Jump to content
Dogomania

PIKA

Members
  • Posts

    6182
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by PIKA

  1. [quote name='Leon.T']Zauważyłem, że fascynują panią skrajnie drastyczne wymogi prawne dotyczące psów! Zapomniała pani dodać, że wyłączne ucierpieli w danych państwach hodowcy i właściciele rasowych psów. [/quote] A skąd wiesz? I na podstawie czego wysuwasz takie wnioski ? :o Jeżeli ludziom zalezy na psach nie agresywnych a hodowcy robią testy zarówno swoim psom dorosłym, jak również szczeniakom, jak psy niehodowlane się sterylizuje to niby gdzie ludzie psy kupują? :o Od pseudohodowców? :o Widziałes na tzw Zachodzie rzesze handlarzy psami wszelkiej maści pod wystawami ? :o Może tu problem leży gdzie indziej ? Może i niektórzy hodowcy dostana „po tyłku”, ale to raczej chyba Ci nieuczciwi rozmnażający agresywne egzemplarze i sprzedający szczeniaki byle komu, byle szybciej zarobić, albo „po cichu” puszczajacy na lewo drugi miot w roku od tej samej suki Stanowi to dla Ciebie jakis problem LeonT?
  2. [quote name='asher'][quote name='Olcia']i tak nie kumam o co chodzi :oops: i ta szynka :cry:[/quote] [quote name='dwa posty wczesniej asher']ham, to po angielsku szynka. A zwykłego polskiego chama to się przez "ch" pisze[/quote] [b]Olcia[/b], coś ty dzisiaj piła :question: :lol:[/quote] no własnie może nic :-?
  3. [quote name='asher'] [size=2]ham, to po angielsku szynka. A zwykłego polskiego chama to się przez "ch" pisze[/size] :wink:[/quote] się nie smiac stara kalwiatura zamienna nie najlepszej jakości i nie wszystko chce wchodzic jak powinno :evil: Kalwiature w remocie zlozylam, :D wszystko wsadzilam na swoje miejsce, :D nic mi nie brakowało, :o :angel: nic mi nie zostało :o :angel: ............................................. a nie działa :o :cry:
  4. [quote name='Agnes'][quote]zawsze przy zabiegu jest lekarz robiący za anestezjologa i wcale nie trzeba tego specjalnie zamawiac.[/quote] ja tym razem tez sie nie zgodze ;) nie zawsze jest anestezjolog, malo tego wtedy cena sterylki jest wyzsza [/quote] Przeciez napisalam, że w niektorych lecznicach nie ma :wink: ale w większych jednak jest. Ja w Elwecie mialam dodatkowego lekarza i wcale go specjalnie nie zamawialam, taki mają standard. A za sterylke placilam cos koło 400 zł za 60 kg suczy :wink: W klinice, gdzie znieczulają ludzkimi lekami, tez mial byc operator i lekarz nadzorujący- anestezjolog
  5. [quote name='Olcia'] a zapomnialam Ci pwiedziec zebys wszystkie guziki najlepiej do miski wrzucila to sie nie pogubia :oops:[/quote] sama na to wpadłam, :lol: ale nie zdązylam tej kalwiatury w całości do miski donieśc :lol: Klawisze z literkami nie powypadaly bo sa wciskane :lol: Tylko tam jest strasznie duzo jakichś dziwnych gumek :roll: a tego doopka znalazłam :roll: Ham na stole sie leżał zakopany w tych dziwnych gumkach :evil:
