-
Posts
6182 -
Joined
-
Last visited
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by PIKA
-
Saba, Kreska, Mejk i inni -STRACH PRZED I ULGA PO STERYLCE
PIKA replied to PIKA's topic in Sterylizacja
[quote name='Agnes'] aaaa jeszcze zapomnialam - po jakims mniej wiecej czasie od wybudzenia sie psa sucz bedzie w miare normalnie chodzic i kontaktowac? Niestety od piatku po poludniu ide na uczelnie i cale 3 dni bede poza domem - mam nadzieje, ze rodzice sobie z Aza poradza i do piatku jako tako dojdzie do siebie?[/quote] a zaraz po wybudzeniu :lol: Co najwyżej w dniu sterylki pójdzie zaraz spac :lol: ale od następnego dnia bedzie jak nowa i jakby nic na brzyszku nie miala :wink: Może co nawyżej miec objawy bólowe, ale to zapytaj lekarza co ewentualnie podawać, bo zapewne ją pod tym względem zabezpieczą :wink: A jak trzeba bedzie dać to nie przesadzać, bo jak nie boli to się chce brykac, co ze szwami nie jest wskazane, a jak troszke boli to się raczej brykac nie chce co wskazane jest :wink: Nie wiem, czy czytalas cały topik , jak nie to na wszelki wypadek przeklejam relacje z zachowania mojej Saby juz "Po" [url=http://www.dogomania.pl/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&t=19069&postdays=0&postorder=asc&start=30]Relacja Flaire po wyjściu Saby z gabinetu[/url] [url=http://www.dogomania.pl/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&t=19069&postdays=0&postorder=asc&start=60]Moja relacja z domu z dnia sterylki[/url] Agnes ja z Saba pojechalam na wieś na Wigilię ze szwami na brzuchu, szwy zdjęte były dopiero po świętach :wink: -
Saba, Kreska, Mejk i inni -STRACH PRZED I ULGA PO STERYLCE
PIKA replied to PIKA's topic in Sterylizacja
[b]Abi[/b] :klacz: [b]Agnes[/b] przypomnij się tylko we wtorek :wink: Bo ja skleroza jestem :oops: -
[quote name='KAŚKA'] . Kupisz sobie doga w mieście, zaraz będą nim mamuśki swe dzieciątka straszyć. .[/quote] Moja suka ma ponad 60 cm w kłebie, wazy ok. 60 kg, do tego jest włochata, więc wyglada na sporego miśka :D I nikt, nikt, nigdy nie straszyl nia dzieci .. wręcz przeciwnie .. matki malych dzieci, nawet bardzo malych pytają czy dziecko może pieska poglaskać, na co ja skwapliwie pozwalam, bo saba dzieci uwielbia wręcz, :D. Zawsze jednak uprzedzam, że takiego malucha co to ledwo się na nózkach trzyma w pione może przewrócic machnięciem ogona i zawsze slysze, nic mu/ jej się nie stanie bo ma pieluche :lol: Suka po osiedlu chodzi bez kaganca, ale na smyczy Ja w ogóle nie zauważam, na swoim osiedlu jakiejkolwiek psychozy wsród ludzi, pomimo tego, ze i chodzą rotki, i asty i pity :niewiem: Ja unikam tych psow a to z racji tego, że Saba była już dwa razy przez nie napadnięta i ich po prostu nienawidzi co objawia się chęcią konsumpcji tychże :evilbat:
-
[quote name='KAŚKA'] Pika, pragnę zauważyć, że yorki to nie są psy z grupy psów do towarzystwa. .