Masz małego psa to nie zbankrutujesz na zakupach mięsa :lol: Ja odstawiłam ryż, a za to zwiększyłam ilość warzyw, a żeby sucz mial jakies zboża to dodaję otreby pszenne :wink:
  24. [quote name='Alicjarydzewska']Olcia wczoraj na GG miała info ,,poszłam sobie'' :o[/quote] znaczy se poszła :roll: Tylko gdzie? :evil:
  25. [quote] tak na marginesie to co sadzisz o karmie Bento Kronen?[/quote] Ja nic nie sądze, bo w życiu nie podawałam :wink: Obecnie podaje raz dziennie karme ACANA light dla psów dorosłych ACANA jest jedyną znaną mi firmą, która robi lighta dla psów doroslych, ale jeszcze nie seniorów a poza tym nie dodaje do swoich produktów białka sojowego, co znowu robi wiekszośc znanych mi firm i praktycznie nie stosuje utrwalaczy z wyznacznikiem E- cośtam :wink: Jeszcze sobie sprawdze które firmy robią doświadczenia na zwierzetach, :( na dogo widziałam nie dość, ze filmik, z tych doswiadczen to jeszcze zamieszczony został wykaz firm robiących i nie robiących tego typu doświadczeń. Wiadomo karm z jakiej firmy mój pies ten obecny jak i każdy nastepny jeśc nie będą :evilbat: [quote]madzior_ka "[b]bilansowac" dla psa jedzenie trzeba z glowa[/b], a niz z ksiazka [/quote] :klacz: :klacz: :klacz:
×
×
  • Create New...