  6. [quote name='Alicjarydzewska'][quote name='PIKA']A ja rozkręcilam klawiature i mi się rozsypała :o I teraz nie wiem, co do czego :o Dobrze, ze mam druga :roll: bo tamtą bede tydzień składac :roll:[/quote] to poukładaj wg tej drugiej 8)[/quote] a jak ? :o Ta klawiatura jest "z klawiszami do bajerów" i mi jeden taki klawisz gdzies wsiunkł :evil: i latam na czworakach z nosem w dywanie i go od 30 minut zmaleźć nie mogę :evil:
  7. A ja rozkręcilam klawiature i mi się rozsypała :o I teraz nie wiem, co do czego :o Dobrze, ze mam druga :roll: bo tamtą bede tydzień składac :roll:
  8. [quote name='Alicjarydzewska'][quote name='asher'][quote name='HankaRupczewska']Co to jest ? Mańka się tego boi ... [img]http://img255.imageshack.us/img255/9229/dzw5vw.jpg[/img][/quote] :hmmmm: :niewiem: Napiszę tylko, że to bardzo nieładnie straszyć Manię :nono: I to na dodatek nie wiadomo czym :evil:[/quote] też nie wiem co to :o 8)[/quote] Ja też :o ale się tego nie bojam :roll:
  9. [quote name='Agnes'] Powiedziano mi to z wlasnego doswiadczenia i wiedzy ktorej ja nie posiadam - po prostu inaczej tego nie wytlumacze, nie potrafie ;)[/quote] Z tym sie mogę zgodzić :lol: Cos pokręcilas i tyle :lol: [quote name='Agnes']Generalnie przy wziewnej jak cos sie dzieje mozna psa wybudzic w kazdej chwili - no wiadomo ze nie wtyedy kiedy pies ma rociety brzuch.[/quote] Tu się zgodze :wink: . [quote name='Agnes'] No i z wziewna idzie w parze anestezjolog - [b]moze i mozna przy zwyklej tez "zamowic" nie wiem[/b] - ktory czuwa nad psem i widzi czy cos sie dzieje czy nie...[/quote] Tu się nie zgodze :wink: We wszystkich większych i średnich klinikach (nie takich jedno-dwulekarzowych) zawsze przy zabiegu jest lekarz robiący za anestezjologa i wcale nie trzeba tego specjalnie zamawiac. Przed sterylką Saby obdzwoniłam chyba z 10 lecznic, wszystkie z polecenia, i tylko w jednej malej mi powidziano, ze drugiego lekarza przy zabiegu nie ma. Ta lecznica odpadła jako pierwsza z listy chetnych :wink: A i co ważne Obdzwaniając lecznice takich najrózniejszych bzdur się nasłuchałam, z których wynikało jedno "wszyscy inni są be, a my cacy" i takie rzeczy to najlepiej opowiadac jak najbardziej fachowym językiem, coby mądrze zabrzmiało ale pytający nic z tego nie zrozumiał :lol: Niektóre z nich te najbardziej zrozumiałe to Chirurg z długim stażem, który w zyciu nie miał żadnych powiklan śród- i pooperacyjnych :o Najbezpieczniejsza narkoza bo stosowane są ludzkie leki :o Ale Pani doktor nie umiała (a raczej nie chciała :wink: ) mi już powiedziec co to za cudowne ludzie leki sa takie bezpieczniejsze dla psa :lol: Także ja to co mi lekarze ludzccy i weci opowiadają to czasami traktuje z przymrózeniem oka, szczególnie jak wiadomo, ze będę musiala za coś zaplacic :wink: Także Agnes Tobie radze to samo :wink:
  10. [quote name='asher'] Przewrażliwiona jestm chyba... :oops:[/quote] Nie chyba a na pewno :roll: I to obie z Waszką :roll: Z psów ostatnie p i e r d o ł y robią :-?