[/quote] Ale tak są traktowane Kaska ja chcę, ja wręcz marze od kilkunastu lat o dogu niemieckim, pies duzy, ale jakże spokojny, nie szczekliwy, potrzebujący kontaktu z wlascicielem, pies który po wybieganiu się na dworze przyjdzie do domu spac, bo tak wiekszośc psów robi ........... Ja ma porównanie : pies maly – kiedys i kompletna przeciwność pies wręcz ogromny – teraz Maluch był w ciaglym ruchu, nawet po 2 godzinnym spacerze z intensywnym bieganiem przychodzil do domu i nadal się chciał bawić :o a każdy szmer na klatce był kwitowany szczekaniem Obecny pies – po wyszaleniu się na dworzu w domu się zachowuje, jakby go nie było, po klatce schodowej (mieszkam na parterze, praktycznie tuż przy samym wejściu do klatki ) wchodza i wychodzą sąsiedzi a pies nawet oka nie otworzy, jeżeli się zainteresuje i warknie na przykład to dla mnie jest znak, ze na klatke wszedł ktoś obcy. Także nie zawsze pies duzy nie nadaje się do bloku tylko dlatego, ze jest duzy Zawsze daje przykład naszej S.P. Rotti która dwa chart : afgana i borzoja trzymała w mieszkaniu o pow. 27m2 Psy codzinnie były „wybiegiwane” a w domu po prostu spały. Psy braly udział w szkoleniu obiedence, jeżdziła z nimi coursingi.. psy wpatrzone w nią jak w obrazek Lubiła to i miala sobie tego odmówic, dlatego, ze miala małe mieszkanie? Po prostu nie chce, żeby mi ktos odgórnie narzucal jakiego psa mogę trzymac na ilu metrach kwadratowych, bo to do niczego nie prowadzi, a próbuje mi odbierac moją osobistą wolność i możliwośc decydowania o sobie Pudle mnie nie interesuja nawet duże, bo nie odpowiada mi ich charakter, kocham molosy i nie dlatego, ze duże i groźne, tylko własnie z uwagi na ich „siłe spokoju” i wysoki próg pobudliwośc (przynajmniej u większości tej grupy) a na wieś się będę mogla przeprowadzić dopiero na emeryturze, a wtedy może być za późno na duzego cięzkiwego psa :wink: [quote name='KAŚKA'] Pika napisała: Wiele ras kiedys uzytkowych straciło swój uzytkowy charakter i doskonale się sprawdzają jako psy do towarzystwa właśnie : Taki ogar na przykład z tego co wiem jest również szkolony do dogoterapii I tak właśnie, Pika, ludzie argumentują nabycie amstafa. Że już ta rasa utraciła swój pierwotny charakter i doskonale sprawdza się jako pies do towarzystwa..[/quote] ale z powodu nieodpowiedzialności niektórych mam tracic na tym ja, która jednak kocha molosy? :( [quote name='KAŚKA']Ogar pewnie jet rewelacyjny w dogoterapii, ale pewnie jakby jakąś świeżą farbę wyczuł, to tyle by go właściciel widział :wink: Wymyśl analogię do amstafa sama.[/quote] znam kilka ogarków osobiście :D, wiekszośc jest tutaj na dogomanii (no wlasciciele są, a nie psy :wink: ) i jak na razie żaden nigdzie się nie wybral, a puszczane są w rożych miejscach, (poza tym ogar to głownie gończy "na dzika" nie chodzi tylko "po farbie" ) :wink: oczywiście ogromne znaczenie ma tu praca z psem ... z każdym psem.... czy to "zaczepnym" yorkiem, "polującym" ogarem, czy "bojowym" astem :wink: Poza tym bardziej bym polecała łagodnego ogara, niż zaczepliwego gończego polskiego :wink: Zapraszam na grupę gończych tu na dogo a znajdziesz wielu przemilych ludzi, którym głownie zalezy na propagowaniu polskiej rasy i którzy tą rasę wręcz polecają, jako psa „do towarzystwa” :D
-
[quote name='KAŚKA'] Mieszkamy w mieście, wśród ludzi. To jakie psy powinny być promowane: PSY Z GRUPY PSÓW DO TOWARZYSTWA. Jeśli przeniosę się wgóry i stanę się bacą, to kupię sobie psa pasterskiego. Jak zamieszkam w lesie i stanę się łowczym, to kupię sobie ogara.