  11. [quote name='asher'][quote name='PIKA']Narkoze wziewną stosuje się głownie przy psach z problemami układu krwionośnego i oddechowego głownie chorób serca, czy pluc[/quote]No z tym ukłądem oddechowym to nie do końca tak.:[/quote] Zorientowałam się w miedzyczasie i poprawilam Ja jakoś tak lecę po całości i łacze uklad krwionośny z oddechowym :lol: Może dlatego, że często chroba jednego z nich ma duzy wplyw na ten drugi
  12. [quote name='Agnes']bo nie kazda lecznica ma mozliwosc podawania narkozy wziewnej - do tego jest potrzebny drogi sprzet, przez co tez sama narkoza jest droższa. Macica jest mocno ukrwiona i unerwiona - w momencie odcinania jej moze nastapic szok w organizmie psa - przy narkozie wziewnej mamy mozliwosc natychmiastowego obudzenia psa przy normalnej niestety nie i moze sie to zle skończyć. No i po tym zdaniu powiedzialam sobie, ze nigdy w zyciu zwykla narkoza [/quote] Agnes jaki szok? :o słyszałam o krawieniach, które mogą wywołać szok organizmu, ale po co wybudzac psa przy krwotoku??? :o Do tego wtedy, kiedy pies ma jeszcze otwarty brzuch :o Jak jest krowtok to należy jak najszybciej podac plyny infuzyjne krwiozastępcze a jak jest możliwośc to się podaje krew i natychmiast nalezy podwiązywac krwiawiące naczynia , czego nie da się zrobic przy wybudzonym psie :o Co psa wybudzą i szok ustanie? :o :o Ty wiesz jaki szok bólowy i psychiczny przeżyłby pies jakby go wybudzono z cięciem na brzuchu i do tego unieruchomionego w dziwnej pozycji :o O ewentualnych zgodnach przy sterylce słyszałam, ale z powodu wykrwawienia, na co wplywu narkoza nie miala :-? Narkoze wziewną stosuje się głownie przy psach z problemami układu krwionośnego głownie chorób serca, .. lub na zyczenie klienta bo faktycznie psa przy wziewnej narkozie można szybciej wybudzić
  13. [quote name='Maga100'][quote name='Olcia'] no ja myslalam ze do galerii leonka, ale jak tak sobie czytalam mam pewne watpliwosci czy to napewno galeria, a nie darmowe porady prof.Magi :lol:[/quote] tak, profesor, od razu habilitowany :lol: A kariere psychologiczną zakonczyłam w chwili obrony pracy, więc się nie cieszcie, nie pomogę wam :lol: :lol: nie ustawiajcie się w kolejce 8)[/quote] A to dobrze, bo już się balam, ze jak się spotkamy to zaczniesz analize psychologiczną robic A tego to bym chyba nie chciała :roll:
  14. [quote name='fruzka'] PIKA - dziekuje bardzo za lekcje poprawnosci jezykowej, ale, wybacz, bede nadal uzywac formy, ktora sie tu posluzylam. znam forme "kto to jest X?" i "co to jest za X", nie znam natomiast sugerowanego przez ciebie "Kto to za X?". [/quote] Przede wszystkim to była lekcja elementarnej kultury, polonistką nie jestem i tego się nie czepiam, ale ,może „ten co go odnalazł, jest poprawnie” ale na pytanie „Co to jest Pani Mrzewińska” ciśnie mi się odpowiedź....... Krzesło???
  15. [quote name='Olcia']no prosze bardzo gdzie trafilam przez przypadek :o[/quote]do psychologa :lol:
  16. [quote name='Gosia'] Szczenięta też nie nadają się do adopcji- w każdym razie ja nie wzięłabym odpowiedzialności za te psy. I dlatego należy je uśpić- dla dobra tych psów i dla dobra ludzi, którzy nieopatrznie mogliby zechcieć je zaadoptować. Gosia[/quote] Uuuuuu Gosia szykuj sporo miejsca na szyi bo zaraz co poniektórzy będą wieszać na Tobie przysłowiowe psy :lol:
  17. [quote name='Olcia'][quote name='PIKA']O Olcia fajnie, ze jesteś :angel: :angel: Powiedz Ty mnie kobito, co mam zrobić, bo se herbatkę z soczkiem malinowym na klawiaturę wylałam :oops: i niektóre klawisze cięzko chodzą :oops:[/quote] rozbierz klawiature i wyczysc klawisze i w sroku, a pozniej zlozyc spowrotem , tylko literek nie pomyl :lol:[/quote] :o a jak to wyjme to nic nie polamie ? :o [quote name='Olcia'] a pewnie ze dala, a pozniej do obiadu dodatek miala w formie piachu :lol:[/quote] a to jakiś specjalny sposób na czyszczenie zabków? :lol:
  18. [quote name='XXL']hahah moze i w zywiole ale zemna juz dawno nie walczy tzn z moja ortografja haha :D[/quote] Bo w Twoim przypadku moja walka jest z góry przegrana :lol:
  19. [quote name='Maga100'][quote name='PIKA']a ja? :roll: :-?[/quote] to u ciebie też są takie wielkie szanse? :-? czuję się coraz bardziej zacofana przez ten aparat :-?[/quote] U mnie to się przeciągło w przyszlość o milion lat świetlnych :-?
  20. [quote name='Maga100'][quote name='PIKA'] :o No za debila mnie wzięła :o[/quote] :roflt: :roflt: tak to jest, jak się zadaje za dużo pytań :lol: :lol: :lol:[/quote] a podobno, kto pyta nie bładzi :-? [quote name='HankaRupczewska'][quote name='PIKA'] :o No za debila mnie wzięła :o[/quote] O matko :o Ja ? :o :o :o ? Ciebie ? :o Ja czasami upierdliwie szczegółowa jestem. I tak, że nie napisałam jakie upodobania malarskie miał dziadek, ciocia i szwagier cioci :-? Ale to tylko dlatego, że w porę opamietanie mnie naszło. ... Jeszcze czasami mam takie przebłyski :roll: :roll: :roll:[/quote] [img]http://manu.dogomania.pl/emot/pociesz.gif[/img]
  21. [quote name='Alicjarydzewska'] e no co ty wiesz jak dzieci rycza i przeszkadzają spać i wogóle , a o kompie i dogo to by trzeba było zapomnieć 8) :lol: :lol: :lol:[/quote] No wiem, dlatego lubiam dzieci.... u kogoś :lol: [quote name='Maga100'] :eviltong:[/quote] Daj spopkój język se przygryziesz :roll:
  22. [quote name='LAZY'][quote name='PIKA'][quote name='LAZY']Smiejcie się smiejcie! Ale wy ne wiecie jak one szybko potrafią [b]hodzic[/b] :lol: :evilbat: [/quote] :o Może i żółwie szybko [b]hodzą [/b] ale znam stworzenia co [b]chodzą[/b] i wtedy szybciej im to wychodzi :lol:[/quote] No masz..ale wstyd..z rozpędu zjadłam [b]c[/b] a wyszlo ze jestem analfabeta... :oops:[/quote] No moze nie z rozpędu zjadłaś,ale z głodu :lol:
  23. O Olcia fajnie, ze jesteś :angel: :angel: Powiedz Ty mnie kobito, co mam zrobić, bo se herbatkę z soczkiem malinowym na klawiaturę wylałam :oops: i niektóre klawisze cięzko chodzą :oops: [quote name='Olcia']zagadka kogo lapka :lol: [img]http://img329.imageshack.us/img329/3856/p92410141vi.jpg[/img][/quote] No jak czyja ? Czarnego Teriera Rosyjskiego 8)
  24. [quote name='Maga100'][quote name='Alicjarydzewska']Maga nie pękaj :-? , ja znów muszę przesunac zakup wiec nadal będziemy w klubie :wink:[/quote] to zostaniemy we dwie, jak zmurszałe pnie :-?[/quote] a ja? :roll: :-?
  25. [quote name='Maga100'][quote name='PIKA'] :hmmmm: w ciązy jestes? :roll:[/quote] [quote name='Alicjarydzewska']o matko Maga :o chyba to nieprawda :o :wink:[/quote] [quote name='XXL'] hahah kto tu jest w ciazy ?[/quote] powyzej mamy klasyczny przypadek tego, jak rodzi się plotka :-? mam stresów unikac, bo to odbija się na zdrowiu mym 8)[/quote] eeetam myślalam, że będzie nowy dogomaniak :(
×
×
  • Create New...