[/quote] Kaska z całym uznaniem do twoich pozostalych propozycji z tym się akurat nie zgodze Wiele ras kiedys uzytkowych straciło swój uzytkowy charakter i doskonale się sprawdzają jako psy do towarzystwa właśnie : Taki ogar na przykład z tego co wiem jest również szkolony do dogoterapii Psy z grupy psów do Towarzystwa są małe, a nie każdy chce mieć psa, którego może zdeptac :wink: Poza tym te pieski poza tym, ze sa delikatne i z uwagi na bezpieczeństwo psa niewskazane przy bardzo małych dzieciach, to jeszcze potrafią być bardziej uciązliwe dla otoczenia niż zrównoważony duzy pies. Poza tym osoba mieszkająca w miescie chcialaby mieć psa sportowego , ale nie koniecznie w postaci szczekliwego małego terierka w postaci yorka, który jest bardziej ruchliwy niż niejedn molos :wink:
-
[quote name='asher']Nie wiem tylko,m czemu one się właśnie terqz pojawiły? Jakiś szczególny powód? I czy to już na stałe? BTW śliczne są, oko cieszą :fadein:[/quote] A tego to nie wiem :lol: Jakies ponad pól roku temu czytałam w GW w dodatku stolecznym o dwóch psach, ale cos mi swita, ze mówili, że doszkola więcej :wink: Może mają pełna obsadę i dlatego je widać :D
-
O nic nie chodzi :lol: S ato po prostu psy wraz ze swoim przewodnikiem, szkolone w policyjnych ośrodkach dla Służby Ochrony Metra. :lol: Normalny policyjny burek pracujący na terenie metra :lol: Wiesz, bandyci, złodzieje, terrorysci, bomby :wink:
-
[b]Pani Zofio[/b] :modla: wielkie dzieki za tak merytoryczną wypowiedź :D Jednak jak reszta mam zastrzeżenia co do czekania "na wybiegi dla psów" :wink: Suka mi chaupe rozniesie jak się nie wyszaleje :lol:
-
[quote name='Ka-ka'][quote name='PIKA'][quote name='Ka-ka'] ja przez ostatnie dwa dni wstawałam o 5.30, [/quote] eee ja tak codziennie wstaje :roll: [/quote] spadaj :wink: ja jestem typem sowy...dlatego wstawanie o takiej porze jest dla mnie torturą...[/quote] Ja tez jestem sowa :evil: Ale tak rano wstaje :evil: choć nie chcem, ale muszem :evil: [quote name='Ka-ka'] [quote name='Alicja Rydzewska'] [quote name='Ka-ka'] [b]obstawiałam [/b]psa. [/quote] a w jakiej konkurencji? :o [/quote] [/quote] Tego nie pisała Ala 8) [quote name='Ka-ka']jestem tylko ciekawa, co panowie policjanci pomyśleli..... :oops: chciałam wysiąc na M.Świętokrzyska, a tu policaj z ONem. mało, że metro, to rzecz nowa i stresująca, to jeszcze mi pies do tego potrzebny. to ja w tył zwrot i do następnych drzwi........a tam kolejny umundorzony pan z kolejnym ONem :o więc sie poddałam i przesiadłam na Ratuszu :wink: [/quote] Czytałam w gazecie o tych psach w metrze :lol: One tez za bardzo nie lubia jak im się jakiś inny czworownóg po peronach peta :lol:
-
[b]Gabari[/b] brawo :D
-
[b]Nice[/b] caly ten topik to wielka burza wokół wypowiedzi Pani Mierzwińskiej a nie wokół wypowiedzi sąsiadów właścicieli rotki z Poznania i Twoja wypowiedź została przeze mnie odczytana jako dotycząca bezposrednio Pani Zosi Poza tym stwierdzenie [quote]I dlaczego o skomentowanie całej ten sytuacji [b]poproszono osoby, które w zakresie kynologii są ignorantami?[/b] [/quote] Jest całkowitym uogolnieniem dotyczącym każdej osoby wypowiadającej się w tym programie :roll: [quote name='nice_girl'] [quote][quote name='nice_girl'] Śmiem sądzić, że jednak nie. [b]Rzeczowo wypowiadała się tylko jedna młoda kobieta, zajmująca się szkoleniem psów[/b].[/quote] [b]Rzeczowo, czy po mysli niektórych?[/b] Bo to duża róznica[/quote] Rzeczowo, czyli zgodnie z prawdą, obiektywnie.[/quote] Tylko, że każdy ma swoją prawdę taką jaka mu pasuje iw jaką wierzy :wink: A czy Pani Zosia nie mówila prawdy ? :roll: Każdy góral Ci powie, ze jest kilka prawd [i]"Cała prawda, Tylko prawda i goowno prada" [/i] :wink:
-
[quote name='Ka-ka'] ja przez ostatnie dwa dni wstawałam o 5.30, [/quote] eee ja tak codziennie wstaje :roll: [quote name='Ka-ka'] [b]obstawiałam [/b]psa. [/quote] a w jakiej konkurencji? :o
-
[quote name='Alicjarydzewska'] Praca pracą , ale jak ja mam w wieku 60 lat skikać pajacyki :x tego nie potrafię sobie wyobrazić :roll: :lol: :lol: :lol:[/quote] :o jakie pajacyki? :o Ty nie pajacyki, ale pozycje żólwia ćwicz :lol:
- 78403 replies
-
[quote name='asher'][quote name='Ka-ka'][b]asher[/b], proszę mi się tu nie wymigiwac i zgłosić się w wolnej chwili na spacerek, bo się obrazimy :evilbat: [/quote]Kiedy nie mam kiedy :( Naprawdę ostatnio jestem okrutnie zalatana :roll: 0X[/quote] I co? :o psy z tego powodu na spacer nie wychodzą? :o
-
[quote name='nice_girl'] I dlaczego o skomentowanie całej ten sytuacji poproszono osoby, które w zakresie kynologii są ignorantami? Czy o komentowanie gospodarczych spraw poważny reporter poprosiłby pierwszą lepszą osobę z ulicy? .[/quote] A Mierzwińska jest psim ignorantem? :o [quote name='nice_girl'] Śmiem sądzić, że jednak nie. [b]Rzeczowo wypowiadała się tylko jedna młoda kobieta, zajmująca się szkoleniem psów[/b].[/quote] [b]Rzeczowo, czy po mysli niektórych?[/b] Bo to duża róznica Jeżeli osoba która ma bardzo duże dośwaicdczenie zarówno zyciowe jak i hodowlane, która jest jednym z autorytetów poskiego behawioru i kynologi, wyraża swoja opinię w pewnym temacie to moze cos w tym jest ??? Moze warto byłoby się nad tym zastanowić. a nie wieszac na niej przysłowiowe psy :roll: Co Mierzwińska nagle demencji starczej dostała i nie wie co mówi? Ma zakaz wyrażania własnych opinii, bo się ktoś obrazi? Czy jest tylko jedna racja i to obrońców psów potencjalnie agresywnych? A reszta morde w kubeł?
-
[quote name='Bila']Czytałam wypowiedzi p. Zofii na innych forach przed nadaniem programu [/quote] Bila a moglabys mi dac linki (moze być na priv) do tych " wypowiedzi na innych forach" ? :D albo przynajmniej na same fora :wink:
-
[quote name='nice_girl']O jakich rasach odbywała się ta dyskusja? O psach ras agresywnych, nieprawdaż? Nie przypominam sobie, żeby było zaznaczone, że eliminować należy tylko pitty. Dlaczego pani wypowiadająca się posłużyła się przykładem dobermanów i rottweilerów w Niemczech? ?[/quote] No to niech rotki, asty, pity i inne rozmnażają się bez opamietania najlepiej mieszając się miedzy sobą. w hodowli lub poza nią jak tak bardzo przeszkadza sterylizacja psów niehodowlanych A jak tak bardzo przeszkadza prawo w Niemczech to zapraszam do Francji, gdzie nie dość, że pitbull i psy o cechach jego eskterieru, muszą być na smyczy i w kagańcu to jeszcze masz zakaz wejścia z takim psem miedzy ludzi i do środków komunkacji miejskiej Sterylizacja/ kastracja obowiazkowa [quote name='nice_girl'] [quote] i rotwailer na liście w Niemczech jest jak sobie dobrze przypominam[/quote] Pamięć szwankuje? [/quote] A nie może? Mam ważniejsze sprawy do zapamiętania niż pełna lista psów w Niemczech Nie ucze się list ras agresywnych w krajach europejskich na pamięć i nie stwierdziłam autorytatywnie czy rot jest, czy go nie ma.. Wydaje mi się jednak, ze jest, więc nie widzę powodu Twojej złośliwości
-
[quote name='nice_girl'] Zauważ, proszę, że ta pani mówiła o tym, że wszystkie z listy należy bezwzględnie sterylizować, co doprowadzi do tego, że dana rasa zacznie wymierać. Jako przykład podała Niemcy, gdzie tam psy są obowiązkowo sterylizowane. I trochę myliła się z prawdą, mówiąc, że rottweilerów i dobermanów jest dzięki temu w tym kraju coraz mniej. Zapomniała chyba o tym, że te rasy nie zaliczają się według niemieckiego prawa do ras agresywnych.[/quote] .[/quote] Sterylizacja miałaby dotyczyc wszystkiech NIEHODOWLANYCH A mowa była głownie o wygaszeniu rasy pitbull A NIE WSZYSTKICH Z LISTY i rotwailer na liście w Niemczech jest jak sobie dobrze przypominam
-
[quote name='A(leksand)ra&Ar(i)a'][quote name='Kiara'] Zrobcie cos, by rasa, ktora kochacie nie trafiala w rece ludzi nieodpowiedzialnych, bo taka akurat jest moda, a nie wyzywajcie kynologa, [b]ktory narazajac sie wlasnie na takie bezsensowne oskarzenia powiedzial bolace, ale prawdziwe informacje[/b]...[/quote] :klacz: :klacz: :klacz:[/quote] :modla: Bo podobno prawda w oczy kole :lol: I dodam od siebie. Jakoś nikt z atakujących pogram, nie zwrócil uwagi, ze nie było mowy o wszystkich bulowatych, ale o niektórych, bo każdy zrozumial i uslyszał to co chcial :roll: Ja nie usłyszalam, ze trzeba wszystkie psy pozabijac, w tym kontekście mowa była tylko o psach które zagryzly człowieka :roll: Mowa tez była o przymusowej sterylizacji psów niehodowlanych z ras tzw groźnych, właśnie po to aby zmniejszyć ich popluacje Była wprawdzie mowa o wygaszeniu rasy pitbull, ale tylko i wyłącznie o nich a nie o wszystkich bułowatych :roll:
-
[quote name='sayma']:roll: oj znajoma mi ta pozycja, znajoma :wink: :D wiedziałm, że juz gdzieś ja widziałam :D [img]http://img20.imageshack.us/img20/38/sta6034314lx.jpg[/img][/quote] :o a co to? astman długowłosy? :o
- 78403 replies
-
Halka [*], Harnaś & Amorozo - REAKTYWACJA !!! :)
PIKA replied to bellatriks's topic in Owczarek podhalański
[quote name='bellatriks'] Oto wyniki: 1. PIKA, która jako jedyna podała poprawną odpowiedź.[/quote] Aaaaaaa wiedziałam :angel: :angel: Trzeba kochani dokładnie zdjęcia oglądac 8) Zajrzyjcie na stronę 6 8) [quote name='bellatriks']Jeszcze nie wiem co to za nagroda... A co by PIKA chciała??? To w miarę możliwości postaram się wynaleźć.. :roll: [/quote] Pomysle :roll: 8) :lol: -
Sznupkowy Oddział Psychiatryczny vs Geriatria i koty... no i ja
PIKA replied to malawaszka's topic in Foto Blogi
Waszunia od nas też [img]http://manu.dogomania.pl/emot/pociesz.gif[/img] [img]http://manu.dogomania.pl/emot/kwiatki.gif[/img]- 49449 replies
-
- czarcie kopytko
- malawaszka
- (and 5 more)
-
[quote name='Alicjarydzewska'][quote name='Camara'][quote name='LAZY'][quote name='Alicjarydzewska']O wyrodne :evil: dzieciaczki na konserwy przerabiać chcą :evil: :lol: :lol: :lol:[/quote] Nie wyrodne ino praktyczne! W koncu ciezkie mamy czasy...a takiej kkonserwy troszkę by wyszło.... :lol:[/quote] :smhair2: ja stąd spadam :huh: a jakby tak gości też w konserwy zaczęły przerabiać ?[/quote] gorzej jakby chciały gości ta konserwą poczęstować :evil: :roll:[/quote] byś zjadła i nawet nie wiedziala :roll:
-
[quote name='Alicjarydzewska']:wink: a jak się otrzepie to spychacz w ruch :wink:[/quote] Ale to dobrze, piach do budowy kurnika się przyda :lol:
-
Ala czy Ozzi procz tego, ze leży w róznych pozycjach i miejscach to robi coś innego? :lol:
- 78403 replies